Skocz do zawartości

Jaka piłka do koszykówki?


eguty

Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie jak kupowac pile to juz lepiej dolozyc troche kasy i nie kupowac gumy, tylko juz cos pod skore nawet na outdoor zupelnie inne granie

 

ja sie jaram osobiscie pilkami wilsona ncaa te z pelnej skory, chyba najlepsza pila jaka jest skorzana, zajebiste trzymanie jakosc skory, czuc ja zajebiscie wywazona idealnie, i nawet ja przy moich malych dloniach lapie ja jedna reka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Borys - Jaką piłkę polecasz do 100zł na outdoor? :grin:

 

Do 100zl to brałbym najtansza Spalding STREET. Bo szczerze mowiac w jakosci duzej roznicy nie bedzie miedzy nia, a NBA Silver. Jesli nie sugerowac sie wygladem, to osobiscie bralbym Spalding STREET, a pozniej jesli ze skory i do tego jak najtaniej to TF-250 za 131zl.

 

Gumiaki sa obecnie wszystkie do siebie bardzo podobne, kiedys bylyrozne, ale jakos Spalding ma obecnie chyba filozofie, zeby je ujednolicac, ale cena zostaje jaka byla, takze te drozsze modele niestety stracily na jakosci, a cena pozostala wysoka.

wlasnie nie jest na niej napisane ani indoor ani outdoor

 

tf 500 performance composite

 

74-539z

 

moze to ci cos powie bo nic wiecej tam doczytac nie moglem na niej?

 

Sorry, ze tak pozno. Tak jak pisalem, w linku to jest na 100% indor/outdoor, czyli model Euroligowej pilki na in/out. Nie figuruje on jako oficjalna pilka, tylko jako replika, poniewaz oficjalna euroligi jest TF-1000, ale jest ona identyczna, tylko ma skore taka, ze mozna nia grac na zewnatrz.

 

Jesli chcesz grac tylko na hali to doloz do tej Euroligowej TF-1000, jakby co wysylam tez do Anglii, przesylke mozesz miec gratis :smile:

a swoja droga ta TF-1000 Euroligowa jest naprawde fajna, ma bardzo glebokie rowki i super sie ja chwyta, skóra mieciutka. Lepsza od zwyklej tf-1000 obecnie najfaniejsza pilka Spaldinga.

 

Jesli ktos nie jest przyzwyczajony do klasycznego wygladu (tak jak ja, czyli pilka musi byc pomaranczowa i najlepiej miec klasyczne linie) to mozna brac w ciemno.

 

Dzięki ignazz, bede zamawiac, bo u mnie w Toruniu za dużego wyboru nie ma co do piłek :smile:

http://sklepkoszykarski.pl/replika-oficjalna-spalding-euroleague-tf-150 a jak z tą?

 

Tak jak pisalem w gumiakach wiekszej roznicy w jakosci nie bedziesz mial. Jedyna pilka, ktora sie troche wyroznia to Spalding Neverflat oputdoor, jest jakby bardziej chropowata no i trzyma powietrze przez min. rok. Ale dla mnie to jest akurat minus, poniewaz moim zdaniem jest troche za mocno napompowana, a jesli otworzysz wentyl to straci z kolei swoje wlasciwosci trzymania powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie najtanszego Spaldinga za 58zl, bedzie sporo lepszy od meteora i dluzej posluzy.

Wiem, ze Meteor sporo eksperymentuje dodaje jakies pianki, plastikowe domieszki do gumy... nie wiem, czy chca sie wyroznic na tle konkurencji, czy mysla, ze to jest lepsze, tak samo ich wzornictwo, ktore wyglada jak pilka z kosmosu. 

