Skocz do zawartości

Sonics - jakie wnioski / zmiany?


Key

Rekomendowane odpowiedzi

Ten post jest kontynuacja tematu o serii Sonics vs Spurs

 

Przejdzmy do sedna. Przede wszystkim zaczal sie teraz wytezony okres pracy dla agentow poszczegolnych graczy i Sunda w Sonics.

A wiec przyjrzyjmy sie poszczegolnym graczom i nie tylko w Sonics, ktorym kontrakty dobiegna konca tego lata:

 

NATE MCMILLAN

Dla mnie rownie kluczowa postac obecnie dla Sonics jak Allen. Stad tez sadze, ze powinni go zatrzymac wszelkimi silami. Nie sadze tez, zeby Mr Sonic chcial odejsc. Nie widze ku temu powodow. Tutaj gral, tutaj dostal szanse jako trener stosunkowo, mlody trener. Po za tym bilans z Sonics ma dosc dobry, a tym RS pokazal, ze potradi Seattle poukladac. Dla mnie to wraz z Allenem nr 1 do zatrzymania tego lata. Jak wiemy pare klubow nie ma coacha, a przynajmniej nie takiego jak by chcialo.

 

RAY ALLEN

Calym RS i PO udowodnil, ze w Sonics jest prawdziwym liderem. Udowodnil, ze jak by dac mu maxa, to nie bylo by to az tak nad wyraz przesadzone. Sadze, ze zasluguje na duza kase, jednak z maxem nie nalezy sie spieszyc. Po za tym, z tego co wiem, wraz z rozwinieciem RS i co raz to lepszymi stosunkami na lini Allen-McMillan (przypomne, ze w pewnym momencie sezonu roznili sie co do prowadzenia teamu) Ray byl w stanie rezygnowac z najwiekszych pieniedzy. Wszelakie artykuly opisywaly, ze wysmienita atmosfera w teamie sklania Raya do pozostania w Seattle nawet za mniejsza kase. Oczywiscie sadze, ze rowniez wazny wplyw na decyzje Allena ma PO. Sadze tez, ze Allen powinien byc zadowolony z PO. Po mimo oslabien Sonics zdumieli wszystkich i pokazali, ze za rok w tym skaldzie, gdy tylko wszyscy beda zdrowi moga sie pokusic o znacznie wiecej. Moim zdaniem Allen podpisze z Sonics na warunkach jakie sa mu w stanie zaproponowac Sonics czyli ok 70 mln za 5 lat.

 

VLADIMIR RADMANOVIC

Ten player jest bardzo istotnym punktem teamu. Nie bede poswiecal kolejnej strony A4 by opisac jak wiele znaczy dla Sonics. Dodam tylko, ze jego dobre wystepy laczyly sie z wygranymi Sonics. Radman jest restricted stad, tez mamy pewne ulatwienie. Obawy istnieja przed klubami z duza kasa, ktore moga zaproponowac kase, ktorej nie bedziemy w stanie, badz nie bedzie nam sie oplacac wyrownac. Vladek w trakcie RS przeblakiwal, ze chce do 1st 5, pozniej z tego co wiem to ucichlo. Radman powinien okazac sie profesjonalista i zrozumiec, ze po mimo, ze gra w rezerwach stanowi nie samowite wsparcie dla teamu. Z reszta na parkiece spedza srednio powyzej 30 min, takze na czs nie moze narzekac. Co zrobi Vladek, doprawdy nie wiem, ale jesli juz go mamy stracic to ja widze tylko rozwiazanie sign & trade, nie wyobrazam sobie by taki zawodnik zostal oddany za free

 

ANTONIO DANIELS

Tutaj sytuacja podobnie sie ma jak w przypadku Radmana. Gracz o nie bagatelnym znaczeniu dla Sonics. Przychodzac dwa lata temu do Sonics, nikt za bardzo nie wierzyl w jego sile. Ja od poczatku troche moze nawet za bardzo sie na niego napalelem, ale jak iwdac oplacalo sie. W przypadku Danielsa rozniaca jes taka, ze on ma PO w kontrakcie i nie wiadomo czy przedluzy. Atmosfera w Sonics jest wysmienita i powinien czuc sie tutaj dobrze. Gra rownie duzo co Radman i doskonale wie jak wiele znaczy dla teamu. Oczywiscie nie mozemy sie oklamywac, pewnie Daniels chcialby, zeby Ridnour byl jego zmiennikiem, a nie na odwrot. Nigdzie nie widzialem jego wypowiedzi na ten teamat, jednak wiem z rumoursow, ze zainteresowani sa nim Cavs.

 

REGGIE EVANS

To nasz twardziel, ktory z roku na roku robil milowe postepy, bedac graczem nie mieszczacym sie w drafcie stal sie pierwszym zbuierajacym zespolu, starterem i chyba pierwszym w lidze w klasyfikacji rebound per 48 m. Dla mnie to zawodnik nie zwykle istotny dla frontcourtu Sonics, do tego charakteryzujacy sie twarda walka (czesto wyprowadzajaca rywala z rownowagi). Po za tym Reggie ma tendencje do wprowadznia dobrego nastorju w teamie. Teraz zarabia gowniane pieniadze, mam nadzieje ze sodowa (z nikogo stal ssie kim istontmym w teamie, ktory plasowal sie w czolowce NBA w tyym RS) nie uderzyla mu do glowy i ze za odpowiednia kwote pozostanie w Sonics. Nie mowimy oczywiscie tutaj o jakiejsc wysokiej kwocie.

 

RONALD MURRAY

Rewelacja poprzedniego sezonu. W tym sezonie ze wzgledu na Allena, mial bardzo ograniczony kontakt z parkietem. Niestety, ale sadze, ze gdyAllen pozostanie w Sonics, powinien zostac wytradowany w pakiece z jednym z dwojki James/Potapenko za jakiegos solidnego C.

 

JEROME JAMES

W nim i we Flipie upatruje szansy na jakis ciekawy tradzik w tym off-season. Mi seria z Kings i nie najgorsza postawa z Spurs nie zamydli oczu. Trzeba by bylo wykorzystac to, iz paru GMow moze sie nabrac na to na co pokazal w serii z Kings, dodatkowo dolaczajac Murray, w ktorym drzemie potencjal. Pakietujac tych graczy mozna by uzyskac naprawde jakiegos nie zlego playera. Druga opcja jest taka, ze gdy trade ne bedzie wchodzil w rachube to podpisanie znim ale juz nie za 5 mln na rok, a za 2-3 mln na rok.

 

VITALY POTAPENKO

To dla mnie kwestia podobna do Big JJ'a. Dla niego mam 3 opcje:

-FA

-trade pakietowany z Murrayem za jakiegos PF/C (tutaj kwestia czy Murray mozna by tradnac albo z nim albo z Jamesem), ta opcja dla mnie byl a by wygodniejsza. Bo gdyby Potapenko poszedl z Murrayem za jakiegos C, Jamesa szlo by popisac za jakies marne pieniedze.

-podpisanie na warunkach podobnych do Jamesa czyli 2-3 mln

 

To by bylo na tyle, jesli chodzi o graczy wokolo, ktorych bedzie sie cos dziac tego lata. Wilkins moim zdaniem pownien zostac potraktowany powaznie, pokazal juz w RS i w PO, ze jako zoltodziob moze juz naprawde wiele, a opcja gdy Lewis sie polamie jest nam potrzebna. Oczywiscie nie wyskakujmy z hura optymistycznymi kontraktami dla niego, ale troche mu mozna kapnac by bnabral nadziei, a on moze sie nam nie lada odwdzieczyc.

Oczywiscie po za wiadoma sytuacja poszczegolnych playerow moze cos jeszcze zgarniemy ciekawego tego lata. Moze dojdzie do jakiegos ciekawego tradu, kto wie. Ja juz nie umie sie doczekac otwarcia rynku letniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ze mam troche czasu i zeby Key nie ustanawiał rekordów w tym topicu z ilościa postów pod rzad, napisze cos. Od rau mowie ze nie jestem jakimś fanem/znawca Sonics, wiec moge byc czasami nieprecyzyjny.

