Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Filmy


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2956 odpowiedzi w tym temacie

#31 House

House

  Starter

 • Użytkownik
 • 890 postów

Napisano 04 maj 2013 - 06:19Najlepszy sklep koszykarski

#32 wowo

wowo

  All-Star

 • Użytkownik
 • 1721 postów

Napisano 04 maj 2013 - 17:36

Te 90% przytoczył ktoś kto pracował przy filmie(reżyser, scenarzysta nie pamiętam).Jeśli chodzi o cywilizowane kraje, fakt. Tam też takie rzeczy się dzieją ale ktoś za to ODPOWIADA. Zauważ, że w naszym życiu publicznym nikt nie ponosi za nic odpowiedzialności.

Żartujesz, że w innych krajach ktoś za to ponosi odpowiedzialność ;)

Przecież rok temu była głośna afera, że do mieszkania młodych ludzi weszli antyterroryści uzbrojeni po uszy. Facet po ich "wizycie" miał złamaną rekę i nos. Kobiecie wybili zęba i była nieźle posiniaczona. Co zrobili policjanci gdy dowiedzieli się, że to nie to mieszkanie? Przeprosili i wyszli. Nikt za to nie poniósł odpowiedzialności to raz. Po drugie celowanie do dziecka to nie fikcja. Jak myślisz po kogo oni przyszli, że zorganizowali taką akcję za twoje i moje pieniądze. Kogoś kto okradł bank? Może po groźnego terroryste? Oni przyszli po ZŁODZIEJA SAMOCHODÓW.

A kto twoim zdaniem miał ponieść odpowiedzialność? Czy ty jesteś debilem? AT ma ponieść konsekwencje, że się pomyliło? Człowieku czy ty kiedykolwiek widziałeś chociaż fragment ich pracy? Jak się wzywa AT to przeważnie jak masz doczynienia z uzbrojonym, groźnym przestępcą. Adres nie oni ustalają i to normalne, że zdarzają się pomyłki. Nie mówiąc o tym, że ludzie chronią przestępców (rodziny, koledzy, kochanki itd.) i gość jest tam zameldowany aby nie dostał wezwania itd. A ty jak byś chciał aby wyglądała akcja AT? Jasne, że ktoś straci zęba może, że ręce boleśnie się wykręca i dobrze. Natomiast celowanie do dzieci to zupełnie inna bakka. Inne procedury jak wiedzą, że są dzieci i żaden z nich nie zaryzykuje celowania do dziecka.

Czemu w naszym kraju traktuje się wszystkich jak przestępców, nawet tych którzy zalegają państwu za mandaty za złe parkowanie? Przykład z mojego życia: byłem w Irlandii. Zapomniałem kupić bilet do tramwaju, podchodzi facet od kontroli i jak mu oznajmilem że nie mam biletu to poprosił mnie grzecznie żebym wysiadł na następnym przystanku i kupił w automacie. Wyobrażasz sobie, żeby w Warszawie kanar cię poprosił o kupno biletu? Nie, potraktował by Cię jak przestępce.Poprostu, "układ zamknięty" pokazuje że nasz kraj jest chory, skorumpowany do bólu i że tak naprawdę komuna się nie skończyła, bo ludzie którzy zajmowali stanowiska za PRL-u nadal na nich siedzą, a ich mentalność z pierwszymi wyborami w 89 się nie zmieniła.Dla mnie w żadnym wypadku ten film nie jest koloryzowany. Nie mówię, że to co było pokazane na 100% się zdarzyło, ale PODOBNE rzeczy się dzieją na codzień.

