Skocz do zawartości

nowa liga - aukcja + roto


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

są jacyś chętni aby spróbować przy tych dwóch najlepszych dla fantasy założeniach? aukcja daje nam oczywiście znacznie sprawiedliwszy draft niż snake. roto natomiast to system punktacji bardziej skomplikowany niż fantasy points, a więc wymaga trochę więcej kombinowania ze składem i ilość możliwości, podług których można zbudować dobrą drużynę w roto czyni ten system tak interesującym.

Edytowane przez Mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również. wreszcie ktoś kruszy beton...

 

podobne ligi już powstały w dziale:

 

http://www.e-nba.pl/forumdisplay.php?84-Roto-League

 

jako że dopiero startujemy, są to ligi równoległe, ale za rok będzie już podział na wyższe i niższe.

 

i wg mnie ciekawiej się gra w 16-17 osobowej lidze niż 10 osobowej, nie ma takiego bogactwa na FA i trzeba trochę kombinować, ryzykować z debiutantami itp...

może jakoś da się z croolickiem dogadać i podpiąć, żeby nie robić rozdrobnienia (kilka odrębnych lig na identycznych zasadach to niepotrzebny chaos na forum, coś na wzór 100 federacji w boksie zawodowym, gdzie często nie wiadomo kto jest mistrzem...)?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem czy jest sens robic w roto, skoro podobne ligi są juz tutaj na e-nba. Moze sprobujmy FP?

 

I zgoda, liga 10-osobowa w aukcji ma średni sens, gdyz i tak o wyniku zadecydowałaby aktywnosc na FA. Przy ligach 16-osobowych FA-sami skład mozna co najwyzej uzupełniać, a draft odgrywa znacznie większa rolę. Chyba, ze sie trafi na odkrycie typu Lin, ale takich przypadkow jest raz na rok, a nawet jeszcze rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulek, ja mam już trochę dość FP, w sensie nudzi mnie, więc jak już to ta liga będzie roto (co nie podlega dyskusji ;]) i oddzielnie (przynajmniej w tym sezonie; w następnym już byśmy wszystko jakoś połączyli) od tego, co robią chłopaki w innym dziale. co do ilości osób, to jesli będzie mniej niż 10 chętnych to nie wystartujemy, pewnie optymalnie byłoby z 15 osób i 10 aktywnych slotów do grania (PG, G, SG, SF, F, PF, C, C UTILx2).

 

jak rozumiem na razie chętni to:

1. Rob

2. QAS

3. Chytry

4. ja

 

i nie wiem czy ty Bulek godzisz się na te warunki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak czemu oddzielnie ?

tam są ligi WEST i EAST, zbierz 15 osób, załóż jakąś NORTH ; ) na forum roto (croolick to naprawdę w porządku gość i na pewno da się dogadać) i po sezonie będzie można zrobić ligę 1 , 2 , 3 , gdzie 1 - składająca się z 5 najlepszych GMów z każdej ligi , 2 liga - 5 GMów z miejsc 6-10itd.

gramy na dokładnie takich zasadach (aukcja, roto, (PG, G, SG, SF, F, PF, C, C UTILx2)).

 

bo jeżeli zrobisz całkowicie oddzielnie to po roku będą problemy z podziałem na 1, 2, 3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje tak:

 

jesli zbierzesz Lorak 16 typa, dogadujemy sie z croolem i startujecie z nimi jako "north" po czym po sezonie dzielimy sie na 1,2 i 3 ligę.

jesli nie, to startujemy jako zupełnie inna "mańka" i wtedy mozecie na mnie liczyć. Ale szczerze powiedziawszy, konkurencja na tym samym forum to nie jest nic zdrowego.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybywam brakowalo jednej osoby to moge sie podlaczyc wprawdzie roto jedno juz w tym roku mam ale jak bedzie potrzeba to pomoge z zebraniem skladu tutaj. To jesli jest spowodowane tym ze rok temu zaniedbalem fantasy troche, wprawdzie w tym roku mam mocne postanowienie poprawy jednak im wiecej lig tym trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak czemu oddzielnie ?

tam są ligi WEST i EAST, zbierz 15 osób, załóż jakąś NORTH ; )

Dolaczam sie do pytania ;-) Chyba lepiej zebrac wszystkich fanow/entuzjastow roto w jedno miejsce, a nie sie rozdrabniac po forum.

Chyba, ze planujesz jakies eksperymenty z zasadami, ale poki co nie widze by mialy byc inne niz w nowo zalozonym dziale roto.

Co wiecej, tam pewnie latwiej bedzie zebrac chetnych bo wciaz pojawiaja sie ludzie i pytaja czy moga gdzies dolaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.