Skocz do zawartości

Tauron Basket Liga Playoffy 2012/2013


DallasChampions99

Rekomendowane odpowiedzi

pruszków hoskins :) cholera gdzie te czasy się podziały :(

Zawsze mozesz sobie pojechac w weekend do Pruszkowa, bo hala dalej ta sama, a w rosterze Dominik Czubek :)

 

Ja to jestem zdania, ze za spotkania PLK/TBL powinno sie dostawac pieniadze, bo poziom spadl, ze po spotkaniu NBA nie idzie patrzec na te lige.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ore ore siabadabada Włocławek, ore ore siabadabada Rumunia :D

 

Maciek Zieliński

Śląsk Śląsk WKS.

 

szkoda, że taka marka jak Śląsk Wrocław pałęta się od tylu lat gdzieś na peryferiach koszykówki i to w tej chwili gdzie praktycznie nie ma żadnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk Śląsk WKS.

 

szkoda, że taka marka jak Śląsk Wrocław pałęta się od tylu lat gdzieś na peryferiach koszykówki i to w tej chwili gdzie praktycznie nie ma żadnego poziomu.

no niestety, ale na szczęscie wszystko już jest na dobrej drodze, aby wrócić do ekstraklasy. rok temu awans sportowy do 1 Ligi, a teraz zmierzamy dosyć pewnie do ekstraklasy.

 

Poziom teraz jest żaden, co widać po kasie klubów. Obecnie najbogatszy Zastal ma koło 8-8,5 mln zł budżetu, a ponad 10 lat temu Śląsk dysponował kwotami rzędu 5 mln $, a Prokom miał swego czasu jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, ale na szczęscie wszystko już jest na dobrej drodze, aby wrócić do ekstraklasy. rok temu awans sportowy do 1 Ligi, a teraz zmierzamy dosyć pewnie do ekstraklasy.

 

Poziom teraz jest żaden, co widać po kasie klubów. Obecnie najbogatszy Zastal ma koło 8-8,5 mln zł budżetu, a ponad 10 lat temu Śląsk dysponował kwotami rzędu 5 mln $, a Prokom miał swego czasu jeszcze więcej.

 

Śląsk rozjebało niesamowicie chaotyczne zarządzanie klubem. Na tamten zespół patrzy się przez pryzmat mistrzostw, tymczasem sposób, w jaki (nie)kierował klubem Schetyna - ściąganie bardzo drogich zawodników, niepasujących do zespołu i wyrzucanie ich po niecałym sezonie, gra w Hali Ludowej ( wynajęcie stulatki na jeden mecz kosztowało o ile pamiętam mniej więcej cały sezon wynajmowania Orbity, ok 40.000 za mecz! ), ciągłe zmiany trenerów , urlep, no i patologiczne zaleganie z pensjami nawet w czasach finansowej świetności ( z wyjątkiem R. Randle wszyscy szanujący się amerykanie uciekali stąd po jednym sezonie) rozwalił ten klub zaskakująco szybko.

 

ja miałem niewiarygodną jak dla dzieciaka będącego psychofanem tamtej drużyny możliwość spotkania większości koszykarzy śląska na co dzien - na moim osiedlu z jakiegoś powodu wynajmowało mieszkania wielu koszykarzy wks i w osiedlowym sklepie mozna bylo spotkac Greera, McNaulla , Randle'a, Colsona, Hyżego i paru innych (Derrick Phelps mieszkał naprzeciwko mnie, swoją drogą kiedyś po jakiejś grubszej imprezie zaliczył zgona na schodach, sportowiec , bheh )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja Śląska mnie bardzo interesuje. Jak był mecz transmitowany Śląsk-Anwil z tego roku to widziałem wysoką frekwencję na meczu. Ale ciekawi mnie czy jakby Śląsk wszedł do Tauron to jest szansa na kolejny boom koszykarski we Wrocławiu? Czy Mistrzostwo zdobyte przez Sebastiana Milę wywaliło całkowicie konkurencję? Niestety nasza koszykówka podupadła dlatego, że koszykówka jest w średnich i małych ośrodkach miejskich. Jedno Trójmiasto nie wybije polskiego kosza. Wrocław przydałby się mocno tym bardziej, że ma zaplecze młodzieżowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że moda na koszykówke we Wrocławiu wraca. Żadna tajemnica, że mamy najbardziej wybrednych i rozpuszczonych kibiców w kraju(mecz z Anwilem to de facto tego potwierdzenie, na innych meczach w Orbicie nie było nawet porównywalnego zainteresewoania), ale jest ich nadal relatywnie dużo(Większość z nich pamięta przecież stare czasy) i patrząc nawet przez pryzmat wsytępów w IIlidze, a teraz 1ej głód koszykówki na najwyższym poziomie jest bardzo duży. Frekwencja rr rośnie, atmosfera jest niezła, a klub jest jak na standardy polskie dobrze zarządzany. Wszystko to napawa lekkim optymizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.