Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

ja pi****le nawet glosowanie do glosowania, na co my wogole czekamy[...]

co my wogole robimy z tym czasem , jeszcze jakby jakas debata bylo to bym zrozumial

 

Absens carens, ja pierdolę, ich strata. Jak ktoś nie znajduje czasu, żeby wejść dwa razy na forum w okresie sierpień-wrzesień, to w ogóle powinien się zastanowić nad dalszą grą.

Nie rozumiem gdzie Wam sie tak spieszy? Przez miesiac NIC sie tu nie bedzie dzialo.

Decyzje wplyna na gre na lata, a Wy chcecie to opitolic w losowy wrzesniowy tydzien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze wiekszosc z tych 14 osobo ktore nie zaglosowalo ma takie przemyslenia jak losowy ziomek z forum nt tej ankiety 

 

co wiecej uwzam ze wiekszosc z ludzi glosujacych oddalo taki a nie inny glos bo wukriwa go obecna sytuacja kadrowa i za rok jak jego sytuacja bedzie inna to zaglosowalby najchetniej jeszcze inaczej 

 

takze wiem Wilqu ze wiekszosc Twoich propozycji umiera i chcialbys to przeforsowac na swoja strone ale co poradze ; 14 poslow wstrzymalo sie od glosowania ; X idzie na wybory Y zostaje w domu ; nigdy nie ma 100%  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze wiekszosc z tych 14 osobo ktore nie zaglosowalo ma takie przemyslenia jak losowy ziomek z forum nt tej ankiety 

co wiecej uwzam ze wiekszosc z ludzi glosujacych oddalo taki a nie inny glos bo wukriwa go obecna sytuacja kadrowa i za rok jak jego sytuacja bedzie inna to zaglosowalby najchetniej jeszcze inaczej

Czyli traktujesz innych GMow nie tylko jako leniwych, ale jeszcze jako debili?

 

takze wiem Wilqu ze wiekszosc Twoich propozycji umiera i chcialbys to przeforsowac na swoja strone ale co poradze ; 14 poslow wstrzymalo sie od glosowania ; X idzie na wybory Y zostaje w domu ; nigdy nie ma 100%

Huh? Przeciez to nie byly moje propozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
2 godziny temu, Tecu napisał:

Tak logicznie rzecz biorąc to więcej osób zagłosowało za zwiększeniem limitu w off season, ale rozumiem.

Czekalismy tylko 8 miesiecy na zebranie "odpowiedniej" liczby glosow [w tym prawie 1 juz w trakcie offseason ktorego miala dotyczyc zmiana!], wiec trzeba bylo zamknac ankiete jak najszybciej poki wynik pozwalal na zatrzymanie status quo.

Proponuje uznac wyjatkowo tendencyjne podejscie przez Rogera do ankiety o zwiekszenie limitu wielkosci rostera jako prezent za lata komiszowania...

Z innej beczki, czy poza GMami grajacymi w kilku FBXach na raz ktos bylby przeciw rozdzieleniu regulaminow na poszczegolne ligi?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowali wszyscy, a poprzednie akniety były zamykane wcześniej, bo 3 głosy w jedną lub drugą stronę NIC by nie zmieniły, chyba czujesz różnicę. Tendencyjne? Zależało mi żeby nad tą zmianą zagłosowali wszyscy, bo przewaga głosów była żadna i każdy głos się liczył. Głosów nie kupowałem, po prostu zachęcałem do jego oddania.

Np. w głosowaniu nad daily-today też był remis swego czasu, a mogłem też je zamknąć wcześniej i ogłosić zwycięstwo opcji za którą sam głosowałem. Przepadło, trudno.

Co do rozdzielenie regulaminów nadal nie rozumiem po co w ogóle poddawać to pod głosowanie wszystkim - to powinno być oddzielnie głosowane w każdej z lig, jak jest taka wola danej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy oddali głos - nie ma głosu El-Maniaque, a ten może zdecydować. 

Proponuję otworzyć ankietę znowu i mogę napisać mu na fb, ale również może to zrobić każdy z Was, imię i nazwisko jest na yahoo.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, goozman napisał:

ale w tym głosowaniu remisu nie ma nawet teraz, ta jedna osoba, która była za opcją zwiekszenia do 15u, jest też jakby za zmianą tego co było..

