Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
391 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiLQ

wiLQ

  Hall of Fame

 • Użytkownik
 • 5661 postów

Napisano 03 maj 2011 - 13:39

REGULAMIN LIGI FBX#1

O. Skróty.

O.1.a. "FPPG" - Fantasy Points Per Game, których sposób wyliczania przedstawiony jest w I.3.

O.1.b. "Forum ligowe" - wydzielony wątek dostępny na stronie http://www.e-nba.pl/...p?81-FBL-Keeper

O.1.c. "offseason" - okres między oficjalnym zakończeniem sezonu FBX#1, a oficjalnym rozpoczęciem następnego sezonu FBX#1. Co trzeba podkreślić i pamiętać daty te różnią się od tych znanych z NBA.

O.1.d. "sezon regularny" - okres między oficjalnym rozpoczęciem, a oficjalnym zakończeniem sezonu FBX#1.
Co trzeba podkreślić i pamiętać daty te różnią się od tych znanych z NBA.

O.1.e. "Wolny slot" - sytuacja spowodowana niepełnym składem, która powoduje, że można pobrać gracza bez wywalania innego. Wolne sloty wyznacza różnica między maksymalną dopuszczalną, a aktualną liczbą zawodników w składzie.


I. Podstawowe ustawienia ligi.

I.1. FBX#1 jest ligą wielosezonową ciągłą (keeperem) gdzie wszyscy zawodnicy i GMowie będą przypisani do tej samej drużyny z sezonu na sezon dopóki nie zostaną oddani lub zwolnieni.

I.2. Rozgrywki ligi będą się odbywać do odwołania na http://basketball.fa...ports.yahoo.com poza offseason kiedy to przechodzą na forum ligowe.

I.3. Obowiązującą punktacją jest Fantasy Points wyliczane poprzez następujące współczynniki:
FGA -1 FGM +2,5 (czyli na plus wychodzi się powyżej 40%)
FTA -1 FTM +1,5 (czyli na plus wychodzi się powyżej 66%)
3PTM +1,5
REB +2
OREB +0,5
AST +3
STL +4
BLK +4
TO -3
PTS +1

I.4. W rozgrywkach bierze udział 20 drużyn i jest to ich maksymalna dopuszczalna liczba.

I.5. Każdy zespół może mieć do 13 zawodników.

I.6. Każdy zespół może maksymalnie rozegrać 822 mecze rozłożonych w sposób następujący na dostępnych pozycjach: C [82], PF [82], F [82], SF [82], SG [82], G [82], PG [82], 3 x Util [248].

I.6.a. Yahoo jest odpowiedzialne za przypisanie pozycji do graczy i udostępnienie 2 dodatkowych gier na Utilu [3 x 82 = 246], których w pierwotnych założeniach ligi nie było.

I.7. Oficjalny start nowego sezonu następuje 48 godzin po drafcie rookich.

I.8. Oficjalne zakończenie sezonu następuje po opublikowaniu na forum ligowym zaktualizowanej listy pensji z całego, ostatniego sezonu.


II. Ustawienia dotyczące pensji.

II.1. Pensją zawodnika jest jego FPPG z poprzedniego sezonu wyliczaną z dokładnością do 0,05 na podstawie statystyk pobranych z ligi na Yahoo. Istnieją dwa wyjątki od tej reguły:

II.1.a. Najniższa możliwa pensja wynosi 15 co oznacza, że przypisuje się pensje minimalna równa 15 wszystkim graczom ze średnia poniżej 15fppg oraz wszystkim wolnym slotom.

II.1.b. Pensja gracza nie może być wyliczona na podstawie sezonu, w którym rozegrał mniej niż 31 gier.
W takim przypadku jego pensja jest FPPG z ostatniego sezonu, w którym rozegrał więcej niż 30 gier obniżone o 10% (jeśli w poprzednim sezonie rozegrał od 21 do 30 gier) lub 15% (11-20) lub 20% (mniej niż 11 gier).
Zasada ta dotyczy także graczy, którzy opuścili cały sezon z powodu kontuzji oraz tych, którzy grali poza NBA.

II.2. Pensja drużyny jest suma pensji wszystkich zawodników i wolnych slotów tej drużyny.

II.3. W trakcie sezonu regularnego obowiązuje limit pensji drużyny, który jest stały i wynosi 460fppg.

II.4. W offseason limit pensji i kary związane z jego przekroczeniem nie obowiązują.

II.4.a. Jesli ktos bedzie powyzej limitu pensji w momencie rozpoczecia nowego sezonu to komisarz automatycznie bedzie usuwal zawodnikow zaczynac od najnizszej pensji [ale powyzej minimum] az druzyna znajdzie sie ponizej limitu. Dodatkowo na taka druzyne zostanie nalozana kara miesiecznego bana na pobrania z FAsow.

II.5. Wszystkie draftowe picki mają pensję równą zero.

II.6. Lista pensji wszystkich zawodników znajduje się w wydzielonym wątku na forum ligi i jest przygotowywana przez bulka lub komisarza ligi jak najszybciej to możliwe po zakończeniu całego, ostatniego sezonu regularnego w NBA.

II.6.a. W przypadku gdy na tej liście pensji brakuje zawodnika, który jest godny pobrania i dostępny na Yahoo należy zgłaszać do Komisarza ligi FBX1 (Roger) lub FBX2 (bulek) ten fakt z prośbą o uzupełnienie lub pobierać go bez znajomości oficjalnej pensji na własne ryzyko i odpowiedzialność. Bo gdy nastąpi przekroczenie salary cap w momencie pobrania takiego gracza, którego nie ma na liście pensji, GM karany jest miesięcznym banem na pobrania.


III. Wymienianie zawodników.

III.1. Trejdy można przeprowadzać przez cały rok z dowolną liczbą drużyn/GMów [na raz i w sumie w sezonie] wymieniając się dowolną liczbą zawodników i draftowych picków.

III.1.a. W trakcie sezonu regularnego trejdy przeprowadza się na stronie ligowej na Yahoo gdzie muszą być zaakceptowane przez komisarza ligi, który to zrobi jak najszybciej jak tylko może o ile po wymianie któraś z drużyn nie przekroczy drużynowego limitu pensji [II.3]. W sytuacji gdy w wymianie są picki szczegóły trejdu muszą być równolegle ogłoszone na forum ligowym.