U nas problemem jest organizacja praca w Policji. Miało być jak w USA i pojechali ludzie na szkolenia ale potem się wycofano. Za mało psów na ulicach, wymarła instytucja dzielnicowego. Niestety Policja u nas nie jest blisko obywateli bo musi wypełniać papiery bo liczy się wykrywalność i statystyka a nie faktyczne bezpieczeństwo. Właśnie nie dzieją się na codzień. Wałki, ustawianie przetargów i cała reszta to naturalny element/konsekwencja demokracji i gospodarki rynkowej. Nepotyzm, korupcja to na porządku dziennym. Ale nie pierdol mi, że zamyka się na 9 miechów ludzi bez zobaczenia adwokata/prokuratora. W takie bajki to dzieci nie wierzą. Czy ty masz pojęcie jak duże prawa mają osadzeni/przestępcy? Przecież oni ślą protesty do ETC i innych międzynarodowych organizacji i Polska płaci im duże odszkodawania. Gdyby ktoś napisał, że 9 miesiecy siedział bez prokuratora i adwokata to by się Polska nie wypłaciła :)
Bastillion:" Lakers rozpierdola ta lige. oczywiscie sukces w PO jest zbyt zalezny od zdrowia, ale w RS moga przebic rekord Bulls 96."" Mike Brown jest obecnie bardzo niedoceniany. Brown jest jednym z najlepszych coachow ligi i tak naprawde w jego karierze nie ma sie do czego przyczepic"

#33 tomeczeg20

tomeczeg20

  All-Star

 • Użytkownik
 • 1762 postów

Napisano 05 maj 2013 - 00:08

Żartujesz, że w innych krajach ktoś za to ponosi odpowiedzialność

Afera Watergate, afera Wullfa sprzed roku. Posadę tracą głowy państwa, a ty twierdzisz że na zachodzie nie ma odpowiedzialności?

A kto twoim zdaniem miał ponieść odpowiedzialność? Czy ty jesteś debilem? AT ma ponieść konsekwencje, że się pomyliło? Człowieku czy ty kiedykolwiek widziałeś chociaż fragment ich pracy? Jak się wzywa AT to przeważnie jak masz doczynienia z uzbrojonym, groźnym przestępcą. Adres nie oni ustalają i to normalne, że zdarzają się pomyłki. Nie mówiąc o tym, że ludzie chronią przestępców (rodziny, koledzy, kochanki itd.) i gość jest tam zameldowany aby nie dostał wezwania itd. A ty jak byś chciał aby wyglądała akcja AT? Jasne, że ktoś straci zęba może, że ręce boleśnie się wykręca i dobrze. Natomiast celowanie do dzieci to zupełnie inna bakka. Inne procedury jak wiedzą, że są dzieci i żaden z nich nie zaryzykuje celowania do dziecka.


Ej zluzuj, bez wycieczek osobistych...
Jak to kto, szefostwo. Ktoś wydaje rozkazy, prawda? Gdyby ktoś nie chciał tego zrobić to z automatu traci pracę. Tak samo jest w wojsku. Nie wypełnisz rozkazu to pójdziesz siedzieć za dezercję(w panstwie totalitarnym kula w łeb). A później ciągają po sądach jak tych żołnierzy co zaatakowali wiochę w Afganistanie...

No właśnie, GROŹNY I UZBROJONY. A to był złodziej samochodów *****, a nie przestępca który mógłby sam wybić połowę jednostki którą na niego nasłali. No i kwestia tego, że przestępca gdy jest zatrzymywany, jaki by nie był, jest POD OPIEKĄ POLICJI i nie może MU Z GŁOWY WŁOS SPAŚĆ bo oni za niego odpowiadają, a my tu mówimy o wybitych zębach, połamanych rękach i napierdalaniu głową o podłogę, a nie gimbusowym wykręcaniu rąk.
A jak miałaby wyglądać akcja AT? Wyważenie drzwi, zakucie delikwenta i przewózka do aresztu, to chyba nie jest skomplikowane?

Właśnie nie dzieją się na codzień. Wałki, ustawianie przetargów i cała reszta to naturalny element/konsekwencja demokracji i gospodarki rynkowej. Nepotyzm, korupcja to na porządku dziennym. Ale nie pierdol mi, że zamyka się na 9 miechów ludzi bez zobaczenia adwokata/prokuratora. W takie bajki to dzieci nie wierzą. Czy ty masz pojęcie jak duże prawa mają osadzeni/przestępcy? Przecież oni ślą protesty do ETC i innych międzynarodowych organizacji i Polska płaci im duże odszkodawania. Gdyby ktoś napisał, że 9 miesiecy siedział bez prokuratora i adwokata to by się Polska nie wypłaciła


no a jednak się dzieją, łap cytat:

...
Po kilku miesiącach zatrzymano trzy osoby związane z Polmozbytem i Krakowskimi Zakładami Mięsnymi, m.in. Lecha Jeziornego i Pawła Reya. Ich aresztowanie wzbudziło w Krakowie zaskoczenie, bo to znani opozycjoniści w epoce PRL-u, a w III RP - szanowani działacze gospodarczy i przedsiębiorcy. Mimo, że uzyskali poręczenia, m.in. Wiesława Chrzanowskiego, Aleksandra Halla, ks. Adama Bonieckiego, Tadeusza Syryjczyka, to 9 miesięcy siedzieli w areszcie.


i kolejny:

Jeziorny przed sądem, domagając się odszkodowania i zadośćuczynienia za ten czas, podawał m.in. że przez miesiąc nie otrzymywał żadnych listów od rodziny, przez trzy miesiące prokuratura odmawiała mu zgody na widzenie z najbliższymi; wskazywał także na uszczerbek na zdrowiu. Rey, który również dziewięć miesięcy spędził w areszcie, opowiadał, że „czuł się tam jak zakładnik”, mówił o pogorszeniu stanu zdrowia i piętnie, jakie ciążyło na nim w związku z zarzutami.


Skoro w sądzie taka sprawa się toczy i jest to podawane do publicznej wiadomości, to na 100% ich trzymali 9 miesięcy.
I gdybyś bardziej ogarniał temat to może uniknąłbyś gaf :)
Trybunały Międzynarodowe są ostatnią drogą odwoławczą, czyli Rey musi najpierw dostać wyrok w polskim sądzie i jak mu nie przypasuje wyrok to kieruje wniosek do ETS czy innego badziewia, nie ogarniam dokładnie bo tych instytucji jest multum.
A taka sprawa może się przeciągać latami.
Niestety, 9 miesięczne aresztowania mają miejsce bo zanim ETS zadecyduje to urzędasy które prowadziły tę sprawę już dawno będą na innych stołkach albo na emeryturach i będą mieli w dupie czy skarb państwa się wypłaci, ot co.
Głupie te dzieciaki, że w takie bajki nie wierzą :)

#34 matek

matek

  Hall of Fame

 • Super Moderator
 • 9379 postów

Napisano 05 maj 2013 - 08:22

Jeśli chodzi o nasze prawo, to ten obrazek trochę mówi:


Dołączona grafika

#35 wowo

wowo

  All-Star

 • Użytkownik
 • 1721 postów

Napisano 05 maj 2013 - 09:45

tomczeq ty nie wiesz o czym mówisz. Naczytasz się internetu niestety i potem się trzeba zmagać z plagą niedouczonych inteligentów.

Co z tego, że złodziej samochodów? Może być złodziej ciasteczek kokosowych ale jak istnieje podejrzenie, że ma broń to AT jest potrzebne a oni się nie pierdolą w tańcu. Zresztą mówić, że policja jest brutalna to jedno ale żeby narzekać na brutalność AT to jest paranoja jakaś.

Niestety najwyraźniej jesteś niedouczony bo wiki i forum samosi to trochę mało. Jak wszczęto postępowanie, potem ich zatrzymano pod jakimś tam zarzutem to oni nie mogą siedzieć 9 miesięcy w AŚ bez prokuratora i adwokata. Oczywiście mogą siedzieć tam ale jako zostaną poinformowani o zarzutach, postępowaniu itd. Nie może mieć miejsca sytuacja, gdzie zawijają cię do aresztu i nic nie wiesz a siedzisz. W obecnych realiach jest to dlla mnie nie do pojęcia.

Znowu nie wiesz o czym piszesz. Ja nie pisałem o ETS czy MTK czy whatever. Zresztą one nie mają kompetencji aby zająć się sprawą karną jednostki i odnoszą się do problemów prawnych związanych z procesem jak konflikt norm krajowych z Unijnymi, odpowiadając najczęściej na prejudycjalne pytania sądów krajowych.

