Skocz do zawartości

Ubaw po pachy ;)


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli komus sie nudzi a jest dobry z fizyki to proponuje, zeby sobie porozwiazywal ponizsze zadanka:

 

 

Zadanie 1

 

Napięcie skuteczne pomiędzy powiekami śpiącej królewny jest równe U. Królewna śpi już n lat wydając k oddechów na minutę. W pewnej chwili t, w nieskończenie małym przedziale czasu dt, wpada przez okno wiązka monochromatycznego światła wywierająca ciśnienie p na powieki królewny. Jakie przyrządy optyczne powinny ustawić krasnoludki na drodze promienia, by obudzić królewnę, jeżeli po l sekundach młody, uziemiony książę o potencjale V, zaczyna wirować wokół jej łoża, składając na jej ustach o napięciu powierzchniowym s, x pocałunków o mocy P każdy? Klamra w pasie księcia to złącze p-n.

 

 

Zadanie 2

 

Czerwony Kapturek idąc lasem spotyka wilka. W koszyczku Kapturek ma n+1 protonów i n neutronów. Zderzają się doskonale sprężyście i zbliżają do domku babci po quasi sinusoidzie z pulsacją kątową w. Jeżeli domek babci jest bombardowany bozonami z dwururki gajowego, uzasadnić, dlaczego oczy babci powiększyły się k-krotnie?

UWAGA: w chwili k-tego wystrzału wilk zróżniczkował las po czasie. Wilk jest nierozciągliwy i przesunięty w fazie o pi/2 względem gajowego. Oblicz impedancję układu wilk - czerwony kapturek - dwururka.

 

 

Zadanie 3

 

Z dna szklanki ze sprite'em odrywają się co dt bąbelki o napięciu powierzchniowym s. Po czasie t pierwszy bąbelek przebył drogę S poruszając się po sinusoidzie. Całkowita praca wykonana przez bąbelki sprite'a w danym czasie t wynosi W. Oblicz skok linii śrubowej n+2-ego bąbelka, jeżeli wiadomo, że po czasie, gdy k-ty bąbelek był w 1/8 drogi, szklanka została oświetlona skolimowaną wiązką światła. Przewidzieć zmiany w ruchu n+2-ego bąbelka, jeżeli po dojściu jego poprzednika do powierzchni szklanka zacznie wirować z prędkością kątową w.

 

 

Zadanie 4

 

Zła królowa, stojąc przed lustrem, poczynając od chwili t=0 wypowiada w ciągu t sekund formułę "Lustereczko, powiedz przecie, najpiękniejszy kto na świecie?". Co stanie się w chwili 2t, gdy przez okno padnie na lustro strumień neutronów termicznych? Odpowiedź podaj dla trzech przypadków:

a) lustro jest wklęsłą soczewką o aberracji sferycznej A, posrebrzaną od tyłu w k%

B) lustro jest zwierciadłem elektrostatycznym

c) zła królowa ma zeza.

 

W przypadku c) powiedz, jaką rolę odgrywa fakt, że we wzorze na akomodację siatkówki oka złej królowej występuje stała 'kappa'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, może już to było, ale napisze:

 

Jaki jest ulubiony zespół Żydów?

- Gaz & Roses

-Iron Majdanek

 

to chyba każdy zna :wink: : wchodzą Żydzi do lodziarni, jeden dostał kulke a drugi z automatu.

 

z pamiętnika Hansa: Oświecim, zima 1944.... żydzi wesoło trzaskają w kominku.....

 

 

W tramwaju na przeciwko kobiety siedzi facet z rozpietym rozporkiem.

Kobieta, lekko zazenowana, rzecze:

- Sklep sie panu otworzyl.

- A widziala pani kierownika?

- Nie, tylko magazynier lezal na workach.

 

Jasio mówi do taty:

- Tato, kocham Andrzeja!

- Andrzeja??? Przeciez to Zyd!

 

Maz budzi zone w nocy

- Kochanie, Kochanie obudz sie - mam dla Ciebie pigulke na bol glowy.

- Ale misiu, mnie przeciez nie boli glowa...

- Haa! Mam Cie...

 

 

Pyta dziennikarz przechodznia:

- Co pan dostal na swieta?

- Urodzilo mi sie dziecko.

- Ro musi byc pan szcesliwy

- Nie zupelnie...

- A dlaczego?

- Bo zona zlozyla sie na prezent z sasiadem.

