Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Gerard napisał:

Zmiana capu zmienia sytuację tylko żeby zobaczyć efekt trzeba go podnieść o więcej niż 10-20 fp. Dla przykładu podnieście cap solidnie, czyli np. do 560 i przeanalizujcie jakie szkody by to wyrządziło, albo zmniejszcie do 360 i też przeanalizujcie. Zmiana o mniej fp powoduje to samo tylko w mniejszym (mało wyczuwalnym) stopniu.

I zgadzam się, że zmiana o 20fp niewiele pomoże, a o większej zmianie nie ma w ogóle mowy w tej lidze, więc chyba tu możemy zakończyć coroczną dyskusję o podniesieniu capu 😉

Wg mnie z definicji te 20fp coś jednak powinno dawac, bo majac ten sam skład zamiast jednej 15tki która robi 30 przez tydzień jak ktoś jest kontuzjowany, a później musisz ja zrzucić za inną 15tke bierzesz po prostu pewniejsza 35tke. Nie wiem czemu nie widać tego w średnich w fbx2 i 3, nadal jest to pewnie kwestia trafiania w dobre dni i w te „chwilowki”, ale z samego założenia powinno te 20fp coś dawac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Wg mnie z definicji te 20fp coś jednak powinno dawac, bo majac ten sam skład zamiast jednej 15tki która robi 30 przez tydzień jak ktoś jest kontuzjowany, a później musisz ja zrzucić za inną 15tke bierzesz po prostu pewniejsza 35tke. Nie wiem czemu nie widać tego w średnich w fbx2 i 3, nadal jest to pewnie kwestia trafiania w dobre dni i w te „chwilowki”, ale z samego założenia powinno te 20fp coś dawac. 

Trzeba by to dokładniej przeanalizować - sam cap nie przekłada się na średnie, trzeba by sprawdzić faktyczne salary drużyn w obu ligach, średnie dla całej ligi, a nie tylko na oko dla czołówki itd. Plus możliwe, że te 20 fp to na tle marginalna zmiana i tak nieumiejętnie wykorzystywana przez graczy fbx2 i fbx3, że faktycznie nie robi to dużej różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barcalover napisał:

Podwyższenie salary nie sprawi, że będziesz rotował 20-stkami zamiast 15-stek @Chytruz bo patrząc na to, jak ludzie budują składy i tak zapchają górne 6-7 slotów maksymalnym salary i tak czy siak na miejscach 10-13 będą łowić piętnastki.

 

2 godziny temu, wiLQ napisał:

Eee yyyy, wg jakich kryteriow? Przykladowy rozklad pensji druzyny..

Wynik robisz przez ekstra fpg ponad swoje salary. Jak robisz +100 fp i konczysz z 560 salary, to zrobiles bdb wynik.

Patrzac na zawodnikow robiacych +15 do swojego salary:

60 -> 75 daje 25% ekstra

45 -> 60 daje 33% ekstra

15 -> 30 daje 100% ekstra

Jesli zmienisz salary 15tki na 20, jego ekstra value spada do 50%.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik nie robisz przez ekstra fppg ponad salary, bo salary jest z poprzedniego sezonu, a fp z obecnego, więc upraszczasz chyba trochę za bardzo, bo przecież jest mnóstwo graczy, którzy grają poniżej pensji w każdej grupie, zatem w niektórych przypadkach - zwłaszcza wśród graczy top30 - nawet utrzymanie produkcji względem pensji jest ogromnym plusem, bo właśnie nie gramy na same "ekstra fppg", a gramy na totale, więc ekstra mają w teorii znaczenie, ale nie dla jednostek, a dla całej drużyny. Dlatego każde +15 fp jest tak samo warte, a nie tak, jak pokazałeś wyżej, bo cap jest stały, więc nie ma znaczenia, czy dodatkowe 15 fp zrobisz na graczu za 15 fp, czy za 45 fp.

