Skocz do zawartości

Książki o koszykówce


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zabieram się za Michael Jordan: The Life. Czytał ktoś? Warto? Pytam, bo zastanawiam się co jeszcze można napisać nowego o Jordanie w 2014 roku...

 

Ruszyłem też trochę Unfinished Business Jacka McCalluma. Nie tak dobre jak jego 07 sec or less, ale generalnie insiderskie książki zawsze u mnie na propsie.

 

 

Jak ktoś ma Sixth Man Chrisa Palmera to chętnie sie za coś zamienię (sam Chris Palmer ostatnio mocno zgłupiał, ale słyszałem że ta pozycja bardzo dobra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakichś dobrych książek. Rzucicie kilka tytułów ,które warto przeczytać ? 

polecam - BoB, Jordan Rules, 07 sec or less, Sacred Hoops, Breaks of the Game

 

nie polecam - Shaq Uncut, książka Rodmana i Magica (czytałem po PL) + Loose Ball trochę mnie przynudzało

 

 

anyway, nie polecam książek po polsku - generalnie tłumaczenie jest na maksa infantylne a postać narratora często intelektem nie przebija 12-latka - przynajmniej takie jest wrażenie. 

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

anyway, nie polecam książek po polsku - generalnie tłumaczenie jest na maksa infantylne a postać narratora często intelektem nie przebija 12-latka - przynajmniej takie jest wrażenie. 

 

Dla kogoś kto w co drugim słowie musi walnąć angielską wstawkę to na pewno. ;)

 

Mi to nie przeszkadzało, a po prostu książki od SQN są w większości słabe, w porywach średnie. Rodman, Shaq i Dream Team były tłumaczone przez tego samego człowieka. Podejrzewam, że większości osób doskonale znanego - Michała Rutkowskiego z Supergiganta albo starej rubryki z Gazety "Fruwając pod koszem". Do tłumaczenia nie było się co przyczepić, jedynie do poziomu książek. Dream Team wyróżniał się zdecydowanie na plus pod tym względem i mogę polecić.

 

Z tego co wyczytałem na blogu, w trakcie tłumaczenia jest już kolejna książka, która ma być największym hitem. Ciekawe jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sirkozi : Jordan - Life, na 100% po tym jak to tlumacze opisali na supergigancie

 

whiteChoco - nie graj juz takiego cfaniaka, ze piszesz ze 'polecasz BoB' - nawet ja nie wiem co to znaczy

i jeszcze jedno do Ciebie - daj znac o Jordan - Life jakie toto jest, choc ja nie spodziewam sie niczego ciekawego, temat za duzo razy walkowany

 

aha, sixth man był naprawdę słaby, pamiętam że czytałem go niedługo po premierze, miał dobre recenzje na hoopshype czy gdzieś tam a był stasznie kiepski, szczerze szkoda czasu

 

co jeszcze, do kolegi który pytał o dobre tytuły

 

ja większość tych pozycji czytałem dobrych kilka - kilkanaście lat temu, więc nie wiem jak teraz bym to odbierał

ale jak w wieku lat 19 czytałem loose balls, a było to gdy nikt jeszcze nie myślał o shaqtin fool a rutkowski i wujec raczkowali w wyborczej, to długimi momentami pękałem ze śmiechu

 

Jordan Rules też robiło bardzo dobre wrażenie

 

wydana w polsce pozycja 'latający byk michael jordan' robiła świetne wrażenie, ale pierwszy raz czytałem ją mając lat 8, więc tu mogło się sporo zmienić :smile:

 

nudna była książka o birdzie [taka niby biografia, nie pamiętam tytułu], nudna była książka tego komentatora boston celtics, nie pamiętam tytułu, fajne chyba było charles barkley - I may be wrong but I doubt it, ale dupy nie skopało

miałem [mieliśmy? ciągle mamy?] książke o Yao Mingu, nie pamiętam tytułu - przeczytałem pare stron, dość monumentalne dzieło opisujące chinski system 'robienia'[?] sportowców, książka robiłą swietne wrażenie ale z jakiegoś powodu po tych paru stronach przestałem czytać i przesłałem dalej pozostałym właścicielom [pozdro Lorak i ai3]

 

fajna była taka książka w której jeden koleś zrobił listę 50 czy 100 najlepszych zawodników wszechczasów - Shaq było #1 i to może trochę brecht, ale koleś fajnie argumentował różne rzeczy i poza tym była to jedna z pierwszych pozycji [czytałem chyba w 2007, nie pamiętam kiedy dokładnie była wydana] w której ostro ktoś się przejechał po Chamberlainie, jako fucking-far-from-being-MDE

ta tendencja obserwowana jest do dziś, gdzie ze względu na minimalny [zerowy?] winneryzm Wilt często wypada poza top10 zestawień all-time, mimo absolutnie niesamowitych statów

 

czytałem Rodmana 'bad as I wanna be' w  polskim tłumaczeniu - miałem wtedy z 15 lat jak to czytałem, ale był to jeden z pierwszych razów gdy zdałem sobie sprawę że nawet jeśli coś się tyczy NBA, to z gówna bata nie ukręcisz i koniec

 

ogólnie wszystkie książki P.Jaxona rządziły, choć z tego co pamiętam [ale głowy nie dam sobie uciąć] to last season był taki sobie

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 sec or less,

When Game was ours

Book of Basketball

I may be Wrong but I doubt it

MJ The Life

Unfinished Business

Eleven Rings

Dream Team

Shaq Uncut

 

 

to wszystko jest dostępne w sieci jak dobrze poszukacie - najlepiej wpisać "(nazwa książki) epub torrent" i jazda na łączach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 sec or less,

When Game was ours

Book of Basketball

I may be Wrong but I doubt it

MJ The Life

Unfinished Business

Eleven Rings

Dream Team

Shaq Uncut

 

 

to wszystko jest dostępne w sieci jak dobrze poszukacie - najlepiej wpisać "(nazwa książki) epub torrent" i jazda na łączach

ewentualnie w goglach     "tytuł filetype:pdf" (lub epub, jaki tam chcecie format)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich 12 ofensywnych zbiórkach Thompsona sprawdziłem all-timerów i do Rodmana jeszcze daleko.

Przypomniał mi się Robak i wczoraj przeczytałem 'Powinienem być już martwy', którą kupiłem z pół roku temu.

Szybko się czyta I fajnie.

 

Oczywiście o NBA dużo wzmianek nie ma a najbardziej mnie rozjebało, że Rodman wspominał o dokładnych wynikach w podrzędnych ligach a o NBA bardzo ogólnie.

 

No ale ta książka to przede wszystkim o alko jest i dupach.

 

No i kutasa złamał trzy razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.