Ja pisałem o ETC i innych organizacjach z prawami człowieka. W każdym zakładzie karnym i areszcie śledczym są adresy do korespondencji mailowej, normlanej, telefony. Osadzeni ślą skargi jak pojebani i wygrywają ponad 80%. Takie rozpatrzenie prośby idzie z automatu, taśmowo i brak informacji o tym dlaczego się jest zatrzymanym, brak przesłuchania i widzeń to by tam od ręki dali na jego korzyść.

Oczywiście zawsze można napisać, że wychowawca, naczelnik nie przekaże listu dalej itd.

Generalnie nie napisałem, że nie zdarzają się takie sytuacje ale nie są na porządku dziennym. Poza tym aktualnie mamy rok 2013, sprawa z układu to 2003. Teraz musieliby bardziej się postarać aby ich wyruchać. Ja nie mówię, że to niemożliwe, ja ci mówię, że celowanie do dzieci przez AT i siedzenie 9 miesięcy nie wiedzieć za co, bez widzeń to niemożliwe aktualnie. Zwyczajnie niemożliwe. Poza tym nie dawaj mi wycinku sprawy bo niestety to ***** mówi. Aby móc się wypowiadać trzeba niestety mieć wgląd w akta i być jakoś w postępowaniu bo równie dobrze zamkneli ich za nic jak robili w ***** fiskusa.

Ja wiem, że polskie prawo jest takie sobie. Zdaje sobie sprawę z nadużyć władzy, prokuratury itd. Pewnie, że sprawa Sawickiej jest tylko kolejnym przykładem itd. Układ zamknięty to spoko film ale przejaskrawiony, wszystko jest czarno białe plus te gówniane retrospekcje.
Bastillion:" Lakers rozpierdola ta lige. oczywiscie sukces w PO jest zbyt zalezny od zdrowia, ale w RS moga przebic rekord Bulls 96."" Mike Brown jest obecnie bardzo niedoceniany. Brown jest jednym z najlepszych coachow ligi i tak naprawde w jego karierze nie ma sie do czego przyczepic"

#36 Luki

Luki

  Hall of Fame

 • Użytkownik
 • 6065 postów

Napisano 05 maj 2013 - 14:57

Ja pisałem o ETC i innych organizacjach z prawami człowieka. W każdym zakładzie karnym i areszcie śledczym są adresy do korespondencji mailowej, normlanej, telefony. Osadzeni ślą skargi jak pojebani i wygrywają ponad 80%. Takie rozpatrzenie prośby idzie z automatu, taśmowo i brak informacji o tym dlaczego się jest zatrzymanym, brak przesłuchania i widzeń to by tam od ręki dali na jego korzyść.


O ryly? Sprawdź dopuszczalność skargi do ETPC - żeby w ogóle można było złożyć trzeba wykorzysta całą procedurę krajową (w niektórych przypadkach trzeba nawet wykorzystać drogę skargi konstytucyjnej!). ETPC nie działa z automatu, nie wygrywa nikt 80% spraw, 80% to jest niedopuszczana właśnie ze względu na bardzo rygorystyczne warunki wniesienia skargi.

@mówienie, że w innych krajach nic nie można zrobić administracji

We Francji można skarżyć za niemoralne przesłanki działania administracji publicznej (detournement de pouvoir), w UK za nieracjonlaność aktu [doktrynaultra vires] (!) i niezgodność z naturalną sprawiedliwością [natural justice]. W Niemczech jest mega nacisk na publiczne prawa podmiotowe i nie ma szans na takie jajca jak w PL gdzie jedyna forma kontroli AP to sądownictwo administracyjne, które bada tylko pod względem legalnosci i prócz wyroków kasacyjnych nie może nic zrobić (dopiero gdy nie stosuje się organ do wyroku to może nałaozyć na niego grzywnę albo wydać orzeczenie merytoryczne).

Użytkownik Luki edytował ten post 05 maj 2013 - 15:02


#37 tomeczeg20

tomeczeg20

  All-Star

 • Użytkownik
 • 1762 postów

Napisano 05 maj 2013 - 15:57

@Luki
Dzięki, nie muszę pisać wywodu ;)

Co z tego, że złodziej samochodów? Może być złodziej ciasteczek kokosowych ale jak istnieje podejrzenie, że ma broń to AT jest potrzebne a oni się nie pierdolą w tańcu. Zresztą mówić, że policja jest brutalna to jedno ale żeby narzekać na brutalność AT to jest paranoja jakaś.