 

Chyba chca byc oryginalni, ale do mnie to nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Szukam piłki outdoor. Miałem już Dominate która wytrzymała 3 miesiące i zaczeło schodzić powietrze. Tydzień temu dostałem tego meteora którego ktoś niedawno wkleił i po 2 dniach znów zaczeło schodzić powietrze. Problem polega na tym że nie gram na boisku tylko na swoim podwórku które pokryte jest nierównym asfaltem. Piłka często odbija się od różnych kamieni itp więc musi być bardzo wytrzymała. Znalazłem takie coś http://www.decathlon.pl/pika-do-koszykowki-tarmak-7-id_8298658.html i chciałbym się zapytać czy ktoś grał nią, ewentualnie moglibyście jakieś inne bo nie mam na razie czym grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli coś kosztuje koło 50zł i do tego w opisie piszą, że niemal niezniszczalne to trzymaj się od tej piłki jak najdalej.

Wystarczy na nia popatrzeć i już mi śmierdzi na kilometr, sam jej wygląd odstrasza. Kup sobie poprostu solidną piłkę za ok. 100zł.

Pierwszy raz słyszę, żeby nierówny asfalt miał wpływ na schodzenie powietrza. Jedyne co może zrobić nierówny asfalt to najwyżej parę guzów na taniej piłce z supermarketu.

 

Poza tym w piłkach Spalding, jeśli będzie Ci schodzić powietrze na drugi dzień, to wymieniają na nowy model, także przez rok masz gwarancję i możesz spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję nowej piłki do grania na orliku. Powiedzmy, że tak do 100 (jeśli coś jest dużo lepsze to jestem skory trochę dorzucić).

Obecnie mam Nike Dominate i chciałbym teraz coś nowego.

Myślę nad Spaldingami - Silver, Platinum, Grip Control i Jordanem Championship.

Zależy mi na tym by piłka była w tradycyjnych kolorach i była dosyć wytrzymała. Dominate po roku gry (sporadycznej) jest już zdarty na tyle, że chwyt jest odczuwalnie gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platinum Spalding bedzie dopiero w polowie sierpnia, bylismy ostatnim sklepem ktora ja mkial, poniewaz wykupilismy ostatnia partie z magazynu Spaldinga. Mozesz kupic tylko na allegro na aukcji, ktora sprzedaje jakas partie z Niemiec, sprzedawca o tym nie informuje, ale bedzie logo ligi Niemieckiej i w Polsce nikt Ci ewentulanej gwarancji nie uzna. Tak ostrzegam na przyszlosc.

 

Z reszty to Grip Control rozumiem, ze chodzi Ci o wersje gumowa? Jesli tak to jest to juz model zeszloroczny i ta pilka juz od dawna nie jest produkowana. Jesli gdzies Ci sie ja uda jeszcze kupic, to ogolnie polecam, bardzo fajna pilka. Jordana nie znam, ale zakladam, ze doplacisz sporo sa sama marke.

 

Takze jesli chcesz pilke na szybko to Silver bedzie dobrym wyborem i z pilek gumowych cnowo rowniez rozsadnym (duzej roznicy miedza to a Platinum nie bedzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Borys podsumowujac, ktora z tych pilek jest najlepsza na dwor? Ze skorek oczywiscie, ktora jest najlepsza w dotyku, i najlepiej sie zachowuje na boisku? bo niedlugo bede w polsce i bede chcial zamowic od ciebie prawdopodobnie

 

http://sklepkoszykarski.pl/pilki-do-koszykowki-in-out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kilka dni temu Platinum (jakaś nowa seria, bo z podpisem już Silvera) w Intersporcie. Wydaje mi się, że jest dużo gorsza od mojego modelu sprzed kilku lat. Mam właśnie taką wspomnianą przez Borysa z logiem niemieckiej ligi. Za nowości była miękka i fajnie trzymała się dłoni. Ta nowa wersja w dotyku jak najtańsza guma za 20zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oglądałem kilka dni temu Platinum (jakaś nowa seria, bo z podpisem już Silvera) w Intersporcie. Wydaje mi się, że jest dużo gorsza od mojego modelu sprzed kilku lat. Mam właśnie taką wspomnianą przez Borysa z logiem niemieckiej ligi. Za nowości była miękka i fajnie trzymała się dłoni. Ta nowa wersja w dotyku jak najtańsza guma za 20zł...