III.1.b. W trakcie offseason trejdy przeprowadza się na stronie forum ligowego poprzez ogłoszenie szczegółów wymiany przez jedna ze stron i potwierdzenie jej przez wszystkich innych uczestników tego trejdu.

III.1.c. Trejdy zaakceptowane przez wszystkie uczestniczące strony i komisarza ligi są nieodwołalne.
Innymi słowy nie można wetować trejdów.

III.1.d. Draftowe picki można sprzedawać tylko z tych draftów, które odbędą się w przeciągu 18 miesięcy od bieżącego momentu. Czyli przykladowo pick z 2020 mozna sprzedac najwczesniej 1 marca 2019.

III.2. FAsem jest każdy gracz, który nie jest przypisany do żadnej ligowej drużyny, a który jest dostępny w systemie Yahoo do natychmiastowego pobrania.

III.2.a. Każdy GM może pobrać dowolną liczbę FAsów [na raz i w sumie w sezonie].

III.2.b. FAs natychmiast po pobraniu staje się członkiem drużyny, której GM go pobrał, ale na Yahoo jest przypisywany do składu dopiero następnego dnia.


III.3. Każdy zawodnik wyrzucony z drużyny, choćby na chwilę, oraz każdy zawodnik nieprzypisany do żadnej drużyny w momencie rozpoczęcia nowego sezonu, powinien wylądować na Waiverze, na którym spędzi od 48 do 72 godzin [decyduje czas oddalający od dobowego przetwarzania Yahoo].

III.3.a. Gdy po zawodnika na waiverze zgłosi się jeden GM to go pobierze.

III.3.b. Gdy po zawodnika na waiverze zgłosi się więcej niż jeden GM to o tym do kogo trafi zadecyduje jak najniższa liczba Waiver Priority.

III.3.c. Gdy po zawodnika na waiverze nikt się nie zgłosi stanie się FAsem [III.2.]

III.3.d. Pobranie zawodnika z waivera powoduje, że dana drużyna otrzymuje najwyższy Waiver Priority, a pozostałe teamy w lidze, które dana drużyna dotychczas wyprzedzała, poprawiają swoją pozycję o -1.

III.3.e. Z racji, iż liga jest ciągła Waiver Priority na początku kolejnego sezonu będzie identyczne jak na zakończenie poprzedniego sezonu.


III.4. Jeśli w wyniku pozyskania nowego gracza zespół przekroczy drużynowy limit pensji [II.3] - na co może zwrócić uwagę każdy uczestnik - to na odpowiedzialnego GMa komisarz nałoży dwie kary:

III.4.a. Pobrany gracz ląduje na waiverze podczas gdy ten, który był wyrzucony ze składu na poczet nowego może wrócić do ukaranej drużyny tylko jeśli nie zostanie w międzyczasie wzięty do innego zespolu.

III.4.b. Na drużynę zostanie nałożona kara zablokowania pobierania nowych graczy na okres 30 dni od dnia przekroczenia drużynowego limitu pensji [II.3], która może przejść na następny sezon gdyby złamanie zasady nastąpiło w ostatnich 29 dniach sezonu. Trejdy wciąż będą dozwolone.


IV. Rookie draft.

IV.1. Co roku 1 września w specjalnym wątku na forum ligowym założonym przez komisarza ligi startuje nabór graczy pierwszorocznych w NBA, których nie było w systemie Yahoo w poprzednim sezonie.

IV.1.a. W przypadku lockautu lub strajku w NBA czy innej katastrofy, która spowoduje przesuniecie rozgrywek NBA możliwe jest przeniesienie draftu rookich na dowolny termin wybrany przez większość GMów w lidze, ale nie późniejszy niż koniec offseason w NBA.

IV.2. Pensje debiutantów są tworzone na podstawie numeru rzeczywistego wyboru w NBA Rookie Draft w sposób następujący:
IV.2.a. #1 mają pensję w wysokości 40,
IV.2.b. #2-4 mają pensję w wysokości 30,
IV.2.c. #5-7 mają pensję w wysokości 25,
IV.2.d. #8-12 mają pensję w wysokości 20,
IV.2.e. #13-15 mają pensję w wysokości odpowiednio 18,17,16.
IV.2.f. #16-20 mają pensję w wysokości 15.

IV.3. Kolejność draftu rookich wylicza komisarz ligi po sezonie regularnym na podstawie posortowanej rosnąco dla wszystkich zespołów sumy 492 rozegranych gier wśród graczy z jak najwyższą średnią w danej drużynie [pamiętając o II.1.a. i II.1.b.].

IV.3.a. Dozwolone jest wywalanie graczy by poprawić swój pick pod warunkiem, że komisarz nie uzna tego ruchu za manipulacje niezgodna z idea samego draftu.

IV.4. Czas na wybór to 96 godzin [wg zegara forumowego].

IV.4.a. Jeśli po tym czasie GM nie dokona wyboru to do zespołu zostanie przydzielony pierwszy gracz z przygotowanej przez komisarza listy draftowej stworzonej na wzór wyboru graczy w rzeczywistej NBA.

IV.5. Jeśli pobranie gracza w drafcie powoduje przekroczenie dopuszczalnej liczby graczy w drużynie [I.5.] to GM powinien napisać jakiego gracza usuwa ze składu. Jeśli tego nie zrobi ogłaszając swój wybór to komisarz usunie ostatniego zawodnika z listy składów drużyn.

IV.6. Dozwolone jest wydraftowanie rookiego, którzy nie podpisał kontraktu z drużyną NBA i spędzi następny sezon poza nią [np w Europie]. W takim przypadku GM zachowuje do niego prawa bez utraty slota dopóki nie podpisze on kontraktu z drużyną NBA. Pensja takiego zawodnika będzie taka jaka była w dniu draftu.

IV.7. Każdego pierwszoroczniaka, który dołącza do ligi, a nie został wydraftowany przez żadna drużynę obowiązują zasady waivera [III.3].


V. Ewentualne zmiany i inne postanowienia końcowe.

V.1. Komisarzem ligi jest Roger, który pilnuje przestrzeganie zasad i podejmuje najlepsze wg niego decyzje w każdej spornej sprawie lub takiej, która nie jest jednoznacznie określona w regulaminie.
Te decyzje są ostateczne i nie ma od nich odwołania.

V.2. Odejście komisarza ligi może nastąpić tylko gdy on sam zrezygnuje z tej funkcji lub gdy minimum 13 GMow wyrazi poprzez głosowanie swój brak zaufania do niego lub jego sposobu komiszowania.

