Skocz do zawartości

Utah Jazz 2013/14


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy po drafcie gdzie Utah było bardzo aktywne i wykonało ruch po najlepszego rozgrywającego

 

W tej chwili Utah to :

Burke 2,032 mln

Burks 2,202

Evans 1,666

Favors 6,008

Hayward 3,452

Gobert 0,899

Kanter 4,505

Marvin 7,5

Murphy 0,788

Łącznie 29,052 mln na 9 graczy

 

Utah Jazz ma dużo własnych FA z czego stawiam że podpiszą za grosze Carrolla ( jakieś 2-2,5 mln na 2 lata) Foye - pewnie jakieś 3-4 mln na rok albo 6 mln na 2 z opcją zawodnika i Sapa za jakieś 36-40 mln na 4 lata

 

co sprawia że będą mieć jakieś 43 mln na 12 zawodników a więc wciąż mnóstwo pieniędzy do wydania

 

Potrzeby

rezerwowy rozgrywający, strzelcy za 3 i dobry SF plus jakieś mięso pod kosz na wypadek kontuzji

 

Moim zdaniem ze względu na operację Marvina i fakt że pierwsze 2-3 miesiące będą grać bez niego to czuje że Jazz zrobi układ z Mavs i weżmie na siebie ostatni rok Mariona

 

Po drugie coś czuje że Jazz spróbuje zapolować na Gary Neala jako rozgrywającego z ławki z dobrym rzutem za 3 ( kontrakt podobny do tego co dostał Evans może ciut wyższy)

 

 

Utah ma młody skład pozbędzie się swoich zakalców w postaci Big Ala i Mo. W końcu będą mieć rozgrywającego który potrafi kreować picki ( po odejściu Derona mieli z tym ogromne problemy) który na dodatek dobrze rzuca za 3 i z mid rangu

 

Moim marzeniem na ten offseason jest : Sap, Marion, Foye i Neal i to w tej kolejności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku może nie będzie jakiegoś super wyniku (7-9 miejsce), ale tak za 2 sezony ta drużyna może być strasznie mocna. Burke-Hayward-Favors-Kanter to super materiał na lata. Potrzeba dobrać jeszcze weteranów i cierpliwie czekać na rozwój wymienionych graczy. Bardzo szczęśliwie ułożył się ten draft.Pakiet Burke+Gobert chyba każdy brałby w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego kogo podpiszą latem. Jeśli podpiszą Sapa + kogoś z dobrą 3 to będzie to zespół o podobnej mocy jak w tym sezonie. Odejście Big Ala to może i bardzo duża strata w ataku, ale obrona sporo na tym zyska

 

Chociaż z miejscem w tabeli rzeczywiście przesadziłem

Edytowane przez Bloniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i życie dopisało właśnie mały epizod ponieważ Mo ustami swojego agenta ogłosił że ..... MO podpiszę z Jazz tylko wtedy jak dostanie gwarancje bycia pierwszy pg a Burke będzie rezerwowym.

No cóż - gratuluje mu i serdecznie dziękuje bo chyba sam siebie skreślił.

A do rezerwowego pg to jest jeszcze koncepcja z Calderonem który dobrze rzuca za 3 i widziałem że jest skłonny podpisać za 4-5 mln na sezon - jak mogłem o nim zapomnieć , ech skleroza mnie dopada za dużo masła

 

Ogólnie Utah może być w tym roku mieszanką wybuchową ( muszą zneutralizować słabą żeby nie powiedzieć fatalną obronę pick and rolli u Burke grając Favorsem z tyłu). Kanter z Favorsem mogą zaliczyć rok w którym obaj mogą się ocierać o nagrodę MIP ale równie dobrze geniusz Corbina może wprowadzic tak dziwaczną rotację że Jazz powalczy o TOP 10 pick draftu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w drafcie.

 

Nie wiem co zrobią na FA, ale jak dla mnie powinni grać Burke-Burks-Hayward-Favors-Kanter i taki skład jak dla mnie może zrobić na razie max 10-12 miejsce na zachodzie. Za 2 sezony walka o PO.

Wszystko zależy od tego jaki atak będzie prowadził Burke i jak szybko nauczy się grać w NBA. ALE wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie zajmie mu to długo i ja się spodziewam fajnej produkcji od pierwszego meczu. Pewnie po ASB będzie miał małego slumpa, ale to jest wliczone w koszty rookie year. No i ciekawe czy Kanter przestanie być maszyną do strat bo gośc ma potencjał na bycie bestią w tej lidze.

 

No i dużo zależy od tego kogo podpiszą Jazz. Gdyby podpisali ludzi, o których mówi ely, czyli np. Sapa, Matrixa i Neala to wg mnie to będzie spokojnie druzyna na playoffs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mo trzeba pożegnać w takim wypadku. Burke w S5 to no-brainer. Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem byłoby pozwolenie na odejście Sapa i Ala (s&t). Kanter i Favors powinni dostać wielkie minuty, za rok kolejny draft. Jazz mają fajne młode podstawy, ale zastanawiam się czy nie warto jeszcze rok poczekać z fa i zgarnąc kolejnego młodego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze śmieszyły mnie takie głosy, jak przytoczonej rzekomej zapowiedzi Mo. Dlaczego ktoś miałby zawodnikom obiecywać miejsce w 5 (czy w 11 w piłkę)? Zapierdalaj na treningu, udowodnij swoją wyższość nad konkurencją, to dostaniesz nagrodę. To głupota, a Mo być może zaprzepaścił sobie szansę na jakieś dodatkowe pieniądze, bo może gdzieś indziej dostać mniej, niż mieli mu zaoferować Jazz (jeśli mieli takie plany).

 

O transferze Ala pisałem cały poprzedni sezon. Mogli próbować wyrwać za niego jakiś pick, nawet w okolicach 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wszystko wtórne problem to jest trener przedewszystkim, meczowo Corbin jest fatalny i to jedyne może przeszkodzić tej ekipie dobrze grać, co do obrony to tylko Burke będzie dziurą bo i Hay i Burks to dobrzy obrońcy. a co do walki o play off to powinna być z miejsca nikt niema lepszego duetu pod koszem w tej lidze. Plus Sap na jakieś 90% nie wróci, sprzedał dom i dużo osób mówi że sam chce się gdzieś przenieść mieć pewną pozycję w 5. Teraz imo powinni podpisać Calderona albo Jacka, niech Burke się ogrywa to jest drugo roczniak cudów wymagać nie można od niego, jeszcze zakręciłbym się w okół JJ lub KK podpisać z undrafted Carmichaela i Davisa i skład jest kompletny.

 

ps. Co do transferów to lepiej mieć czysty budżet niż na siłę trejdować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Jazz pożegnają się z Corbinem. Fajna ogranizacja w mało popularnym mieście, ale ich ostanie transfery, a raczej ich brak słabizna. Miller chce, aby jego drużyna powalczyła o PO czy o pick? Miejsca w salary sporo więc postaralbym się powalczyć o jakiś zawodników i zbudować PO team. Burke, Gobert, Kanter, Fav, Hay to fajna melodia przyszłości teraz w lato dać Udriha jako backup dla Treya, miły by był powrót Korvera, który sam mówił, że do Jazz chętnie by wrócił. Fajnie gdyby AK47 też powrócił bo w Minnesocie nie do końca mu się podoba, znowu miło byłoby zobaczyć "białych" Jazz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Zresztą chyba każdy fan Jazzmanów. Ale teraz pytanie co się dalej wydarzy bo wciąż AK jest na rzeczy a na SF przydałby im się taki gracz. Trey został przyłapany przez dziennikarzy na tym że grzebał w internecie i......... okazało się że ściągał wszystkie dostępne mecze Jazz bo chce już przed pierwszym treningiem opanować sposób ofensywy w jakim gra Utah. Ten gościu coraz bardziej mi imponuje - ten kolo ma gen zwycięzcy w sobie

Jak nigdy chyba obejrzę sobie całą ligę letnią w Orlando

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.