Chyba, że ja źle rozumuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gerard napisał:

Zmiana capu zmienia sytuację tylko żeby zobaczyć efekt trzeba go podnieść o więcej niż 10-20 fp. Dla przykładu podnieście cap solidnie, czyli np. do 560 i przeanalizujcie jakie szkody by to wyrządziło, albo zmniejszcie do 360 i też przeanalizujcie. Zmiana o mniej fp powoduje to samo tylko w mniejszym (mało wyczuwalnym) stopniu.

I zgadzam się, że zmiana o 20fp niewiele pomoże, a o większej zmianie nie ma w ogóle mowy w tej lidze

A chcialbys wieksza? Po co?

Godzinę temu, RonnieArtestics napisał:

Wg mnie z definicji te 20fp coś jednak powinno dawac, bo majac ten sam skład zamiast jednej 15tki która robi 30 przez tydzień jak ktoś jest kontuzjowany, a później musisz ja zrzucić za inną 15tke bierzesz po prostu pewniejsza 35tke. Nie wiem czemu nie widać tego w średnich w fbx2 i 3, nadal jest to pewnie kwestia trafiania w dobre dni i w te „chwilowki”, ale z samego założenia powinno te 20fp coś dawac. 

 

59 minut temu, barcalover napisał:

Trzeba by to dokładniej przeanalizować - sam cap nie przekłada się na średnie, trzeba by sprawdzić faktyczne salary drużyn w obu ligach, średnie dla całej ligi, a nie tylko na oko dla czołówki itd. Plus możliwe, że te 20 fp to na tle marginalna zmiana i tak nieumiejętnie wykorzystywana przez graczy fbx2 i fbx3, że faktycznie nie robi to dużej różnicy. 

Moge dorzucic danych do tej dyskusji, ale prosze podajcie mi linki na Yahoo do innych FBXow [o ile sa publiczne].

Przeciez mamy rownolegly eksperyment co sie stanie gdy jedna liga zwiekszy cap a druga nie.

43 minuty temu, Chytruz napisał:

 

Wynik robisz przez ekstra fpg ponad swoje salary. Jak robisz +100 fp i konczysz z 560 salary, to zrobiles bdb wynik.

Patrzac na zawodnikow robiacych +15 do swojego salary:

60 -> 75 daje 25% ekstra

45 -> 60 daje 33% ekstra

15 -> 30 daje 100% ekstra

Jesli zmienisz salary 15tki na 20, jego ekstra value spada do 50%.

No i? Przeciez to nie zmieni struktury Twojego skladu i nadal bedziesz sie skupial na gorze, a nie dolach bo inaczej nie dojdziesz do 500+.
13x 15stek robiacych 30 fppg zaprowadzi na dno tabeli, a banda przeplaconych wetow ktorzy zapelnia do maxa capu dadza druzyne ze srodka tabeli.

Z tego wynika, ze duzo wazniejszy jest bazowy poziom graczy, a nie ekstra produkcja bo ta moze pochodzic z kazdej grupy i liczebnosciowo na aktywnych slotach najwiecej mamy w skladzie graczy dobrych, a nie tych z pensja minimalna [bez znaczenia na jakim bedzie pulapie to wciaz doslowne najmniej jak sie da by zapchac dolne sloty!].

 

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wiLQ napisał:

No i? Przeciez to nie zmieni struktury Twojego skladu i nadal bedziesz sie skupial na gorze, a nie dolach bo inaczej nie dojdziesz do 500+.

Nie ma zmienic struktury skladow, tylko zmniejszyc proporcjonalna wartosc zlotych strzalow z dupy. 

44 minuty temu, wiLQ napisał:

13x 15stek robiacych 30 fppg zaprowadzi na dno tabeli, a banda przeplaconych wetow ktorzy zapelnia do maxa capu dadza druzyne ze srodka tabeli.

Z tego wynika, ze duzo wazniejszy jest bazowy poziom graczy, a nie ekstra produkcja

Ale nikt nie buduje skladu z 13 15tek, wiec jaki taki sklad robilby wynik nie ma zadnego znaczenia.