 

NATE MCMILLAN

Dla mnie rownie kluczowa postac obecnie dla Sonics jak Allen. Stad tez sadze, ze powinni go zatrzymac wszelkimi silami. Nie sadze tez, zeby Mr Sonic chcial odejsc. Nie widze ku temu powodow. Tutaj gral, tutaj dostal szanse jako trener stosunkowo, mlody trener. Po za tym bilans z Sonics ma dosc dobry, a tym RS pokazal, ze potradi Seattle poukladac. Dla mnie to wraz z Allenem nr 1 do zatrzymania tego lata. Jak wiemy pare klubow nie ma coacha, a przynajmniej nie takiego jak by chcialo.

 

Dla mnie to byl Coach of the Year. Musi zostac. Widac ze z ligowego sredniaka, stworzyl swietny zespol. Kazdy zawodnik ma przypisana wazna role. Widze troche analogi miedzy nim, a Skilesem. Obaj nie rzucaj wszystkiego co maja do S5, lecz zostawiaja sobie swietnych graczy z ławki, ktorzy daja olbrzymiego kopa (Radman, Daniels). Czyli wszystko byloby cacy, ale chyba widzialem jaakiś rumor w ktorym interesuje sie nim New York. Ale jak wiemy Thomas interesuje sie wszystkim, wiec obawy moga byc przedwczesne. Czyli poinno sie go zatrzymać.

RAY ALLEN

Calym RS i PO udowodnil, ze w Sonics jest prawdziwym liderem. Udowodnil, ze jak by dac mu maxa, to nie bylo by to az tak nad wyraz przesadzone. Sadze, ze zasluguje na duza kase, jednak z maxem nie nalezy sie spieszyc. Po za tym, z tego co wiem, wraz z rozwinieciem RS i co raz to lepszymi stosunkami na lini Allen-McMillan (przypomne, ze w pewnym momencie sezonu roznili sie co do prowadzenia teamu) Ray byl w stanie rezygnowac z najwiekszych pieniedzy. Wszelakie artykuly opisywaly, ze wysmienita atmosfera w teamie sklania Raya do pozostania w Seattle nawet za mniejsza kase. Oczywiscie sadze, ze rowniez wazny wplyw na decyzje Allena ma PO. Sadze tez, ze Allen powinien byc zadowolony z PO. Po mimo oslabien Sonics zdumieli wszystkich i pokazali, ze za rok w tym skaldzie, gdy tylko wszyscy beda zdrowi moga sie pokusic o znacznie wiecej. Moim zdaniem Allen podpisze z Sonics na warunkach jakie sa mu w stanie zaproponowac Sonics czyli ok 70 mln za 5 lat.

 

Po pierwsze nie syszałem o tym konfikcie na linii Ray-Nate. Ale jesl piszesz ze byly tym ploty, wiec to bardzo mozliwe. Co do meczow w PO, to pokazal ze jest swietnym graczem. Absolutny all-star z lidearshipem. Powiem szczerze wczesniej (przed tym sezonem) uwazałem tego gracza za słabsza wersje Reggiego. Teraz juz niewiem gdzie go umieścić. Tylko problem jest z kasa, mowilo sie ze chce akies 90 baniek, a Sonics dawali 68 mln , teraz juz niewiem , jak to sie przedstawia, ale zaproponawne przez Keya pieniadze to i tak bardzo duzo. Wiec chyba wiekowy(tzn, juz jego ostatni wielki kontrak w karierze) powinien to wziąść.

VLADIMIR RADMANOVIC

Ten player jest bardzo istotnym punktem teamu. Nie bede poswiecal kolejnej strony A4 by opisac jak wiele znaczy dla Sonics. Dodam tylko, ze jego dobre wystepy laczyly sie z wygranymi Sonics. Radman jest restricted stad, tez mamy pewne ulatwienie. Obawy istnieja przed klubami z duza kasa, ktore moga zaproponowac kase, ktorej nie bedziemy w stanie, badz nie bedzie nam sie oplacac wyrownac. Vladek w trakcie RS przeblakiwal, ze chce do 1st 5, pozniej z tego co wiem to ucichlo. Radman powinien okazac sie profesjonalista i zrozumiec, ze po mimo, ze gra w rezerwach stanowi nie samowite wsparcie dla teamu. Z reszta na parkiece spedza srednio powyzej 30 min, takze na czs nie moze narzekac. Co zrobi Vladek, doprawdy nie wiem, ale jesli juz go mamy stracic to ja widze tylko rozwiazanie sign & trade, nie wyobrazam sobie by taki zawodnik zostal oddany za free

 

Przed ASW, byly ploty o tradzi miedzy nim, a Tysonem. Szczerze myslalem ze to jakis zart, ale potem widzialem kika meczy, w jego wykoaniu. Jednak jest to bardzo dobry gracz Szczegolnie dobry ma rzut z dystansu. Jeste jeszcze stosunkowo mlody, "podniecony" dobrym sezonem, wiec moze oczekiwac duzej kasy. Tu bedzie dylemat czy podpisywac go. Wkoncu to bardzo wazny punkt zespolu. Jeszcze cicho o nim. Tzn, nie slyszalem ile chce kasy, czy chce zostac w klubie etc. Dla mnie narazie wielka niewiadoma.

ANTONIO DANIELS

Tutaj sytuacja podobnie sie ma jak w przypadku Radmana. Gracz o nie bagatelnym znaczeniu dla Sonics. Przychodzac dwa lata temu do Sonics, nikt za bardzo nie wierzyl w jego sile. Ja od poczatku troche moze nawet za bardzo sie na niego napalelem, ale jak iwdac oplacalo sie. W przypadku Danielsa rozniaca jes taka, ze on ma PO w kontrakcie i nie wiadomo czy przedluzy. Atmosfera w Sonics jest wysmienita i powinien czuc sie tutaj dobrze. Gra rownie duzo co Radman i doskonale wie jak wiele znaczy dla teamu. Oczywiscie nie mozemy sie oklamywac, pewnie Daniels chcialby, zeby Ridnour byl jego zmiennikiem, a nie na odwrot. Nigdzie nie widzialem jego wypowiedzi na ten teamat, jednak wiem z rumoursow, ze zainteresowani sa nim Cavs.

 

To tak Daniels, powiedzial ze jednak nie przedluzy tego ontraktu. Stanie sie prze co FA, co wcale nie wyklucza jego zostania w Sonics. Ale trzeba mu bedzie dac troche kasy. W tych PO okazal sie swietnym gracem. Moze grac na trzech pozycjach (PG, SG, SF) i na kazdej sprawdzal sie znakomicie. Tak jak napisaes, moze chce byc pierwszym rozgrywajacym zespolu. Powiem szczerze, bardziej podoba mi sie jego gra, niz Ridnaura. Ale moze zdecydowac wiek i chce zeby wlansie Luke sie "podszkolił" i dostaje prze to wiecej minut. Ale dobra mielismy gadac o Danielsie. To kolejny gracz, ktory bedie chial troche kasy. Jak ww napisalem, po tym co pokazal w tym PO powinien zostac, nie za kazda cene, ale kilka baksow co tok powinni wlodarze SSS zaakceptować.

 

REGGIE EVANS

To nasz twardziel, ktory z roku na roku robil milowe postepy, bedac graczem nie mieszczacym sie w drafcie stal sie pierwszym zbuierajacym zespolu, starterem i chyba pierwszym w lidze w klasyfikacji rebound per 48 m. Dla mnie to zawodnik nie zwykle istotny dla frontcourtu Sonics, do tego charakteryzujacy sie twarda walka (czesto wyprowadzajaca rywala z rownowagi). Po za tym Reggie ma tendencje do wprowadznia dobrego nastorju w teamie. Teraz zarabia gowniane pieniadze, mam nadzieje ze sodowa (z nikogo stal ssie kim istontmym w teamie, ktory plasowal sie w czolowce NBA w tyym RS) nie uderzyla mu do glowy i ze za odpowiednia kwote pozostanie w Sonics. Nie mowimy oczywiscie tutaj o jakiejsc wysokiej kwocie.

