Skocz do zawartości

Toronto Raptors - Twój ulubiony kanadyjski klub


LONGER01

Rekomendowane odpowiedzi

Czekałem na założenie tego tematu do momentu aż kurz opadnie w innych tematach w których już praktycznie nie ma o czym pisać.
Na pewno obecny skład jest najlepszym od dłuższego czasu jaki w T.O był ale czy daje możliwość walki o PO? Moim zdaniem chyba jeszcze nie w tym sezonie.
Dużo talentu ale i dużo niewiadomych, początki Big V pewnie będą ciężki jak dla każdego młodego europejczyka, problemy z faulami etc, zdrowie Bargnaniego no i DeRozan - czy z niego można jeszcze coś więcej wycisnąć? Dużo będzie zależeć od Casey'a który w zeszłym sezonie w jedno lato potrafił z 30 defensywy zrobić całkiem nie źle broniący kolektyw tracący mniej od Pacers czy Knicks.

Lowry/Calderon/Lucas
DeRozan/Ross/Anderson
Fields/Kleiza
Bargnani/Davis/Acy
Valanciunas/Johnson/Gray
[video=youtube;QcLeCX0xgRI]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toronto to jeden z teamów który na pewno będę chciał oglądać - zobaczymy czy czas i żona pozwoli :P

na pewno buduje się fajny team w Kanadzie i mam nadzieję, że odbije się to pozytywnie na zapełnionych trybunach

 

o 7-8 seed na wschodzie będzie ciężko powalczyć więc raczej bym ich widział w loterii zwłaszcza, że mają przerąbaną dywizję

na pewno przed nimi widzę Cavs a może i Bucks czy Wizz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się troche nad raptors zastanowiłem i wybaczcie fani europejskiego kanadyjczyka ale ekipa dalej wydaje mi sie mdła i bez wyrazu idealna na walkę w euroligowych bojach a nie w NBA.

 

Widze oczywiscie po stronie dodatków ciekawe nazwiska ale IMO dalej jako całość brakuje mi i szybkości i przede wszystkim siły i atletyzmu juz od pozycji nr2 az do nr5...

 

o ile talenta rzutowe sa widoczne to brak twardosci odbije sie gra na deskach

 

na dzis moge zgadywac czy Toronta czasem będzie najsłabiej broniaca a na pewno zbierajaca ekipą w NBA

pod tym wzgledem patrząc na dodatki niewiele sie zmieniło

 

czy mozna wygrywać w NBA bez zbiórki?

czy mozna wygrywać w NBA bez atletycznego stopera na pozycji SG/SF?

 

 

to juz wolę przerzucić miłość na Detroit Pistons Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ingazz pleciesz waść bzdury.

 

w dzisiejszej NBA podstawą dobrej obrony jest system, a ten od roku wpaja im jeden z lepszych ekspertów.

TOR przy praktycznie identycznym składzie i bez preseasonu awansowało kilkanaście pozycji w D.

teraz dodano bardzo mądrze grającego teamD Fieldsa i bulteriera defensywnego - Lowryego.

jestem pewny że TOR będą blisko TOP10 defensyw.

 

w zasadzie tę ekipę od PO dzieli pozycja C, zobaczymy jak szybko wkomponuje się w NBA JVal, na moje oko przynajmniej rok mu brakuje, ale poza tym to naprawdę fajny zespół z całkiem młodą paczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbym podpytać się "niezależnych w zakładzie" speców od statystyk jak najlepiej udowodnić że Toronto jest słabe w zbiórkach

chetnie wejdę przy sensownym systemie bo nie wiem czy na jakieś statsy nie ma wpływu "zawyżając je" fakt jacy są/będą TOR beznadziejni...

