Skocz do zawartości

Czarna lista sprzedających jerseye na Allegro


Nas

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji ogromnej popularności tematu "Koszulki NBA" i mnóstwa pytań "og czy fake" zamieszczam listę sprzedających na Allegro wyłącznie podróbki.

Tych użytkowników trzeba unikać :

1. Parki1

2. asf1O

3. MrJaabar

4. pepe-pl

5. sly1969

 

6. razzors

7. marekprus15

8. piczek3

9. dusiamiloszek

10. kjc6

11. JOJO16PL

12. RobertCzerniec

13. sapphire_kamm

14. MJordan1995

15. rudykris1

 

16. nycek90

 

17. scrappycoco12

 

18. 19michal19
 
19. akfit23
 
20. nbajersey
 
21. ppatryk2
 
22. DamiaMek_2009
 
23. Drakula-
 
24. sportowaokazja
 
25. Streetballer13
 
26. Futbolowo_
 
27. barrabravas34
 
28. kamil1_90
 
29. porbet33
 
30. POLOWCZYKM
 
31. s-Michal
 
32. Wisniewski37
 
33. knockouter

 

Piszcie w razie sugestii lub gdybym o kimś zapomniał, postaram się aktualizować listę na bieżąco. Warto zaglądać do tematu co jakiś czas bo ciągle przybywają nowe pozycje

Edytowane przez Nas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze jest, pod warunkiem, ze osoba, ktora zalozyla temat bedzie 3mala rekna pulsie.

 

z reguly, przy tego typu tematach 1 strona-1 post sluzy za taka tablice informacyjna

 

fajnie by bylo, gdyby modzi zedytowali watek o koszulkach i w 1 poscie dali np. mnie, gdzie moglbym popisac wiecej onformacji na temat jerseyow itd.

tematycznie nie ma sensu robienia podforum koszulkowego czy butowego, mysle, ze temat sie przyda, na te chwile sporo osob tu zaglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguly, przy tego typu tematach 1 strona-1 post sluzy za taka tablice informacyjna

Temat założyłem właśnie z taką myślą, że skoro już ktoś zajrzy to na pierwszą stronę i zobaczy pierwszy post. Wątpię żeby temat miał tak dużą ilość odpowiedzi żeby mój otwierający post został głęboko zakopany.

 

podwiesić ten temat?

Najlepiej przydałoby się "przykleić" temat żeby był tak widoczny jak np. Regulamin wtedy liczba wyświetleń poleci w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem ale po przemyśleniu okazało się że poza NBA_JERSEY_SHOP (gość z Australii) mało kto sprzedaje regularnie , same oryginalne jerseye. Większość oryginałów ma zbieranina różnych sprzedawców, ale mógłbym to zrobić (wyszukać tych z og). Można by też poszerzyć horyzont i wciągnąć na listę (lub na obydwie listy) sprzedających na ebayu, ale musiał by mi ktoś w tym pomóc bo nie orientuje się w tym już tak dobrze. Ja tytułu tematu już zmienić nie mogę ale mogę edytować do woli pierwszy post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Świetny temat, jeżeli informacje dotyczące wszystkich sprzedawców są wiarygodne. Też już chciałem zamawiać koszulkę u tego asf10.

 

Pytanie, skoro waszym zdaniem sprzedawane przez tych użytkowników produkty są podróbkami, to jakim cudem mają oni same pozytywy, konta nie są blokowane mimo, że w aukcjach jest wyraźnie napisane, że towar jest nowy, oryginalny itd. Przecież, jeżeli działają od dłuższego czasu to już dawno powinni miec poblokowane te konta, nie mówiąc o odpowiedzialności karnej.

Np. taki pan Parkii(asf10, dusiamiloszek) wszystkie konta ma aktywne, a jedyne negatywne komentarze dotyczące oryginalności są anulowane itd.

