Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

O ryly? Sprawdź dopuszczalność skargi do ETPC - żeby w ogóle można było złożyć trzeba wykorzysta całą procedurę krajową (w niektórych przypadkach trzeba nawet wykorzystać drogę skargi konstytucyjnej!). ETPC nie działa z automatu, nie wygrywa nikt 80% spraw, 80% to jest niedopuszczana właśnie ze względu na bardzo rygorystyczne warunki wniesienia skargi.

 

Luki ty podobno prawo na UJ-cie studiujesz :) Tu nie chodzi o skargi na wyrok jak w dyskryminacji ze względu na płeć, wiek itd. Nie wiem czy was tam nie zbierają do zakładów karnych? W każdym jest obowiązek wystawienia adresów do międzynarodowych instytucji zajmujących się prawami człowieka i innych. I bezpośrednio osadzeni ślą skargi a że u nas warunki odbywania kary są takie a nie inne to sprawy są w 80% rozpatrywane na korzyść osadzonych. Oczywiście, że większość nie przechodzi i tak (sam miałem przyjemność czytać skargę do RPO polskiego, że nie załatwiono gościowi tamponów na czas okresu). Ja Prawo Unii miałem jakiś czas temu i do ścierwa wracać nie zamierzam nigdy, ja ci tylko mówię, że można na 100% słać bezpośrednio skargi do instytucji międzynarodowych bo byłem, widziałem. Natomiast z tego co mi się wydaje ty mówisz o pokrzywdzeniu przez organy państwa/ administrację a ja o czymś innym.

 

 

 

Złodziej samochodów, oszust podatkowy czy alimenciarz to nie kategoria gwałcicieli i morderców żeby wchodzić z całą jednostką AT do chałupy i robić rozpierdol, bo oni moga mieć broń.

Można przecież poczekać na delikwenta przed jego domem, albo dorwać go w pracy(tak jak w przypadku postai z ukladu zamkniętego).

No chyba, że koleś jest nieuchwytny to wystawia się list gończy i jak są na 100% pewni że facet się ukrywa w określonym miejscu to nie ma taryfy ulgowej.

Nie wiesz o czym mówisz. Złodziej samochodów to może być gość kradnący Uno spod bloków i do takiego AT się nie wzywa. Jak wzywa się czarnych to najpewniej jest to złodziej samochodów albo współpracujący z zorganizowaną grupą przestępczą, albo członek grupy przestępczej i do takich osób wzywają AT. Ty myślisz, że będą czekać czy akurat wyjdzie z domu? Takie postępowanie daje gosciowi szansę ucieczki, postrzelanie kogoś i generalnie powoduje niepotrzebne ryzyko. Po to są antytterroryści aby ryzyko minimalizować. Zresztą słuchaj. Oczywiście, że sytuacja z Układu się zdarzyła a nie powinna i wynika to z nadużyć władzy a nie jakiegoś błędu AT. Jasne, że zdarzyć się nie powinna. Ale takich sytuacji jest mało, tak jak przypadków, że przez pomyłkę wjeżdząją i obezwładniają nie tych co trzeba. Dalej policjani najczęściej sami zatrzymują i morderców i gwałcicieli i złodziej samochodów. I to codziennie kilku i nie potrzebują AT. Dlatego pisanie jakie to ********** jest błędne bo na porządku dziennym ci ludzie zatrzymują morderców i innych wartościowych ludzi a AT wzywają jak jest podejrzenie, że gość jest niebezpieczny. Oszust podadtkowy to też na dwoje babka wróżyła. W mediach zawsze fajnie brzmi ale oszuści podatkowi do których wpadają czarni to często mafia. Powiem ci jeszcze raz- to co się zdarzyło w filmie nie powinno mieć miejsca ale tutaj jest problem nadużywania władzy ze strony prokuratury i takie rzeczy są nikłym procentem spraw w ogóle.

 

Możecie mi wyjaśnić o czym pitolicie?

@wowo: Jakie 9 miesięcy bez prokuratora i adwokata? Skąd Ty to wziąłeś?

Ale to nie prawo, jakkolwiek nasze procedury są do dupy, jest tu największym problemem. Wystarczy przeczytać przepisy o tymczasowym aresztowaniu by dojść do wniosku, że ta instytucja nie powinna być stosowana w takich sytuacjach (pewnie wowo uznałby inaczej, skoro uważa, że AT jest spoko dla złodzieja ciastek, u którego podejrzewa się posiadanie broni). Problemem jest sk****syńska komunistyczna kultura sprawowania władzy ludzi to prawo stosujących. I tak często dochodzi do totalnych nadużyć w zgodzie z przesłankami formalnymi, podejmując decyzje merytorycznie kompletnie bezzasadne.

