Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Książki o koszykówce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
259 odpowiedzi w tym temacie

#16 Kubbas

Kubbas

Lakerator

• Użytkownik
  • 4853 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 30 lipiec 2012 - 01:38

http://www.amazon.co...ds=phil jackson

ai to o tej książce mówiłeś?

Kosi ile by mnie wyniosła sama ta książka?

To czytałeś ai? http://www.amazon.co...ds=phil jackson

Dream Team '92 PL by Kubbas

Dołączona grafika

"When asked what he told Bryant as he fell back into the Suns bench after swishing the game-clinching shot over Hill, Gentry said: “I said ‘Good defense’ to Grant and [Kobe] said ‘Not good enough.’ ”

“He made about four shots in that stretch that I think Jesus would have had trouble covering. And those took the game from a manageable game to 13 (points).”

"Kobe's incredible; he scares the hell out of me every time we go against him."

"Was that Kobe or was that Michael?"
"We played the best player in basketball. I don't think its even close."

Najlepszy sklep koszykarski

#17 Kosi

Kosi

Starter

• Użytkownik
  • 1000 postów

Napisano 30 lipiec 2012 - 16:34

Nie rozumiem pytania. Jeśli kupujesz z amazon.com do Polski musisz liczyć przesyłkę (nie wiem ile), jeśli kupujesz z amazon.co.uk za mniej niż 25 funtów też musisz liczyć wysyłkę. Dlatego od początku mówiłem, że z amazon opłacać się może, ale przy większych zamówieniach, a nie pojedyncze książki.

Pete Maravich -> Jason Williams -> Sergio Rodriguez -> Nick Calathes
Jason Kidd. Brent Barry.

http://www.plkstats.pl/
http://www.collegehoops.pl/

#18 Me Myself and I

Me Myself and I

All-Star

• Użytkownik
  • 2249 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 lipiec 2012 - 20:00

http://www.kulturopo...portowe,77.html tu jest sporo książek

#19 House

House

Starter

• Użytkownik
  • 890 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 22:08

Czytał ktoś tą ostatnia ksiazke Dwade'a?
Pozytywne transakcje: Nas (x1)

#20 rw30

rw30

Super-Star

• Użytkownik
  • 3818 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 23:26

z okazji zbliżających się urodzin, jako jeden z prezentów otrzymałem

http://www.jackmccal...ook/dream-team/

to trochę taka sentymentalna podróż w przeszłość - lata największego zainteresowania koszykówką/NBA mam już za sobą, jednak podróż back to 1992 była naprawdę świetną przygodą. Zwłaszcza ze, jak dla milionów innych fanów, OG92 były jednym z najważniejszych wydarzeń młodości i choć miałem wtedy 8 lat to ciągle to i owo pamiętam.

Pamiętam też że na gwiazdkę 92 otrzymałem od siostry książkę 'latający byk: michael jordan' - ciekawie było przeczytać kto wie czy nie ostatnią książkę w tematyce NBA 21 lat później, pochłaniając ją z nieco [ :smile: ] innej perspektywy niż wspominaną publikację [którą wtedy byłem niesamowicie podekscytowany]

'Dream Team' nie jest prawdopodobnie najlepszą książką o nba / koszykówce jaką przeczytałem, ale na pewno jest w ścisłej czołówce. Jack McCallum miał okazję na codzień przebywać z DreamTeamem, w hotelu, na treningu jak również nocami na LasRamblas z sirChairlesem. Najbardziej kontrowersyjnych historii pewnie nie poznamy, ale kilka ciekawych rzeczy dowiedzieć się można, i pozycja jest z pewnością godna polecenia. 

Np. naprawdę zaskoczyło mnie to co dowiedziałem się o DRobie - wiedziałem że był porządny i głęboko wierzący, ale że nie potrafił znieść przeklinania podczas gry w golfa i rezygnował z gry  albo że w zasadzie szokował go trash talk podczas meczy NBA? --- zaskakujące. Albo historia reprezentacji Litwy przed/na IO92 i tego co stało się z Sabonisem przed/w trakcie wyręczenia medali - naprawdę dobre.

Aha, czytałem wersję PL [tłumaczenie by rutkowski i wujec] --- tłumaczenie bardzo fajne, nie ma się czego obawiać, choć parę nieścisłości [wpadek?] jest, ale dosłownie kilka i nieszczególnie wpływają one na ogólny odbiór książki.

edit: żeby nie bylo: jest trochę amerykańskiej patetyczności / nadęcia, bronienia członków dream teamu, poprawności politycznej etc., ale w rozsądnych granicach i nie psuje to ogólnej oceny książki

Użytkownik rw30 edytował ten post 06 styczeń 2014 - 23:28

NASA  discovered all those habitable planets the other day, you guys know about that? Like, what they said, how many of them are there? 12 hundred habitable planets?  And then, last night somebody lost a basketball game? Come on, get over yourself

#21 BiałaCzekolada

BiałaCzekolada

Apostle of Russell Westbrook Church

• Użytkownik
  • 3128 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 12:19

podbijam.

ma ktoś na stanie jakieś anglojęzyczne książki i mu się kurzą?

dh12 is officially back

#22 Kubbas

Kubbas

Lakerator

• Użytkownik
  • 4853 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 23 styczeń 2014 - 16:29

Polecam ksiazke o Rodmanie, Powinienem byc juz martwy, dobre tlumaczenie, z bluzgami, spoko ksiazka, taka na wyluzowanie troche od basketu bo tam wiecej o jego balangach przygodach niz o baskecie jest

po tej ksiazce biore sie za Shaqa

Dołączona grafika

"When asked what he told Bryant as he fell back into the Suns bench after swishing the game-clinching shot over Hill, Gentry said: “I said ‘Good defense’ to Grant and [Kobe] said ‘Not good enough.’ ”

“He made about four shots in that stretch that I think Jesus would have had trouble covering. And those took the game from a manageable game to 13 (points).”