V.3. W przypadku braku komisarza nie mogą być przeprowadzone żadne zmiany, ruchy czy decyzje ani na poziomie ligi ani drużyn i jak najszybciej musi zostać wybrany nowy poprzez głosowanie, w którym jakikolwiek kandydat otrzyma minimum 13 głosów poparcia.

V.4. Nazwy drużyn w lidze są stałe i odpowiadają nazwom zespołów w NBA.

V.4.a. Istnieje możliwość zmiany nazwy na jedna z wolnych nazw, ale tylko w przerwie między sezonowej po podaniu uzasadnienia i zaakceptowaniu przez komisarza ligi.

V.5. Jeden GM może prowadzić więcej niż jeden zespół w tej samej lidze tylko jeśli odszedł z gry i oddal drużynę, a po pewnym czasie do gry powraca.

V.6. Przyjmuje się, że każdy GM w lidze chce brać udział w rozgrywkach przez wiele lat dopóki sam nie zrezygnuje.

V.7. Każdy GM może zostać usunięty z ligi gdy komisarz oraz minimum 10 GMów uzna, że złamał on zasady fair-play, regulamin lub zwyczajnie nie jest godny prowadzenia drużyny w lidze przez swój totalny brak zaangażowania [rozumiany jako wystawianie składu, pobieranie i wymienianie graczy oraz czas reakcji na wiadomości na forum i privie].

V.8. Każda opuszczona drużyna będzie przejęta przez nowego GMa wybranego wśród wszystkich chętnych na podstawie wybranych czynników ze szczególnym uwzględnieniem następujących kryteriów [i w takiej kolejności]:

V.8.a. Dobrowolnie odchodzący GM ze stażem w lidze większym niż rok może wskazać swojego następcę i taka kandydatura jest automatycznie akceptowana.

V.8.b. Im więcej GMów z ligi ręczy za zaangażowanie i umiejętności kandydata tym ma on większe szanse na przyjęcie.

V.8.c. Im lepsze osiągnięcia w innych ligach FB tym kandydat ma większe szanse na przyjęcie.

V.8.d. Im większe doświadczenie w FB tym kandydat ma większe szanse na przyjęcie.

V.8.e. Im wcześniejsze zgłoszenie swojej kandydatury licząc od zwolnienia się miejsca tym większe szanse kandydata na przyjęcie.

V.8.f. W przypadku gdy do ligi dołącza kilku GMów na raz i przez rożnice w jakości opuszczonych drużyn trudno je sprawiedliwie rozdzielić między zainteresowanych mają oni prawo prosić komisarza o przeprowadzenie mini draftu rodzielającego graczy z tych drużyn posród nowych uczestników.

V.9. Regulamin obowiązuje wszystkich GMów w lidze oraz komisarza i każdy nowy uczestnik przystępujący do gry automatycznie wyraża zgodę na jego przestrzeganie.

V.10. Postaramy się pamiętać wszystkich, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju ligi w tym między innymi pomysłodawca Xamel, wieloletni komisarze Marcinek i Roger oraz wielokrotni mistrzowie ligi Mar i ai3.

V.11. Propozycje mające na celu urozmaicenie ligi i pytania odnośnie zasad można zgłaszać w wątku na forum ligowym, w którym znajduje się ten regulamin.

V.12. Każda zmiana w regulaminie wymaga zwykłej większości głosów popierających tę zmianą.

Użytkownik wiLQ edytował ten post 20 październik 2016 - 09:52


Najlepszy sklep koszykarski

#2 Benon

Benon

  All-Star

 • Użytkownik
 • 1289 postów

Napisano 03 maj 2011 - 15:08

Tak na szybko, to powiem tyle, że well done i żadnych rażących błedów nie zaobserwowałem, a to co zauwarzyłem, to nawet nie warto wspominać, bo jak ktoś ma tylko odrobinę pojęcia, to wie o co chodzi... :D

Pozdrawiam.

"My favorite player growing up was Kevin Garnett...and now he is my least favorite player" Joakim Noah

"When you have your star player at that level, it makes you want to go to bed early, eat right, do all the right things" Joakim Noah


#3 Mar

Mar

  Starter

 • Użytkownik
 • 969 postów

Napisano 04 maj 2011 - 14:30

[quote]II.3.a. Gdy team przekroczy limit pensji w trakcie sezonu regularnego komisarz ligi automatycznie i jak najszybciej usunie z tego zespołu zawodnika z najniższa możliwa pensja, którego brak spowoduje, że zespół zejdzie poniżej limitu pensji z zachowaniem zasady płacy minimalnej [II.1.a].[/quote]
Przyklad moge prosic? Bo jak mowimy o wymianie to zostanie zablokowana przez komisarza, a jak wziety ktos bedzie z FA to zostanie on automatycznie wywalony e skladu.

[quote]III.1.a. W trakcie sezonu regularnego trejdy przeprowadza się na stronie ligowej na Yahoo gdzie muszą być zaakceptowane przez komisarza ligi, który to zrobi jak najszybciej jak tylko może o ile po wymianie któraś z drużyn nie przekroczy drużynowego limitu pensji [II.2]. W sytuacji gdy w wymianie są picki szczegóły trejdu muszą być równolegle ogłoszone na forum ligowym.[/quote]
A nie II.3?

[quote]III.1.c. Trejdy zaakceptowane przez wszystkie uczestniczące strony i komisarza ligi są nieodwołalne.
Innymi słowy nie można wetować trejdów.[/quote]
Rozumiem ze rola komisarza to sie tyczy tylko formalnego klepniecia wymiany na yahoo?

[quote]III.1.d. Draftowe picki uwzględnione w wymianie nie mogą wybiegać w przyszłość na więcej niż 18 miesięcy od ustalonej daty następnego draftu rookich [IV.1.].[/quote]
Moj propozycja. Mamy sezon np. 2010/11 to mozemy trejdowac picki z dwoch kolejnych lat, tj. 2011 i 2012. Prosciej i prejrzysciej, bez koniecznosci liczenia miesiecy.

[quote]III.3. Każdy zawodnik wyrzucony z drużyny, choćby na chwilę, oraz każdy zawodnik nieprzypisany do żadnej drużyny w momencie rozpoczęcia nowego sezonu, powinien wylądować na Waiverze, na którym spędzi od 48 do 72 godzin [decyduje czas oddalający od dobowego przetwarzania Yahoo].[/quote]
Bylajuz mowa o tym. Yahoo z automatu ustawia gracza wywalonego po jego wczesniejszym wzieciu jak FA. W twoim przypadku komisarz musialby ustawiac go samodzielnie na waiver.

