Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

12 Years of Slave przereklamowane, wtórne, mimo to niezłe ale nie zasługujące na Oskara. A to, że temat przewałkowany wiele razy to prawda.

Kapitan Phillips - ok, ale Tom Hanks wcale nie wybitnie jak co niektórzy uważają, ten debiutant-Somalijczyk ukradł mu show zdecydowanie.

Wolf of Wallstreet - jak dla mnie rewelacja. Świetna kreacja DiCaprio, ale jak widać za takie role nie dostaje się nagród. Skandal.

Ze starszych, które ostatnio zrobiły na mnie wrażenie, polecam No Country for Old Men. Obejrzałem i chciałem włączyć od razu drugi raz. Bardem zagrał role życia(w ogóle jest świetnym aktorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf of Wallstreet mocno przereklamowany film. Fabuła maksymalnie rozciągnięta, nie wiem po co Scorsese rozciągnął ten film do trzech godzin, ale był to zdecydowanie kiepski pomysł. Jeden z większych zawodów. DiCaprio jak zwykle na wysokim poziomie, jednak sam nie był w stanie pociągnąć tego niezbyt dobrze zbudowanego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 2 dobre filmy ogladalem, Harry Angel z Rourke, i Joe Black z Pitem i Hopkinsem, polecam

 

Bardzo lubię, choć podobno książka zdecydowanie lepsza (zakończenie nie jest tak oczywiste jak w wersji filmowej). Jako ciekawostkę można dodać, że przez występ w tym filmie Lisa Bonet straciła angaż w Bill Cosby Show :) 

 

Rourke to jeden ze zmarnowanych talentów Hollywood. Najpierw sam zaczął zbytnio grać swoim wyglądem, a potem rozmontował sobie buźkę bawiąc się w boksera.

 

Ja ostatnio oglądam starocie, z tegorocznych oscarowych produkcji widziałem tylko Dallas Buyers Club. Ale w dziedzinie poświęcenia dla roli polecam zobaczyć, co zrobił ze sobą Bale w ;Mechaniku; :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

August: Osage County - Mocna siódemka. Film ciężki, ale świetnie zagrany. Aktorstwo na najwyższym poziomie. Warto obejrzeć

 

Co do poświęcenia dla roli, to Bale także mocno schudł do roli w filmie Fighter. Dowiedziałem się też, że McConaughey schudł do roli w DBC 17 kg, a Jared Leto aż 20 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo schudnąć jest łatwiej, dla mnie wciąż największy wyczyn w kwestii zmiany ciała to De Niro we Wściekłym byku.

 

 

Co do poświęcenia dla roli, to Bale także mocno schudł do roli w filmie Fighter. Dowiedziałem się też, że McConaughey schudł do roli w DBC 17 kg, a Jared Leto aż 20 kg.

 

Z Balem to ciekawa historia. Jego normalna waga to ok. 80kg. Do roli w Mechaniku zszedł do ok. 55 kg. Od razu po zakończeniu zdjęć przystąpił do przygotowań do Batmana i w rezultacie dobił do niemalże 100 kg :) Ma facet charakter.

 

Leto podobnie. Nie za bardzo go lubię, może przez ten jego zespół dla nastolatek, ale on do jakieś roli też dużo przytył (pamiętam plakat z nim jako pączusiem w okularach).

 

A De Niro we Wściekłym Byku - klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thor 2 całkiem miły. Uwielbiam Lokiego :smile:

A ja jako osoba uwielbiające produkcje Marvela zawiodłem się na Thorze 2. O ile oczywiście w przypadku filmów fantasy ciężko mowić o "logiczności" i "racjonalności", tak jak dla mnie Thor 2 był kompletnie przegięty, za bardzo bajkowy i wgle bez sensu. Najgorszya z wszystkich marvelowskich ekranizacji póki co :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię wielkiej spiny jeżeli chodzi o filmy, muzę itd. tak wiec napiszę wprost - chętnie oglądam te komiksowe produkcje (poza fatalnie zrobionym Wolverinem, Spidermanem Raimiego i pewnie jeszcze kilkoma innymi kasztanami). Thor 2 jest nawet sympatyczny, choć zawodzi oczekiwania. Niby wszystko się zgadza, ale 15 minut po projekcji zapominasz o czym był. Mało wyrazisty (poza Lokim, który pojawia się jako zły już trzeci raz). Thor zawsze będzie miał nieco bajkowy charakter, taki jego urok, ale jego przeciwnik w tej części jest beznadziejny. Film oglądałem ok. miesiąc temu, a nawet nie pamiętam jak wyglądał i o co mu chodziło.

 

Za to nowy Cap America jest podobno bardzo dobry :)

 

Wilk jak dla mnie bardzo słaby i nazbyt na siłę showmański. Zadko kiedy tam czułem zabawę tak naprawdę.

 

+1

 

Ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi doskonale pasuje do mojego wrażenia na temat ostatnich ról Leo. Bardzo dobry aktor, nie zamierzam tego kwestionować, ale Wilk czy Gatsby są trochę... ciężkawe. Przerost formy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi doskonale pasuje do mojego wrażenia na temat ostatnich ról Leo. Bardzo dobry aktor, nie zamierzam tego kwestionować, ale Wilk czy Gatsby są trochę... ciężkawe. Przerost formy.   

Yup, dlatego polecam Gatsby'ego z Robertem Redfordem. Bardzo mi sie podobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, dlatego polecam Gatsby'ego z Robertem Redfordem. Bardzo mi sie podobał :smile:

 

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Nie do końca rozumiem dlaczego zrobili remake akurat Gatsby;ego, bo wersję z RR ciężko przebić.

 

Leo nie ma szczęścia do Oskarów, ale z drugiej strony, taki Peter O;Toole też go nigdy nie dostał (chyba dali mu za całokształt ale to trochę inna sprawa), więc DiCaprio jest przynajmniej w dobrym towarzystwie :smile:

 

Bardzo lubię Redforda, mój ulubiony film z nim to Butch Cassidy i Sundance Kidd. Niby western, prosta forma ale chwyta za serducho. Świetna współpraca z Newmanem. Widać, że obaj panowie nadawali na tych samych falach.

 

Ze ;starych; aktorów najbardziej lubię McQueena.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku robię listę ulubionych filmów, wszystko z 2013 co chciałem to już obejrzałem, więc to moja top lista:

 

Blue Is The Warmest Colour
http://youtu.be/Y2OLRrocn3s
12 Years A Slave
http://youtu.be/z02Ie8wKKRg
Captain Phillips
http://youtu.be/_3ASoBrFGlc
Rush
http://youtu.be/05rzPnZ6lxw

 

Polecam :) 

Edytowane przez Monty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestiz to sie nigdy mi chyba nie znudzi, jaram sie strasznie postacia Tesli ogolnie

 

Dzisiaj ogladalem Wojne Charliego Wilsona po raz trzeci chyba w zyciu, fajny lekki filmik z nutka historii, ironizne troche to ze potem jankesi musieli wejsc do afganistanu po takich wydarzeniach

 

I bardzo dobry film dzisiaj w tv lecial, gdzie jestes amando, z caseyem freemanem i harrisem, afflecka bardzo polubilem po filmie o jessiem jamesie, dobry aktrzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.