 

Dla mnie to pewnego rodzaju fenomen, o moze nie fenomen, ale na pewno dziwnezjawisko :wink: Ten czlowiek ma chyba ze 203 cm, a zbiera jakby mial conajmniej 10 cm więcej. W ataku, jest strasznie drewniany, ale atak to nie jego zywiol. Zbiorki pod wlasna tablica i walka, nieustanna walka. Ciekawe jak sie gra przeciwo Evansowi Watpie zeby zostawil graczom przeciwnej druzyny chocby centymetr wolny. Srednia zbiorek z tego sezonu to chyba 9, biorac pod uwage czas jego gry to bardzo wiele. Ale nie popadajmy w hurra optymizn. Evans nie bedzie zdobywal wiecej niz 5-6 punktów na mecz, wiec graczwybitny z niego nie bedzie. Typowy role player, waqzny w talii McMillana. Powinien zostac za jakies 3-4 baksy za sezon.

Reszta powinna odejśc. Tzn Murray w tym sezonie kmpletnie niewidoczny,, wyzej w rotacji, oprocz pierwszo piatkowych Allena i Ridnaura, byl tez Daniels, przez co Rnald, woole sobie nie pogral. Mozna go uscic na rynek wolnych, aentow. Lepiej toniz przeplaca go. Potapenko jest juz stary i niewiem,jak on zobil ze ma/mial taki kontrakt. Imho cos na wzor Tryika-czyli swietny menago. No mzoe troche lepszy od Czarusia. Da mnie puscic go. No i Jerome James. Zawodnik, ktory swietnie gral przeciwk Sacto, ale trzeba zauwazyc, ze gral przeciwko-wlasnie przeciwko komu. Miller byl jeszce niedoleczony i to bylo wodac po jego grze. Innych jakis rywali nie mial, moze dlatego taki skokformy, w gore. Jednak,mozna go podpisac za male pieniadze.

 

I jeszce taka mala hipoteza, czy zespol Sonics, nie byl jednorocznym wyskokiem, spowodowany ze polowa skladu w lecie jest FA? Mam nadzieje ze nie. Zobaczymy, donastepnego sezonu, tfffu przeciez tu jest jeszce strasznie ciezkie lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polubiłem Sonics w PO to sie wypowiem.

 

Zanim przejdę do potwierdzania i napisania kilku słów na temat cytatów jedna rzecz która mnie zaskoczyła.

NIe rozumiem Key dlczego tak łatwo chcesz sie pozbyć Murray'a. Chłopak w poprezdnim seoznie pokazał że ma talent, może być wielkim zawodnikiem, wiec ja bym tak szybko nie rezygnował z jego usług. Kiedy jest dizura w składzie, nie ma Allena może byc nawet liderem zespólu. Takiego talentu łatwo bym nie pusci. Allen ogranicza czas jego gry,ale to jeszcze nie zmienia faktu że musimy go oddać :roll: Ja nawet nie rozumiem dlaczego gra takie ogony, Ray jest bardzo ważny, ale myślę że jakby McMillina chciał to wygospodarowałby conajmniej 10 minut i dla niego na mecz, w tamtym sezonie pokazał że warto, a w tym też jak na czas gry tragicznie nie było. NIe będzie chciał wiele kasy, bo po tych rozgrywkach jego wartośc znacznie spadła, wiec pojawia się okazja podpisanie tanim kosztem solidnego gracza, który przy niedogonym biegu zdarzeń może sie zamienić nawet w pierwsza strzelbę. Rozumiem chęc poszukiwania klasowego centra, ale nim bym tak nie rzucał w każdej wymianie :)

 

NATE MCMILLAN

Dla mnie rownie kluczowa postac obecnie dla Sonics jak Allen. Stad tez sadze, ze powinni go zatrzymac wszelkimi silami. Nie sadze tez, zeby Mr Sonic chcial odejsc. Nie widze ku temu powodow. Tutaj gral, tutaj dostal szanse jako trener stosunkowo, mlody trener. Po za tym bilans z Sonics ma dosc dobry, a tym RS pokazal, ze potradi Seattle poukladac. Dla mnie to wraz z Allenem nr 1 do zatrzymania tego lata. Jak wiemy pare klubow nie ma coacha, a przynajmniej nie takiego jak by chcialo

Musi pozostać, dla Sonics bardzo ważna postać. Z niezmienionego zespołu zrobił jedną z czołowych ekip ligi. Widać sens w jego pracy, a sam chyba również dobrze się czuje w ekipie z Seatlle. Zgadzam się że on i Allen bedą najważniejszymi osobami do podpisania.

 

RAY ALLEN

Calym RS i PO udowodnil, ze w Sonics jest prawdziwym liderem. Udowodnil, ze jak by dac mu maxa, to nie bylo by to az tak nad wyraz przesadzone. Sadze, ze zasluguje na duza kase, jednak z maxem nie nalezy sie spieszyc. Po za tym, z tego co wiem, wraz z rozwinieciem RS i co raz to lepszymi stosunkami na lini Allen-McMillan (przypomne, ze w pewnym momencie sezonu roznili sie co do prowadzenia teamu) Ray byl w stanie rezygnowac z najwiekszych pieniedzy. Wszelakie artykuly opisywaly, ze wysmienita atmosfera w teamie sklania Raya do pozostania w Seattle nawet za mniejsza kase. Oczywiscie sadze, ze rowniez wazny wplyw na decyzje Allena ma PO. Sadze tez, ze Allen powinien byc zadowolony z PO. Po mimo oslabien Sonics zdumieli wszystkich i pokazali, ze za rok w tym skaldzie, gdy tylko wszyscy beda zdrowi moga sie pokusic o znacznie wiecej. Moim zdaniem Allen podpisze z Sonics na warunkach jakie sa mu w stanie zaproponowac Sonics czyli ok 70 mln za 5 lat.

 

Kluczowy gracz dla zespólu, pierwsze ogniwo, najwżniejsza postać w teamie. Nie ma wątpliwosc, że w pierwszej kolejnosci to jego własnie należy podpisać. Mam jednak mieszane uczucia jeśli chodzi o danie mu maxa. Jest wybitnym strzelcem, ale czy tak wspaniałym graczem by dać mu tyle pieniędzy to ma już wątpliwosci. Bardzo ucieszyłą mnie wiadomosc że w Sonics czuje się dobrze, i dla dobra zespólu godzi sie pozostać na gorszych warunkach finansowych. Liczę że uda się go podpisać na warunkach jakich che klub. Będzie to bardzo korzystne dla zespólu i nie będzie wątpliwosci czy nie jest przepłacony.

 

VLADIMIR RADMANOVIC

Ten player jest bardzo istotnym punktem teamu. Nie bede poswiecal kolejnej strony A4 by opisac jak wiele znaczy dla Sonics. Dodam tylko, ze jego dobre wystepy laczyly sie z wygranymi Sonics. Radman jest restricted stad, tez mamy pewne ulatwienie. Obawy istnieja przed klubami z duza kasa, ktore moga zaproponowac kase, ktorej nie bedziemy w stanie, badz nie bedzie nam sie oplacac wyrownac. Vladek w trakcie RS przeblakiwal, ze chce do 1st 5, pozniej z tego co wiem to ucichlo. Radman powinien okazac sie profesjonalista i zrozumiec, ze po mimo, ze gra w rezerwach stanowi nie samowite wsparcie dla teamu. Z reszta na parkiece spedza srednio powyzej 30 min, takze na czs nie moze narzekac. Co zrobi Vladek, doprawdy nie wiem, ale jesli juz go mamy stracic to ja widze tylko rozwiazanie sign & trade, nie wyobrazam sobie by taki zawodnik zostal oddany za free

 

Mam nadzieję że zrozumial jak waznym jest graczem, ławka nie musi sie wiązać z tym że jest siś sąłbszym, o czym napewno przekonał się Manu w rywalizacji Spurs-Sonics w tych PO. Warto go podisać bo jest ważną postacią dla zespołu. Potrafi zagrac i pod koszem i z dala od niego, świetnie rzuca za 3 o czym może świadczyc wybranie go do udziału w konkursie trójek podczas tegorocznego SDC. Mam nadzieję że nic mu w głowę nie stuknie, nie zażada dużęgo kontraktu i pozostanie z nami na kolejny sezon.