[quote]III.4. Jeśli w wyniku pozyskania nowego gracza zespół przekroczy drużynowy limit pensji [II.2] to na odpowiedzialnego GMa nakładane są dwie kary:[/quote]
Dalbym II.3

[quote]III.4.b. Na drużynę zostanie nałożona kara zablokowania pobierania nowych graczy na okres 30 dni od dnia przekroczenia drużynowego limitu pensji [II.2]. Trejdy wciąż będą dozwolone.[/quote]
j/w

[quote]IV.4.a. Jeśli po tym czasie GM nie dokona wyboru to do zespołu zostanie przydzielony pierwszy gracz z przygotowanej przez komisarza listy draftowej.[/quote]
Dopisek: listy draftowej przygotowanej na wzor wyboru graczy w rzeczywistej NBA.

[quote]IV.5.a. Jeśli po drafcie rookich drużyna wciąż ma więcej graczy w składzie niż maksymalna dopuszczalna liczba to na tą drużynę zostanie nałożona kara zablokowania pobierania nowych graczy na okres 1 miesiąca od dnia ostatniego wyboru w drafcie.[/quote]
Co do bana to bym dyskutowal czy go wprowadzac, ale pasuje zaznaczyc, co w ogole sie powinno robic z taka druzyna, czyli powinien byc wywalony zawodnik, z taka srednia, dzieki ktorej zespol zejdze conajniej do 460fp.

[quote]V.2. Odejście komisarza ligi może nastąpić tylko gdy on sam zrezygnuje z tej funkcji lub gdy minimum 13 GMow wyrazi poprzez głosowanie swój brak zaufania do niego lub jego sposobu komiszowania.[/quote]
Czemu nie 11?

[quote]V.3. W przypadku braku komisarza nie mogą być przeprowadzone żadne zmiany, ruchy czy decyzje ani na poziomie ligi ani drużyn i jak najszybciej musi zostać wybrany nowy poprzez głosowanie, w którym jakikolwiek kandydat otrzyma minimum 13 głosów poparcia.[/quote]
j/w

[quote]V.8.f. W przypadku gdy do ligi dołącza kilku GMów na raz i przez rożnice w jakości opuszczonych drużyn trudno je sprawiedliwie rozdzielić między zainteresowanych mają oni prawo prosić komisarza o przeprowadzenie mini draftu rodzielającego graczy z tych drużyn posród nowych uczestników.[/quote]
A nie zostajemy przy tym co zreaizowalismy teraz?? Czyli szukamy nastepcow?

[quote]V.10. Postaramy się pamiętać wszystkich, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju ligi w tym między innymi pomysłodawca Xamel, wieloletni komisarze Marcinek i Roger oraz wielokrotni mistrzowie ligi Mar i ai3.
[Dopisek: chyba nie musze dodawac, że ten punkt musi uzupelnic ktos kto zna lepiej historie ligi? ;->][/quote]
No wielokrotnych mistrzow juz nie ma :)

Brakuje zapisu, o tym jak sie traktuje graczy powracajacych do NBA (omawiany kiedys przypadek Childressa) i co robimy z takimi graczai jak Neal, ktorzy nie byli wybierani w drafcie. U nas bedaa jednak?

PS.1. Jak cos przyjdzie na mysl to bede pisal.

PS.2.Kawal swietnej roboty.

#4 wiLQ

wiLQ

  Hall of Fame

 • Użytkownik
 • 5661 postów

Napisano 04 maj 2011 - 16:22

[quote name='Mar'][quote]II.3.a. Gdy team przekroczy limit pensji w trakcie sezonu regularnego komisarz ligi automatycznie i jak najszybciej usunie z tego zespołu zawodnika z najniższa możliwa pensja, którego brak spowoduje, że zespół zejdzie poniżej limitu pensji z zachowaniem zasady płacy minimalnej [II.1.a].[/quote]
Przyklad moge prosic? Bo jak mowimy o wymianie to zostanie zablokowana przez komisarza, a jak wziety ktos bedzie z FA to zostanie on automatycznie wywalony e skladu.[/quote]
Hmmm, czyli punkt jest zbedny bo nic nie opisuje? To go skasowalem. Sluszna uwaga.

BTW, wycialem tez fragmenty o II.2 vs II.3 bo masz racje, ze je pomieszalem, wiec i poprawilem.
Coz, takie sa skutki grzebania w kolejnosci podpunktow ;-)

[quote name='Mar'][quote]III.1.c. Trejdy zaakceptowane przez wszystkie uczestniczące strony i komisarza ligi są nieodwołalne.[/quote]Rozumiem ze rola komisarza to sie tyczy tylko formalnego klepniecia wymiany na yahoo?[/quote]
Nie tylko, przeciez sprawdza czy pensje sie zgadzaja, a jak nie to trejd oficjalnie nie przechodzi.

[quote name='Mar'][quote]III.1.d. Draftowe picki uwzględnione w wymianie nie mogą wybiegać w przyszłość na więcej niż 18 miesięcy od ustalonej daty następnego draftu rookich [IV.1.].[/quote]
Moj propozycja. Mamy sezon np. 2010/11 to mozemy trejdowac picki z dwoch kolejnych lat, tj. 2011 i 2012. Prosciej i prejrzysciej, bez koniecznosci liczenia miesiecy.[/quote]
Jakie liczenie miesiecy? Draft jest 1 wrzesnia ergo swoj pick mozesz sprzedac od 1 marca rok wczesniej.
Proste, przejrzyste i zgadza sie z doswiadczeniami, ktore zebralem w 1 sezonie ;-)
Co wiecej, wydaje mi sie bardzo logiczne bo w tym momencie sezonu kazdy juz wie jaki jest jego plan na przyszly sezon, wiec i jak traktowac swoj przyszloroczny pick.

[quote name='Mar'][quote]III.3. Każdy zawodnik wyrzucony z drużyny, choćby na chwilę, oraz każdy zawodnik nieprzypisany do żadnej drużyny w momencie rozpoczęcia nowego sezonu, powinien wylądować na Waiverze, na którym spędzi od 48 do 72 godzin [decyduje czas oddalający od dobowego przetwarzania Yahoo].[/quote]
Bylajuz mowa o tym. Yahoo z automatu ustawia gracza wywalonego po jego wczesniejszym wzieciu jak FA. W twoim przypadku komisarz musialby ustawiac go samodzielnie na waiver.[/quote]
I z dyskusji wywnioskowalem, ze tak ma byc i tak bedzie robic. Bledne wnioski?