 

Jak wróciłem z kina to przeczytałem jakieś tam wywiady i jeden z tych przedsiębiorców mówił, że AT ich zatrzymało, policjanci powiedzieli dlaczego i zostali przewiezieni do AŚ gdzie nie mieli z nikim kontaktu i prokurator nie postawił i zarzutów, nie przesłuchał ani nie powiedział o tym, że wszczyna postępowanie. 9 miesięcy siedzieli bez żadnej informacji. I tutaj jak z tym AT- mogło się zdarzyć ale prawdopodobne w aktualnych warunkach mało. Zresztą podobnie fakt, że trafili na oddziały zamknięte i to do cel z recydywą (tak wnioskuję bo panach, którzy przecwelili informatyka). Mówię- to był rok 2003 i ja nie wiem jak to wtedy było. Aktualnie ciężko sobie wyobraźić aby osoby, które idą nawet nie do zakładu karnego ale do AŚ zamknąć na oddziale zamkniętym z recydywą. To tak jakby dilera osiedlowego zamknąć na zamkniętym oddziale z typem, który 15 lat siedział na enkach. Oczywiście jak prokuratura i SW się dogadają to da się zrobić ale to dalej będzie wyjątek niż reguła i kolejna przesłanka to wytoczenia procesu. Przecież ludzie w AŚ najczęściej siedzą na półotwartych albo nawet otwartych oddziałach z ludźmi, którzy odsiadują najczęściej 1 karę pozbawienia wolności za głupoty i tam z reguły zjawisko cwelenia nie występuje.

 

Co do samego AŚ to ja się zgadzam ale to oczywiste. I tutaj nie rozchodzi się o samą instytucję AŚ ale cała prokuratura przede wszystkim powinna zostać gruntownie zreformowana (tak jak Policja). Prokuratorzy nie występują przed sądem w swoich sprawach często (tylko w medialnych) co strasznie wydłuża gówniane procesy. Poza tym premie za skazania/wykrywalność to jest paranoja. Oczywiście największym problemem jest właśnie AŚ bo prokuratura wsadza tam ludzi (łatwe formalne wymogi) i nic nie robi a jak kończy się areszt tymczasowy to w 1 dzień coś zrobi, przedstawia sądowi wniosek o przedłużenie aresztu tymczasowego i to jest paranoja, że ludzie siedzą po 6 miesięcy a organy ścigania rozwiązują sprawę na biegu przed końcem okresu aresztu.

 

Masz rację z procedurami i z kulturą sprawowania władzy również.

 

Podsumowując ja nie mówię, że takie sytuacje nie mają miejsca ale, że jest u nas ostatnio moda na uogólnianie. Drogówka pokazywała życie policjantów (dziwki, szybkie samochody) z innej bajki. Pewnie tacy są gdzieś w Polsce ale to nie wiem czy 1-2%. A wszyscy od razu podchwycili jacy to policjani **********. Układ zamknięty pokazał sprawę nadużyć władzy i teraz wszędzie czytamy, że na porządku dziennym jest celowanie do dzieci, brutalność i wsadza się ludzi do cel z recydywą, żeby ich zgwałcili. To jest fragment rzeczywistości, z którym należy walczyć ale nie można przez niego rozpatrywać całego obrazu stosowania prawa w naszym kraju. Zresztą zmiany na lepsze będą i w procedurach i w KPK i w prokuraturze i w policji jak młode pokolenie dojdzie do władzy (naiwny trochę jestem ale co zrobić) a odejdą mordy, które siedzą tam ponad 20 lat i chcą tylko ssać hajs.

 

apropo filmów aby zostać w temacie- Zeitgeist. Pieniądz rządzi światem. Przez przypadek zobaczyłem jak przerzucałem kanały na planete + i całkiem spoko film, można zobaczyć inny punkt widzenia na globalizację i gospodarkę rynkową. Na necie ciężko znaleźć jak patrzyłem ale naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

podbijam temat

 

12 yrs a slave - fajny czy poprawny politycznie? słyszałem różne opinie, a mam zamiar obejrzeć w najbliższej przyszłości

 

Wolf of wall street podobał mi się mocno średnio, po parze Scorsese - Di Caprio spodziewałem się bomby, jak dla mnie za długi, oczywiście nie umniejszam nic świetniej głównej roli, ale trochę się zawiodłem