 

ANTONIO DANIELS

Tutaj sytuacja podobnie sie ma jak w przypadku Radmana. Gracz o nie bagatelnym znaczeniu dla Sonics. Przychodzac dwa lata temu do Sonics, nikt za bardzo nie wierzyl w jego sile. Ja od poczatku troche moze nawet za bardzo sie na niego napalelem, ale jak iwdac oplacalo sie. W przypadku Danielsa rozniaca jes taka, ze on ma PO w kontrakcie i nie wiadomo czy przedluzy. Atmosfera w Sonics jest wysmienita i powinien czuc sie tutaj dobrze. Gra rownie duzo co Radman i doskonale wie jak wiele znaczy dla teamu. Oczywiscie nie mozemy sie oklamywac, pewnie Daniels chcialby, zeby Ridnour byl jego zmiennikiem, a nie na odwrot. Nigdzie nie widzialem jego wypowiedzi na ten teamat, jednak wiem z rumoursow, ze zainteresowani sa nim Cavs.

 

wierzę że zostanie w Sonics, bo to on nakręca gre tej dryużyny z ławki, djae dobre zmiany, bez niego bench jest znacznie krótszy i słąbszy. Mam nadzieję że przekona go własnie ta wspaniałą amtosfera z sezonu. Jeśli chodzi o to on czy Ridnaur w S5 to ja zdecydowanie jestem za Luke'm. Jest graczem młodszym o zblizonym potecjale wiec warto go rozwijać. Widze przed nim większą przyszłosc. Jak pójdzie do Cavs to też płakał nie będe, tam sie PG przyda a team z Cleveland też lubię :twisted:

 

REGGIE EVANS

To nasz twardziel, ktory z roku na roku robil milowe postepy, bedac graczem nie mieszczacym sie w drafcie stal sie pierwszym zbuierajacym zespolu, starterem i chyba pierwszym w lidze w klasyfikacji rebound per 48 m. Dla mnie to zawodnik nie zwykle istotny dla frontcourtu Sonics, do tego charakteryzujacy sie twarda walka (czesto wyprowadzajaca rywala z rownowagi). Po za tym Reggie ma tendencje do wprowadznia dobrego nastorju w teamie. Teraz zarabia gowniane pieniadze, mam nadzieje ze sodowa (z nikogo stal ssie kim istontmym w teamie, ktory plasowal sie w czolowce NBA w tyym RS) nie uderzyla mu do glowy i ze za odpowiednia kwote pozostanie w Sonics. Nie mowimy oczywiscie tutaj o jakiejsc wysokiej kwocie.

 

Nie jest to gracz drogi, albo jakoś specjalnie dobry. Zarabia malo, u nas ma pewne miejsce w skladzie, nie wiem czy gdzieś jeszcze będzie je miał, wiec powinin pozostać. W ataku nie jest wyśminity, ale liczę że to poprawi, bo ciezko pracuje. W obronie jest dobrze, solidnie w obornie i skutecznie na tablicach.

 

O Murray'u pisze wyzej

 

JEROME JAMES

W nim i we Flipie upatruje szansy na jakis ciekawy tradzik w tym off-season. Mi seria z Kings i nie najgorsza postawa z Spurs nie zamydli oczu. Trzeba by bylo wykorzystac to, iz paru GMow moze sie nabrac na to na co pokazal w serii z Kings, dodatkowo dolaczajac Murray, w ktorym drzemie potencjal. Pakietujac tych graczy mozna by uzyskac naprawde jakiegos nie zlego playera. Druga opcja jest taka, ze gdy trade ne bedzie wchodzil w rachube to podpisanie znim ale juz nie za 5 mln na rok, a za 2-3 mln na rok.

 

Mam mieszane uczucia. Wiadomo że jeden wyskok wisony nie czyni, ale przydałoby się go zatrzymać, ale za mniejsze pieniądze. Jest przepłacony, jak zgodizc sie na sporą obniżkę kontraktu, to jestem za tym żeby pozostać, jak będzie chciał wiecej, czy tyle samo to również licze na trade, ale bez udziału Murray'a :!:

 

I jeszcze jeden cytat Antka

 

 

 

I jeszce taka mala hipoteza, czy zespol Sonics, nie byl jednorocznym wyskokiem, spowodowany ze polowa skladu w lecie jest FA?

Jakiś wysoko napewno tak, ale myslę że to tez za rok będą wolnymi agentami napewno nie spowodowało tka mocnego skoku w góre, w jakimś stopniu napewno każdy chciał pokazać swoją wartosc, ale czy z zespołu z nizin ligi można wejsc na wyzyny tylko przez bycie FA? Ja wątpie. A jeżeli tak było to teraz powinni grac na maxa, bo stać ich na wiele, przy wzmocnieniach może nawet na tytuł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to byl Coach of the Year.

Dla mnie tez.

A jesli chodzi o niego to tak naprawde to ja nie widze powodu, dla ktorego mial by odchodzic, no chyba, ze GM rozwali mu zespol.

Przed ASW, byly ploty o tradzi miedzy nim, a Tysonem. Szczerze myslalem ze to jakis zart, ale potem widzialem kika meczy, w jego wykoaniu. Jednak jest to bardzo dobry gracz Szczegolnie dobry ma rzut z dystansu. Jeste jeszcze stosunkowo mlody, "podniecony" dobrym sezonem, wiec moze oczekiwac duzej kasy. Tu bedzie dylemat czy podpisywac go. Wkoncu to bardzo wazny punkt zespolu. Jeszcze cicho o nim. Tzn, nie slyszalem ile chce kasy, czy chce zostac w klubie etc. Dla mnie narazie wielka niewiadoma.

Plota o jego tradzie byla zwiazana z jego narzekaniem na to, ze nie jest w 1st 5. Nie wiem czy zrozumial, ze mozna byc benchem i miec rownorzedne znaczenie z niektorymi starterami. Mam nadzieje, ze tak. A jesli chodzi o powodu, ktore mialy by zakonczuyc jego epizod w Sonics to raczej kwestia wlasnie 1st 5, a nie kasy.

To tak Daniels, powiedzial ze jednak nie przedluzy tego ontraktu. Stanie sie prze co FA, co wcale nie wyklucza jego zostania w Sonics.

Szczerze mowiac pierwsze slysze o tym, jako by Daniels mial nie wykorzystac PO w kontrakcie na jescze jeden rok. W jego wieku zrozumiale jeswt, ze raczej by wartalo podpisac cos dluzszego, bowiem moze to juz byc jego ost kontrakt. Po za rumourem o Cavs nic nie slyszalem. Mam nadzieje, ze Daniels pozostanie w Sonics.

Dla mnie to pewnego rodzaju fenomen, o moze nie fenomen, ale na pewno dziwnezjawisko Ten czlowiek ma chyba ze 203 cm, a zbiera jakby mial conajmniej 10 cm więcej. W ataku, jest strasznie drewniany, ale atak to nie jego zywiol.

Jego jednowymiarowosc nie przeszkadza Sonics, oni nie szukaja PF'a, ktory bedzie zdobywal pkt, od tego maja strzelby i to calkiem nie zle.

Zbiorki pod wlasna tablica i walka, nieustanna walka. Ciekawe jak sie gra przeciwo Evansowi

Pod wlasna tablica owszem ,ale w duzej mierze na ofensywnej tablicy. Stad tez przez ost dwa lata w Sonics znacznie wzrosl wspolczynnik second chance points, co bylo jednym z kluczowych elementow sukcesu obecnego seonu.

Srednia zbiorek z tego sezonu to chyba 9, biorac pod uwage czas jego gry to bardzo wiele.

Dokladnie 9,3 rpg w 23,8 mpg, dobija sie do czolowki zbierajacych, grajac ledwo ponad polowe tego co wiekszosc z nich.

Co do Evansa to tak jak mowie, jak mu nie odbilo to mysle, ze nie wielka podwyzka kasy mu starczy. Gosc tak jak uwaza wiekszosc raczej nigdzie jako starter nie wystapi, stad tez nie bedzie sie chyba rzucal, do tego dosc dobrze czuje sie w teamie. Nie wielka podwyzka uchroni tez Sonics przed klapa jesli by nagle Reggie zapomnial jak sie zbiera. Bedzie go prosciej wytrajdowac

jeszce taka mala hipoteza, czy zespol Sonics, nie byl jednorocznym wyskokiem, spowodowany ze polowa skladu w lecie jest FA? Mam nadzieje ze nie. Zobaczymy, donastepnego sezonu, tfffu przeciez tu jest jeszce strasznie ciezkie lato owac.

