Skocz do zawartości

Jaka piłka do koszykówki?


eguty

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem Wilsona i nie powiem był dobry tylko, że łaty z niego się odkleiły (jak macie takie boisko jak mam ja to za nic w świecie nie kupujcie piłek o specyfikacji wewnątrz/zewnątrz). Co do tego Dominate to jakieś konkrety o tej piłce w stylu jak się trzyma, czy jest zwykła czy taka piankowata bardziej, guma jest normalna czy to po prostu łaty naklejone. czy inne takie. Pytam się bo u nas na boisku taki Baller to półtorej góra dwa sezony i jest łysy bo boisko jest poradzieckie i ma beton z kamyczkami, a chce aby na trochę dłużej mi wytrzymała piłka (teraźniejsza gała czyli Spokey Streethawk dostał nagle ni stąd ni zowąd guza). Jeżeli nie jest jakaś taka specjalna ta Dominate to chyba po raz drugi Spokey'a kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że właśnie ten model kupiliśmy kumplowi na urodziny niedawno, ale nie jestem na 100% pewien.

 

Gramy nią na hali, na początku jakoś dziwnie się zachowywała, ale jak się trochę rozbiła to jest zajebista. Serio, z tych piłek ze średniej półki to polecam zdecydowanie. Dobrze trzyma się ręki, ale nie jest "gumiasta". Niestety nie sprawdzona w warunkach outdoorowych także nie wiem jak się zachowuje np. na betonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno taką sobie sprawiłem do gry na tartanie. Wcześniej graliśmy tą co na Eurobaskecie za darmo dawali i gra się bez porównania lepiej. Bardzo dobra kontrola i chwyt. Co do wytrzymałości to za wcześnie, żeby się wypowiadać.

 

Jedyny minus na razie - ma jakieś logo szwabskiej Basketball Bundesliga. :P Pewnie akurat taką sprzedawca miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Niezbyt droga piłka na kostkę/tartan, jakieś pomysły ?

 

 

Spalding Platinum. Spokojnie wytrzyma 2 lata gry. Moja ma chyba 3 lata i oczywiście dalej nadaje się do gry, ale przez ścieranie nie trzyma się już tak jak na początku.

 

 

Spalding zmienil gume w Platinum Streetball pare miesiecy temu, na moje oko jest ona mniej wytrzymala. Osobiscie bralbym 2 pilki  Spalding STREET nad Platinum Streetball. Obecnie te dwie pilki sa bardzo do siebie podobne.

 

Jesli cenowo rozwazasz w ogole Platinum Streetball, to zastanow sie nad pilka skorzana TF-250, szczegolnie jak bedziesz grac na miekkiem tartanie. Skora da Ci o wiele wiekszy komfort gry niz pilka gumowa. Mozliwe, ze posluzy troche mniej, ale przyjemnosc z gry bez porownania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Borys w sport direct w uk za 150 zl mam pilke spaldinga turkish airlines euroleague composite leather jak to wyglada cenowo i jakosciowo? Polecasz nie polecasz? Fajna e dotyku spoko wywazona sie wydaje

 

thumb_-spalding-el-tf-500-composite-euro

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka dobra, jest to wyzsza polka pilek skorzanych, rozumiem, ze to est ten model TF-500 ? inside/outside?

Cenowo dobrze, u mnie ona kosztuje http://sklepkoszykarski.pl/oficjalna-pilka-euroligi-spalding-tf-500 194zl z wysylka.

 

Jakosciowo w okolicach 200zl juz nie ma lepsza gorsza, wszystkie sa dobre kwestia upodoban bym powiedzial dotykowych. Ta pilka jest troche twardsza od np. Grip Control in/out, Tack-Soft pro. 

 

Osobiscie wole troche mieksze pilki (mozliwe, ze minimalnie szybciej sie zużyją). Dla siebie bralbym tack-soft pro/grip control. Fajna tez jest najnowsze TF-500,ma taka blyszczaca obwodke dookola liter TF-500.

 

Jesli masz mozliwosc porownaj sobie z powyzszymi pilkami, bo moze bardziej Ci przypasuja dotykowo.

Nie wiem, tez jaka jest rozbieznosc cenowa w UW miedzy modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wspomnianą "Turczynkę" w rękach na Kos i jest genialna... polecam

bardzo fajna i miła w dotyku...

 

ps. KORZYSTAJĄC Z OKAZJI WALNĘ PRYWATĄ

 

Borys!!!

 

tak po pierwszych 9 miesiącach piłka kupiona u Ciebie ( ta epicka z 2005 roku) nadal trzyma fason mimo ze kilkadziesiąt razy w przypływie złości ktos z naszych kopał nią o sufit wychodząc z sali przed czasem...

 

spalding_cross_traxxion_official_nba_gam

 

raz trzeba było dopompować ( zima lato norma w sumie - podręcznik do fizyki cz.2) a wypustki nadal sie nie slizgaja

 

warto dopłacać za cacuszka...