Tak jakby, a jednak niezbyt, bo to jest jednak inna opcja niż zniesienie limitu. Qooniu oddał głos bardzo późno, jak już był wynik 21-20, więc w sumie nie wiem czym się kierował :]

Temat otworzyłem, niech odda glos jeszcze El-Maniaque i skończmy tę szopkę.

btw. uważam że jak ktoś zagłosował na daną opcję raz, nie powinien mieć już możliwości zmiany głosu - do urny też podchodzicie drugi raz jak pojawiają się wyniki sondażowe i Wasz głos poszedł na partię, która nie dostała się do Sejmu?

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger, ale to jest dodanie/odejmowanie linijki w excelu. Mam ten sam plik co Ty i nie wiem,  w czym problem. Żadne sąsiednie wyliczenia nie idą w pizdu. To jest po prostu dodanie linijki w dwóch arkuszach i ustawienie sumy na jeden wiersz więcej. Słowem, 2 minuty roboty/team. Jeśli 10 teamów będzie miało 14 typa, ok. 20 minut, zresztą nawet mniej. Da się wytrzymać.

Może po prostu Wy z GeDDo macie skomplikowane obliczenia i Wam to dłużej zajmuje. Ja nie jestem asem excela, przyznaję, nie bawię się w skomplikowane formuły, ale może dlatego proste czynności u mnie są proste?

P.S. Owszem, jeśli ktoś nagle zapragnie zbierać szrot i zgromadzi 50 typa, po czym następnie każdego dnia ten szrot będzie rotowany od GM-a do GM-a, to się zrobi problem. Ale zakładam, że w skrajność nikt się bawić nie będzie.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bulek napisał:

Może po prostu Wy z GeDDo macie skomplikowane obliczenia i Wam to dłużej zajmuje. Ja nie jestem asem excela, przyznaję, nie bawię się w skomplikowane formuły, ale może dlatego proste czynności u mnie są proste?

P.S. Owszem, jeśli ktoś nagle zapragnie zbierać szrot i zgromadzi 50 typa, po czym następnie każdego dnia ten szrot będzie rotowany od GM-a do GM-a, to się zrobi problem. Ale zakładam, że w skrajność nikt się bawić nie będzie.

Bulek, ty się ode mnie serdecznie odpierdol. Mam głęboko w dupie czy komuś to skomplikuje obliczenia czy nie, bo ja tego robił nie będę. Od dawien dawna się tym nie zajmuję i zajmować nie będę. Podałem przykład, że takie zmiany mogą komplikować życie komiszom i pewnie skomplikują, bo jeśli jest no-limit, to musisz brać pod uwagę każdą ewentualność, nawet jak ktoś zapragnie mieć 20tu typa.

Poza tym, niby to wszystko takie proste, łatwe, 2 minutki roboty ... to dlaczego ostatnio dostawałem zapytania na priv jak zrobić to, a jak tamto, bo nie wychodzi, bo nie działa? No i nie chodzi tu o skomplikowane formuły, tylko o te najprostsze. Sam bulek nawet prosiłeś o przykład funkcji wyszukaj.pionowo, bo coś Tobie nie wychodziło. A jest to prosta funkcja w excelu.

Tak na marginesie, skoro dla niektórych wszystko to takie proste, to mam nadzieję, że pomożecie komiszom (jeśli sobie sami nie poradzą) z przebudowaniem formularza ze składami do poprawnego umieszczenia na forum w pierwszym poście? Bo to jest czynność którą muszą zrobić, bez względu czy ta zmiana z no-limit przejdzie czy nie (choć dla mnie to istny cyrk, że rok czasu to za mało na oddanie głosu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GeDDo napisał:

Bulek, ty się ode mnie serdecznie odpierdol. Mam głęboko w dupie czy komuś to skomplikuje obliczenia czy nie, bo ja tego robił nie będę. Od dawien dawna się tym nie zajmuję i zajmować nie będę. Podałem przykład, że takie zmiany mogą komplikować życie komiszom i pewnie skomplikują, bo jeśli jest no-limit, to musisz brać pod uwagę każdą ewentualność, nawet jak ktoś zapragnie mieć 20tu typa.