 

Zgadza sie nowe sa duzo gorszej jakosci, pisalem o tym kilka stron wczesniej. Moim zdaniem to blad w fabryce, poniewaz Spalding przeniosl produkcje to Chin, wczesniej, byl chyba Tajwan, albo Tajlandia, czesc chyba we Wietnamie...

zgralo sie to w czasie z nowym komisarzem.

 

Ciezko powiedziec narazie, czy Platinum bedzie takie, poniewaz wg katalogu nic nie powinno sie zmienic, a zawsze jak sie zmienia jakosc gumy to w katalogi pisza, jako *NEW. Sam Spalding w Polsce nie wie, czemu guma jest inna. W kazdym razie jak pisalem, do srodka sierpnia Platinum juz nie bedzie i wtedy wlasnie wjezdza nowa dostawa z Chin, takze sie okaze, czy pilka taka zostanie czy nie.

 

Mam nadzieje, ze nie, poniewaz teraz defacto niczym sie specjalnie nie rozni od modelu STREET za 58zl. Te z logiem niemieckiej ligi moga byc ok, ale sa one z "lewej" dystrybucji i jesli cokolwiek sie pilce stanie (guz, wentyl nie bedzie trzymac powietrza...) to zapomnij, ze Spalding Polska uzna Ci gwarancje.

 

 

Dobra Borys podsumowujac, ktora z tych pilek jest najlepsza na dwor? Ze skorek oczywiscie, ktora jest najlepsza w dotyku, i najlepiej sie zachowuje na boisku? bo niedlugo bede w polsce i bede chcial zamowic od ciebie prawdopodobnie

 

http://sklepkoszykarski.pl/pilki-do-koszykowki-in-out

 

Jesli nie wazna jest cena to bralbym Grip Control, ona szybko pokrywa sie takim meszkiem i jest chyba najprzyjemniejsza do grania. Jesli nadal chcesz miec bardzo dobry model, ale wydac troche mniej to Tack-Soft Pro. a jesli jak najtaniej to zdecydowanie TF-250, sam nia gram, poniewaz bardzo rzadko mam okazje wyjsc takze szkoda mi brac drozsze pilki :smile:

 

Jest jeszcze nowa pilka wydana na 30 lecie http://sklepkoszykarski.pl/oficjalna-pilka-nba-gameball-30-years ale ciezko mi narazie cos o niej powiedziec. Ona ma taka skore troche gumiasta i bardziej zbita od innych. Zakladam, ze bedzie najdluzej sluzyc (najmniej sie scierac), ale jest takie lekkie wrazenie gumy, przynajmniej dla mnie. Ale na asfalt pewnie bym ja bral.

 

 

A jak mają się silver/platinum do najtańszego skórzanego spaldinga tf250?

 

to sie nie da porownac. tf-250 to juz pilka ze skory, a silver/platinum to gumy. Jesli nie grales nigdy skora i nie chcesz odrazu rzucac sie na pilki po 200zl to polecam wlasnie tf-250. Jak wspominalem sam wlasnie taka gram. Osobiscie bardzo polecam, zobaczysz jak sie gra skora, a cenowo nie jest tak, ze bedzie ci szkoda wydanej kasy.

 

Ja osobiscie jak zagralem skora, to juz wiem, ze do gumy nie wroce. Takze osobiscie polecam Ci wziac piłkę Spalding TF-250.

a jesli chce zostac przy gumie, to wez Silver (chyba, ze Platinum w kolejnych dostawach bedzie mial znowu stara gume, ktora byla warta swojej ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jeszcze się zastanowię, ale juz wybór zawężył się do Grip Control i TF250.

