Skocz do zawartości

The Clippers


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zasługują na swój własny temat zamiast dzielić z GSW. I wali mnie krytyka, że kolejny temat dla jednej drużyny z poza PO - Kobe i Lebron mają po 5 tematów, które tylko pozornie maskują się inną nazwą jak clutch scorerzy, all-defensive czy tematy Heat i Lakers.

Ogólne przemyślenia to:

1) Griffin jest w ścisłym top na pf, według mnie lepsi są tylko Dirk, Gasol, Bosh i Garnett i z tego tylko Garnetta i może Dirka nie uda mu się przerosnąć w przypadku zdrowej kariery. Jego szybkość :shock: Do kontr zapierdala niesamowicie, najszybszy podkoszowy ligi. Dobry ballhandling jak na pozycje, do tego umiejętności podawania - już się łapie pod tym względem do top. Coraz częściej wymaga podwojeń, ale jego zdolność do odegrania na nie nie pozwalają :mrgreen:

Najbardziej mnie martwią to FT i nie wiem czemu ich nie potrafi poprawić. Podobno kocha kosza i spędza mnóstwo czasu na boisku, może po prostu zamiast fundamentals woli się bawić w 360 i dunki? Dla widowiskowości dobrze, dla perspektyw Clippers gorzej. Mam nadzieję, że kiedyś się zmobiluzuje by chociaż 70% przekroczyć. To samo z midrange - 36% to słaby wynik, powinien popracować nad tym jeśli chce być uznawany za najlepszego PF w ataku all-time. Możliwości ma. Po prostu aż dziw o ile lepiej wygląda cały atak Clippers jak wchodzi na boisko.

2) Eric Gordon zasługuje na MIP mimo gorszej skuteczności za 3, jest obecnie jednym z liderów Clippers, który często potrafi wziąć ciężar gry na siebie, gdyby nie on na pewno by Clippers mieli kilka porażek więcej. Gra jak all-star i na wschodzie by się na pewno znalazł w składzie na tegorocznego ASG, w WC musi na to poczekać jeszcze prawdopodobnie ze 2 lata, ale nie wątpię że się znajdzie w tym zacnym gronie.

3) Davis na którego klnąłem na początku po krytyce Sterlinga ruszył grube dupsko do gry, dalej broni gorzej od Bledsoe, ale pg będę rozgrywał z ofensywy, a w tym elemencie nadrabia to z nawiązką. Wprawdzie łatwo asystować Grifinowi, to jednak zaczął zdobywać w końcu punkty i wjeżdżać częściej w pomalowane, przynajmniej po tej stronie parkietu widać zaangażowanie.

4) Deandre Jordan gra na miarę moich oczekiwań - solidnego startera. Nie będzie nigdy w czołówce ligi, ale na pozycji c gdzie cały czas zieją dziury ma szanse nawet na borderline top-10, co nie oznacza wcale top50 ligi jednak. Ważne że coś tam próbuje bronić pomalowanego, na razie na zasadzie Milicica, ale z czasem może nauczy się być skutecznym shotblockerem odstraszającym od wjazdów w pole 3 sekund. Mimo wszystko czekam na powrót do formy Kamana, jeśli szybko powróci, Clippers wciąż walczą o 0,5.

5) Aminu to kolejny prospect, w niczym nie zbyt wybitny, ale ogólnie solidny i może być elementem nawet mistrzowskiej układanki chociaż bardziej widzę go jako 6th mana. Przydałby się dobry SF, najlepiej taki Kirilienko mogący i porazić 3 i świetnie broniący na obwodzie. Może się AK47 uda wyrwać :)