[quote name='Mar'][quote]IV.4.a. Jeśli po tym czasie GM nie dokona wyboru to do zespołu zostanie przydzielony pierwszy gracz z przygotowanej przez komisarza listy draftowej.[/quote]
Dopisek: listy draftowej przygotowanej na wzor wyboru graczy w rzeczywistej NBA.[/quote]
Dopisane.

[quote name='Mar'][quote]IV.5.a. Jeśli po drafcie rookich drużyna wciąż ma więcej graczy w składzie niż maksymalna dopuszczalna liczba to na tą drużynę zostanie nałożona kara zablokowania pobierania nowych graczy na okres 1 miesiąca od dnia ostatniego wyboru w drafcie.[/quote]
Co do bana to bym dyskutowal czy go wprowadzac, ale pasuje zaznaczyc, co w ogole sie powinno robic z taka druzyna, czyli powinien byc wywalony zawodnik, z taka srednia, dzieki ktorej zespol zejdze conajniej do 460fp.[/quote]
Tzn jak bylo do tej pory? Czy nigdy sie to nie zdarzylo?

[quote name='Mar'][quote]V.2. Odejście komisarza ligi może nastąpić tylko gdy on sam zrezygnuje z tej funkcji lub gdy minimum 13 GMow wyrazi poprzez głosowanie swój brak zaufania do niego lub jego sposobu komiszowania.[/quote]
Czemu nie 11?[/quote]
2/3 glosow. A rozwazalem tez jednomyslnosc ;-)
Wydaje mi sie, ze w kwestii komisarza potrzeba wiecej bo jego rola opiera sie na zaufaniu i w dodatku ma element podejmowania niewdziecznych decyzji, ktore moga sie nie spodobac zwyklej wiekszosci.

[quote name='Mar'][quote]V.8.f. W przypadku gdy do ligi dołącza kilku GMów na raz i przez rożnice w jakości opuszczonych drużyn trudno je sprawiedliwie rozdzielić między zainteresowanych mają oni prawo prosić komisarza o przeprowadzenie mini draftu rodzielającego graczy z tych drużyn posród nowych uczestników.[/quote]
A nie zostajemy przy tym co zreaizowalismy teraz?? Czyli szukamy nastepcow?[/quote]
Nie bardzo rozumiem zwiazek miedzy tymi pytaniami, a tym punktem.

[quote name='Mar']No wielokrotnych mistrzow juz nie ma :)[/quote]
Tym bardziej wypada pamietac tych, ktorym sie to udalo ;-)

[quote name='Mar']Brakuje zapisu, o tym jak sie traktuje graczy powracajacych do NBA (omawiany kiedys przypadek Childressa) [/quote]
Wg mnie ten zapis jest w II.1.b. tzn jak ktos odejdzie z NBA to rozgrywa 0 gier, wiec pensja mu spadnie o 20% za kazdy opuszczony sezon. Uwazasz, ze ten przypadek Childressa powinien byc opisany oddzielnie? IMHO z naszego punktu widzenia nie rozni sie niczym od takiego Jerebko, ktory zlapal season-ending przed sezonem.

[quote name='Mar']co robimy z takimi graczai jak Neal, ktorzy nie byli wybierani w drafcie. U nas bedaa jednak?[/quote]
Wychodzi na to, ze tak. Ot tak zawsze bylo i poki co nie ma zgody wiekszosci na zmiane tego stanu rzeczy.

[quote name='Mar']PS.1. Jak cos przyjdzie na mysl to bede pisal.[/quote]
Dzieki za to i wszystkie uwagi ;-)

#5 Mar

Mar

  Starter

 • Użytkownik
 • 969 postów

Napisano 04 maj 2011 - 17:44

Nie tylko, przeciez sprawdza czy pensje sie zgadzaja, a jak nie to trejd oficjalnie nie przechodzi.

Ok.

Jakie liczenie miesiecy? Draft jest 1 wrzesnia ergo swoj pick mozesz sprzedac od 1 marca rok wczesniej.
Proste, przejrzyste i zgadza sie z doswiadczeniami, ktore zebralem w 1 sezonie ;-)
Co wiecej, wydaje mi sie bardzo logiczne bo w tym momencie sezonu kazdy juz wie jaki jest jego plan na przyszly sezon, wiec i jak traktowac swoj przyszloroczny pick.

Ok, kupuje takie rozumowanie.

I z dyskusji wywnioskowalem, ze tak ma byc i tak bedzie robic. Bledne wnioski?

Zajrze raz jeszcze tam, bo mam inne wrazenie.

Tzn jak bylo do tej pory? Czy nigdy sie to nie zdarzylo?

Nie przypominam sobie teraz by takie sytuacje mialy miejsce, bo chyba sie kazdeu udawalo zejsc z SC. Czasem byly sytuacje, ze czekalismy nawet nieco dluzej by ktos zszedl z SC lub zawodnika wywalil, ale kar raczej nie bylo nakladanych.

2/3 glosow. A rozwazalem tez jednomyslnosc ;-)
Wydaje mi sie, ze w kwestii komisarza potrzeba wiecej bo jego rola opiera sie na zaufaniu i w dodatku ma element podejmowania niewdziecznych decyzji, ktore moga sie nie spodobac zwyklej wiekszosci.

Ok.

Nie bardzo rozumiem zwiazek miedzy tymi pytaniami, a tym punktem.

Teraz byla opcja, ze wstepnie 4 odpadalo gm'ow i postawilismy na tym, ze szukamy nowych, bez mini-draftow. I tak tez sie stalo.

Tym bardziej wypada pamietac tych, ktorym sie to udalo ;-)

Zwlaszcza tych z back-to-back. :D 8)

Wg mnie ten zapis jest w II.1.b. tzn jak ktos odejdzie z NBA to rozgrywa 0 gier, wiec pensja mu spadnie o 20% za kazdy opuszczony sezon. Uwazasz, ze ten przypadek Childressa powinien byc opisany oddzielnie? IMHO z naszego punktu widzenia nie rozni sie niczym od takiego Jerebko, ktory zlapal season-ending przed sezonem.