Jeszcze jedno pytanko w sklepie Twoim (przynajmniej tak wnioskuję) masz mini piłkę Spalding za 20 zł. To jest do tych mini koszy, tak? Bo mam taki Spaldinga z logiem sprite'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jeszcze się zastanowię, ale juz wybór zawężył się do Grip Control i TF250.

Jeszcze jedno pytanko w sklepie Twoim (przynajmniej tak wnioskuję) masz mini piłkę Spalding za 20 zł. To jest do tych mini koszy, tak? Bo mam taki Spaldinga z logiem sprite'a.

 

do tych z metalowa obrecza. Do tych plastikowych rozmiarem tez pasuje, ale raczej nie polecam, obrecz plastikowa raczej sie urwie, bo wprzy pastikowych to sa pilki takie z wata w srodku.

 

Te minipilki sa z normalnej gumy i wygladaja jak zwykle pilki tylko, ze male sa albo poprostu do posiadania, ze tak powiem kozlowania sobie podrzucania... z mysla o maluchach, albo do koszy typu:

 

http://sklepkoszykarski.pl/mini-kosz-nba-slam-jam-spalding

http://sklepkoszykarski.pl/mini-tablica-sklz-pro-mini-hoop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nigdy sie nie spotkalem, zeby cos takiego sprzedawali. Proponuje zrobic cos samemu, bo takie pilki z wata to raczej prowizorka, one nawet pilki koszykarskiej nie przypominaja, poprostu maja byc lekkie, poreczne i. Ie odbijaja sie od podlogi. Wiec albo cos samemu zszyc, ale w jakims dziale dzieciecym poogladac i moze do rac jakakolwiek pilke, zeby pasowala srednica i wlasciwosciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka

Szukam piłki outdoor. Miałem już Dominate która wytrzymała 3 miesiące i zaczeło schodzić powietrze. Tydzień temu dostałem tego meteora którego ktoś niedawno wkleił i po 2 dniach znów zaczeło schodzić powietrze. Problem polega na tym że nie gram na boisku tylko na swoim podwórku które pokryte jest nierównym asfaltem. Piłka często odbija się od różnych kamieni itp więc musi być bardzo wytrzymała. Znalazłem takie coś http://www.decathlon.pl/pika-do-koszykowki-tarmak-7-id_8298658.html i chciałbym się zapytać czy ktoś grał nią, ewentualnie moglibyście jakieś inne bo nie mam na razie czym grać.

Juz odpowiadalem na ten post, ale bylem wczoraj w Decahlonie i z ciekawosci ogladalem ta pilke Kipsta i wrazenia tragiczne. Guma rzeczywiscie wydaje sie gruba nawet bardzo, ale z kolei czuc, ze to jest zwykla guma, ktora moim zdaniem i tak jest dosc podatna na okaleczenie. Napewno jest bardziej miekka niz w najtanszym modelu spaldinga.

 

Ale to nic, gorzej z odbijaniem, wrazenia tragiczne nie wiem do czego porownac, czulem jak bym odbijal jakiegos ziemniaka, szczerze powiem ze chyba wiekszy komfort z gry mialbym grajac i kozlujac pilke do nogi. To cos ani nie wygladalo jak pilka do kosza, ani nie mialo stuktury jak pilka, ani nic wspolnego. Cos grubego, co odbija sie od podloza, masakra.

 

Nie wiem kto wpada na takie pomysly, to jak bezczeszczenie koszykowki, powinni tego zabronic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem w Decathlonie i znalazłem idealną piłkę do mini kosza :-D

Piankowa piłka treningowa do tenisa, za 4 zł. Lekka, ale da się nią rzucać i nie roz***ie niczego w drobny pył jak piłka gumowa :-D

 

A gałe na orlika kupie po wypłacie. Prawdopodobnie tego tf250. Jak szaleć to szaleć xD

Edytowane przez DedeRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.