6) Eric Bledsoe nie będzie nikim wyjątkowym, ma papiery na dobrego rezerwowego albo słabego startera, może gdyby poćwiczył rzut byłby dobrym dodatkiem do combo guardów, na razie to rezerwowy gorszy od wielu rezerwowych pg w innych drużynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie ft blake , przez dluzszy czas krecil sie w okolicach ok 52/3 % , w tej chwili ma 60 % , wniosek z tego taki ze ostatnimi czasy rzuca conajmniej na 70% , z tendencja wzrostowa. technicznie jego rzut nie wyglada tragicznie imo bedzie tylko lepiej

problemem u blakea niestety jest obrona o ile 1on1 jest przyzwoitym obronca - dobrze broni postup slabiej jumpery

to team defense ma slaby , koles jest w stanie w jednej akcji skoczyc 3 razy do aleya czy putbacka , natomiast na bloki z pomocy zupelnie wyklada i sie przyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Griffina, fakt, dynamikę ma, szybkość itd. Pakować również potrafi.

Tylko pytam się, co będzie za 10 lat, bo jeżeli nie zmieni trochę swojej gry, to kolanka będą już nie ten teges... Dlatego KONIECZNOŚCIĄ JEST aby poprawił jumpery, 36 % to TRAGICZNY wynik... A wolne też fatalnie.

Dzięki tym dunkom jest niesamowicie promowany i fakt, jest dobry, ale ma swoje mankamenty w grze, nad którymi musi pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie ft blake , przez dluzszy czas krecil sie w okolicach ok 52/3 % , w tej chwili ma 60 % , wniosek z tego taki ze ostatnimi czasy rzuca conajmniej na 70% , z tendencja wzrostowa

 

Kiedy to niby rzucał w okolicach 52/3% ?

 

Według statsów to cały czas się kręci koło 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam uwage na te jego ft :) , na pocztku sezonu mial to co napisalem z tolerancja do 1% :mrgreen: poczym % zwiekszyly mu sie do ponad 55 a teraz troche ponad 60% , jeszcze ok 2 tygodni temu mial ponizej 60% mysle ze beda powoli systematycznie rosnac

 

Październik 60,9%

Listopad 58,0%

Grudzień 58,6%

Styczeń 69,8%

 

 

w grudniu i listopadzie po 15 meczy ( Dołączona grafika ) październik 3 a styczeń 4. Chociaż w ostatnich 10 meczach rzeczywiście wygląda jakby się poprawił. Ale z drugiej strony Howard w debiutanckim sezonie rzucał 67% tyle że ilość rzutów mniejsza. Ogólnie c*** by go wyczuł z tym rzutem.

 

 

To się nazywa porządna analiza ze statystykami która prowadzi do sensownych wniosków.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę statystyk:

20 razy prowadzili po pierwszej połowie, 8 razy przegrali.

16 razy przegrywali po pierwszej połowie, raz wygrali.

NIE MA POD TYM WZGLĘDEM GORSZEJ DRUŻYNY(przegrane po pierwszej połowie)

Dla porównania bilansy innych drużyn które wygrały 20 razy pierwszą połowę:

OKC 26-13

DEN 21-16

NYK 22-16

ORL 25-13

LAC 13-24

KOSZMAR

Przegrywają po trzeciej kwarcie 18 razy i zawsze przegrywali. Jedyna taka drużyna w NBA.

 

Największy problem to jednak obrona 3, jedynie CAV jest gorsze, ale ich nie można brać pod uwagę, oni są historycznie słabi.

To mnie tym bardziej zastanawia, że wydawało mi się, że LAC ma gorszą obronę pod koszem z obserwacji meczy. Kolejny dowód, że oko myli. Przydałby się stat jeszcze jak rzucają z poszczególnych pozycji, bo mi się wydaje, że rozpierdol robią głównie na pg i sf, a przynajmniej wydaje mi się, że Gordon ładnie broni.

Pozostałe elementy na miarę PO team, szczególnie w ostatnich 22 meczach - dobra/bardzo dobra zbiórka, przeciętna obrona w obrębie lini 3 pkt, dobry atak, byłby bardzo dobry gdyby nie najniższe ft% w lidze. Ja mi się podoba gra Griffina i Jordana tak mnie tej jebany stats wkurwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.