No w sumie zawiera sie, ale dla przejrzystosci mysle, ze mimo wszystko taki zapis moglby zaistniec. :wink:

Wychodzi na to, ze tak. Ot tak zawsze bylo i poki co nie ma zgody wiekszosci na zmiane tego stanu rzeczy.

Jak nie ma sprzeciwow to ok.

#6 wiLQ

wiLQ

  Hall of Fame

 • Użytkownik
 • 5661 postów

Napisano 04 maj 2011 - 18:24

Nie przypominam sobie teraz by takie sytuacje mialy miejsce, bo chyba sie kazdeu udawalo zejsc z SC. Czasem byly sytuacje, ze czekalismy nawet nieco dluzej by ktos zszedl z SC lub zawodnika wywalil, ale kar raczej nie bylo nakladanych.

Hmm, brzmi jak nieomowiony temat... wiec jak to powinno wygladac jak nie tak wymyslilem?

BTW, jak w koncu podchodzimy do bana na koniec sezonu? Przechodzi na nastepny czy nie?

Teraz byla opcja, ze wstepnie 4 odpadalo gm'ow i postawilismy na tym, ze szukamy nowych, bez mini-draftow. I tak tez sie stalo.

No i? Przeciez ten punkt oznacza tylko tyle, ze "istnieje mozliwosc minidraftu i to tylko jak komisz sie zgodzi".
Przynajmniej taka byla moja intencja ;-) Inaczej to interpretujesz?

Wg mnie ten zapis jest w II.1.b. tzn jak ktos odejdzie z NBA to rozgrywa 0 gier, wiec pensja mu spadnie o 20% za kazdy opuszczony sezon. Uwazasz, ze ten przypadek Childressa powinien byc opisany oddzielnie? IMHO z naszego punktu widzenia nie rozni sie niczym od takiego Jerebko, ktory zlapal season-ending przed sezonem.

No w sumie zawiera sie, ale dla przejrzystosci mysle, ze mimo wszystko taki zapis moglby zaistniec. :wink:

Tzn jak mialoby to brzmiec? Do II.1.b. dopisac "zasada ta dotyczy takze graczy, ktorzy opuscili caly sezon"?

#7 Mar

Mar

  Starter

 • Użytkownik
 • 969 postów

Napisano 05 maj 2011 - 13:03

Hmm, brzmi jak nieomowiony temat... wiec jak to powinno wygladac jak nie tak wymyslilem?

Jak po drafcie ktos jest powyzej SC albo ma za duzo zawodnikow, to wywalamy mu ze skladu takiego gracza, ktory pozwoli druzynie zejsc do poziomiu conajmniej 460fp.
A co do bana za taka sytuacje, to mozna dac rowniez.

BTW, jak w koncu podchodzimy do bana na koniec sezonu? Przechodzi na nastepny czy nie?

Powinien przechodzic.

No i? Przeciez ten punkt oznacza tylko tyle, ze "istnieje mozliwosc minidraftu i to tylko jak komisz sie zgodzi".
Przynajmniej taka byla moja intencja ;-) Inaczej to interpretujesz?

Po burzliwej dyskusji jaka byla na ten temat uwazam, ze powinnismy calkowicie odejsc nawet od mozliwosci takiego draftu. Tym samym powinnismy szukac nowych graczy i dbac by sklady byly zachowane.

Tzn jak mialoby to brzmiec? Do II.1.b. dopisac "zasada ta dotyczy takze graczy, ktorzy opuscili caly sezon"?

Wlasnie cos takiego.

A co do omawianego wczesniej wyrzucania graczy ze skladu po uprzednim ich wzieciu to marcinek, bulek popierali mnie w tym by byli oni FA, potem Roger przyznal, ze rowniez tez tak moze wlasnie byc. Generalnie nie obarczajmy komisarza masa pierdol :) Glosow przeciw nie zauwazylem.

W regulaminie moze tez pojawic sie zapis mowiacy o tym, ze jezeli jakis gracz zauwazy, ze dajmy na to druzyna X przekroczyla SC to moze ten fakt zglosic do komisarza, ktory podejmie odpowiednie dzialania.

Mozna sie skupic jeszcze na tzw. aferze Hayesa z tego sezonu. Co robimy wtedy?

#8 wiLQ

wiLQ

  Hall of Fame

 • Użytkownik
 • 5661 postów

Napisano 05 maj 2011 - 16:00

Jak po drafcie ktos jest powyzej SC albo ma za duzo zawodnikow, to wywalamy mu ze skladu takiego gracza, ktory pozwoli druzynie zejsc do poziomiu conajmniej 460fp.

A co jak jest dwoch zawodnikow z taka sama pensja?

A co do bana za taka sytuacje, to mozna dac rowniez.

BTW, jak w koncu podchodzimy do bana na koniec sezonu? Przechodzi na nastepny czy nie?

Powinien przechodzic.

Hmm, ale to wprowadzamy nowe zasady, wiec wypadaloby to przeglosowac?
Bo znow mam wrazenie, ze odbywamy prywatna dyskusje ;-)

Tzn jak mialoby to brzmiec? Do II.1.b. dopisac "zasada ta dotyczy takze graczy, ktorzy opuscili caly sezon"?

Wlasnie cos takiego.

OK, przy okazji dopisze.

A co do omawianego wczesniej wyrzucania graczy ze skladu po uprzednim ich wzieciu to marcinek, bulek popierali mnie w tym by byli oni FA, potem Roger przyznal, ze rowniez tez tak moze wlasnie byc.

OK, ale jak praktycznie to wyglada? Ile czasu moze minac miedzy pobraniem, a wywaleniem by tak sie stalo?

W regulaminie moze tez pojawic sie zapis mowiacy o tym, ze jezeli jakis gracz zauwazy, ze dajmy na to druzyna X przekroczyla SC to moze ten fakt zglosic do komisarza, ktory podejmie odpowiednie dzialania.

W ktorym miejscu to proponujesz? Dopisek do III.4.? III.5.?

Mozna sie skupic jeszcze na tzw. aferze Hayesa z tego sezonu. Co robimy wtedy?

Zakladalem, ze zalatwia to III.4.a. Nie robi tego?