Złodziej samochodów, oszust podatkowy czy alimenciarz to nie kategoria gwałcicieli i morderców żeby wchodzić z całą jednostką AT do chałupy i robić rozpierdol, bo oni moga mieć broń.
Można przecież poczekać na delikwenta przed jego domem, albo dorwać go w pracy(tak jak w przypadku postai z ukladu zamkniętego).
No chyba, że koleś jest nieuchwytny to wystawia się list gończy i jak są na 100% pewni że facet się ukrywa w określonym miejscu to nie ma taryfy ulgowej.

Niestety najwyraźniej jesteś niedouczony bo wiki i forum samosi to trochę mało. Jak wszczęto postępowanie, potem ich zatrzymano pod jakimś tam zarzutem to oni nie mogą siedzieć 9 miesięcy w AŚ bez prokuratora i adwokata. Oczywiście mogą siedzieć tam ale jako zostaną poinformowani o zarzutach, postępowaniu itd. Nie może mieć miejsca sytuacja, gdzie zawijają cię do aresztu i nic nie wiesz a siedzisz. W obecnych realiach jest to dlla mnie nie do pojęcia.

No ale tak im zrobili czy to ci się podoba czy nie :) Samosi nie czytam, wiki staram się unikać bo to fakeowe źródło informacji może być.

@matek
Sawicka powinna siedzieć od dawna za kratami. Suka wzięła w łapę, a media prorządowe próbują ją usprawiedliwić. To trzeba mieć ***** tupet. Sam sąd przyznał, że doszło do korupcji. To czemu do cholery ona jest niewinna?
Zresztą, skoro działania były nielegalne to czemu Kaczmarka i Kamińskiego nie zamkną w kiciu? Nie żebym był hard fanem Tomasza K. , dla mnie to buc i wieśniak który agenture traktował jak zabawę, ale jeśli działania państwa(agentów) były nielegalne i doszło do korupcji to czemu i agenci i ona nie siedzi?
Fakt, było to podstawione w celach obsmarowania PO, ale gdyby była uczciwa to by nie wzięła nigdy tej kasy.

Użytkownik tomeczeg20 edytował ten post 05 maj 2013 - 16:05


#38 Kily

Kily

  Super-Star

 • Użytkownik
 • 3134 postów

Napisano 05 maj 2013 - 21:13

Możecie mi wyjaśnić o czym pitolicie?
@wowo: Jakie 9 miesięcy bez prokuratora i adwokata? Skąd Ty to wziąłeś?
@Luki: mieszasz porządki. Procedura administracyjna nie ma tu nic do rzeczy w przypadku zatrzymania i tymczasowego aresztowania. Tu właśnie postanowienie o tymczasowym aresztowaniu, a następnie o jego przedłużeniu było największym problemem. Na to możesz się zażalić do tego samego sądu, więc de facto kontroli nie ma. Taki aresztowany i jego obrońca mają zupełnie związane ręce, a dopiero po latach ew. uzyskają odszkodowanie i zadośćuczynienie od Skarbu Państwa na drodze cywilnej jak dobrze pójdzie. Takie są realia.
Ale to nie prawo, jakkolwiek nasze procedury są do dupy, jest tu największym problemem. Wystarczy przeczytać przepisy o tymczasowym aresztowaniu by dojść do wniosku, że ta instytucja nie powinna być stosowana w takich sytuacjach (pewnie wowo uznałby inaczej, skoro uważa, że AT jest spoko dla złodzieja ciastek, u którego podejrzewa się posiadanie broni). Problemem jest sk****syńska komunistyczna kultura sprawowania władzy ludzi to prawo stosujących. I tak często dochodzi do totalnych nadużyć w zgodzie z przesłankami formalnymi, podejmując decyzje merytorycznie kompletnie bezzasadne.

Co do samego filmu to jest on kompilacją 6 rzeczywistych spraw (co może sprawiać wrażenie przerysowania), w których główną jest ta trzech przedsiębiorców z Krakowa. I niestety te sceny się działy (głównie motywy działania . I dzieją. I dopóki nie będzie żadnej odpowiedzialności konkretnych ludzi będą się działy.