 

no i dwa rekordy strzeleckie stały sie jej udziałem ( 8 i 6 trójek w naszych rozgrywkach).... czasem jak piłka ma dzień ;-) tpo nieźle wpada.....

 

kolejny zakup to będzie kolejny oryginał tym razem z lat wspólczesnych oraz jeden treningowy zapewne TF 500...

 

za jakis czas paczka z Torunia zamówi u Ciebie!

0_0_productGfx_a7edd8e8839c656f8bc3680e0

 

 

stroje Spaldinga i nadruki bz czyli rewelacyjnie ;-)

chłopaki zadowolone więc przekazuję 12 podziękowań

 

0_0_productGfx_400e9117ffb5eded35c0e252b

 

legit i jakość OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile: ciesze sie.

Pileczka z 2005 rzeczywiscie jest rewelacyjna. Szkoda, ze juz nie produkuja, sam sie zastanawialem czy sobie kolekcjonersko jednej sztuki nie zostawic.

 

Co do Turczynki to ta typowo na hale wyglada bardzo fajnie i super mi lezy w dloni, natomiast ta na in/out, bo sa 2 modele i chyba Kubas wlasnie o niej pisal, to jakos mi nie pasuje. JEst dla mnie zbyt twarda jak na skorzana pilke (nawet na outdoor). Dlatego wole wspomniane w poprzednim poscie modele.

 

a TF-500 mam juz nowe modele, ale ze sprzedaza czekam az mi stare zejda (juz niewiele zostalo), choc stary jest bardzo zasluzony, takze rowniez bardzo polecam.

 

a co tam, wrzuce pierwszy filmik sklepu ;) bylo zupelnie treningowo, a ze wyszlo nie najgorzej to wrzucilem. Robione zupelnie amatorsko, a najlepiej jak moglem ;p

 

 

mozna zobaczyc roznice, glownie wizualne 2 modeli TF-500. 

 

 

P.S. Jesli chodzi o oficjalna pilke NBA obecna, to jestem bardzo ciekaw Waszej opinii, wielu osobom niepasuje, ale o tym juz gadalismy w innym watku. Jakby co mam juz najnowsze modele z podpisem Adama ;) ale jesli macie zamilowanie do Sterna, to jeszcze mam 2 ostatnie, takze wtedy daj info odloze. Oczywiscie pilki sie niczym nie roznia, tylko podpisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie musze sprawdzic czy to jest indoor/outdoor, ogolnie to bede nia gral glownie na sali takze chyba lepiej jak bedzie tylko indoor wtedy ma lepsza jakosc skorki tak?

 

wychodzi na to ze cena bardzo przystepna

 

http://pl.sportsdirect.com/spalding-euro-rep-ball-40-801113 to jest ta o ktorej pisalem, dziwne bo sa 3 bardzo podobne w roznych cenach nie kumam tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie musze sprawdzic czy to jest indoor/outdoor, ogolnie to bede nia gral glownie na sali takze chyba lepiej jak bedzie tylko indoor wtedy ma lepsza jakosc skorki tak?

 

wychodzi na to ze cena bardzo przystepna

 

http://pl.sportsdirect.com/spalding-euro-rep-ball-40-801113 to jest ta o ktorej pisalem, dziwne bo sa 3 bardzo podobne w roznych cenach nie kumam tego

 

Ta z linku to jest in/out. Jesli bedziesz gral tylko na hali to najlepsza bedzie gameball, czyli oficjalna taka jak w Eurolidze graja, ma oznaczenie TF-1000. Bardzo fajna pilka, ale ona kosztuje na tej stornie 267zl, czyli podobnie u nas 299zl.

 

Pozostale modele to jest jakby replika, bo wygladaja tak samo ale maja inne przeznacznie, ta z linku jest na indoor/outdoor i jest zrobiona z korpusu TF-500, a ta najtansza to jest gumowa na outdoor i jest zrobiona z korpusu TF-150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Ta z linku to jest in/out. Jesli bedziesz gral tylko na hali to najlepsza bedzie gameball, czyli oficjalna taka jak w Eurolidze graja, ma oznaczenie TF-1000. Bardzo fajna pilka, ale ona kosztuje na tej stornie 267zl, czyli podobnie u nas 299zl.

 

Pozostale modele to jest jakby replika, bo wygladaja tak samo ale maja inne przeznacznie, ta z linku jest na indoor/outdoor i jest zrobiona z korpusu TF-500, a ta najtansza to jest gumowa na outdoor i jest zrobiona z korpusu TF-150.

 

wlasnie nie jest na niej napisane ani indoor ani outdoor

 

tf 500 performance composite

 

74-539z

 

moze to ci cos powie bo nic wiecej tam doczytac nie moglem na niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.