#9 bulek

bulek

  Super-Star

 • Użytkownik
 • 3314 postów

Napisano 05 maj 2011 - 16:22

Jak dla mnie, w momencie kiedy komish zauważy przekroczenie sc, jest zobowiązany przywrócic składy tejże ekipy do ostatniego regulaminowego stanu, niezależnie od tego, czy gracz wyoutowany pójdzie do innej ekipy czy też nie. Niemniej, żeby uniknąć rożnych kwasów, najlepiej byłoby, żeby od momentu przekroczenia sc przed danego usera do momentu wychwycenia tego przez komisha, nie minęło więcej niż kilka dni. Zgadzam, żeby w razie dłuższego braku reakcji komisha, inny user mógłby zasugerować jemu o fakcie przekroczenia sc przez kogoś.

No i warto wprowadzic zasadę, że ban może przechodzić na następny sezon. Przekroczenie sc w żadnym momencie sezonu nie może byc bezkarne.
www.emitech.net.pl - najlepsza automatyka dla przemysłu!

#10 Mar

Mar

  Starter

 • Użytkownik
 • 969 postów

Napisano 06 maj 2011 - 13:23

A co jak jest dwoch zawodnikow z taka sama pensja?

To mnie zagiales :) No jest to mozliwe, choc bardzo malo prawdopodobne. Mysle, ze w takim przypadku mozna zostawic decyzje komisarzowi, ktory powinien miec na uwadze dobro zespolu i wywalic teoretycznie mniej przydatnego zawodnika (kryteria jak np. perspektywicznosc, kontuzjogennosc, wiek itp).

Hmm, ale to wprowadzamy nowe zasady, wiec wypadaloby to przeglosowac?
Bo znow mam wrazenie, ze odbywamy prywatna dyskusje ;-)

Nic nie stoi na przeszkodzie. Zakladamy nowy temat, 2 pytania i jedziemy z koksem.

OK, przy okazji dopisze.

Moze byc takie cos: zasada ta dotyczy takze graczy, ktorzy opuscili caly sezon z powodu kontuzji jak i nie wystepowali w poprzednim sezonie na parkietach NBAz powodow wystepow poza NBA

OK, ale jak praktycznie to wyglada? Ile czasu moze minac miedzy pobraniem, a wywaleniem by tak sie stalo?

To jest z automatu ustawione przez yahoo. Wezmiesz gracza X, wywalisz go po chwili na FA, bierzesz Y, to X staje sie FA. Gracz wziety na dluzej wedruje na waiver. Nie wiem ile czasu musi uplynac by to mialo miejsce. Ale nie to jest w tym istotne. Chodzi o mniejsza robote dla komisarza, ktory nie bedzie musial kazdemu wywalonemu zawodnikowi ustawiac recznie waivera. Albo unikamy w ten sposob sytuacji, gdzie ktos bierze 3-4 zawodnikow do skladu, wywala ich nastepnie. Wowczas przy ustawionym waiver, rynek FA bylby niejako zablokowany.

W ktorym miejscu to proponujesz? Dopisek do III.4.? III.5.?

Obojetnie, moze byc III.5

Zakladalem, ze zalatwia to III.4.a. Nie robi tego?

Nie jest to precyzjne. Wezmiesz X z FA, wywalasz Y. Okazuje sie, ze przekroczyles SC. W miedzyczasie Y'a wzial inny zespol. Ktos powie, ze z przepisu jasno nie wynika, czy tego gracza Y nowa druzyna ma oddac? A co jak w jego miejsce wywalila gracza Z, ktory powedrowal gdzie indziej? Co z waiver list? Ustawiamy ja od nowa? Jest to w ogole mozliwe do okrecenia i ustawienia jak przed calym zajsciem?
Ja uwazam, ze za nieuwage trzeba placic. Jak ktos przekroczyl SC, a wywalonego przez niego zawodnika wziela inna druzyna to mowi sie trudno. Wowczas nie ma potrzebny szerszej ingerencji w cala sprawe komisarza i cudowania z waiver, ustalaniem od nowa skladow itp. Nie ma tez wowczas miejsca na dowolne interpretacje i widzi mi sie.


Jedna sprawa. Jak zostanie podane blednie fp jakiegos gracza w odpowiednim temacie i w efekcie ktos patrzac na nie/sugerujac sie nim - przekroczy SC to karzemy taka osobe banem czy nie?

#11 wiLQ

wiLQ

  Hall of Fame

 • Użytkownik
 • 5661 postów

Napisano 06 maj 2011 - 14:45

[quote name='Mar'][quote]A co jak jest dwoch zawodnikow z taka sama pensja?[/quote]
To mnie zagiales :) No jest to mozliwe, choc bardzo malo prawdopodobne. [/quote]
Wrecz przeciwnie! Draftujesz gracza z pensja 15 i jest on Twoim 14 graczem, a masz juz w skladzie innego z 15.

[quote name='Mar'][quote]Hmm, ale to wprowadzamy nowe zasady, wiec wypadaloby to przeglosowac?
Bo znow mam wrazenie, ze odbywamy prywatna dyskusje ;-)[/quote]
Nic nie stoi na przeszkodzie. Zakladamy nowy temat, 2 pytania i jedziemy z koksem. [/quote]
To do roboty ;-)

[quote name='Mar'][quote]OK, przy okazji dopisze.[/quote]
Moze byc takie cos: zasada ta dotyczy takze graczy, ktorzy opuscili caly sezon z powodu kontuzji jak i nie wystepowali w poprzednim sezonie na parkietach NBAz powodow wystepow poza NBA[/quote]
Dopisalem w troche innej formie ;-)

[quote name='Mar'][quote]OK, ale jak praktycznie to wyglada? Ile czasu moze minac miedzy pobraniem, a wywaleniem by tak sie stalo?[/quote]
To jest z automatu ustawione przez yahoo. Wezmiesz gracza X, wywalisz go po chwili na FA, bierzesz Y, to X staje sie FA. Gracz wziety na dluzej wedruje na waiver. Nie wiem ile czasu musi uplynac by to mialo miejsce.[/quote]
Wiem o tym, ale pytam jak to ujac w przepisie by bylo jednoznaczne.

[quote name='Mar'][quote]W ktorym miejscu to proponujesz? Dopisek do III.4.? III.5.?[/quote]
Obojetnie, moze byc III.5[/quote]
Zmodyfikowalem nieco III.4. Teraz dobrze?