Bazowych graczy ma kazdy. "Nie-bazowych" masz 2-3-4 i w tej grupie loteria na zlote strzaly z dupy osiagnela zbyt wysoki value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, barcalover napisał:

Wynik nie robisz przez ekstra fppg ponad salary, bo salary jest z poprzedniego sezonu, a fp z obecnego, więc upraszczasz chyba trochę za bardzo, bo przecież jest mnóstwo graczy, którzy grają poniżej pensji w każdej grupie, zatem w niektórych przypadkach - zwłaszcza wśród graczy top30 - nawet utrzymanie produkcji względem pensji jest ogromnym plusem, bo właśnie nie gramy na same "ekstra fppg", a gramy na totale, więc ekstra mają w teorii znaczenie, ale nie dla jednostek, a dla całej drużyny. Dlatego każde +15 fp jest tak samo warte, a nie tak, jak pokazałeś wyżej, bo cap jest stały, więc nie ma znaczenia, czy dodatkowe 15 fp zrobisz na graczu za 15 fp, czy za 45 fp.

Chyba, że ja źle rozumuję.

Contenderzy w każdym roku mają na koniec salary powyżej 460, więc można powiedzieć, że wynik robisz właśnie zielonymi strzałkami. Im mniejsze salary cap tym większe znaczenie mają zielone strzałki, a mniejsze gracze z większą średnią. W przeciwieństwie do np. roto gdzie nie ma capa i interesuje Cię tylko kto lepiej gra.

41 minut temu, wiLQ napisał:

A chcialbys wieksza? Po co?

Bo od paru dni próbuję sklecić jakiś trejd i ni chu chu. Wszyscy zapakowani pod korek z salary... w dodatku każdy ma jeszcze szanse na majstra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gerard napisał:

Contenderzy w każdym roku mają na koniec salary powyżej 460, więc można powiedzieć, że wynik robisz właśnie zielonymi strzałkami. Im mniejsze salary cap tym większe znaczenie mają zielone strzałki, a mniejsze gracze z większą średnią. W przeciwieństwie do np. roto gdzie nie ma capa i interesuje Cię tylko kto lepiej gra.

Jasne, rozumiem założenie, że w ogólnym rozrachunku trzeba być jak najbardziej na plus względem pensji, ale chodziło mi o to, że nie ma znaczenia, gdzie ten plus jest zrobiony - można zrobić na 15-stce i wtedy dodatkowe 15fp to faktycznie 100% poprawy, a w przypadku 30-stki 50% poprawy, ale to nie ma znaczenia, bo oba wzrosty o 15 fp mają taką samą wartość w ogólnym rozrachunku. 

Wzrost, który się liczy, to fppg (a tak naprawdę total fp) po sezonie względem salary capu, czyli 460 / 480. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lorak napisał:

zostawić 460, zmniejszyć rostery do 10 i wprowadzić limit ruchów na FA do 50.

Zamiast zmniejszać rostery do 10, wystarczy zrezygnować z [wirtualnych graczy] ciążących po 15 FP dla rosterowych miejsc 11-13 - wtedy każdy mógłby sobie sam zdecydować, jak woli zbudować team, czy chce kisić rookiech na tych spotach benchowych itd. To może być fajny pomysł.

Ograniczenie ruchów na FA jaki miałoby cel?

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lorak napisał:

zostawić 460, zmniejszyć rostery do 10 i wprowadzić limit ruchów na FA do 50.

To bysmy mieli ogromny problem z dogrywaniem gier przez brak 3 lawkowiczow...

16 godzin temu, lorak napisał:

mniejsza opłacalność złotych strzałów.

... by rozwiazac problem, ktory jest czysto teoretyczny, a w praktycznie nie istnieje. Patrz watek obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomina wiLQ. Jak damy 480fp albo 500fp to dalej będzie to samo. Czyli będziesz zapychać "u góry" jak najwięcej czyli po prostu dorzucisz jeszcze jedną 40fp zamiast mieć teraz 20fp. A na końcu będziesz brał i tak 15fp żeby się na dole zgadzało. Nic nie zmieni.

