Skocz do zawartości

Marcin Gortat 2013/14


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Suns nie zależy na zwycięstwach, tanking is everything. Ten sezon jest na rozwój młodzieży, sprawdzenie ile wart jest Bledsoe, czy z Morrisow coś jeszcze będzie, no i ofc Wiggins/Randle/Parker. Lepiej dostać coś za Gortata, a przy okazji pozbyć się zbędnych ludzi jak Brown i Marshall i dać Marcinowi pograć o PO i kontrakt. Wątpie, że dostaliby coś lepszego w przerwie. Wizards, o ile dalej się nie połamią, top9 zrobią imo na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mógłby przejść w zimie. Dzięki temu jego wartość by wzorsła, a Suns nie dość, że zyskali na współpracy Len - Gortat plus to, że jest w stanie wprowadzić nowych zawodników w życie organizacji i przekazać pałeczkę. No i myślę, ze walką przez pół sezonu mógłby przejść na zasadzie sign and trade na czym Suns zyskaliby więcej nadal tankując.

 

No właśnie sam Gortat tweetował,  że cieszy się z jasnej sytuacji bo lepiej, że stało się to teraz niż zimą. Zresztą to ciekawe bo Wizz dostali centra, mając w składzie Nene i "Wesołka", którzy wzrostem i masą niewiele Gortatowi ustępują i choć nominalnie "piątkami" nie są to grywali na tych pozycjach. Przypomnijcie sobie jak Ves robił MG koło tyłka na ME w meczu z Czechami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek Wesoły to teraz trochę posmutnieje i powinien przyzwyczaić się do trybu siedzącego. To, że na Eurobaskecie coś tam pokazywał i wyglądał dużo lepiej od Gortata, nie znaczy że w NBA jest tak samo, a wręcz odwrotnie, powiedziałbym nawet cytując pewnego rapera, że reprezentuje w tej lidze biedę. Jak dla mnie pierwsza piątka naturalnie powinna być Nene jako PF i MG na C, gdyż brazylijczyk dużo bardziej wpasowuje się w rolę silnego skrzydłowego niż centra. Z ławki jest Booker i Seraphin. Nie zapominajmy, że jest jeszcze Al Harrington... także powoli brakuje dla niego gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, jest jeszcze Veseley, ktory nie jest jakas wielka opcja w Wizz a na Euro gral o klase lepiej od Marcina.

Zobaczymy wkoncu co Gortat na prawde umie.

 

Mam dziwne wrażenie, że taki komentarz pojawia się za każdym razem coś się dzieje z Gortatem :P Przechodził do Suns - no to zobaczymy co umie, odchodził Nash - to samo. Wydaje mi się, że już mniej więcej wiadomo na co chłopa stać i pytanie tylko czy dostosuje swoje wymagania do tego co umie zrobić na parkiecie.

 

Bedzie plakal poniewaz gra o nowy (ostatni) kontrakt i nie pogodzi sie z byciem jednowymiarowym graczem.

 

Może się nie znam, ale wolę jednowymiarowego gracza, który zna swoje miejsce i rolę niż płaczka, który chce się zabierać za coś co mu nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie, że taki komentarz pojawia się za każdym razem coś się dzieje z Gortatem :tongue: Przechodził do Suns - no to zobaczymy co umie, odchodził Nash - to samo. Wydaje mi się, że już mniej więcej wiadomo na co chłopa stać i pytanie tylko czy dostosuje swoje wymagania do tego co umie zrobić na parkiecie.

 

 

Może się nie znam, ale wolę jednowymiarowego gracza, który zna swoje miejsce i rolę niż płaczka, który chce się zabierać za coś co mu nie wychodzi.

 

Ale jednowymiarowym graczom w nowym CBA nie placa niesamowitych pieniadzy na ktroe napewno Gortat liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś chyba była o tym rozmowa, że jest w stanie wyciągnąć coś takiego jak Splitter.