Jak już poruszony został wątek Sawickiej, to wyrok jest absolutnie skandaliczny. Są kraje w których nie korzysta się z dowodów zebranych nielegalnych, ale po pierwsze, to wcale tam nie oznacza, że traktuje się udowodnione czyny za godne uniewinnienia, tylko szuka się innych dowodów pozwalających skazać, a po drugie - do tych krajów nigdy nie należała Polska. Różne dziwne wyroki dot. działaczy PO widziałem (u mnie lokalnie np. dyrektor szkoły będący radny złapany na podwójnym gazie ze zmierzonym 1,2 promila - warunkowe umorzenie i dalej bierze kasę i śmiga po drogach), ale żeby robić sobie tak jaja na świeczniku po wyroku w I instancji skazującym na 3 lata?

Natomiast Agenta Tomka się w tej sytuacji nie skarze. Jakkolwiek w zgodzie z tym wyrokiem II instancji należałoby uznać, że stosował on karalną prowokację, ale działał z kwitami na to, że to działanie będzie legalne. W takiej sytuacji, w której mógł być przekonany o legalności działania nie da mu się przypisać winy.

#39 Luki

Luki

  Hall of Fame

 • Użytkownik
 • 6065 postów

Napisano 05 maj 2013 - 22:18

Kily, nie czytałem o czym jest film i nie oglądałem go :) Po prostu gdzieś w postach przeczytałem o odpowiedzialności AP i do tego się odniosłem. Myślałem ze to udupienie było z powodu jakiegoś działania urzędnika.

Użytkownik Luki edytował ten post 05 maj 2013 - 22:24


#40 sirkozi

sirkozi

  Starter

 • Użytkownik
 • 844 postów

Napisano 06 maj 2013 - 10:37

Co do filmu mogę zdecydowanie polecić. Początek nie zapowiadał się super, ale przez kolejne 1,5h siedziałem wbity w fotel. Mocne kino. Z polskiego kina porównałbym do Długu i Symetrii.
Kupię
Koszulki Yao Minga rozmiar XL+

#41 wowo

wowo

  All-Star

 • Użytkownik
 • 1721 postów

Napisano 06 maj 2013 - 12:43

O ryly? Sprawdź dopuszczalność skargi do ETPC - żeby w ogóle można było złożyć trzeba wykorzysta całą procedurę krajową (w niektórych przypadkach trzeba nawet wykorzystać drogę skargi konstytucyjnej!). ETPC nie działa z automatu, nie wygrywa nikt 80% spraw, 80% to jest niedopuszczana właśnie ze względu na bardzo rygorystyczne warunki wniesienia skargi.


Luki ty podobno prawo na UJ-cie studiujesz :) Tu nie chodzi o skargi na wyrok jak w dyskryminacji ze względu na płeć, wiek itd. Nie wiem czy was tam nie zbierają do zakładów karnych? W każdym jest obowiązek wystawienia adresów do międzynarodowych instytucji zajmujących się prawami człowieka i innych. I bezpośrednio osadzeni ślą skargi a że u nas warunki odbywania kary są takie a nie inne to sprawy są w 80% rozpatrywane na korzyść osadzonych. Oczywiście, że większość nie przechodzi i tak (sam miałem przyjemność czytać skargę do RPO polskiego, że nie załatwiono gościowi tamponów na czas okresu). Ja Prawo Unii miałem jakiś czas temu i do ścierwa wracać nie zamierzam nigdy, ja ci tylko mówię, że można na 100% słać bezpośrednio skargi do instytucji międzynarodowych bo byłem, widziałem. Natomiast z tego co mi się wydaje ty mówisz o pokrzywdzeniu przez organy państwa/ administrację a ja o czymś innym.Złodziej samochodów, oszust podatkowy czy alimenciarz to nie kategoria gwałcicieli i morderców żeby wchodzić z całą jednostką AT do chałupy i robić rozpierdol, bo oni moga mieć broń.
Można przecież poczekać na delikwenta przed jego domem, albo dorwać go w pracy(tak jak w przypadku postai z ukladu zamkniętego).
No chyba, że koleś jest nieuchwytny to wystawia się list gończy i jak są na 100% pewni że facet się ukrywa w określonym miejscu to nie ma taryfy ulgowej.