Co do argumentu Chytrego, że to ograniczy złote strzały. Ale jak ograniczy? Że nie będziesz szukał z FA nowych zawodników? Dalej będziesz szukał bo lepiej mieć 15fp co robi 25 na bench niż 15fp co robi 15fp.

Co do ograniczenia listy transferów do 50. To, że ja wykorzystam 50 zmian to znajdę sobie kolegę co będzie miał wolne pobrania i mi je "sprzeda".

Myślicie, że jak zmienicie zasady to będziecie w tą grę nagle lepsi i zaczniecie wygrywać? Albo, że będzie ona bardziej "fair"? Ja będę przeciwko bo moim zdaniem te zmiany nie mają żadnego znaczenia, ale nawet jak przejdą to i tak to nic nie zmieni także whatever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiLQ napisał:

To bysmy mieli ogromny problem z dogrywaniem gier przez brak 3 lawkowiczow...

liczba aktywnych slotów też by oczywiście uległa zmniejszeniu.

2 godziny temu, wiLQ napisał:

by rozwiazac problem, ktory jest czysto teoretyczny, a w praktycznie nie istnieje. Patrz watek obok.

skoro co najmniej parę osób uważa, że istnieje, to nie jest czysto teoretyczny.

41 minut temu, PeWee napisał:

Co do ograniczenia listy transferów do 50. To, że ja wykorzystam 50 zmian to znajdę sobie kolegę co będzie miał wolne pobrania i mi je "sprzeda".

niech sprzedaje, ale to zmienia wartość pobrań i już nie będzie tak łatwo strzelać na ślepo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, PeWee napisał:

Myślicie, że jak zmienicie zasady to będziecie w tą grę nagle lepsi i zaczniecie wygrywać? Albo, że będzie ona bardziej "fair"? Ja będę przeciwko bo moim zdaniem te zmiany nie mają żadnego znaczenia, ale nawet jak przejdą to i tak to nic nie zmieni także whatever.

polać mu bo dobrze pisze.

172 pobrania w zeszłym sezonie, w tym powinno być lepiej. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PeWee napisał:

Jak damy 480fp albo 500fp to dalej będzie to samo. Czyli będziesz zapychać "u góry" jak najwięcej czyli po prostu dorzucisz jeszcze jedną 40fp zamiast mieć teraz 20fp. A na końcu będziesz brał i tak 15fp żeby się na dole zgadzało. Nic nie zmieni

Co do argumentu Chytrego, że to ograniczy złote strzały. Ale jak ograniczy? Że nie będziesz szukał z FA nowych zawodników? Dalej będziesz szukał bo lepiej mieć 15fp co robi 25 na bench niż 15fp co robi 15fp.

Moj argument dotyczyl innej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 11:44, lorak napisał:

liczba aktywnych slotów też by oczywiście uległa zmniejszeniu.

skoro co najmniej parę osób uważa, że istnieje, to nie jest czysto teoretyczny.

Nie kwestionuje, ze istnieje tylko jego znaczenie jest marginalne dla wynikow, wiec w/w propozycja jest strzelaniem z armaty do komara.

W dniu 26.10.2022 o 12:00, PeWee napisał:

To jest sezon 2021. Jak dasz 40 nawet pobrań na sezon to nic nie zmieni. Nawet jak dasz 3 pobrania na tydzień to nic nie zmieni.

Zmieniloby odnosnie pobierania gosci na pare dni i np piotreksuper czy Mar nie mogliby tak mocnorotowac, ale jak widac po ostatnich sezonach topka wykonuje malo ruchow bo ma dobry sklad i nie musi rzezbic po FAsach.

P.S. Ostatnie ruchy to moja mea culpa za bledna ocene rotacji wysokich Jazz.
Plus pietnowanie, ze druzyny przez pol roku nie podaja update'u odnosnie sytuacji zdrowotnej graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.