Poza tym, niby to wszystko takie proste, łatwe, 2 minutki roboty ... to dlaczego ostatnio dostawałem zapytania na priv jak zrobić to, a jak tamto, bo nie wychodzi, bo nie działa? No i nie chodzi tu o skomplikowane formuły, tylko o te najprostsze. Sam bulek nawet prosiłeś o przykład funkcji wyszukaj.pionowo, bo coś Tobie nie wychodziło. A jest to prosta funkcja w excelu.

Tak na marginesie, skoro dla niektórych wszystko to takie proste, to mam nadzieję, że pomożecie komiszom (jeśli sobie sami nie poradzą) z przebudowaniem formularza ze składami do poprawnego umieszczenia na forum w pierwszym poście? Bo to jest czynność którą muszą zrobić, bez względu czy ta zmiana z no-limit przejdzie czy nie (choć dla mnie to istny cyrk, że rok czasu to za mało na oddanie głosu).

Nie wiem, o co Ci chodzi. Z mojej strony to nie był żaden zarzut czy uszczypliwość tylko stwierdzenie faktu, że ja w excelu tuzem nie jestem. Przecież nie neguję, że się do Ciebie zwracałem o pomoc, więc o co kaman?

Natomiast piszę raz jeszcze - rozszerzenie składów jest akurat proste.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulek napisał:

Nie wiem, o co Ci chodzi. Z mojej strony to nie był żaden zarzut czy uszczypliwość tylko stwierdzenie faktu, że ja w excelu tuzem nie jestem. Przecież nie neguję, że się do Ciebie zwracałem o pomoc, więc o co kaman?

No rzeczywiście, żadna uszczypliwość, a stwierdzenie faktu ...

18 godzin temu, bulek napisał:

Może po prostu Wy z GeDDo macie skomplikowane obliczenia i Wam to dłużej zajmuje. 

Wszystko wszystkim wydaje się takie łatwe i proste, bo tego robić nie muszą i to nie oni stracą te minuty przy każdej wymianie gdzie będzie dochodził/ubywał zawodnik. A jest to jakby nie patrzeć dodatkowa robota dla komisza (przypomnę, funkcji nieobowiązkowej).

 

1 godzinę temu, bulek napisał:

Natomiast piszę raz jeszcze - rozszerzenie składów jest akurat proste.

A skoro to takie proste i chcesz komiszowi dorzucić dodatkowej roboty ... 

18 godzin temu, bulek napisał:

To jest po prostu dodanie linijki w dwóch arkuszach i ustawienie sumy na jeden wiersz więcej. Słowem, 2 minuty roboty/team. Jeśli 10 teamów będzie miało 14 typa, ok. 20 minut, zresztą nawet mniej. Da się wytrzymać.

... to równie dobrze możesz przejąć pałeczkę od Rogera i zarządzaj składami, wymianami, itp. w fbx1. Łatwo jest zarządzać cudzym czasem, to może najwyższa pora samemu się wykazać? Tylko nie pisz mi, że nie masz czasu bo w innych ligach pełnisz podobne funkcje. Gówno mnie obchodzi co jest w innych ligach, mnie interesuje fbx1 bo tam gram. Zresztą to tylko 2 minuty roboty dla Ciebie, więc chyba znajdziesz czas, skoro to takie proste, szybkie i przyjemne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że coś przeoczyłem, ale nie rozumiem tej dyskusji o tabelkach i liczeniu. Przecież to tylko na offseason a w offseason i tak nie ma salary cap, więc nic liczyć nie trzeba i komisz z tym nie ma żadnej roboty.

Z góry dziękuję za wytłumaczenie w którym miejscu się mylę, bo pewnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tecu napisał:

Możliwe, że coś przeoczyłem, ale nie rozumiem tej dyskusji o tabelkach i liczeniu. Przecież to tylko na offseason a w offseason i tak nie ma salary cap, więc nic liczyć nie trzeba i komisz z tym nie ma żadnej roboty.

Z góry dziękuję za wytłumaczenie w którym miejscu się mylę, bo pewnie tak jest.