 

Noc. Wielki pozar. Siedem jednostek strazy pozarnej walczy z zywiolem. Do kierujacego akcja podchodzi jakis facet:

- Jak wam idzie? Nikt ze strazakow nie ucierpial?

- Niestety - odpowiada strazak - Dwoch naszych ludzi zostalo w plomieniach, a szesciu jest ciezko poparzonych, ale za to wynieslismy z budynku szesnascie osob.

- Szesnascie osob!? Przeciez tam byl tylko ochroniarz!

- Skad pan wie!? Kim pan jest?

- Kierownikiem tego prosektorium.

 

 

Pięknego, ciepłego dnia wybrał się do ZOO pewien gość z żoną. Żona, naprawdę atrakcyjna, makijaż, letnia różowa sukienka spięta paskiem, pończochy samonośne...

Gdy szli pomiędzy klatkami małp, zobaczyli goryla, który na ich widok jakby oszalał i zaczął skakać na kraty, chrząkać, zawisać na jednej łapie, i drugą uderzać w czaszkę, najwyraźniej niesamowicie podniecony.

Mąż, zauważywszy podniecenie małpy, zaproponował żonie podrażnić go jeszcze bardziej i zaczął podsuwać pomysły:

- Obliż usta, zakręć tyłeczkiem...

Żona wykonywała jego instrukcje, a goryl zaczął wydawać takie dźwięki, że chyba obudziłby martwego.

- Rozepnij pasek - goryl prawie już rozginał kraty z napięcia - a teraz podciągnij sukienkę nad pończochy.

Goryl oszalał kompletnie.

Nagle facet złapał żonę za włosy, otworzył drzwi klatki, wrzucił żonę do środka, zatrzasnął drzwi i powiedział:

- A teraz mu wytłumacz, że boli cię głowa...

 

 

Żona była niezadowolona z pożycia, więc poszła do seksuologa, żeby jej coś doradził. No to on opowiedział jej o seksie perwersyjnym. Żona wróciła do domu założyła najseksowniejszą bieliznę, miniówkę i czeka na męża. Kiedy ten wrócił z pracy ona już w przedpokoju staje przed nim i mówi:

- Drzyj ze mnie szmaty!

On popatrzał na nią jak na idiotkę i nic. Tylko zdejmuje płaszcz.

- Drzyj ze mnie łachy, powiedziałam!

No to mąż zdarł z niej wszystko. Kiedy żona stała już naga mówi do męża:

- A teraz mnie wypierdol.

Mąż otwiera drzwi i mówi:

- Wypierdalaj!

 

Leci w samolocie w jednym rzędzie: 2 Arabów (od strony okna)i Żyd (od przejścia).

Żyd w jarmułce, pejsy, te sprawy - wyluzowany kompletnie - rozpiął kołnierzyk, zdjął buty.

Arabowie patrzą na niego nienawistnie. Po godzinie lotu jeden z nich wstaje i mówi:

- Idę po Colę.

Żyd na to:

- Ależ nie, ja pójdę, po co się przeciskać.

I poszedł. W tym czasie Arab napluł mu do buta. Żyd wraca, daje Colę Arabowi. Po kolejnej

godzinie drugi Arab mówi:

- Idę po Colę.

Żyd jak poprzednio:

- Ja pójdę.

I poszedł. Drugi Arab napluł mu do drugiego buta. Żyd wraca, daje Cole Arabowi. Po

godzinie samolot ląduje, Żyd zbiera się zapina kołnierzyk, założył jednego buta, skrzywił

się i mówi:

- Znowu ta straszna nienawiść między naszymi narodami - to plucie do butów, to szczanie

do coli...

 

 

Rozmawiają dwie Rosjanki. Jedna się pyta drugiej:

- Jaki rodzaj seksu preferujesz?

- Ja lubię po bożemu, odpowiada, a ty?

- Ja uwielbiam kochać się "na rodeo".

- Na rodeo, o co w tym chodzi?

- Na początku, kocham się w pozycji na jeźdźca, potem po 20 sekundach mówię,

że mam AIDS i próbuję się utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jestesmy przy kontuzjach...

 

Cytat z dzisiejszej wyborczej:

Skrzydłowy Orlando Drew Gooden doznał najbardziej absurdalnej kontuzji roku - zapalenia cebulek włosów u nóg. Z powodu kontuzji nie mógł zginać nogi w kolanie i musiał opuścić jeden mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.