Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, GeDDo napisał:

Niemniej moje słowa które przytoczyłeś wyżej to problem który i bez tej zmiany o no-limicie zawodników jest konieczny do zrobienia w przestarzałym arkuszu. Mianowicie po zmianie silnika forum, cały formularz składów drużyn w pierwszym poście już nie wyświetla tak jak to było do tej pory. Więc liczę, że pomożecie np. Rogerowi jak sam nie będzie w stanie sobie z tym poradzić.

Ja w razie potrzeby mogę aktualizować składy w trakcie offseason (to samo dotyczy kasy waiverowej gdybyście jednak chcieli nią handlować już od teraz).

Będę miał ze 2-3 wyjazdy, ale żaden dłuższy niż 2 tyg. Potrzebowałbym tylko możliwości edycji pierwszego posta.

E: Nie dopisałem, że chodzi tylko o FBX1 ;--)

Edytowane przez Gerard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również deklaruję możliwość pomocy dla komisza FBX#2, w razie potrzeby/niewyrabiania się z updatowaniem składów przez tych kilka, nie okłamujmy sie, często półmartwych, miesięcy

możliwość większej elastyczności wymian w offseason jest dla mnie o wiele bardziej cenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
20 godzin temu, PeWee napisał:

Czy w związku z ostatnimi kontuzjami moglibyśmy poddać pod dyskusję wprowadzenie dodatkowego slota pod IL?

Jestem za. W takiej sytuacji trzymanie w składzie graczy out of season nie ograniczałoby rotacji. Tylko pod jednym warunkiem - dalej taki gracz obciążałby salary.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bulek napisał:

Jestem za. W takiej sytuacji trzymanie w składzie graczy out of season nie ograniczałoby rotacji. Tylko pod jednym warunkiem - dalej taki gracz obciążałby salary.

Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że faworyzujemy wtedy drużyny które mają miejsce w salary i mogą sobie dobrać kolejnego gracza. W przypadku ekip które miałby zapchane salary, nic się nie zmieni i problem pozostanie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, GeDDo napisał:

Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że faworyzujemy wtedy drużyny które mają miejsce w salary i mogą sobie dobrać kolejnego gracza. W przypadku ekip które miałby zapchane salary, nic się nie zmieni i problem pozostanie taki sam.

Słuszna uwaga. Tylko, że drużyny mające miejsce w składzie to przeważnie zawsze tankerzy, tudzież ekipy max środka tabeli. Te ekipy nie zrobią różnicy w walce o czołowe pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulek napisał:

Słuszna uwaga. Tylko, że drużyny mające miejsce w składzie to przeważnie zawsze tankerzy, tudzież ekipy max środka tabeli. Te ekipy nie zrobią różnicy w walce o czołowe pozycje.

Niemniej z takiej zmiany korzystać mogliby tylko nieliczni. Reszta nadal miałaby taki sam problem. Natomiast zasady powinny być jednakowe dla wszystkich.

Poza tym, tankerzy sami skupują kontuzjowanych bo jest im to na rękę, więc nie widzę powodu aby udostępniać im jeszcze dodatkowo slot IL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GeDDo napisał:

Niemniej z takiej zmiany korzystać mogliby tylko nieliczni. Reszta nadal miałaby taki sam problem. Natomiast zasady powinny być jednakowe dla wszystkich.

Poza tym, tankerzy sami skupują kontuzjowanych bo jest im to na rękę, więc nie widzę powodu aby udostępniać im jeszcze dodatkowo slot IL.

1. Zasady byłyby jednakowe dla wszystkich, tylko, że nie każda drużyna miałaby możliwość z nich skorzystać ;)

2. Tankerzy skupują kontuzjowanych, ale przy tym woleliby też mieć otwartą furtkę do zmian w składzie, wystawiania zawodników do gry. Posiadanie na bn samych kontuzjowanych grozi olaniem całej ligi, a tego nie chcemy. Dajmy takim szansę próbować powalczyć na rynku FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lobbuje za opcją IL z calościowym lub częściowym (np. -20fp) odciążeniem salary. Pozwoli to wtedy nie wywalać zawodnika, którego się miało latami tylko dlatego, że ma kontuzje. I przynajmniej trochę pozwoli na szanse walki.