#23 Findek

Findek

Super-Star

• Użytkownik
  • 3422 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 23:01

Marne tłumaczenie Wujca albo Rutkowskiego, ktoregos z nich. Jak na ludzi, którzy kawał czasu piszą o baskecie...

Książka miła, ciekawa i dobrze się czyta ale liczyłem na więcej, mało zaskakujących nowinek

Użytkownik Findek edytował ten post 23 styczeń 2014 - 23:01

"Murphy, Dunleavy and Travis Diener to Utah for Andrei Kirilenko, Kosta Koufos and Kyle Korver's EC. Admittedly, this trade makes no sense -- I just wanted to break the record for "most white guys in an all-white trade." - Bill Simmons

Kwame Brown was drafted by Washington Wizards, under team president Michael Jordan, and he reportedly said to then-Wizards coach Doug Collins, “If you draft me, you’ll never regret it.

#24 P_M

P_M

Super-Star

• Moderator
  • 2657 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 23:11

Polecam ksiazke o Rodmanie, Powinienem byc juz martwy, dobre tlumaczenie, z bluzgami, spoko ksiazka, taka na wyluzowanie troche od basketu bo tam wiecej o jego balangach przygodach niz o baskecie jest

Pozwolę sobie rzucić moją reckę książki Shaqa http://www.lakers.pl...ez-cenzury.html

Jakbym miał ją sam kupować, to by mi trochę szkoda kasy było.

Użytkownik P_M edytował ten post 23 styczeń 2014 - 23:11

Pozytywne transakcje z : ignazz, Me Myself And I

Zapraszam na http://www.lakers.pl

#25 Kubbas

Kubbas

Lakerator

• Użytkownik
  • 4853 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 23 styczeń 2014 - 23:42

Ja tam lubie na ksiazke kase spozytkowac fajnie miec swoja

wlasnie Findek zastanawialem sie jak kupowalem obie ksiazki i o Rodmanie i Shaqa czy angielska kupic czy polska, szkoda, nie wiedzialem ze slabo przeltumaczona ta o Shaqu, a jakie kwiatki tam sa?

Dołączona grafika

#26 P_M

P_M

Super-Star

• Moderator
  • 2657 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 00:05

Ja tam lubie na ksiazke kase spozytkowac fajnie miec swoja

Też lubię, po prostu nie wiem czy książka Shaqa jest tego warta ;-)

#27 Kubbas

Kubbas

Lakerator

• Użytkownik
  • 4853 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 24 styczeń 2014 - 01:03

Wiesz, niektore rzeczy trzeba czasami kupic z samego szacunku, albo ogolnie dla gadzetu moze akurat z ta ksiazka tak nie jest, ale np kupuje w c*** starych rapowych plyt, a itak slucham ich z dysku, takie hobby

Dołączona grafika

#28 P_M

P_M

Super-Star

• Moderator
  • 2657 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 01:11

Wiesz, niektore rzeczy trzeba czasami kupic z samego szacunku, albo ogolnie dla gadzetu moze akurat z ta ksiazka tak nie jest, ale np kupuje w c*** starych rapowych plyt, a itak slucham ich z dysku, takie hobby

Mam podobnie, ale inna muzyka ;-)

#29 Findek

Findek

Super-Star

• Użytkownik
  • 3422 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 10:50

O ile dobrze pamiętam, to przejęcia zamiast zbiórek ( i to na okładce m.in) poraziły mnie najbardziej. W samej książce są ze 3,4 kwiatki jeszcze ale takie, których fan naszego sortu nie przełknie gładko. Kiedyś napisałem im na tablicy na fb opierdol za to tłumaczenie ale usunęli post

PM, bardzo adekwatna recenzja. Dokładnie tak, za mało pikanterii, za dużo tłumaczenia swojego lenistwa. Piszę to jako Shaqrider

Użytkownik Findek edytował ten post 24 styczeń 2014 - 10:55

"Murphy, Dunleavy and Travis Diener to Utah for Andrei Kirilenko, Kosta Koufos and Kyle Korver's EC. Admittedly, this trade makes no sense -- I just wanted to break the record for "most white guys in an all-white trade." - Bill Simmons

Kwame Brown was drafted by Washington Wizards, under team president Michael Jordan, and he reportedly said to then-Wizards coach Doug Collins, “If you draft me, you’ll never regret it.

#30 mrudy

mrudy
  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 11:44

Super-star: tu Michał Rutkowski, co do przejęć zamiast zbiórek masz oczywiście 100% rację, niestety tekst na okładkę pisał ktoś inny i niestety nie dostałem go do sprawdzenia. Jeśli masz inne uwagi, podziel się plz - to było moje pierwsze tłumaczenie, więc z pokorą przyjmuję uwagi krytyczne :-) Ale z fb Supergiganta chyba nic nie usuwałem?

Pozdrawiam

Michał

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych