Skocz do zawartości

Utah Jazz 2013/14


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko co im po czystym salary, jak będą rywalizowali na rynku FA z Dallas, Orlando i Lakers. Każda z tych drużyn będzie dla wolnych agentów imo bardziej atrakcyjna niż Utah, nie oszukujmy się.

 

Jazz będą rywalizować o ochłapy z Pistons, którzy też wyczyszczą salary. Nie będzie to pasjonujący wyścig, ale jestem ciekaw gdzie trafią tacy Lowry czy Salmons ;)

 

Smutne to, no ale chyba realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wygląda tak że Burke w tej chwili będzie głównym kandydatem do nagrody ROY

 

Po drugie może się okazać że któryś z pary Favors-Kanter będzie głównym kandydatem do nagrody MIP bo ich minuty gwałtownie wzrosną a taki KAnter zbiera 14,5 % ofensywnych zbiorek Favors 13%

Kanter ma 4 mecze gdzie grał powyżej 30 minut i 3 z nich zakończył DD z czego z Charlotte miał mecz 23/22 ( wiem to tylko Charlotte ale i tak robi wrażenie)

 

Jazz nie do końca chodzi o szukanie wolnych agentów za rok a już na pewno nie o jakiś mega starów bo założenie jest takie że my już mamy przyszłych All Starów ( do tego dojdą 2 picki w mocnym drafcie które jak pokazał ten rok można zamienić na jeden lepszy np z TOP 5

Ten rok będzie cięzki bo jak na razie nasza ławka rezerwowych przypomina jeszcze większą łapankę niż miało Blazers rok temu no i:

 

s5 to:

Burke 20 lat ( rocznikowo 21)

Hayward 23

Rush 27

Favors 21

Kanter 21

 

To może być najmłodsza piątka w historii

 

@Blum oczywiście że tak bo mamy jeszcze jakieś 11 mln ale część nam zabiera Foye więc stawiam że mamy 8 mln do wydania na wolnych agentów ale w składzie mamy już 12 graczy więc jeśli podpiszą Tinsleya( a to pewniak) i Foye ( duże prawdopodobieństwo) to najpewniej spuszczą w kanał kontrakt McNeala i podpiszą jakiegoś weterana na pozycji pg: może JAck, może Gary Neal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że za rok macie pięknie wyczyszczone salary... a trochę free agents będzie i może kogoś da się przekonać do gry w salt lake...

ale w tym roku było w zasadzie równie "czyste" tylko fakt tylu top fa nie było, tylko co z tego skoro tak jak celnie @Kore zauważył jakim cudem uda się ich ściągnąć do Salt Lake, tu nawet nie chodzi o smal market czy otoczenie, bo chyba niewiele osób zdaje sobie sprawę że SLC ładnie się rozwija to juz nie jest takie zadupie jak 20 lat temu, ale wynik w obecnym rs może być marny i to moze rzutować na decyzje gości którzy chcą trafić do dobrego poukładanego zespołu

 

@Ely nawet nie gadaj z tym Foyem bo to by była masakra z wszystkich naszych fa wybralibyśmy najgorszego, Ściągnięcie Jacka znaczyłoby że Lindsey nie jest "obłąkany" i niestawia wszystkiego na jakąś bardzo niepewną kartę następnego lata. @Blum pamietaj że jeszcze jest trochę ciekawych prospectów którzy byli undrafted Carmichael/Davis bardzo by się przydali tej ekipie a nie kosztowali by zbyt dużo.

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne: fani Utah (ale tylko ci polscy!) sprawiają, że życzę temu klubowi, aby powrócił do czasów Mailmana. Fajnie się Was czyta, jesteście chyba najbardziej merytoryczną i najfajniejszą grupą na tym forum :) Szkoda że Maxec (on tak się nazywał, prawda? ;)), czy Greg już nie piszą...

 

wazelina mode off/ ;)

 

Co do tematu to tak właśnie przeanalizowałem sobie skład, przemyślałem sprawę i wydaje mi się, że muszę sam sobie zaprzeczyć i zweryfikować swój pogląd. Jeśli prognozy co do Burke'a faktycznie się sprawdzą, a Kanter z Favorsem zrobią ten zakładany big step po odejściu Ala i Sapa, to Jazz będą naprawdę zajebiście perspektywiczni i po prostu atrakcyjni dla kogoś z FA. No bo w zasadzie... czemu nie? Czasy dominacji big marketów itd. się skończyły, co widać choćby po tym lecie. Już nie ma tak jednowymiarowych decyzji FA, jak jeszcze kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J Szkoda że Maxec (on tak się nazywał, prawda? ;)), czy Greg już nie piszą...

Wywołany melduje się:) Fani Jazz i współredaktorzy naszej stronki (jak El, Blum, Greg) wiedzą czemu moja aktywność w ciągu roku na forum i na stronie mocno spikowała w dół :-) Nie zmienia to faktu, że autozacytuję siebie z komentarza na stronie, jak rozumiem spuszcznie Ala czy Watsona, tak Sap z Carrollem do Hawks za jakieś gówniane grosze - tego nie kumam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam /on

 

gratulacje pierwszego zwycięstwa i to nad mistrzem NBA

co to za Stockton w Jazz?

Wiesz Ignazz tu w odróżnieniu od filmów zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. Niestety po tacie to on tylko nazwisko odziedziczył. Już go rok temu testowali i wtedy też nie przebił się

 

Z ligi letniej to jak na razie może Christmas się przebije

 

Uzupełnienie

El wariato : Nie martw się podobno ta umowa między nami Golden i Denver uległa zmianie i tak... Iguodala idzie w ramach s&t do Golden co pozwoli im podpisać ich 30 pick my robimy s&t 9 mln /3 lata na Foye i wysyłamy go do Denver a sami dostajemy jeszcze drugorundowy pick

Tak do końca to ja już nie wiem jak wygląda ta wymiana chyba trzeba poczekać na oficjalne potwierdzenie ile picków i z których my dostaliśmy

 

Ale poza Tinsleyem to my chyba już nikogo nie podpiszemy ( no chyba że Udriha albo innego Brooksa)

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Ignazz tu w odróżnieniu od filmów zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. Niestety po tacie to on tylko nazwisko odziedziczył. Już go rok temu testowali i wtedy też nie przebił się

 

Z ligi letniej to jak na razie może Christmas się przebije

 

Uzupełnienie

El wariato : Nie martw się podobno ta umowa między nami Golden i Denver uległa zmianie i tak... Iguodala idzie w ramach s&t do Golden co pozwoli im podpisać ich 30 pick my robimy s&t 9 mln /3 lata na Foye i wysyłamy go do Denver a sami dostajemy jeszcze drugorundowy pick

Tak do końca to ja już nie wiem jak wygląda ta wymiana chyba trzeba poczekać na oficjalne potwierdzenie ile picków i z których my dostaliśmy

 

Ale poza Tinsleyem to my chyba już nikogo nie podpiszemy ( no chyba że Udriha albo innego Brooksa)

Ale też wporzo chłopak, fakt że nie wymiata, ale i tak jest lepszy od latorośli Jordana :) Jeszcze @ely jakieś trejdy moga pójść chociaż z Udricha bym się nawet ucieszył, ogólnie jak oni kogoś nie podpiszą to będzie serio dziwna sprawa ale tak naprawdę dziwna, myślałbym że może coś grubszego się wciąż kroi ale z drugiej strony dlaczego Carolla chociaz nie podpisali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

gobert tipping in :)

 

ale na razie przed nim wyjazd do Francji i operacja palca u nogi. rehab ~ 2,3 tyg.

 

Jak długo jeszcze fani Jazz będą się łudzić że Hayward będzie nowym Manu?

Po tym sezonie powinniśmy być już znacznie bliżej odpowiedzi.

 

btw. polecam powyższy art od Bluma, bardzo dobry opis sytuacji w Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobert z tymi blokami i kontestowaniem rzutów wyglądał porażająco i był niewiarygodnie szybki na nogach. Potrafił kryć rozgrywającego rywali przy linii środkowej a jak został minięty podaniem to sprintem biegł pod kosz i jeszcze potrafił zablokować rzut.

 

Pytanie tylko jak będzie wyglądał przy masywnym prawdziwym centrach NBA - niemniej w tej chwili jego potencjał w obronie wydaje się ogromny ( może za 2 lata zobaczymy Jazz mające najlepszą obronę painta w tej lidze Kanter, Favors + Gobert)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. polecam powyższy art od Bluma, bardzo dobry opis sytuacji w Jazz

oczywisty ten artykuł, strata czasu i pompatyczny język do tego --- gościu wczuwa się jakby rozkminił nie wiadomo jakie tajemnice pisząc przy tym o oczywistych rzeczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywisty ten artykuł, strata czasu i pompatyczny język do tego --- gościu wczuwa się jakby rozkminił nie wiadomo jakie tajemnice pisząc przy tym o oczywistych rzeczach

No nie taki oczywisty czytając komentarze fanów Jazz, czy to piszących u nas na stronie, czy innych, zagranicznych forach, oceniających dotychczasowę pracę Lindseya.

A sposób pisania, zostawiam ocenie własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie taki oczywisty czytając komentarze fanów Jazz, czy to piszących u nas na stronie, czy innych, zagranicznych forach, oceniających dotychczasowę pracę Lindseya.

A sposób pisania, zostawiam ocenie własnej.

ok, w sumie nie do końca przekazałem w poprzednim poście to co chciałem przekazać:

oczywisty i bardzo chwalebny dla Lindsaya, który popełnił oczywiste błędym choćby w ubiegłym sezonie

 

a tu napisane 'no more mediocrity' --- pójście w mediocrity to jest dokładnie to co robili rok temu, już rok temu powinien posadzić na ławce Big Ala i Sapa, skoro nie miał ich zamiaru przedłużać ani sprzedawać w trakcie sezonu

 

a tu teraz odkrywcze pisanie 'Kanter i Favors dostaną swoje minuty, bo muszą dostać, a Al i Sap mieli swoje wady których nigdy by nie przeskoczyli i z nimi w składzie nie zajdziemy wyżej niż coroczna walka o 7-8 seed' ----- paanie, przeciętnie rozgarnięty licealista mieszkając w Polsce takie rzeczy wie, więc dziwne żeby GM klubu NBA nie zdawał sobie z tego sprawy

 

więc nie, nie uważam tego artykułu za ciekawy, odkrywczy ani nie mogę go ocenić w jakikolwiek pozytywny sposób który uzasadniałby poświęcenie czasu potrzebnego na jego przeczytanie

 

chyba że odnosisz się do tego że są fani tu na forum i forach zagranicznych którzy ubolewają nad odejsciem Sapa i Ala, ale na tych spuścmy może zasłonę milczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywisty i bardzo chwalebny dla Lindsaya, który popełnił oczywiste błędym choćby w ubiegłym sezonie

Proszę wymień te wszystkie błędy Lindseya.

 

a tu napisane 'no more mediocrity' --- pójście w mediocrity to jest dokładnie to co robili rok temu, już rok temu powinien posadzić na ławce Big Ala i Sapa, skoro nie miał ich zamiaru przedłużać ani sprzedawać w trakcie sezonu

 

a tu teraz odkrywcze pisanie 'Kanter i Favors dostaną swoje minuty, bo muszą dostać, a Al i Sap mieli swoje wady których nigdy by nie przeskoczyli i z nimi w składzie nie zajdziemy wyżej niż coroczna walka o 7-8 seed' ----- paanie, przeciętnie rozgarnięty licealista mieszkając w Polsce takie rzeczy wie, więc dziwne żeby GM klubu NBA nie zdawał sobie z tego sprawy

Taki jest cel. By go wykonać, Lindsey musiał wykonać odpowednie ruchy. Jest postawiona teza (patrz powyżej swój tekst) i teraz Dennis podpiera ją konkretnymi ruchami. I artykuł o tym właśnie jest, nie o tym - jak chcę by było, tylko o tym w jaki sposób do tego celu dochodzi.

chyba że odnosisz się do tego że są fani tu na forum i forach zagranicznych którzy ubolewają nad odejsciem Sapa i Ala, ale na tych spuścmy może zasłonę milczenia

:) A o czym ja pisałem w poprzednim poście? I nie są to tylko odejścia Sapa i Ala, ale także ocena przyjścia trójki z GSW. Sprawdź sobie chociażby ten czy inny temat na tym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.