Skocz do zawartości

Orlando Magic 2013/14


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

George to całkiem inny gracz. Nie wiem jaki punkt zaczepienia sobie wziąłeś tzn. co mają wspólnego, żeby ich porównywać (nawet jeśli Harkless miałby być wersją bieeeeedną). Przede wszystkim Moe nie kreuje ani siebie ani partnerów. On korzysta z gry innych. Jest niezłym cutterem, ale słaby ball-handling ogranicza go przed wjazdami innymi niż w linii prostej. O jakiejkolwiek próbie zagrania pick'n'rolla z wysokim nie ma na razie mowy. Jeśli chodzi o rzut to jest on jeszcze mocno niepewny. Marzec bardzo dobry (39,6% za 3) a kwiecień beznadziejny (9,5%). Zresztą spójrzmy obiektywnie na jakość tych rzutów. Większość z pozycji mocno otwartych. Jak mu ktoś pokaże łapę to często taki rzut nie trafia nawet w obręcz.

 

Dodatkowo nie wiem czy wiecie ;), ale Harkless jako SF jest undersized. Przykładowo George jest ponad 10 cm wyższy (standing reach, bo wzrost ten sam). Łatwiej się broni z takim zasięgiem. Nie wiem czy go nie przeceniamy jeśli chodzi o potencjał defensywny. Zobaczymy w tym sezonie.

 

Podsumowując nie odbieram nikomu możliwości rozwoju. Żeby nie szukać daleko wystarczy zobaczyć jak Oladipo poprawił swoją grę na studiach. Przed Moe jednak jeszcze dużo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harris mial syndrom Jeremyego Lina w poprzednim sezonie. Zerwal sie ze smyczy i wykorzystał to, ze bronili go jak kumpla na podwórku zeby zbudowac confidence. Ja uważam, ze chłopak na naprawde dobre papiery na granie. Przeciez od deadline grał regularnie na bardzo dobrym poziomie. Co by nie mowic w zespole bez jakiegos systemu ofensywnego zrobil 17/8/2/1/1.5 na niezłej skutecznosci i przy ludzkiej liczbie strat. Memphis go zamkneli - to fakt, ale przeciwko topowym obronom niewiele indywidualnie moze zrobic 1 zawodnik - kim by on nie byl.

 

Zobaczymy jak będzie grał w przyszłym sezonie, jesli dostanie jakiegos dobrego defensywnego coacha, to spokojnie moze byc 2-3 opcją w dobrym teamie.

 

- - - Updated - - -

 

spabloo, Harkless jest szybki i niezly na nogach. Wydaje sie rozumiec jako tako team D i przede wszystkim ma zapał do bronienia - a to juz podstawa do bycia naprawde warosciowym obroncą.

 

Do Georga nie ma zbytnio sensu go porownywac, bo jaki to pooors man George, skoro zawodnika Indiany postrzega sie przede wsyzstkim jako zawodnika dobrego w ataku, a Moe jako defensora. Poza tym George to jedene z najlepszych warunkow do gry w basket w lidze jesli chodzi o motor, długosc lap itd. Lepsze ma chyba tylko LeBron i Durant (na tyle, ze moga grac spokojnie na PF) Nie mozna tego brac jako wyznacznik SF.

 

Blizej mu do Iguodali bez ballhandlingu jesli mamy porównywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spabloo, Harkless jest szybki i niezly na nogach. Wydaje sie rozumiec jako tako team D i przede wszystkim ma zapał do bronienia - a to juz podstawa do bycia naprawde warosciowym obroncą.

 

Do Georga nie ma zbytnio sensu go porownywac, bo jaki to pooors man George, skoro zawodnika Indiany postrzega sie przede wsyzstkim jako zawodnika dobrego w ataku, a Moe jako defensora..

He? George głównie jako grajek dobry w ataku? To zajebisty defensor.

Harkless nie kreuje ani siebie ani partnerów Paul jakoś specjalnie w pierwszym sezonie też nie kreował. Zaznaczyłem ze to poor man goeorge (przez wiele oo bo jeszcze bardzo pór:]) ale jak dla mnie ma szanse stac sie za kilka lat zawodnikiem w stylu goerge nie wiem czy az tak produktywnym to sie okaze ale potencjal jest. To samo w obronie potencjał to słowo które mu towarzyszło odkąd go wybrano w drafcie przez pierwszy sezon w orlando i pewnie jeszcze w nastepnym znowu bedziemy je sporo razy slyszec ale to glownie dlatego ze warunki sa. Nie jest udnersized. Mam wrażenie że przeceniasz czasami też warunki fizyczne w nba. Jarałeś się tym przy vucevicu jednak jakoś na obronę to nie ma( chodzi mi o to że nie jest w tym aspekcie dobry chociaż jeżeli zaliczymy do tego ilość zbiórek no to ma ) wytykałeś Zellerowi ze ma raczki rexa(ten akurat mam wrazrenie bedzie dawal rade oczywiscie nr 4 to za wysoko:] ) teraz moe, no nie wiem jak ktos ma smykałke do obrony i mu sie chce to moze byc dobym obronca. Wingspan akurat jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam reach to nie wszystko i zdaję sobie z tego sprawę. Ale upraszczasz trochę pisząc, że u tego nie ma znaczenia, a u tego ma itp.. Ma znaczenie u każdego. Vuc ma inne wady. Jakby skakał wyżej i szybciej, miał lepszą pracę stóp to na pewno byłby lepszym obrońcą. Z drugiej strony jakby miał zasięg 10 cm mniejszy to nie nadawałby się do niczego. Zeller dobrze wiedział, że jako C w NBA nie ma szans dlatego przekwalifikowuje się na PF (i też uważam, że da sobie radę).

 

Czy George byłby takim samym obrońcą jakby miał 10 cm mniejszy zasięg? Moim zdaniem nie. Czy Harkless byłby lepszym obrońcą gdyby miał 10 cm większy zasięg? Moim zdaniem tak. Nie oznacza to, że nie stanie się szanowany w tym względzie. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie, dyskusja o Moe pojawiła się jednak w związku z jego grą w drugiej połowie sezonu. Jak przyszedł Harris, to wydawało się, że to on będzie nadawał ton grze Magic w kolejnych sezonach, a teraz nie jest to takie pewne, bo objawił się ktoś, kogo trudno było po pierwszej połowie sezonu nawet podejrzewać o umiejętności ofensywne. Gdyby Harkless grał cały sezon tak, jak właśnie w pierwszej połówce, to nikt by się nawet nad nim nie zastanawiał, czy coś z niego może być. Chociażby średnia trójek w którymś miesiącu zbliżona do 40% pokazuje, że gość ma potencjał, o który nie był podejrzewany. Ma wiele niedoskonałości, ale tak naprawdę takie, które da się wyeliminować, a przynajmniej znacznie ograniczyć. Nikt mi nie powie, że nie da się nauczyć kreowania innych w stopniu wystarczającym dla SF, czy ball-handlingu, tym bardziej, że chłopak jest atletyczny i na siłowni dopakowywać nie musi. To, nad czym powinni z nim pracować trenerzy Magic, to przede wszystkim rzut, aby był on zdecydowanie pewniejszy i nie było tu jak na huśtawce lub rollocoasterze. Bo bez tego wszystko inne można będzie o kant d... obić. Nie demonizowałbym tu zasięgu, gdyż on byłby istotniejszy, gdyby chłopak miał grać pod koszem. Musi nabrać stabilizacji rzutowej. A to da się wyćwiczyć. Dlatego właśnie czekam spokojnie na sezon, gdyż będzie widać, czy chłopak zrobi postęp w ofensywie, bo to będzie dla niego wyznacznik. Pytanie jest tylko, co na to Harris?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedną kwestię mamy chyba z głowy:

 

http://probasket.sk/news/nba-duza-wymiana-miedzy-suns-bucks-i-clippers-49300?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter&utm_campaign=twitter

 

Ciężko będzie grać bez rozgrywającego cały sezon. Bo nie czarujmy się, ale żaden z naszych rozgrywajków do niczego nas nie doprowadzi. A JJ będzie grał o mistrza za niemal 7 baniek za sezon. Wydaje się, że kwota całkiem rozsądna, jak na tendencje do przepłacania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przyszłość Harklessa wio z tym wiąże się mocno z tym kto bedzie naszym franchise player. Jezeli uda sie wyciagnac jakiegos kozaka na jego pozycje to nie ma sensu go trzymać tylko trejdowac i nie bede po nim płakał. Oladipo jak wypali troche komplikuje sprawę. Bo mamy w tym momencie na 2/3( nie licze afflalo bo jego jego trzeba trejdowac) dwójkę ułomych grajków w ataku ( z jakimś tam potencjałem ale na pewno nie sa to gracze typu sky is the limit) i pewnego poziomu nie przeskoczą. Nakurwiaja w D ( albo beda ;]) chciałbym zobaczyć jak Oladipo bedzie wygladał koło harrisa gdy ten bedzie spedzał czas na trójce dlatego spoko ze posmigaja razem w letniej lidze. Moze sie za jakis czas okazac ze mimo ze harkless bedzie dobrze sie prezentował i dobrze rokował to zwyczajnie nie bedzie dla niego miejsca, zwlaszcza w przypadku gdyby harris zagoscił na stałe na 3...

 

Tankowanie taknowaniem ale chciałbym jakąś konkretniejsza koncepcje decyzjach coacha zobaczyc bo to co odwalał w tym roku nie powinno sie zdarzac juz tak czesto w nastepnym, rok takiego żonglowania składem i sprawdzania wystarczy w tym roku niech zacznie wprowadzac bardziej sprecyzowaną wizje gry ;]

 

 

@spabloo: fair enough miałem wrażenie (jak widać błędnę) że przez warunki oceniasz ich bardziej drastycznie i przeceniasz ten wpływ na grę danego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Olapido ma być próbowany na jedynce w lidze letniej.

Ma to sens, jeżeli okazalo by sie ze posiada jakiej playmaking skills to Olapido - Afflalo - Harris/Harkless

wyglada przekozacko w obronie.

Paul Millsap dzis przyleciał do Orlando na rozmowy z GM. Po zwolnieniu Turasa/Ala Harringtona robi sie miejsce na podpisanie 48/4 dla niego.

wiec Millsap Vuc też nie wyglada źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Magic podpiszą Millsapa to nie bedzie tankowania

 

Vucevic/Millsap/Harris/Afflalo/Oladipo + Harkless, Big Baby, Nicholson, Nelson to spokojnie borderline PO team. Millsap to zawodnik, ktory powinien dobrze pasowac do Vucka. Maja swietnych obroncow na obwodzie (Afflalo, Harkless, Oladipo) Millsapa, Vucka i Harrisa, Nelsona do punktowania, Afflalo ma do tego niezla trójke. Widze co najmniej 5-10 druzyn, ktore wygladaja duzo gorzej on paper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul Millsap dzis przyleciał do Orlando na rozmowy z GM. Po zwolnieniu Turasa/Ala Harringtona robi sie miejsce na podpisanie 48/4 dla niego.

wiec Millsap Vuc też nie wyglada źle.