Tez przyszlo mi to do glowy. Po niekad jest to mozliwe, ale nie do konca. Tzn. po za tym, ze ta kluczowa siodemka (tzn konkretnie 4 graczy konczacych kontrakty jest kluczowych) mogla chciec sie jak najlepiej zareklamowac to dochodzi jeszcze cos takiego jak chemia i taktyka. Bez tego chocby mieli dostac kazdy maxa nie ugrali by wiecej niz teraz. Stad tez twierdze, ze jest tutaj 2 liderow, ktorzy z pomoca wysmienicie skierowanych do poszczegolnych zadan rolse'ow stanowia dosc silna ekipe.

NIe rozumiem Key dlczego tak łatwo chcesz sie pozbyć Murray'a. Chłopak w poprezdnim seoznie pokazał że ma talent, może być wielkim zawodnikiem, wiec ja bym tak szybko nie rezygnował z jego usług. Kiedy jest dizura w składzie, nie ma Allena może byc nawet liderem zespólu. Takiego talentu łatwo bym nie pusci. Allen ogranicza czas jego gry,ale to jeszcze nie zmienia faktu że musimy go oddać Ja nawet nie rozumiem dlaczego gra takie ogony, Ray jest bardzo ważny, ale myślę że jakby McMillina chciał to wygospodarowałby conajmniej 10 minut i dla niego na mecz, w tamtym sezonie pokazał że warto, a w tym też jak na czas gry tragicznie nie było. NIe będzie chciał wiele kasy, bo po tych rozgrywkach jego wartośc znacznie spadła, wiec pojawia się okazja podpisanie tanim kosztem solidnego gracza, który przy niedogonym biegu zdarzeń może sie zamienić nawet w pierwsza strzelbę. Rozumiem chęc poszukiwania klasowego centra, ale nim bym tak nie rzucał w każdej wymianie

Przede wszystkim Flip nie ma racji bytu przy Allenie. I to w zasadzie powinno wystarczyc jako odpowiedz, ale ja nie slyne do ograniczania sie fdo jednozdaniaowych odp :) A wiec, Ronald ma to do siebie, ze wraz z Allenem nie moze wspolegzystowac w teamie. Ograniczenie czasu poszczegolnym graczom jak Daniels czy Ridnour uznal bym za wysoce nie korzystne dla teamu. Bo oczywiscie rozumiem, ze to oni musieli by stracic pare min na rzecz Murraya. Nawet przy wygospodarowanych 10 min wiecej Murray ma w sobie cos takiego, ja bym to nazwal blokada psychiczna. Jako starter z duza iloscia min gra bardzo dobrze. Jest bardzo produktywny w pkt, asystach i zb. Niestety, gdy juz wstawi sie go jako bench i ograniczy czas jest niezbyt produktywny, zeby nie powiedziec, ze marny. Caly szkopul polega na tym, ze on jako bench nie potrafi utrzyamc jednakowego sredniego poziomu jak np robi to Daniels. Stad tez jako gracz rotacyjny nie nadaje sie zupelnie. I jesli Allen zostanie podpisany w co gleboko wierze Murray powinien byc pakietowo wyslany gdzies za tak jak mowie najlepiej solidnego C, albo jakiegos solidnego PG/SG do rotacji w skladzie.

Bardzo ucieszyłą mnie wiadomosc że w Sonics czuje się dobrze, i dla dobra zespólu godzi sie pozostać na gorszych warunkach finansowych. Liczę że uda się go podpisać na warunkach jakich che klub. Będzie to bardzo korzystne dla zespólu i nie będzie wątpliwosci czy nie jest przepłacony

To, ze w rumoursach czy artykulach pisza o jego wypowiedziach czy nawet cytuja, ze dobrze czuej sie juz w Sonics i jest gotow pojsc na ustepstwa finansowe to nie jest jakims tam pewnikiem do podpisania umowy. Wiele mowi sie, ze Clippers beda chcieli go zwinac.

Potrafi zagrac i pod koszem i z dala od niego, świetnie rzuca za 3 o czym może świadczyc wybranie go do udziału w konkursie trójek podczas tegorocznego SDC. Mam nadzieję że nic mu w głowę nie stuknie, nie zażada dużęgo kontraktu i pozostanie z nami na kolejny sezon.

Sama nominacja do konkursu za 3 nic nie znaczy, zwlaszcza, ze wypadl w niej fatalnie. Jednak, kto widzial kilka meczow Sonics z Radmanem w pelnej formie dobrze wie jak on potrafi miotac z za obwodu.

Mam mieszane uczucia. Wiadomo że jeden wyskok wisony nie czyni, ale przydałoby się go zatrzymać, ale za mniejsze pieniądze. Jest przepłacony, jak zgodizc sie na sporą obniżkę kontraktu, to jestem za tym żeby pozostać, jak będzie chciał wiecej, czy tyle samo to również licze na trade, ale bez udziału Murray'a

Z Big JJ jest tak, ze on chyba zostanie. Bo bez niego nie zostanie juz nam nic na C, bo Potapenko na 90% odejdzie, tak mysle. Wiec zostanie Jerome i Robert Swift, ktory jako rookie w tym RS gral mniej wiecej tyle samo co Milicic w swoim dziewiczym sezonie. Stad tez kiespko bylo byz rotacja na C, z ktora itak juz teraz nie ma rozowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze nie wiem, kto zrobil z tego nowy topic, ale nie podoba mi sie to. Dlaczego? Dlatego, ze nie bylo takiej potrzeby. Po mimo, z tamten topic dotyczyl sezonu, ktory teoretycznie sie skonczyl to sprawy tutaj opisywane byly jego sednem, dlatego tez nie uwazam jako by bylo takie cos potrzebne. Druga sprawa to nastepnym razem prosze o informacje, ze ktos cos takiego robi. W koncu jestem autorem tego topiaca. Po zlozeniu wyjasnien na gg badz PM'a ten post bedzie stad skasowany.

 

 

Szak: Ja to zrobilem. Podobnie jak w przypadku tematu o Chicago i jak niedlugo stanie sie np. z tematem o Miami. Nowa polityka (w odpowiednim dziale zostala przedstawiona) zarzadzona przed admina jest taka, zeby unikac tematow zbiorczych, a jesli juz takowe z jakiejs potrzeby zaistnieja, to zeby nie pozwalac im sie rozrastac, w sytuacji jesli mozna tego uniknac. Sezon Sonics sie skonczyl, a twoj temat powstal 7 miesiecy temu po to, by omowic sytuacje tej druzyny, czego dotyczyla tez sonda wlasnie w tamtym okresie. Ostatnie posty wydzielilem, bo dotyczyly tego, kogo zostawic kogo nie, jakichs rumorow itp. Kierunek rozmowy w moim odczuciu nastawiony na przyszlosc. Nie sadzilem, ze zrobi ci to jakas roznice, bo rozmowa jak byla tak jest, nic nie zniknelo, a mozna ja kontynuowac w przewietrzonej atmosferze nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko krótko na temat Danielsa. W sumie bym się zdziwił gdyby został na kolejny sezon w Sonics za 2,2mln pokazał, że wart jest może i 2x tyle więc coś w okolicach MLE, w Sonics nie ma szansy być pierwszym PG, kasa też niezbyt duża chyba, że atmosfera tak bardzo mu spasuje, że będzie chciał zostać jednak wątpię w to, tacy np. Lakers :wink: mogą mu zaoferować swoje MLE plus możliwość gry w S5 ja bym się z pewnością nie obraził gdyby się Lakers udało pozyskać tego właśnie zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyścigu o Allena zgłosili się hawks (czy oni nie wyrazili zainteresowania którymkolwiek z FA w tym offseason :lol: ). Mogą sobie pogdybać, ale raczej pewne jest, że chciażby Allen nie został w Sonics to do Atlanty nie pójdzie.