Liczyć salary niekoniecznie ale mieć pełne składy, żeby móc uzupełnić w temacie ligi jak najbardziej. Bo później pójdzie 10 wymian, ktoś napisze "komisz, wrzuć składy" i jednak trzeba będzie to wszystko uzupełnić razem z salary itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 12:44, Roger napisał:

Problem w tym że nie tu chodzi o przesunięcie paru linijek w excelu, bo gdyby tak było to wynik tego głosowania by mi zwisał, ot przeszłaby kolejna zmiana w regulaminie.

 

17 godzin temu, GeDDo napisał:

Tak na marginesie, skoro dla niektórych wszystko to takie proste, to mam nadzieję, że pomożecie komiszom (jeśli sobie sami nie poradzą) z przebudowaniem formularza ze składami do poprawnego umieszczenia na forum w pierwszym poście?

Ponawiam prosbe o przeslanie aktualnego pliku bo tez nie do konca rozumiem na czym polega problem.

17 godzin temu, GeDDo napisał:

(choć dla mnie to istny cyrk, że rok czasu to za mało na oddanie głosu).

Byl to swego rodzaju precedens, ktory mnie rowniez razil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiLQ napisał:
19 godzin temu, GeDDo napisał:

Tak na marginesie, skoro dla niektórych wszystko to takie proste, to mam nadzieję, że pomożecie komiszom (jeśli sobie sami nie poradzą) z przebudowaniem formularza ze składami do poprawnego umieszczenia na forum w pierwszym poście?

Ponawiam prosbe o przeslanie aktualnego pliku bo tez nie do konca rozumiem na czym polega problem.

Problemów może być kilka i niekoniecznie każdy z komiszów chce dodatkowo poświęcać swój wolny czas z dodawaniem i usuwaniem nowych wierszy, itp.. Szczególnie jeśli takowego arkusza na którym pracuje od lat sam nie tworzył i nie chce nic zmieniać, aby czegoś nie zjebać. Taki to właśnie jest problem, przynajmniej jeśli chodzi o Rogera. Bo jeśli on co sezon sam wklepywał do arkusza salary u wszystkich zawodników na kolejny sezon, to chyba raczej wnioskować można, że nie udziela korepetycji z excela. Dla osoby bardziej obytej w excelu, to większym problemem może być dodatkowy czas. Bo może lepiej jest poświęcić go kobiecie/ żonie/ kochance, a niżeli bawić się w dodawanie/usuwanie kolejnych wierszy (szczególnie w okolicy września, gdy będzie draft i prawdopodobnie większa częstotliwość wymian). Mnie to generalnie wali czy ta wymiana przejdzie czy nie, bo ja swojego czasu marnować nie będę. Jednak na przyszłość każdy powinien przemyśleć swoje propozycje zmian i myśleć nie tylko o sobie, ale również o tych co mają to kontrolować i umieszczać na forum.

Niemniej moje słowa które przytoczyłeś wyżej to problem który i bez tej zmiany o no-limicie zawodników jest konieczny do zrobienia w przestarzałym arkuszu. Mianowicie po zmianie silnika forum, cały formularz składów drużyn w pierwszym poście już nie wyświetla tak jak to było do tej pory. Więc liczę, że pomożecie np. Rogerowi jak sam nie będzie w stanie sobie z tym poradzić.

2 godziny temu, wiLQ napisał:

Byl to swego rodzaju precedens, ktory mnie rowniez razil.

Tu nie chodzi tylko czas na oddanie głosu, ale na te pozwolenie na zmiany głosu, itp.. Moim zdaniem każda ankieta powinna wisieć max 3 miesiące i później powinno być podsumowanie. Jeśli ktoś w ciągu 3 miesięcy nie jest w stanie przeczytać i oddać głosu, to jego problem. Pomijam już fakt, że chyba w tej ankiecie z no-limitem był remis a później pozwolono na zmianę swoich typu i zrobił się cyrk jeszcze większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przytoczony do tablicy znów w ramach prowokacji, do której nie będę się ustosunkowywał bo uważam to za zbyteczne. Natomiast ciężko u mnie z czasem ale tak, jak Roger nie będzie się wyrabiał, pomogę. Nie widzę w tym żadnego problemu.

Aha i nigdzie nie pisałem że to proste łatwe i przyjemne. Użyłem innych słów ;)

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.