@agresywnychomik Jednak ja nie widzę jakby mógł nagle podbić swoją wartość. Pokazywał już kilka razy, że w ofensywie nie reprezentuje niczego specjalnego i powątpiewam czy poprawił to od Euro. Czyli pozostaje nam opcja z dobrym rolesem, który ewentualnie żali się w wywiadach jak to nie daje mu się pokazać jaki to jest dobry, a na takiego jest mniejsza ilość chętnych i niższa kwota na umowie. A już szczególnie jak dostanie szanse, da ciała i dalej będzie niezadowolony. Po prostu wydaje mi się, że dla interesu Marcina będzie lepiej jak się skupi na tym co robi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wall+Gortat to będzie dynamiczne duo. Jaram się. Chytry, odpuściłeś już Nene czy nadal czekasz na tego jednego, jedynego kołcza, który bedzie potrafił go wykorzystać ?

 

Czepiam się, bo to póki co jeden mecz ale ze świeżo przybyłym Gortatem Wiz wyglądali o wiele lepiej niż z Nene. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wall+Gortat to będzie dynamiczne duo. Jaram się. Chytry, odpuściłeś już Nene czy nadal czekasz na tego jednego, jedynego kołcza, który bedzie potrafił go wykorzystać ?

 

Raczej czekam aż będzie chociaż w 70% zdrowy, ale raczej już nigdy się nie doczekam.

 

 

Czepiam się, bo to póki co jeden mecz ale ze świeżo przybyłym Gortatem Wiz wyglądali o wiele lepiej niż z Nene.

 

Nie wiem, nie oglądałem żadnego z tych meczów, ale Gortat ma w nich -17 i domyślam się, ze on bronił dzisiaj Hawesa, a Nene zagrał do kupy z 30 minut z foul trouble, także slow your roll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gortat jest zagubiony nie tylko w defensie, O. tez slabiutko, te pick&rolle z Wallem czasami pokracznie wychodziły.

Ale bez przesady. Widać, że chłopak sporo by chciał, tylko jeszcze się nie wkomponował i nie czuje się pewnie. Zgra się z drużyną i powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, nie oglądałem żadnego z tych meczów, ale Gortat ma w nich -17 i domyślam się, ze on bronił dzisiaj Hawesa, a Nene zagrał do kupy z 30 minut z foul trouble, także slow your roll.

 

 

Gortat w tym meczu był jasnym punktem. Z jego winy Hawes rzucił 4 pkt w tym 2 pkt po zje***y rzucie. Po przekazaniu więcej mu Young rzucił ale tutaj jest wina u kogo innego. Bookera czy Harrington nie mają zielonego pojęcia jak bronić. Kultura gry w obronie Wizards to dramat. Mogliby się uczyć od Czarnych Słupsk.

Beal i Wall to kołki,które można minąć w pierwszym kroku. Ariza i Gortat to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw co robił Randy Wittman ze swoi zawodnikami w okresie przygotowawczym. to nie jest zespół. aby posprzątać ten burdel potrzeba fachowca i czasu. nie rozumiem jak zawodnicy jak Harrington nie potrafią egzekwować elementarzy team defense. w ataku to wygląda tak jakby każdy czekał na swój rzut aby nabić sobie na "gazetę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch meczach mówi się w Waszyngtonie o starcie 0-8 i drafcie. Długo to nie zjeło w tym roku.

Trzeba przyznać, że maja fatalny układ spotkań. Teraz będzie: MIA, PHI, BKN, OKC, DAL, SAS. 

Wygraną w dwóch z kolejnych sześciu spotkań uznam za nie lada sukces, 

Nie wiem czy Nene zagra w spotkaniu z Miami, jeśli nie mimo nie najlepszego startu Heat skończy się pogromem. Dobrze pamiętam sześć albo siedem bloków założonych Gortatowi przez ekipę z Miami w poprzednim sezonie? Chyba mu nie leżą.

Resztę już napisaliście. Obrona dramatyczna, lider (Wall) zgubił jaja (zakładam, że je kiedyś miał ;) ). Ciężko się Wizards ogląda. Trza się wspomagać bo na trzeźwo nie przejdzie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.