Inne rumor, a może nawet więcej niż rumor mówi, że Daniels chce spróbować na rynku, bo w jego odczuciu 2.2mln$ za kolejny sezon to za mało. Będzie to niewątpliwie osłabienie składu, bo PO pokazały wiele iedoskonałości Ridnura w grze. Daniels po tym sezonie może spodziewać się wielu lukratywnych ofert i raczej mało prawdopodobne jest, że zostanie z zespołem SSS

Oczywiście Isiah Thomas również chce kogos z Sonics. On podobnie jak władze Hawks pcha sie wszędzie gdzie tylko można. Tym razem chce powalczyć o coacha Sonics mcMillana, ale nie uważam, zeby jego oferty były poważne, bo caly czas głośno jest o walce o Jaxa więc dopuki tamten się nie wycofa z rozmów z NYk nie ma co myśleć o zagrożeniu ze strony Thomasa, pozatym po takim sezonie wladze Sonics nie powinny zmieniac coacha, bo to byłaby największa głupota jak mogliby zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minelo nie wiele czasu od rozpoczecia wakacji i juz zaczynaja powoli wyjasniac sie kwestie rosteru Sonics na przyszly sezon. Nie tylko rosteru, gdyz GM, Rick Sund i coach, Nate McMillan powinni zostac juz podpisani nie bawem. W przypadku oby dwu Panow wladze Sonics zabronily kontaktu i negocjacji z innymi klubami i nie mal, ze pewne jest, ze ta dwojka pozostaje w Sonics na kilka kolejnych sezonow.

Gorsze wiesci niosa sie z rosteru Sonics. Trzech zawodnikow zapewnilo juz opuszczenie skladu Sonics, sa to Murray, Potapenko i co najgorsza Daniels. Co do Murraya i Potapenki wlasnie tego sie spodziewalem, gdyz ci zawdonicy nie miescili sie w rotacji i ich wykorzystanie bylo minimalne.

Niestety z wielkim bolem dla mnie odejdzie jedna z glownych przyczyn sukcesow Sonics Antonio Daniels. No coz, zawodni, ktory pokazal, ze na wiele go stac w RS i PO zsotajac w Sonics musial by grac za 2,2 mln, ktore sa za malym wynagrodzeniem. Do tego dochodzi raczej watpliwosc, ktora mowi, ze Daniels nie bylby pierwszym PG teamu, te miejsce bowiem nalezy do Ridnoura, ktorego moim zdaniem jeszcze na rok-dwa mozna bylo by trzyamc na benchu. No, ale coz, musimy sie juz pogodzic, ze Antonio nie bedzie reprezentowal barw Sonics w przyszlym sezonie. Podobno najbardziej prawdopodobne jest to, ze stanie sie Mormonem lub kolega Lebrona.

Reggie Evans zaczyna sie zastanawiac, gdyz podobno kilka klubow wyrazilo nim zainteresowanie. Obawy, ktore snulem, zaczynaja przybierac realnych rozmiarow. Jeszcze niech Evans odejdzie i z allenem nie przedluza i staniemy sie jednym z glownych mysliwych na rynku FA.

Nie slychac na razie nic w sprawie dwoch kolejnych kluczowych playerow czyli Allena i Radmana.

Rzekomo wladze, Sonics wypowiedzialy sie, ze przedluza kontrakty z graczami na takich warunkach na jakie zasluguja, bo warto, sadzac po tym sezonie. Ciekawe co ma na mysli mowiac na takich warunkach na jakie zasluguja.

Plotki mowia, ze dla Sonics lock out byl by dobrym rozwiazaniem, dalby im wiecej czasu na negocjacje z poszczegolnymi zawodnikami. Ja raczej za lock outem nie jestem, nawet gdyby mial wyjsc Sonics na dobre.

Biorac za pewnik informacje o opuszczeniu Sonics przez Murraya i Danielsa, sam Sund po re-signingu wlasnej umowy bedzie sie musial ostro wziasc do roboty, by znalezc co najmniej dwoch w miare solidnych guardow do rotacji w skladzie. Po odejsciu Ronalda i Antonio sytuacja wsrod obroncow w Seattle bedzie delikatnie mowiac krucha.

Odejscie Potapenki ine jest jakas zadna strata, jednak zmusza nas do szukania kolejnych do playerow na pozycji C. Jesli nie daj Boze Evansowi przemowila do rozsadku kaska z innego teamu nasz fonrcourt bedzie rowniez w oplakanym stanie. Zakladajac, ze Evans zostaje i tak musimy kogos na C szukac. Nie wiadomo na ile do gry w NBA chocby po 15 min na mecz jest gotowy Swift, stad tez otwiera sie tutaj furtka dla goscia z jego rodziny nie jakiego Stromile'a :), ktory jesli by nie przedluzyl tego lata kontraktu z Memphis (a cos mi sie zdaje, ze szykuje sie kilka roszad u nich) mogl by zagoscic w Seattle.

Przyjrzec sie rowniez trzeba Wilkinsowi, ktory w RS i w PO jako zoltodziob pokazal kilka przeblyskow. Nalezy sadzic, ze moze cos z niego byc i wartalo by go otoczyc odpowiednia opieka, zwlaszcza, ze gdy nasz frontcourt sie oslabi, Radman bedzie czesto przesuwany na pozycje PF/C (nie pierwszy raz) i wtedy pojawi sie miejsce dla Damiena, ktory moze byc calkiem solidnym backupem dla Lewisa.

Niestety, zle proroctwa z topicu SONICS-CRITICAL SEASON powoli czesciowo sie spelniaja. Nie ma jeszcze powodu do rozpaczy, ale juz sie zaczelo. Oby tylko Sonics nie zostali rozszarpani na strzepy w off-season.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym forum (lokalna gazeta Seattle, dzial Sonics) znalazlem nie zlego rumoura. Tzn jak dla fanow Sonics to on w cale nie jest taki nie zly.

Co smieszniejsze np niektorzy fani Sonics na tamtym forum sie ciesza. A teraz do rzeczy:

Otoz Allen mialby byc sign & trade do Pacers w zamian za Centra Davida Harrisona, Stephona Jacksona, Jonathana Bendera i 17 pick w tegorocznym drafcie, przy czym w dniu draftu Sonics mieli by wysunac propozycje kogo Pacers maja wybrac.

Dla mnie dosc nie ciekawa oferta. Jedynym dobrym playerem jakiego tutaj widze jest Jackson, ktory jeszcze bardziej poki co skomplikowal by sytuacje w rosterze Sonics. Wraz z Radmanem mielibysmy 3 SF'ow ktorzy chca byc starterami. Nawet gdyby Radman mial odejsc to i tak Jackson nie zgodzi sie na bench.

Harrison zas to sophmore, ktory w ubieglym sezonie notowal 6,1 ppg i 3,1 rpg. w 17,7 mpg,. Jak an rookiego, ktory wystapil w 43 meczach to nie sa zle cyferki, choc rewelacji tez nie ma. Niby po odejsciu Potapenki (i kto wie czy Big JJ'a tez) centrzy beda nam potrzebni i bylo by to moze dobre, jednak biorac pod uwage nasz zeszloroczny wybor w drafcie czyli hot prospect for the future Robert Swift to nie bardzo ta opcja nam odpowiada. Potrzebujemy 7-ffoterowcow, ale juz o jakims pojeciu o grze w NBA, a nie takich co dopiero sie szlifuja.

Do tego dochodzi jeszcze Bender, przerosniety forward, ktory by zabieral miejsce Radmanowi, Evansowi i Lewisowi i Jacksonowi.

Takze, dla mnie taki trade jesli by doszedl do skutku byl by katastrofa.

Allena musimy za wszelka cene zatrzyamac (no moze jednak nie za maxa), bo to jedyny solidny gracz, ktory ma forme nie miewajaca duzych amplitud, stad Ray ma zostac i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mysle, ze ta propozycja to jeszcze wieksze rozwodnienie skladu, a w tym przypadku wyzbycie sie jedynej, naprawde osadzonej w lidze gwiazdy, jaka Sonics posiadaja. W tym roku udalo sie szerokim skladem i wieloma zawodnikami sredniego szczebla poszalec, ale Allen byl tam motorem. A pozbycie sie kogos takiego bedzie wystawieniem sie na watpliwosci co do tego, czy w przyszlym sezonie uda sie rowniez grac na dobrym poziomie. Jackson jest narwany, gra nierowno i moim zdaniem nigdy nie zblizy sie do poziomu Allena. Bender to wielka nadzieja, ktora nie moze sie spelnic i chyba co najwyzej trzeba sie bedzie zadowolic w jego przypadku czyms bardzo przecietnym. A i to zakladajac, ze znow nie bedzie mial kontuzji. A Harrison? Kto to w ogole jest? Wyboru w drafcie nie licze. Niech lepiej Sonics kupczą Murray'em czy Wilkinsem, zamiast oddawac gwizde, zeby im zrobic miejsce. Pacers na tej wymianie zyskaliby bardzo duzo. Harrison i Bender i tak nie grali (kontuzje) i jakos sobie radzili, wiec na czysto wychodzi Jax za Allena, czyli wielki zysk. Indy by miala sklad Foster, Jermaine, Artest, Allen, Tinsley. No ja dziekuje, ale to by chyba byla najmocniejsza piatka calej ligi. Moim zdaniem 2x NIE. Pierwszy, bo nie chce na Wschodzie takiego kolosa :) , a dwa, z punktu widzenia Sonics, bo na tym traca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to chyba tylko plotka, ktoś mógł sobie sam wymyślić jakiś kibic.