Edytowane przez baczek1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1: ludzie się nie znają - laicy zazwyczaj nie zwracają uwagi na szczegóły i mają nadzieję, że kupują oryginalny towar

Po 2: Allegro niezbyt chętnie reaguje na doniesienia o podróbkach. Poza tym też się nie znają

po 3: Sprzedawcy zakładają różne konta, przez co nawet jeśli jedno zostanie zamknięte, to sprzedają z następnego

po 4: Mało komu chce się walczyć z rynkiem podróbek. My głównie informujemy ludzi. Niekiedy też zgłaszaliśmy sprawę do Allegro, ale bez większych sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze jak jakieś buty lewe napotkam na Allegro to zglaszam to i przez 10 lat mojej bytności w tym serwisie nigdy aukcja nie została usunięta: / bezkarnie sprzedają tam fake'i i niczego się nie boją. Ostatnio znalazłem Jordany X Chicago i napisałem do kolesia, że powinien zmienić opis bo to nie są oryginalnie buty. ten mi, że się nie zna i nic zmieniać nie będzie. to Mu napisałem, że do 2 lat za takie coś grozi a On, że jestem kretynem i ktoś i tak je kupi a On zarobi. No to ja pyk z drugiego konta je kupiłem i jeszcze zapytalem przed kupnem czy to oryginaly - odpiął, że tak. przyszły i piszę do kolesia, że to fake'i i mnie oszukał i chcę kasę a buty odesle. Tak jak przypuszczalem nie zgodzil się mówiąc, że się nie zna a but to but i za sprzedany towar kasy nie odda. no to i został poinformowany, że zglaszam sprawię na Policję i zobaczymy co nasi stróże prawa z tym zrobią. Allegro olalo cała sprawię... nienawidze takich ludzi wrrrr - ubijalbym jak karaluchy nie ublizajac karaluchom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że komuś jednak ten temat się przydał. @ R "air" G sprawa jest dokładnie taka jak powiedział wcześniej Richard , ludzie albo się nie znają albo nie chcą się na tym znać. Allegro albo wcale nie reaguje albo niechętnie bo przecież każdy z tych sprzedawców przynosi im zysk. W ten sposób koło się zamyka. Mam szczerą nadzieje że uda ci się zdziałać coś z kolesiem od butów, może będzie jednego mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im nie do końca jest po drodze eliminowanie sprzedawców podróbek. W końcu od sprzedanych fake'ów też biorą prowizje, nie? Jedyne co można byłoby zrobić to zasypać sprzedających negatywami, ale tego raczej nikt się nie podejmie, bo to miecz obosieczny. Nie wspominając o innych czynnikach. Dlatego to co możemy głównie robić to edukować ludzi żeby nie kupowali podróbek, wówczas rynek sam zdechnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że na zegarkach zna się jednak więcej osób, można zasięgnąć opinii zegarmistrzów i ogólnie parcie pasjonatów/kupujących jest większe. Natomiast w przypadku koszulek do kogo ew. zwrócić się o ekspertyzę? Przecież nie na forum e-nba, a podejrzewam że np. pracownicy polskich oddziałów Adidasa nie odróżniliby podróbek od oryginałów. Ot, funkcjonujemy w niszy. Nie żebym zniechęcał do walki z fejkami, wręcz przeciwnie. Tyle, że po prostu realia są jakie są. Możemy próbować je zmienić, ale to wymaga wysiłku i przede wszystkim czasu, którego niestety bywa że brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie coś o tarcelix ?? Jego towar to fake czy og??

 

Jak coś to tu jest link: http://allegro.pl/adidas-swingman-boston-celtics-rajon-rondo-l-i3011575137.html

eazy już ci napisał w temacie o koszulkach że wszystko u niego og, sam zastanawiam się czy nie kupić u niego swingmana captaina Jacka ale obawiam się że może być na mnie za duży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=20255336


Dorzućcie gościa do listy !

scrappycoco12 
fb.com/artur.kijanowski

 

 

 

r2bf.th.jpgovou.th.jpg5acn.th.jpgy40u.th.jpguq48.th.jpg
quq3.th.jpgwwn2.th.jpg84r8.th.jpgb66x.th.jpgvtqi.th.jpg


Czy to jest Oryginalny Swingman ?

Podaje zdjęcia z aukcji oraz zdjęcia które otrzymałem na maila.

Wymiarowo zgadza się z rozmiarówką NBA:
http://store.nba.com/pages/Jersey_Sizing

Dla M :

Dł. Tył: 80cm
Dł. Przód: 84cm
Klata: 56cm (x2)

Ale Chce mieć pewność !

 

Także dodajcie gościa do listy/w ogóle zaktualizujcie ją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.