Skocz do zawartości

Jak umiescic avatar na forum?!


Monty

Czy to dobry pomysl?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy to dobry pomysl?



Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy ktorzy chca miec avatara na forum musza go umiescic na serwerze w Internecie, a nie jak dotychczas wysylac po prostu z dysku. Powstal specjalny serwer na avatary, wiec jesli nie macie swojego serwera to piszcie do M_a_R_o na adres avatars.e-nba@poczta.of.pl i on Wam go umiesci i poda namiary, ktore trzeba napisac w swoim profilu.

(EDIT)

 

Ponieważ avatarów nie można wysyłać z dysku tylko trzeba je mieć na serwerze którego wiele osób nie posiada, postanowiłem taki założyć. Znajduje sie pod adresem http://www.free.of.pl/a/avatars.e-nba i ma 15MB. Starczy na każdego forumowicza. Na poczatku chciałem tu podać hasło i namiary, ale wejdzie jakiś bambus i nam to po usuwa, wiec tak nie zrobię.

 

Dlatego szukam kogoś kto się nim zaopiekuje. Będzie to polegać na tym, ze dostanie odemnie hasło i parametry serwera. I każdy jak bedzie chciał dodać swój avatar lub zmienić ten co ma, bedzie takiej osobie go przysyłał mailem na adres avatars.e-nba@poczta.of.pl , a ta osoba bedzie go publikować. Avatar bedzie miał taką nazwę, jak użytkownik. Jest ktoś chętny, kto pierwszy ten lepszy (tylko musi często w necie siedziec).

 

Przy okazji mam taką propozycję, ze mogę dać domenę http://www.avatars.e-nba.of.pl i np. ta osoba opiekujaca się kontem może dac tam indeks i na nim umieścić po kolei wszystkie avatary i w ten sposób bedziemy mieli bieżącą galerię avatarów wielu forumowiczów. Nie jest to żadna konkurencja dla strony z avatarami, po prostu kto chce bedzie mógł zerknać na aktualne avatary forumowiczów, nic więcej by tam nie było. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam taką propozycję, ze mogę dać domenę http://www.avatars.e-nba.of.pl i np. ta osoba opiekujaca się kontem może dac tam indeks i na nim umieścić po kolei wszystkie avatary i w ten sposób bedziemy mieli bieżącą galerię avatarów wielu forumowiczów. Nie jest to żadna konkurencja dla strony z avatarami, po prostu kto chce bedzie mógł zerknać na aktualne avatary forumowiczów, nic więcej by tam nie było. Co wy na to?

Serwis http://www.avatarki.xt.pl działa :wink: Niedługo zostanie dodana cała nowa reszta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis http://www.avatarki.xt.pl działa Niedługo zostanie dodana cała nowa reszta.

Wiem, wiem i nie chcemy konkurencji. Chodzi o to, ze tam są miliony ;) avatarów a to by było miejsce na to, że jak ktoś nowy sie znajdzie na forum albo ktos nie ma gdzie umieścić avatara to od razu tam to zrobi. Nie byłoby też żadnej galerii, po prostu kazdy forumowicz miałby tam 1 avatar i byłyby wyswitlane jako lista po nickach albo po prostu obok siebie. Ale ja tylko tak sugerowałem, może tego w ogóle nie być, chodzi generalnie o miejsce na avatary żeby nie byo ciagłych problwmów z tym a ta mini galeria moze byc tylk ododatkiem jak M_a_R_o będzie sie chciało zrobić.

 

W sumie good idea . I byloby ladnie i przejzyscie. Dobrze by bylo zeby kazdy forumowicz zamiescil tam avatarka. No i tak w sumie to moglbym sie tym zajac.... jak nie ma innych chetnych

M_a_R_o zaraz dostaniesz dane serwera. Rób z tym co chcesz, generalnie chodzi i to żebyś sprawdzał co jakiś czas pocztę i jak ktos coś wyśle to żebys tam wrzucał i podawał mu adres. Jak chcesz jakąś galerię albo inne efekty specjalne to już twoja sprawa, możesz umieszczać tam co chcesz ja to tylko założyłem.