Za cholerę nie widzę sensu dla Sonics w robieniu czegoś takiego. Inna sprawa, że już jakiś czas temu pojawiła sie na forum Lakers plotka także dotycząca Bendera i tego 17 picku Pacers, wyszła z niby dość wiarygodnego źródła, ale kto tam do końca to wie, pewne jest chyba tylko to, że Pacers nie zależy za bardzo ani na kontuzjogennym Benderze ani na tym 17 numerze w drafcie.

 

Gdyby jednak do skutku doszła taka wymiana jaką podał Key to oznaczałoby to, że Larry Bird jest geniuszem i Pacers w najbliższysz paru latach powinni trząść całą ligą, że o samym wschodzie nie wspomnę :wink:

 

Jakby nie było to nie wierzę, w prawdziwość tej plotki gdyby Sonics uznali, że faktycznie nie uda im się Allena zatrzymać mogliby wykombinować coś lepszego niż ten trade z Pacers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak do skutku doszła taka wymiana jaką podał Key to oznaczałoby to, że Larry Bird jest geniuszem i Pacers w najbliższysz paru latach powinni trząść całą ligą, że o samym wschodzie nie wspomnę

Zgadzam sie bez zadnych watpliwosci. Gdyby to doszło do skutku to na Pacers trudno byłoby znalezc mocnego. Jest tylko jeden człowiek który może im w tym przeszkodzić-stern :? :? :? Ich roster wyglądałby tak

PG-Tinsley

SG-Allen

SF-Artest

PF.JO

C-Foster

Na łąwce będa jeszcze Croshere, Davis, Jones, Pollard i mam nadzieję Miller. Od razu wygląda to na silną ekipe

 

Wracając do tematu głównego czyli Sonics ja jak wszyscy wyzej piszący jestem przeciwko. Dla Sonics nie bardzo to się opłaca. Allen był liderem tego zespołu. Dorzucał sporo punktów i nie chował się w końcówkach. Partnerzy mu ufali,. by zgrany z zespołem. Jackson wiadomo że jest wybuchowy, co udowodnił 19 listopada 2004, nie ma zgrania z zespołęm, moim zdaniem również jest gorszym koszykarzem.Gra nierówno, czesto ponosza go nerwy, Allen jest spokojniejszy, ma równą formę. Potrafi dobrze rzucić, ale nie jest wybitnym strzelcem, a jak wiadomo Sonics to zespól shooterów, wiec bardziej do ich składu pasuje Allen niż Jax. Poza tym Bender ma talent, ale moim zdaniem nie będzie wielkim koszykarzem, nie wzniesie się wiele wyzej niż poziom jaki teraz prezentuje. Draft teraz jest głeboki, ale watpie czy 17 pick da nam jakiegoś swietnego gracza. Numer wcale nie jest wysoki. Dla mnie wymiana raczej bez głebszego sensu dla Seattle. Mam nadzieję ze to kolejna nietrafiona plotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W koncu nastepne newsy w sprawie rosterowym Sonics. Po raz kolejny nie stety to zla wiaodmosc. Po oznajmieniu przez Danielsa, ze jego przyslzosc raczej nie bedzie zwiazana z Seattle, Radman oznajmil, ze chce zakosztowac FA po mimo, ze jest restricted. Poczuynil juz pierwszy krok ku temu sprzedajac dom w Seattle. Oczywiscie jeszcze do niczego nie doszlo i najpewniej dowiemy sie co kolwiek wiecej z dniem 1 lipca, ale juz teraz spelnia sie negatywny scenariusz, ktory mowi, ze roster Sonics zaczyna byc rozdzierany.

A teraz juz cos bardziej w strone poszukiwan nowych twarzy w Seattle tego lata. A moze nie do konca nowych, bowiem Earl Watson (pierwszy sezon w NBA spedzil wlasnie w Sonics, tego lata FA) zapowiedzial, ze pragnie zakosztowac rynku FA. Wolal bym sie do konca upewnic czy czasem nie da sie zatrzymac Danielsa, ale jesli jest to juz na 100% pewne, sadze, ze krok w strone Earla bylby bardzo dobrym krokiem. Ten 25 letni zawodnik w lekko ponad 20 mpg osiaga 7,5 ppg i 4,5 apg. Sadze, ze po utracie Antonio to bardzo dobry kandydant u nas na PG na benchu. Do rotacji wraz z Ridnourem uwazam go za doskonalego zawodnika. W zasadzie po tym jak gral w Grizzlies troche zalowalem, ze Sonics go puscili. Teraz mogl by powrocic. Jest jeden problem, rok temu w lato podobno zainteresowanie nim wyrazilo po nad 20 klubow NBA. Co oznacza bardzo duza konkurencje dla nas. Nie bez znaczenia beda tutaj pieniadze, cos ok 5 czyli midlevel to sadze, ze moze byc za duzo. Wartosc realna ocenil bym na 3-4 mln. Poki co nie ma zadnych plotek na jego temat co do Sonics, jednak ja bym chetnie widzial w Key Arena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu nastepne newsy w sprawie rosterowym Sonics. Po raz kolejny nie stety to zla wiaodmosc. Po oznajmieniu przez Danielsa, ze jego przyslzosc raczej nie bedzie zwiazana z Seattle, Radman oznajmil, ze chce zakosztowac FA po mimo, ze jest restricted. Poczuynil juz pierwszy krok ku temu sprzedajac dom w Seattle. Oczywiscie jeszcze do niczego nie doszlo i najpewniej dowiemy sie co kolwiek wiecej z dniem 1 lipca, ale juz teraz spelnia sie negatywny scenariusz, ktory mowi, ze roster Sonics zaczyna byc rozdzierany.

A teraz juz cos bardziej w strone poszukiwan nowych twarzy w Seattle tego lata. A moze nie do konca nowych, bowiem Earl Watson (pierwszy sezon w NBA spedzil wlasnie w Sonics, tego lata FA) zapowiedzial, ze pragnie zakosztowac rynku FA. Wolal bym sie do konca upewnic czy czasem nie da sie zatrzymac Danielsa, ale jesli jest to juz na 100% pewne, sadze, ze krok w strone Earla bylby bardzo dobrym krokiem. Ten 25 letni zawodnik w lekko ponad 20 mpg osiaga 7,5 ppg i 4,5 apg. Sadze, ze po utracie Antonio to bardzo dobry kandydant u nas na PG na benchu. Do rotacji wraz z Ridnourem uwazam go za doskonalego zawodnika. W zasadzie po tym jak gral w Grizzlies troche zalowalem, ze Sonics go puscili. Teraz mogl by powrocic. Jest jeden problem, rok temu w lato podobno zainteresowanie nim wyrazilo po nad 20 klubow NBA. Co oznacza bardzo duza konkurencje dla nas. Nie bez znaczenia beda tutaj pieniadze, cos ok 5 czyli midlevel to sadze, ze moze byc za duzo. Wartosc realna ocenil bym na 3-4 mln. Poki co nie ma zadnych plotek na jego temat co do Sonics, jednak ja bym chetnie widzial w Key Arena.