Nie wiesz o czym mówisz. Złodziej samochodów to może być gość kradnący Uno spod bloków i do takiego AT się nie wzywa. Jak wzywa się czarnych to najpewniej jest to złodziej samochodów albo współpracujący z zorganizowaną grupą przestępczą, albo członek grupy przestępczej i do takich osób wzywają AT. Ty myślisz, że będą czekać czy akurat wyjdzie z domu? Takie postępowanie daje gosciowi szansę ucieczki, postrzelanie kogoś i generalnie powoduje niepotrzebne ryzyko. Po to są antytterroryści aby ryzyko minimalizować. Zresztą słuchaj. Oczywiście, że sytuacja z Układu się zdarzyła a nie powinna i wynika to z nadużyć władzy a nie jakiegoś błędu AT. Jasne, że zdarzyć się nie powinna. Ale takich sytuacji jest mało, tak jak przypadków, że przez pomyłkę wjeżdząją i obezwładniają nie tych co trzeba. Dalej policjani najczęściej sami zatrzymują i morderców i gwałcicieli i złodziej samochodów. I to codziennie kilku i nie potrzebują AT. Dlatego pisanie jakie to ********** jest błędne bo na porządku dziennym ci ludzie zatrzymują morderców i innych wartościowych ludzi a AT wzywają jak jest podejrzenie, że gość jest niebezpieczny. Oszust podadtkowy to też na dwoje babka wróżyła. W mediach zawsze fajnie brzmi ale oszuści podatkowi do których wpadają czarni to często mafia. Powiem ci jeszcze raz- to co się zdarzyło w filmie nie powinno mieć miejsca ale tutaj jest problem nadużywania władzy ze strony prokuratury i takie rzeczy są nikłym procentem spraw w ogóle.

Możecie mi wyjaśnić o czym pitolicie?
@wowo: Jakie 9 miesięcy bez prokuratora i adwokata? Skąd Ty to wziąłeś?
Ale to nie prawo, jakkolwiek nasze procedury są do dupy, jest tu największym problemem. Wystarczy przeczytać przepisy o tymczasowym aresztowaniu by dojść do wniosku, że ta instytucja nie powinna być stosowana w takich sytuacjach (pewnie wowo uznałby inaczej, skoro uważa, że AT jest spoko dla złodzieja ciastek, u którego podejrzewa się posiadanie broni). Problemem jest sk****syńska komunistyczna kultura sprawowania władzy ludzi to prawo stosujących. I tak często dochodzi do totalnych nadużyć w zgodzie z przesłankami formalnymi, podejmując decyzje merytorycznie kompletnie bezzasadne.


Jak wróciłem z kina to przeczytałem jakieś tam wywiady i jeden z tych przedsiębiorców mówił, że AT ich zatrzymało, policjanci powiedzieli dlaczego i zostali przewiezieni do AŚ gdzie nie mieli z nikim kontaktu i prokurator nie postawił i zarzutów, nie przesłuchał ani nie powiedział o tym, że wszczyna postępowanie. 9 miesięcy siedzieli bez żadnej informacji. I tutaj jak z tym AT- mogło się zdarzyć ale prawdopodobne w aktualnych warunkach mało. Zresztą podobnie fakt, że trafili na oddziały zamknięte i to do cel z recydywą (tak wnioskuję bo panach, którzy przecwelili informatyka). Mówię- to był rok 2003 i ja nie wiem jak to wtedy było. Aktualnie ciężko sobie wyobraźić aby osoby, które idą nawet nie do zakładu karnego ale do AŚ zamknąć na oddziale zamkniętym z recydywą. To tak jakby dilera osiedlowego zamknąć na zamkniętym oddziale z typem, który 15 lat siedział na enkach. Oczywiście jak prokuratura i SW się dogadają to da się zrobić ale to dalej będzie wyjątek niż reguła i kolejna przesłanka to wytoczenia procesu. Przecież ludzie w AŚ najczęściej siedzą na półotwartych albo nawet otwartych oddziałach z ludźmi, którzy odsiadują najczęściej 1 karę pozbawienia wolności za głupoty i tam z reguły zjawisko cwelenia nie występuje.