 

Zmieniam też temat i 1 post, zeby był bardziej widoczny.

 

 

gumbi moznaby rozgladnac sie za szybszym i wiekszym serwerem, np: lycos.co.uk

Travcka, można by, ale of.pl ma dobry serwer, z doswiadczenia wiem, że jedne z szybszych jeśli chodzi o darmowe konta w Polsce. A 15 MB starczy, pewnie nie bedzie tam wiecej niz kilkanaście avatarów, a przyjmując, że każdy ma powiedzmy 30 kb to wychozi miejsca na prawie 500 :P

 

koorde ja od niedawna mam kompa i nie kumam o co biega. Wszyscy prawie maja swoje avatary tylko nie ja:( Czy ktoś mi pomoże, bo nie daje rady.

Swoją droga to nieźle zagmatwaliscie.

 

W sumie to nie wiem czego nie rozumiesz. Umieszczasz avatara na serwerze, wchodzi do swojego profilu i piszesz tam adres pod ktorym jest avatar. Jak nie masz serwera to przeczytaj 1 post, ktory przed chwila zedytowalem. A jak nie masz avatara to ktos na forum Ci zrobi (Karczus, Wasli, fartman...??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezbyt konstruktywne to ale ; niepodoba mi się to :?

czemu niemoże być jak kiedyś (jako że jestem korasem jaśli chodzi o htmle i inne takie żyjatka) wytłumaczyć , by , mi , mógł , ktoś?

Pisal o tym Borys w innym temacie: teraz mamy platny serwer, za ktory placi Borys i ma on okresona ilosc miejsca i transferu (serwer, nie Borys ;) ), a niektorzy wrzucaja avatar majacy nawet 100 Kb wiec po co obciazac serwer i spowolniac forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec po co obciazac serwer i spowolniac forum?

jaby to człowiek wiedzał jakie to zagadki czekją z rogiem to by się głupoio niepytał :wink:

a tak apropo wielki pokłon że Borys własne "kieszonkowe" buli żebyśmy mogli tu takie herezie pisać :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przykladu avatar Vinca ma 0,5MB jest to cala akcja Cartera w gifie. Ogolnie zwrocilem uwage Vincowi i mam nadzieje,ze zmieni na cos innego. to juz nawet nie chodzi, ze transfer zabiera,bo nie - poniewaz jest na innym serwerze... tylko,jak ktos jedzie na modemie to mu utrudnia ogladanie forum... taki avatar wgrywa sie modemowcowi 3 razy wolniej niz strona zapelniona postami na forum :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Od dawna chcialem umieścić swojego avatarka(nie umiem za bardzo robic ale lepiej miec niz w ogóle), ale nie wiedzialem jak to zrobić, aż tu znalazłem ten temat. Tylko nie wiem czy jest aktualny? Ostatni post pochodzi z .....2004 roku. No ale chyba by nie istnial gdyby nie był? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

wasz serwis w ogole nie obsluguje linków z serwerów !! juz poraz 20 proboje avatara wrzucic ktorego mialem i caly czas jest:

 

"Not Acceptable

An appropriate representation of the requested resource /forum/ucp.php could not be found on this server.

 

Apache/1.3.37 Server at e-nba.pl Port 80 "

 

nosz k**** (sor ale nie moge :x )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja takie pytanie jak umiescic obrazek w podpisie ?

Tylko pamiętaj, o tym, żeby rozmiary podpisu były odpowiednie. Odsyłam do wskazówek w temacie z regulaminem. A co do twojego pytania, to podaję ci przykład, jak to wygląda u mnie:

 

 

PLAYOFFS: WHERE SHIT HAPPENS!

 

http://img131.imageshack.us/img131/4233/sunssigbv2.jpg

 

 

 

Jak widać na górze mam napis (pogrubiony, stąd tagi o ), a pod nim obrazek. Obrazek w postaci linka do pliku "obramowanego" o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.