No odejscie Danielsa było by stratą dla SSS a szczegulnie dla dobrej w tym, zakończonym juz dla nich sezonie ławki rezerw. Jak Daniels odejdzie to niewidać zastepce Ridnoura na PG, chodz na rozgrywającym moze grać równiz Ronald Murray (bardzo podoba mi sie jego gra, no chyba że i on pozegna sie z KeyArena), no ale na wszelki wypadek warto walczyc o Watsona który wcale nie wydaje sie byc gorszym graczem od Antonio, jednakze ja bym wolal tego drugiego. Radman sprzedał chate :shock: no to powaznie mysli o wyprowadce z Seattle, wspułczuje Key, jak widać rzeczywiście skład Sonics sie zmieni na nastepny sezon, jednak Ja bym sie skoncentrował na zatrzymaniu w swoich szeregach Allen bo bez niego jakos cienko wyglądałby skład SSS, a sprowadzenie na jego miejsce jakiegos gracza o podobnych umiejętnościach nie bedzie łatwe, Ray jest liderem i trzeba dac mu duzy kontrakt należący się, jeżeli Settle chca sie liczyc w przyszłym sezonie tak jak w tym w walce o czołówke Zachodu to tak trzeba :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodz na rozgrywającym moze grać równiz Ronald Murray (bardzo podoba mi sie jego gra, no chyba że i on pozegna sie z KeyArena)

Raczej nikt kto widziałe jewgo grę nie jest w stanie powiedzić że z niego jest jakikolwiek PG. Ciało moż e i ma jak PG, ale zapedy zdecydowanie SG :wink: On nie ma umiejętności prowadzenia gry, to typowa dwójka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodz na rozgrywającym moze grać równiz Ronald Murray (bardzo podoba mi sie jego gra, no chyba że i on pozegna sie z KeyArena)

Raczej nikt kto widziałe jewgo grę nie jest w stanie powiedzić że z niego jest jakikolwiek PG. Ciało moż e i ma jak PG, ale zapedy zdecydowanie SG :wink: On nie ma umiejętności prowadzenia gry, to typowa dwójka
Dla mnie to takze zdecydownie bardziej SG niz PG ale z tego co pamietam w poprzedim jakze udanym dla niego sezonie grał na rozgrywającym, moze nie przez cały czas ale pare meczyków napewno, dlatego pomysalem o nim przy dobieraniu PG :wink: Moze to rzeczywiście nie jest dobry opcja ale trzeba przeanalizowac każda bo jak SSS nie pozyska zadnego PG na nastepny sezon a Daniels sie pozegna z zespołem, i Ridnour'owi przytrafi się kontuzja to wtedy McMillan nie bedzie miał wyboru :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to takze zdecydownie bardziej SG niz PG ale z tego co pamietam w poprzedim jakze udanym dla niego sezonie grał na rozgrywającym

On zastępował w S5 kontuzjowanego Allena, i jego zadaniem nr1 było zdobywanie punktów. Organizowanie gry to jego wielka bolączka dlatego też uważam, ze nienadaje się on do roli PG (nawet drugiego), bo on w ataku myśli bardzoej o swoich punktach niż o kreowaniu kolegów i widać to w prawie kazdym jego zagraniu

jak SSS nie pozyska zadnego PG na nastepny sezon a Daniels sie pozegna z zespołem, i Ridnour'owi przytrafi się kontuzja to wtedy McMillan nie bedzie miał wyboru :?

Zawsze sam może wskoczyć w swój stary trykot i poboegać pilką :wink: . Pewnie wyszło by to na lepsze zespołowi, niz Flip jako PG :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz juz cos bardziej w strone poszukiwan nowych twarzy w Seattle tego lata. A moze nie do konca nowych, bowiem Earl Watson (pierwszy sezon w NBA spedzil wlasnie w Sonics, tego lata FA) zapowiedzial, ze pragnie zakosztowac rynku FA. Wolal bym sie do konca upewnic czy czasem nie da sie zatrzymac Danielsa, ale jesli jest to juz na 100% pewne, sadze, ze krok w strone Earla bylby bardzo dobrym krokiem. Ten 25 letni zawodnik w lekko ponad 20 mpg osiaga 7,5 ppg i 4,5 apg. Sadze, ze po utracie Antonio to bardzo dobry kandydant u nas na PG na benchu.

Nie ukrywam, ze licze na odejscie Danielsa i jego podpisanie przez LAL. Taki rozgrywający to by było extra. Nie wiem ile on sobie życzy za grę, ale jeśli MLE by wystarczyło, to Lakers są w grze o niego, jak chce więcej, to niestety :?

O Watsona będziecie Key, mam nadzieję, walczyć także z LAL, bo jest on na prawdę niezłym rozgrywającym. Rzut ma niezły, a i broni dobrze. Nie powinien on również życzyć sobie za dużo, więc szans na jego pozyskanie są. Jednak tak jak piszesz - będzie miał najprawdopodobniej wiele ofert, więc SSS z miejscem na ławie dla niego raczej będą mieli mniejsze szanse, niż LAL (i pewnie jeszcze parę innych) z miejscem w S5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim co sie tyczy Flipa Links, to on jest SG. Gral dosc rzadko (rotacyjnie na PG), bowiem okres, w ktorym zrobil wrazenie na lidze to byl okres kontuzji Allena, ktorego zastepowal. Fakt faktem, ze po za duza ioscia pkt dodawal czesto 5-6 as i tyle samo zb, ale to tylko dodatkowe atuty.

Po drugie,zeby rozwiac wszelkie nadzieje i watpliwosci to Muuray byl w tym pierwszym pakiecie playerow(Daniels, Murray i Potapenko), ktorzy praktycznie od razu po odpadnieciu w PO zapowiedzieli, ze tego lata beda badac FA.

Jedynego czego zaluje, ze tutaj nie dojdzie do sign & trade w przypadku Murraya i Potapenki.

Nie ukrywam, ze licze na odejscie Danielsa i jego podpisanie przez LAL. Taki rozgrywający to by było extra. Nie wiem ile on sobie życzy za grę, ale jeśli MLE by wystarczyło, to Lakers są w grze o niego, jak chce więcej, to niestety

Odejscie jest juz raczej pewne, a MLE to propozycja, na ktora na pewno przystanie. Jednak ja czytalem, ze chetnie skierowal by sie do Cavs i podal jeszcze jeden ewentualny zespol, ktorego teraz sobie nie przypominam. Oczywiscie dosc mocnym argumentem, ktory sadze, bylby wazniejszy od kasy jest starting 5.

O Watsona będziecie Key, mam nadzieję, walczyć także z LAL, bo jest on na prawdę niezłym rozgrywającym. Rzut ma niezły, a i broni dobrze. Nie powinien on również życzyć sobie za dużo, więc szans na jego pozyskanie są. Jednak tak jak piszesz - będzie miał najprawdopodobniej wiele ofert, więc SSS z miejscem na ławie dla niego raczej będą mieli mniejsze szanse, niż LAL (i pewnie jeszcze parę innych) z miejscem w S5.

Nie za duzo ci? Daniels + Watson=No Way!! :)

Pojdzmy na kompromis, skoro dostaniecie juz Danielsa (jego odejscie jest pewne na 99,9%) to Earla zostawicie nam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynego czego zaluje, ze tutaj nie dojdzie do sign & trade w przypadku Murraya i Potapenki.

Szczególnie z Murreyem pokpiliście trochę sprawę. W momencie kiedy było wiadomo po poprzednim sezonie że jest dobrze punktującym obrońcą i jednocześnie zdawaliście sobie sprawę, że Allen zabierze mu czas w tym roku to powinniście go wymienić jeszcze w wakacje. Wtedy dostalibyście coś dobrego na pewno.

 

Odejscie jest juz raczej pewne, a MLE to propozycja, na ktora na pewno przystanie. Jednak ja czytalem, ze chetnie skierowal by sie do Cavs i podal jeszcze jeden ewentualny zespol, ktorego teraz sobie nie przypominam. Oczywiscie dosc mocnym argumentem, ktory sadze, bylby wazniejszy od kasy jest starting 5.

Tez słyszałem o Clevland, ale tylko o nich. Zdaję sobie sprawę, że o niego będzie ciężko, szczególnie po serii z SAS, ale walczyć warto.

 

Nie za duzo ci? Daniels + Watson=No Way!! :)

Pojdzmy na kompromis, skoro dostaniecie juz Danielsa (jego odejscie jest pewne na 99,9%) to Earla zostawicie nam :)

My celujemy w conajmniej kilku PG jak i PF (któraś pozycja odpadnie po drafcie miejmy nadzieję). Nastawiamy się na obu, bo o obu będzie ciężko i sytuacja w której obaj będą chciali do LAL jest bardzo mało prawdopodobna niestety :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.