[quote name='Mar'][quote]Zakladalem, ze zalatwia to III.4.a. Nie robi tego?[/quote]
Nie jest to precyzjne. Wezmiesz X z FA, wywalasz Y. Okazuje sie, ze przekroczyles SC. W miedzyczasie Y'a wzial inny zespol. Ktos powie, ze z przepisu jasno nie wynika, czy tego gracza Y nowa druzyna ma oddac? A co jak w jego miejsce wywalila gracza Z, ktory powedrowal gdzie indziej? Co z waiver list? Ustawiamy ja od nowa? Jest to w ogole mozliwe do okrecenia i ustawienia jak przed calym zajsciem?[/quote]
Jaki konkretnie zapis proponujesz?
Bo zakladalem, ze "wszystkie inne z nią powiązane [wg opinii komisarza ligi] " zalatwia wszystko ;-)

[quote name='Mar']Jedna sprawa. Jak zostanie podane blednie fp jakiegos gracza w odpowiednim temacie i w efekcie ktos patrzac na nie/sugerujac sie nim - przekroczy SC to karzemy taka osobe banem czy nie?[/quote]
Sam wyzej napisales, ze za nieuwage powinno sie placic ;-)
IMHO ta lista jest pomocnicza po to by kazdy tego nie robil na wlasna reke i by byl jakis wspolny mianownik.

#12 Mar

Mar

  Starter

 • Użytkownik
 • 969 postów

Napisano 06 maj 2011 - 15:48

Wrecz przeciwnie! Draftujesz gracza z pensja 15 i jest on Twoim 14 graczem, a masz juz w skladzie innego z 15.

No niech bedzie, wiec decyzje powinien podjac komisarz, bo innego rozwiazania nie widze.

Wiem o tym, ale pytam jak to ujac w przepisie by bylo jednoznaczne.

Wystarczy sie odniesc tylko do tego kiedy gracz staje sie waiverem (czyli w przypadku kiedy zostal wczesniej pobrany i zostalo przekroczone SC zespolu).

Zmodyfikowalem nieco III.4. Teraz dobrze?

Ok

Jaki konkretnie zapis proponujesz?
Bo zakladalem, ze "wszystkie inne z nią powiązane [wg opinii komisarza ligi] " zalatwia wszystko ;-)

W momencie kiedy pozyskanie gracza z FA powoduje, ze druzyna przekracza SC, powraca on na FA jako waiver. Druzyna zostaje ukarana banem. Z kolei zawodnik, ktory uprzednio byl wyrzucony ze skladu na poczet nowego, a zostanie wziety do innego zespolu - pozostaje w nim.
Zdaje sobie sprawe, ze w takim przypadku zespol ukarany moze miec okrojona kadre, ale taki zapis pozwala na przejrzystosc w podejmowaniu odpowiednich krokow w takich sytuacjach.

Sam wyzej napisales, ze za nieuwage powinno sie placic ;-)
IMHO ta lista jest pomocnicza po to by kazdy tego nie robil na wlasna reke i by byl jakis wspolny mianownik.

Czyli rozumiem, ze jestes za banem wowczas dla gracza, tak?

#13 bulek

bulek

  Super-Star

 • Użytkownik
 • 3314 postów

Napisano 06 maj 2011 - 20:15

Lista zawodników z uwidocznionym salary jest prawomocna. Każde inne źródło może być jedynie pomocnicze (alex, własny skrypt), ale w żadnym wypadku nie może byc traktowane jako materiał dowodowy.
Co do graczy niewidocznych na liście - mają oni salary równe 15, nawet jeśli z potencjalnego obniżenia wynikałoby co innego.

Może trochę za oficjalne, ale myślę, że warto dodać do regulaminu. Pamietam, że w trakcie sezonu były różne wątpliwości (patrz Head).
www.emitech.net.pl - najlepsza automatyka dla przemysłu!

#14 wiLQ

wiLQ

  Hall of Fame

 • Użytkownik
 • 5661 postów

Napisano 07 maj 2011 - 19:25

Zmienilem IV.5.a. i III.4.a. Moze byc?

Wystarczy sie odniesc tylko do tego kiedy gracz staje sie waiverem (czyli w przypadku kiedy zostal wczesniej pobrany [...]

Eee yyy tzn w jaki sposob to nie pasuje do gracza pobranego na chwile?

Czyli rozumiem, ze jestes za banem wowczas dla gracza, tak?

Tak, ale to tylko moje zdanie, wypowiedz bulka rzuca na temat nieco inne swiatlo...

Lista zawodników z uwidocznionym salary jest prawomocna. Każde inne źródło może być jedynie pomocnicze (alex, własny skrypt), ale w żadnym wypadku nie może byc traktowane jako materiał dowodowy.

Wg mnie albo jedno albo drugie ;-)

Co do graczy niewidocznych na liście - mają oni salary równe 15, nawet jeśli z potencjalnego obniżenia wynikałoby co innego.

Huh? Serio tak jest? Tzn komisz moze specjalnie/przypadkowo obnizyc czyjas pensje?!

#15 lorak

lorak

 • Użytkownik
 • 6323 postów

Napisano 08 maj 2011 - 12:39

świetna robota Wilq.

IV.3.a. Dozwolone jest wywalanie graczy by poprawić swój pick pod warunkiem, że komisarz nie uzna tego ruchu za manipulacje niezgodna z idea samego draftu.

za malo konkretnie. co to jest idea draftu?
załozmy ze mam jakiegos starszego zawodnika, ktory robi 50 fp i wywalam go na FA, by miec lepszy nr w drafcie. moge? nie moge? dlaczego?

generalnie im mniej bedzie pozostawione do samodzielnej decyzji komisarza tym lepiej, dlatego przydaloby sie doprecyzowac takie sprawy.

Mar:
A co do omawianego wczesniej wyrzucania graczy ze skladu po uprzednim ich wzieciu to marcinek, bulek popierali mnie w tym by byli oni FA, potem Roger przyznal, ze rowniez tez tak moze wlasnie byc. Generalnie nie obarczajmy komisarza masa pierdol :) Glosow przeciw nie zauwazylem.

a co z sytuacja, jaka miała miejsce w tym sezonie - czyli gracz wzięty z FA został zaraz potem (bez jakiegokolwiek działania komisarza) wyrzucony, bo GM zorientowal sie, ze biorac go przekroczyl salary? dlaczego taki zawodnik ma byc waiverem (bo tak Roger teraz zrobil i mowil, ze tak tez bywalo w przeszlosci), czym w sprawie statusu zawodnika rozni sie to od sytuacji, gdy GM nie przekracza salary?
s...
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych