Skocz do zawartości

Książki o koszykówce


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

napisze tu bo widzę, że bb2 się tutaj udziela i ludzie siedzący w temacie, jakby chciał sprowadzić tą książkę z ebaya: http://www.ebay.com/ctg/Game-Ours-Larry-Bird-Earvin-Johnson-and-Earvin-Magic-Johnson-2009-Hardcover-/72683338

 

To muszę zarejestrować się i w sumie tyle? Ile kosztuje przesyłka mniej więcej? Jak to wgl wygląda? Bo w Polsce na pewno jej nie uda mi się dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tu bo widzę, że bb2 się tutaj udziela i ludzie siedzący w temacie, jakby chciał sprowadzić tą książkę z ebaya: http://www.ebay.com/ctg/Game-Ours-Larry-Bird-Earvin-Johnson-and-Earvin-Magic-Johnson-2009-Hardcover-/72683338

 

To muszę zarejestrować się i w sumie tyle? Ile kosztuje przesyłka mniej więcej? Jak to wgl wygląda? Bo w Polsce na pewno jej nie uda mi się dostać

Mogę Ci ogarnąć zakup tej książki na ebay'u. Z tego co widzę to wychodzi 50-60zł ze wszystkimi kosztami. Odezwij się na PW jak jesteś zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki

 

Mogę Ci ogarnąć zakup tej książki na ebay'u. Z tego co widzę to wychodzi 50-60zł ze wszystkimi kosztami. Odezwij się na PW jak jesteś zainteresowany.

Kraso a mógłbyś spojrzeć ile wyjdzie kosz ogólny, bo na ebayu widzę jest hardcover a na krainie książek jest w miękkiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam jeszcze pytanie do ludzi w temacie, jakie książki, po jakie książki angielskie o NBA sięgnąć? Phil wiem, że napisał kilka książek, która jest najlepsza, najciekawsza? Podajcie kilka tytułów i jakiś krótki opis o czym są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się kupować jednej książki z USA. Jak już sprowadzać to kilka, plus też warto sprawdzić amazon.co.uk powyżej iluśtam jest przesyłka za darmo do Polski. Niby książki mogą wychodzić drożej, ale odliczając koszty wysyłki wychodzi tak samo albo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że jak zamówię np 3, bo obecnie powiedzmy na tyle sobie mogę pozwolić to zaoszczędzę ile?

Nie wiem ile kasy, ale patrząc na tą Twoją książkę na ebayu kosztuje 19$ czyli według google 66zł plus koszty wysyłki (ale widzę, że do Polski nie wysyłają np. tej - http://www.ebay.com/itm/Game-Ours-Larry-Bird-Earvin-Johnson-and-Earvin-Magic-Johnson-2009-Hardcover-Larry-Bird-Earvin-Magic-/342785135156?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4fcf961234 ), a na amazon.co.uk 15 funtów czyli 81zł. Jak uzbierasz książki za 25 funtów to masz do Polski za darmo przesyłkę - https://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/?ie=UTF8&nodeId=200355380

Ciężko jednoznaczni stwierdzić, bo też zależy od książek i cen ale wydaje się, że na pewno przy zakupie z amazon.co.uk wcale drożej nie będzie, a jednak amazon to amazon ;)

 

I jakie Kosi? Jakie ty czytałeś jakie polecasz o czym są?

Ja czytam tylko o NCAA więc nic nie polecę ;)

 

EDIT: No i też ważne pytanie czy chcesz nówki czy używane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do ludzi w temacie, jakie książki, po jakie książki angielskie o NBA sięgnąć? Phil wiem, że napisał kilka książek, która jest najlepsza, najciekawsza? Podajcie kilka tytułów i jakiś krótki opis o czym są

Na pewno warto Simmonsa przeczytać 'The Book of Basketball', chociaż dla kibica Lakers to może nienajlepsza pozycja akurat ;] Ale czyta się to z przyjemnością, masz piramidę graczy, opisanych w kolejności od 100 do 1 z zajebistymi anegdotami, w ogóle humoru jest sporo, najlepsze są przypisy. Polecam.

 

P.s. mam to w PDF jak kogoś interesuje, pisać na PW to podeślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author Jack McCallum tells his favorite stories from his new book, "The Dream Team: How Michael, Magic, Larry, Charles, and the Greatest Team of All Time Conquered the World and Changed the Game of Basketball Forever"

[video=youtube;9XdNhiarUmE]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=9XdNhiarUmE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam czytalem, ukrywam sie bo nadal nie wiadomo co z kim i czym sie mam podzielic

 

powiem tak z ksiazek wspolczesnych to Phil Jackson 2004 last dance naprawde naprawde mocna pozycja, Phil ma kunszt pisarski w przeciwienstwie do Rosena ktory jest jego przydupasem, edytorem i zdaje sie ogolnie widzialnym ''widmo''

wiec jesli ktos chce znac wszelkiej masci kuluary gry , dialogi itp to ksiazka Phila jest must read

nie ma za duzo tego zen zen zen - jak w przypadku sacred hoops gdzie to prawie ksiazka filozoficzna niz koszykarska - sacred ogolnie najslabsza jego ksiazka a juz epizody charley rosena tragiczna proza