 

 

jaka propozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ign zdajesz sobie sprawę że TOR w sezonie 2010/2011 miało najgorszą obronę w lidze, a już w 2011/2012 byli na 11 pozycji ? czyli blisko TOP10, a teraz mają cały preseason na organizację defensywy i zamienili najgorszą defensywnie jedynkę ligi (Calderona) na jedną z najlepszych (Lowryego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwisko Lowry'ego kieruje moja uwage na druzyne Toro w wiekszym stopniu w tym sezonie choc jakichs mega fajerwerkow sie nie spodziewam, sam Kyle niewiele im tam ugra tych W ;)

czekam na rozwoj Davisa,

 

no i Terrence Ross!! nie to,ze jakos przesadnie jaram sie kolesiem ale kibicuje, fajny atletyzm, przyda sie w offensywie Raps tylko czesciej moglby silke odwiedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz- ryzykownie zagrałeś. Tak jak pisali moi poprzednicy- Raptors powinni mieć jeszcze lepszy defence niż rok temu a już wtedy mieli o 100 zbiórek więcej... Jeśli Valanciunas szybko zaskoczy to może być jeszcze więcej, gość ma talent do walki na desce.

@Karpik

No to jest nas dwóch:) Zawsze miałem słabość do underdogów a jakoś w zeszłym sezonie Toronto mi podeszło z tą swoją nową jakością w obronie. Oglądałem ich regularnie do kontuzji Bargnaniego. No a w tym roku chętnie zobaczę jeszcze co pokaże Valanciunas:

 

 

Zamykam temat, nowy temat o Toronto Raptors na sezon 2013/14 pod linkiem:

http://www.e-nba.pl/topic/3121-toronto-raptors-201314/

Edytowane przez Borys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile będą zbierać Raps, wiem że Bargs to nie Nowik a Val nie silny klocek, tak czy inaczej nie trzeba być ekspertem aby patrząc po składzie tej ekipy dostrzec co najmniej światełko w tunelu, gdyby tylko Derozan z Bargsem wymienili się wzrostem i co za tym idzie pozycjami niemiał bym najmniejszych wątpliwości że będą w nadchodzącym sezonie w play offowej 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz- ryzykownie zagrałeś. Tak jak pisali moi poprzednicy- Raptors powinni mieć jeszcze lepszy defence niż rok temu a już wtedy mieli o 100 zbiórek więcej... Jeśli Valanciunas szybko zaskoczy to może być jeszcze więcej, gość ma talent do walki na desce.

 

@Karpik

 

No to jest nas dwóch:) Zawsze miałem słabość do underdogów a jakoś w zeszłym sezonie Toronto mi podeszło z tą swoją nową jakością w obronie. Oglądałem ich regularnie do kontuzji Bargnaniego. No a w tym roku chętnie zobaczę jeszcze co pokaże Valanciunas:

w ogóle sporo ciekawych słabszych teamów się porobiło -przynajmniej dla mnie

TOR, CAVS (Kylie będzie mielił), KINGS (muszę zobaczyć jak soibe T. Rob poradzi, poza tym młdoy ciekawy team), GSW, 'SOTA (wraca Roy a jest jeszcze RR), 'CATS (Kidd na pewno zrobi impact w tym teamie), no i oczywiście NOH z rookiem of the year :P a przeceiz jeszcze są Portland i Suns

do tego dochodzą mocniejsze ekipy jak NYK, LAL, OKC i MIA więc nie będzie spania w tym sezonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@devil

 

Wolves na razie odpuszczę póki nie wróci hiszpański magik- czyli nieprędko...

NOH- zdecydowanie mój nr 1 z "nowych" teamów do oglądania w tym roku. Ciekaw jestem jak po kontuzji będzie grał E.Gordon, czy stanie się liderem zespołu. Po drugie- w jakiej konfiguracji zagrają pod koszem (Davis/Anderson?) i jak im to wyjdzie. Po trzecie- jak sobie poradzą bez nominalnego PG (nie licząc Vasqueza) no i po czwarte- co pokaże młody Rivers:)

A jeszcze jest mój ulubieniec (nie pytajcie czemu- po prostu) Aminu. Tak, NOH to będzie jeden z moich must-see teams.

 

NYK nie da się oglądać:) Za to ciekaw jestem Brooklynu- ale pewnie po kilku tygodniach minie szał na nich...

No i nie zapominaj o LAC:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pomyślałem, że przydałoby się pociągnąć temat. Jakieś newsy, oprócz tego, że nie mieliśmy picka w drafcie (i dobrze)?

Kołcz ostatnio mówił o tym, ze Jonas i Rudy pakują, a Acy, Ross i Jonas jadą na summer league ćwiczyć swoje talenty...

Mamy nowego GMa, ale nie podziałał w drafcie. Tragedii nie ma, oby za rok był wysoki pick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.