Co do samego AŚ to ja się zgadzam ale to oczywiste. I tutaj nie rozchodzi się o samą instytucję AŚ ale cała prokuratura przede wszystkim powinna zostać gruntownie zreformowana (tak jak Policja). Prokuratorzy nie występują przed sądem w swoich sprawach często (tylko w medialnych) co strasznie wydłuża gówniane procesy. Poza tym premie za skazania/wykrywalność to jest paranoja. Oczywiście największym problemem jest właśnie AŚ bo prokuratura wsadza tam ludzi (łatwe formalne wymogi) i nic nie robi a jak kończy się areszt tymczasowy to w 1 dzień coś zrobi, przedstawia sądowi wniosek o przedłużenie aresztu tymczasowego i to jest paranoja, że ludzie siedzą po 6 miesięcy a organy ścigania rozwiązują sprawę na biegu przed końcem okresu aresztu.

Masz rację z procedurami i z kulturą sprawowania władzy również.

Podsumowując ja nie mówię, że takie sytuacje nie mają miejsca ale, że jest u nas ostatnio moda na uogólnianie. Drogówka pokazywała życie policjantów (dziwki, szybkie samochody) z innej bajki. Pewnie tacy są gdzieś w Polsce ale to nie wiem czy 1-2%. A wszyscy od razu podchwycili jacy to policjani **********. Układ zamknięty pokazał sprawę nadużyć władzy i teraz wszędzie czytamy, że na porządku dziennym jest celowanie do dzieci, brutalność i wsadza się ludzi do cel z recydywą, żeby ich zgwałcili. To jest fragment rzeczywistości, z którym należy walczyć ale nie można przez niego rozpatrywać całego obrazu stosowania prawa w naszym kraju. Zresztą zmiany na lepsze będą i w procedurach i w KPK i w prokuraturze i w policji jak młode pokolenie dojdzie do władzy (naiwny trochę jestem ale co zrobić) a odejdą mordy, które siedzą tam ponad 20 lat i chcą tylko ssać hajs.

apropo filmów aby zostać w temacie- Zeitgeist. Pieniądz rządzi światem. Przez przypadek zobaczyłem jak przerzucałem kanały na planete + i całkiem spoko film, można zobaczyć inny punkt widzenia na globalizację i gospodarkę rynkową. Na necie ciężko znaleźć jak patrzyłem ale naprawdę warto.
Bastillion:" Lakers rozpierdola ta lige. oczywiscie sukces w PO jest zbyt zalezny od zdrowia, ale w RS moga przebic rekord Bulls 96."" Mike Brown jest obecnie bardzo niedoceniany. Brown jest jednym z najlepszych coachow ligi i tak naprawde w jego karierze nie ma sie do czego przyczepic"

#42 House

House

  Starter

 • Użytkownik
 • 890 postów

Napisano 06 maj 2013 - 14:44

Całkiem spoko w tym filmie robią wode z mózgu i kolejne częsci też. Już lepiej obejrzeć Wezwanie do przebudzenia. A i nie zagladajcie na fora prawda2 i david icke :D bo bedzie wiecej postow niz przy gejzerze

#43 Luki

Luki

  Hall of Fame

 • Użytkownik
 • 6065 postów

Napisano 07 maj 2013 - 13:09

@wowo

To w końcu mówisz o ETPC czy 'instytucjach zajmujących się prawami człowieka'?

#44 House

House

  Starter

 • Użytkownik
 • 890 postów

Napisano 22 czerwiec 2013 - 22:38

LOL2 no way
http://www.imdb.com/title/tt2359427/
http://www.kickstart...anity-the-movie
Pozytywne transakcje: Nas (x1)

#45 pln2003rok

pln2003rok

  6th Man

 • Użytkownik
 • 356 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 13:06

LOL2 no way
http://www.imdb.com/title/tt2359427/
http://www.kickstart...anity-the-movie


Jakie lol? Film będzie miał wiekszą oglądalność w samych chinach niż wiekszość filmów europejskich. kasa kasa.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych