Skocz do zawartości

Jaka piłka do koszykówki?


eguty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaka będzie najlepsza piłka do asfaltu/betonu i chyba to jest warstwa bitumiczna (to czym wykładają podłoże na boiskach przy szkołach taka jakby guma)

 

czy ta piłka by była ok? Dołączona grafika czy może Dołączona grafika

 

może znacie coś lepszego

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniędzy na piłkę na beton. 100 zł to można wydać na halówkę (no, tak 130-150 i masz kozaka), na beton wystarczy Nike 500 i możesz ją mieć nawet i 3,4 lata intensywnego grania. Zwłaszcza, że na tym szkolnym boisku ciężko Ci ją będzie zetrzeć, raczej po drodze kozłując na chodniku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z jakością grania itp?

chodzi o odbijanie, lot piłki oraz jak układa się w dłoniach.

Ja wieloma piłkami nie grałem więc nie mam doświadczenia, większość to te na sale.

Duża jest różnica między tymi z gumy na dwór z tych indoor np spalding?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym momencie temat powstał ;]

 

Znawcy, opłaca się na dwór kupić tą - http://allegro.pl/pilka-koszykowa-nike- ... 83409.html (imho wygląda lepiej niż ten Baller, w sensie na lepiej trzymającą się ręki) ? Czy jednak Baller ?

znawcą nie jestem, ale mam taką samą i świetnie się sprawuje, zarąbiście się ręki trzyma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do czynienia z Nike 500 i 1000 outdoor, grając na betonie, ta pierwsza spisuje się dużo lepiej i nie niszczy się tak szybko jak 1000, która na początku może i lepiej wygląda ale po dłuższym czasie użytkowania 500 jest o wiele lepsza i lepiej leży w rękach nie wyślizguje się jak 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,może to tylko moje doświadczenie,ale zawsze jak dłużej katuje się na dworze Ballerem,to mam poobdzierane opuszki palców.

Bo to gumowa piłka, normalne. Po jakimś czasie palce się przyzwyczajają, grip na piłce jest świetny , miałem 500tke. 1000 i 1500 szybko się ścierają, nie da się ich potem złapać, przy rzucie ześlizgują się z ręki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciągu półtora roku przerobiłem 5 piłek i wniosek jest prosty : kipsta z decathlonu której faktura przypomina opone - tak tak nie śmiejcie sie. na strita najwytrzymalsza piłeczka. w cenie ballera, a lepsza. i trzyma sie łapy nawet gdy jest mocno brudna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary Baller wytrzymał jeden rok,wiadomo,od wczesnej wiosny do późnej jesieni grania po 2-3h dziennie,kilka razy w tygodniu+pare idiotycznych wypadów,żeby porzucać na śniegu.Teraz jest już kompletnie śliski,ale dobrze mi się nim grało,oprócz właśnie tego dyskomfortu na opuszkach od czasu do czasu,nie mam tej piłce nic do zarzucenia.Za tą cenę to na pewno dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was miał do czynienia z którymś z poniższych modeli?

 

http://allegro.pl/nike-pilka-jordan-d-g-l-e-degris-i1510679214.html

 

http://www.basketo.pl/Pilka_do_kosza_street_ball_K1X_eye_oh_college_ball-735.html

 

Od kwietnia do września prawdopodobnie dosyć często będzie katowana na streecie, a tradycyjne 'gumówki' Nike po 40-50 zeta przy takim natężeniu grania jaki miałem w zeszłym roku szybko się ścierały i z czasem tragicznie się trzymały ręki. Jestem zatem skłonny wydać nawet te 100-130 zeta, żeby mieć w końcu piłkę "nie do zdarcia" w jeden sezon :roll: Jak macie jakieś doświadczenia z innymi piłkami w tym przedziale cenowym to śmiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gralem pilkami Nike zarowno "Baller" jak i "500", obie sprawowaly sie dobrze.

Teraz natomiast uzywam "Nike Dominate"- jest to pilka ktora mozna kupic do 50 zl a moim zdaniem jest duzo lepsza anizeli dwie w/w. Naprawde szczerze polecam do gry na "orlikach" czy betonie ta pilke ;)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K1x spoko, o nike dominate slyszalem sporo dobrego ale Wilsony wymiataja jak dla mnie :) Oczywiscie Spaldingi tez ale to juz inna polka cenowa, zreszta jak i naprawde zajebiste Wilsony :) Mozna w Polsce gdzies Jeta Competition Pro czy jakos tak to szlo?

I co sadzicie o Wilsonach i and1 w ogole?

Gral ktos moze Moltenem fiba outdoor?

PS. Z Kipst to calkiem niezla jest bodajze model overtime ale nie chce przeklamac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.