Korzystne to będzie dla wszystkich. Tankerzy będą mieli więcej miejsca na talenty. A Ci co walczą będą mogli dużo normalniej funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowe odciążenie ma jeszcze rację bytu. Ale całkowite spowoduje jedynie to, iż contenderom nie będzie się opłacało sprzedawać kontuzjowanego, bo będą mieli taki fit, że taki Wall by spokojnie leżał na IL nie obciążając budżetu. Poza tym jeśli idziemy przykładem nba, to nie można stosować takiego precedensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulek napisał:

1. Zasady byłyby jednakowe dla wszystkich, tylko, że nie każda drużyna miałaby możliwość z nich skorzystać ;)

2. Tankerzy skupują kontuzjowanych, ale przy tym woleliby też mieć otwartą furtkę do zmian w składzie, wystawiania zawodników do gry. Posiadanie na bn samych kontuzjowanych grozi olaniem całej ligi, a tego nie chcemy. Dajmy takim szansę próbować powalczyć na rynku FA.

Jeśli po wprowadzeniu IL z przepisu mogliby korzystać tylko niektórzy (choć przepisy pozwalają każdemu), to można to przyrównać do obecnej sytuacji z tankerami, którzy skupując połamańców utrudniają sobie walnę na rynku FA :). Przepis ten sam, ale nie każdy może skorzystać ;). Poza tym, jeśli ktoś skupuje kontuzjowanych to nie grozi to olaniem gry, bo wyraźnie myśli o kolejnym sezonie. Więc tutaj nie szukałbym problemu.

 

8 minut temu, PeWee napisał:

Dlatego lobbuje za opcją IL z calościowym lub częściowym (np. -20fp) odciążeniem salary. Pozwoli to wtedy nie wywalać zawodnika, którego się miało latami tylko dlatego, że ma kontuzje. I przynajmniej trochę pozwoli na szanse walki.

Całościowe moim zdaniem odpada. Częściowe? Hmm, byłbym za 15fp. Czyli dokładnie tyle ile kosztuje minimum naszej gry. Jeśli ktoś ma zapas w salary cap, to będzie miał do dyspozycji 15fp + zapas. A jeśli ktoś ma równe 460fp, to do dyspozycji będzie miał 15fp. Niby rynek okrojony, ale umożliwia walkę na FA. A jeśli dla kogoś to byłoby mało, to może szukać wymian umożliwiających zdobycie dodatkowych fp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje najpierw ankiete oddzielenia regulaminow lig od siebie bo tu sa spore szanse, ze znowu wyjdzie nierowny rozklad glosow miedzy ligami.

Co do ILa to sluszna uwaga GeDDo, ze trzeba doprecyzowac ta propozycje - z uwzglednieniem salary to wyjdzie glownie pomoc dla tankerow w skupowaniu gwiazd, a bez to bedzie de facto dodanie 14 slota. Czesciowe odliczanie pensji to raczej jest przekombinowane bo pamietajcie, ze ktos tego bedzie musial pilnowac, a przy dziennych ruchach miedzy IL a lawka to bylby ogrom zbednej pracy.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen, skoro już wróciłeś, jesteś opalony i wypoczęty, to masz trochę roboty w FBX1. 

Żeby było merytorycznie: jestem przeciwny IL. Już i tak liczba scrubów, którymi gramy poraża, przy IL będzie trzeba brać ziutków z G-League. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja za... IL Spot nigdzie nie jest tak potrzebny jak w Keeperach

Dodatkowo chyba wypadałoby zrewidować to nieszczęsne 460FP Salary Cap, bo na tą chwilę średnie salary to ponad 470 po zakończeniu sezonu (FBX#2), natomiast top 10 w FBX#2 ma średnią ponad 500 (odejmijmy extra IL sloty) i myślę , że 490 będzie w sam raz. Wychodzi na to, że aby zejść z nadmiaru, wystarczy zamienić np. KAT-a na D-Rose'a, lub jakiegoś Goberta na Bazemore'a. Nie róbmy z lig Keeper socjalizmu, lub RobinHoodizmu, bo patologie są na wyciągnięcie ręki, kiedy masz za dużo SC i tylko 5 teamów, które mogą coś przyjąć.

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że od kilku sezonów uprawiam wesoły tanking, więc ni cholery nie mam w tym żadnego interesu, a wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
12 godzin temu, Roger napisał:

Skoro macie co raz to nowsze propozycje, to co stoi na przeszkodzie by zakładać ankiety i głosować? Miejcie potem świadomość, że gdzieś to trzeba upchnąć w regulaminie żeby wszyscy wiedzieli jak jest i nie liczcie na to, że zrobię to za Was. Poczuwam się w obowiązku do pilnowania składów, aktualizacji, czy działaniami na yahoo, na całą resztę z regulaminem włącznie brakuje mi najzwyczajniej w świecie czasu i trochę też chęci.

To zrozumiale, ale prowadzi do pytania czy ktos ma i moglby ogarnac aktualna wersje regulaminu?
Bo po ankietach w ostatnich 2 latach [uwzgledniajac te wiszace] coraz bardziej tego potrzebuje. @GeDDo ?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.