 

more than a game tez dobra lektura

 

a co do wspolczesnosci to jeszcze Seven Sec or less - McCalluma - jakbym to powiedzial k**** klasyk , nigdy bym sie nie spodziewal ksiazki w 2005 z takim dostepem do zawodnikow z takimi kuluarami, plotkami i wydarzeniami, k**** kopiec krreta , kazdy nba junkie powinien to przeczytac, dostep jaki mial mccallum z innej epoki , zadnego frazesowego pi****lenia - Suns i ligi od kuchni

 

a te game was ours czy dream team nie czytalem ale jak widze te slodkie pierdzenie i cala ta gratyfikacje to mi sie zdaje ze to raczej nie bedzie ksiazka dla nba junkies a bardzie pop

 

co do klasyki sports reporting to polecam Halberstama(o Blazersach tez genialna) a ksiazka Education of the coach jak narazie pierwsza i jedyna ksiazka o footballu jaka czytalem uznaje za arcydzielo wspolczesne gatunku jak i kopalnie wiedzy nie tyle nt Bellichicka czy Patriots co szeroko pojetego blueprintu

jakiegokowliek blueprint sukcesu w sporcie w managemencie w gmowaniu w biznesie w dowodzeniu - u fuckin name it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na to czekałem, dzięki ai, następne dwie książki jakie zamówie to Phila last dance, i mccalluma seven sec or less dziękówa, zaraz obczaje dostępność na e bayu

 

Tak właśnie teraz, obczajam sytuacje z Mccallumem Drexlerem i Magiciem, co tam się kłócą właśnie o cytat Drexlera którego on się wyrzeka itd to koleś jest w c*** poważany w NBA i właśnie ta jego książka o dream teamie może byc wyjebana ai, nie masz zamiaru obczaić?

 

Wgl sprowadzasz książki czy na necie czytasz?

 

ai podaj mi dokładny tytuł tego last dance phila, bo szukam na amazonie i nie wiem czy dobrą znalazłem

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania. Jeśli kupujesz z amazon.com do Polski musisz liczyć przesyłkę (nie wiem ile), jeśli kupujesz z amazon.co.uk za mniej niż 25 funtów też musisz liczyć wysyłkę. Dlatego od początku mówiłem, że z amazon opłacać się może, ale przy większych zamówieniach, a nie pojedyncze książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

z okazji zbliżających się urodzin, jako jeden z prezentów otrzymałem

http://www.jackmccallum.net/book/dream-team/

 

to trochę taka sentymentalna podróż w przeszłość - lata największego zainteresowania koszykówką/NBA mam już za sobą, jednak podróż back to 1992 była naprawdę świetną przygodą. Zwłaszcza ze, jak dla milionów innych fanów, OG92 były jednym z najważniejszych wydarzeń młodości i choć miałem wtedy 8 lat to ciągle to i owo pamiętam.

 

Pamiętam też że na gwiazdkę 92 otrzymałem od siostry książkę 'latający byk: michael jordan' - ciekawie było przeczytać kto wie czy nie ostatnią książkę w tematyce NBA 21 lat później, pochłaniając ją z nieco [ :smile: ] innej perspektywy niż wspominaną publikację [którą wtedy byłem niesamowicie podekscytowany]

 

'Dream Team' nie jest prawdopodobnie najlepszą książką o nba / koszykówce jaką przeczytałem, ale na pewno jest w ścisłej czołówce. Jack McCallum miał okazję na codzień przebywać z DreamTeamem, w hotelu, na treningu jak również nocami na LasRamblas z sirChairlesem. Najbardziej kontrowersyjnych historii pewnie nie poznamy, ale kilka ciekawych rzeczy dowiedzieć się można, i pozycja jest z pewnością godna polecenia. 

 

Np. naprawdę zaskoczyło mnie to co dowiedziałem się o DRobie - wiedziałem że był porządny i głęboko wierzący, ale że nie potrafił znieść przeklinania podczas gry w golfa i rezygnował z gry  albo że w zasadzie szokował go trash talk podczas meczy NBA? --- zaskakujące. Albo historia reprezentacji Litwy przed/na IO92 i tego co stało się z Sabonisem przed/w trakcie wyręczenia medali - naprawdę dobre.

 

Aha, czytałem wersję PL [tłumaczenie by rutkowski i wujec] --- tłumaczenie bardzo fajne, nie ma się czego obawiać, choć parę nieścisłości [wpadek?] jest, ale dosłownie kilka i nieszczególnie wpływają one na ogólny odbiór książki.

 

edit: żeby nie bylo: jest trochę amerykańskiej patetyczności / nadęcia, bronienia członków dream teamu, poprawności politycznej etc., ale w rozsądnych granicach i nie psuje to ogólnej oceny książki

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.