Jak na mój gust to Orlnado ma max 8-9 mln

 

Po 1 - wisi nad nimi Vasquez i dopóki on nie skończy kariery to Magic muszą mieć zarezerwowa 1,83 na niego co oznacza że ich salary jest o tą sumę obniżone- CBA nie pozostawia tu złudzeń wszystkie picki pierwszorundowe obniżają Twój cap space

Po 2 - To że zwolnili rok temu Q-Richa nie zmienia faktu że na ten rok i tak jego 2,81 wchodzi w strukture

 

Więc Orlando po dodaniu tych 2 elementów mają gwarantowane 49,24 mln ( kontrakt Vasqueza policzyłem po tej stronie) a salary jest na poziomie 58,5 a chyba całej pozostałej sumy mu dać nie mogą bo muszą mieć chyba zostawione ok 0,8 na jeszcze jeden kontrakt ( albo zostawić Quinna co na jedno wychodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely3 masz racje.

http://www.basketball-reference.com/contracts/ORL.html ja sie opierałem na tym, z tym że przy zwolnieniu Turasa co IMO nastąpi na 100% i zwolnieniu Ala Harringtona ( ma w 50% gwarantowane ostatnie 2 lata kontaktu) już robi sie miejsce. Pozatym w pierwszym roku ewentualnej umowy, która myśle że była by na stole dla Millsapa mogło by być wlasnie te 8-9 baniek i kontakt rosnący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w to nie wierze. Orlando raczej popróbuje takiego grania w lecie i może fragmentami zobaczymy go na tej pozycji w sezonie ale mozliwe ze bedzie to tylko tak wygladac ze Oladipo bedzie ustawiony na pg a piła wcale nie bedzie jakoś specjalnie w jego łapach

 

 

Szkoda ze Orlando nie mogło wiecej zaoferować Clippersom. Afflalo mógłby odżyć przy Docu w obronie, zwłaszcza gdyby w ataku nie dawano mu klepać tylko zrobić z niego spot up shootera. No nic wygląda na to że bedziemy mieć kolejny sezon z tanczacym z piłkami afflalo. Szkoda tylko ze ten jego taniec niewiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wyście wyczaili tego Millsapa? Bo ja czytałem, że rozmawia z Jazz nt. przedłużenia kontraktu...

Faktem jest, że też byłbym mocno zdziwiony, ale taki transfer rozwiązałby nam pewne problemy. Pytanie:

1. czy bylibyśmy w stanie mu dać jakieś 12 baniek na sezon, a pewnie gdzieś w tych granicach rozmowy by się toczyły,

2. czy Millsap wart jest takich pieniędzy?

No ale nad tym można byłoby się zastanawiać, jeżeli faktycznie byłaby to prawda. Tylko że wówczas, nawet pomimo ewidentnych braków na rozgrywaniu, nie widzę tankowania i znaczyłoby to, że Rob liczy jednak na spory postęp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[h=5]"The Orlando Magic announced Monday that Glen Davis underwent a surgical procedure to replace a screw in his left foot. Doctors had inserted the screw in February after Davis broke his fifth metatarsal in a loss to the New York Knicks.

 

According to the Magic, Davis "is expected to resume basketball-related activity later this summer." Orlando's training camp begins October 1st at Amway Center."[/h]

[h=5]"The Orlando Magic are progressing in buyout talks with Hedo Turkoglu. He is still on the contract signed with the Toronto Raptors in the 2009 off-season. Hedo has $6 million guaranteed on his $12 million salary for the 13-14 season"[/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość kibiców Magic broniła trade'u Howarda ale chyba nikt nie myślał że rok od tego Orlando wygladać będą na największych zwycięzców. Iggy, Howard, Bynum, all gone. Sytuacje może już zmienić tylko Andrew nie łamiący się do końca kariery :)

 

Fajny ruch Cavs, mają fajną zgraje młodych... fajnie jakby Bynum jednak pograł i wrócił do momentów jak rozkurwiał. Jak nie to dwa lata to żadne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość kibiców Magic broniła trade'u Howarda ale chyba nikt nie myślał że rok od tego Orlando wygladać będą na największych zwycięzców. Iggy, Howard, Bynum, all gone. Sytuacje może już zmienić tylko Andrew nie łamiący się do końca kariery :)

 

Fajny ruch Cavs, mają fajną zgraje młodych... fajnie jakby Bynum jednak pograł i wrócił do momentów jak rozkurwiał. Jak nie to dwa lata to żadne ryzyko.

ale musiałby to robić w 76ers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.