 

nie wiem, czy ktoś tu lubi filmy "inne", ogólnie rzecz biorąc obejrzałem ostatnio naście bardzo ciekawych produkcji

 

 

http://www.filmweb.pl/Zrodlo

 

dość znany film, ogólnie gruba rozkmina, Aranofsky at his best, na dzień dzisiejszy widziałem dwa razy i jest on w moim top10 filmów, a obejrzę pewnie jeszcze kiedyś nie tylko ze względu na część fabularną, ale doskonałą muzykę i ogólnie wydźwięk artystyczny, który jest niesamowity http://www.youtube.com/watch?v=564jYE1V9bQ

 

 

 

http://www.filmweb.pl/film/Kie%C5%82-2009-517114

 

grecka produkcja, gorąco polecam, film który pozostawia pewne przemyślenia na przeróżne tematy i dość dobrze się go ogląda.

 

http://www.filmweb.pl/Zagubiona.Autostrada

 

klasyka gatunku, Lynch jest wielki, świetny film, i oczywiście co jest typowe dla tego reżysera po pierwszym obejrzeniu niewiele wiadomo, ale aż chce się go obejrzeć kolejny raz, polecam totalnie

 

http://www.filmweb.pl/film/Wkraczaj%C4%85c+w+pustk%C4%99-2009-349764

 

narkotyki :smile: polecam odpalać tylko takim osobom, które są pewne, że chcą go obejrzeć, bo film ogląda się naprawdę ciężko, ale jest dla mnie obrazem wielkim i już przymierzam się do innych filmów Gaspara Noe, w szczególności do: http://www.filmweb.pl/Nieodwracalne, który podobno jest jego najlepszym dziełem :smile:

Edytowane przez metlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie miałem za bardzo czasu/ochoty oglądać filmów (za to serial łyknąłem), co wyszło dobrego ostatnio? Niekoniecznie oskarowe produkcje (bo są zwykle c***owe), ale coś solidnego i fajnie gdyby nie uległo marnej modzie na długość przekraczającą 2,5h. Z nowych produkcji widziałem chyba tylko Wilka i oczywiście się zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 years a slave dostał oscara tylko za temat film sam w sobie oceniłem na 6/10 wyżej oceniłem wspomniane wyżej tytuły jak Cpt Phillips, Dallas Buyers Club, czy Her (który jak do tej pory zrobił na mnie największe wrażenie z filmów nominowanych do oscara, a widziałem ich 5 z 9) Słabo wypadł także American Hustle, w dużej mierze przez nietrawionego przeze mnie Bradleya Coopera, a i sam film jest bez polotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 years jest ok. Nic specjalnego tak szczerze mówiąc, ale ja się jakoś bardzo nie zawiodłem bo wiedziałem za co jest hypowany w Stanach ten film. Ale z uwagi, że to rzekomo prawdziwa historia można powiedzieć, że 'warto zobaczyć ale nie oczekiwać cudów'. Fajna rola murzynki z Kenii i Fassbendera czy jak mu tam.

 

Widziałem w tym roku chyba wszystko co wyszło i też jestem lekko rozczarowany, ale jak dla mnie top3 2014 to:

1) Nebraska

2) Dallas Buyers Club

3) Short term 12

 

Propsy jeszcze dla Conjuring, Labirynt i Wyścig. I może jeszcze Inside Lewyn Devis. Jeszcze całkiem cikawy był Filth, ale nie polecam jak ktoś nie lubi szkockiego akcentu.

 

Największe zawody:

- Her - ledwo dałem radę to skończyć, pomysł genialny, historia tak tandetna, że aż szkoda było w to pakować tak genialnego aktora

- Grawitacja - prócz efektów - ziew

- Igrzyska Śmierci 2 - no takiego szrotu to ze świecą szukać, tylko hamburgerom chyba to się może podobać. Po jedynce obiecałem sobie, że nie ruszam tego szitu, ale ruszyłem i załuję bo przeszedłem smrodem.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitan Phillips spoko, tylko nie wiem mnie wkurwial ten dialekt czarnych, strasznie ale to strasznie irytujacy ucho

 

12 years of slave nie mam zamiaru ogladac bo temat jak dla mnie jest juz wyczerpany jestesmy czarni tak sie nacierpielismy kiedys mialem zajawke to ogladac, filmy o tokie'm, the great debaters i inne czarne typowo czarne filmy, juz mi minelo

 

Ostatnio 2 dobre filmy ogladalem, Harry Angel z Rourke, i Joe Black z Pitem i Hopkinsem, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.