Skocz do zawartości

FAQ dla debiutantów w FB


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

zdarzyło mi się już drugi raz jak a stronie yahoo mam ustawioną skrzynkę domyślną z wp.pl że nie widzę odrzucenia trejdów i stosownego komentarza... rodzi to jak ktoś ( w moim przypadku Goo i Cisza) odrzuci w tej samej minucie propozycję - wątpliwość że zapytanie nie poszło a wraz z nim jak ponawiam ofertę wściekam tą akcją ( bez intencji) partnerów trejdu...

  

Stosowny komentarz - tego mi brakuje przy odrzucaniu wymian. Osobiście sam zawsze coś piszę ("nie chcę x/y/z" lub coś innego), a zdarzają się często i kontry jeśli coś mnie zaciekawi. Dlatego nie lubię, gdy przychodzi wiadomość bez słowa uzasadnienia, naprowadzenia. A niestety 95% odrzuceń nie posiada chociaż drobnego komentarza. To nie pomaga w ewentualnych kolejnych propozycjach

Dlatego polecam dyskutowac wymiany przed ich wyslaniem na Yahoo poprzez PMy tutaj na forum. Nie dosc, ze jest historia to jeszcze latwiej sie dyskutuje w zwyklym watku prywatnym niz w jakims malym okienku w mailach, ktore moze dojda, a moze nie zostaly opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego polecam dyskutowac wymiany przed ich wyslaniem na Yahoo poprzez PMy tutaj na forum. Nie dosc, ze jest historia to jeszcze latwiej sie dyskutuje w zwyklym watku prywatnym niz w jakims malym okienku w mailach, ktore moze dojda, a moze nie zostaly opisane.

Pełna zgoda. Najlepiej jest negocjowac poza ligą na Yahoo a tam tylko finalizować wymiany.

Duzo latwiej jest poznac wzajemne potrzeby i dopasowac oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też już w przyszłości nie będę brał takich graczy. W dwóch ligach mam Westbrooka i przez niego w roto nie awansuje, a w h2h odpadnę :/.  Choć ten przynajmiej coś grał w porównaniu do twoich graczy.

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym spytać co sądzisz o draftowaniu graczy po dłuższych kontuzjach. k****

Pytasz jakby byla jakas sprawdzona regula ;-)

A watpie, ze taka jest poza tym, ze zawsze jest duzy zakres mozliwosci co sie stanie - w wiekszosci przypadkow ryzyko oznacza straty, ale beda tez przypadki graczy, ktorzy okaza sie byc stealami bo wszyscy bali sie ich dotknac. I to powoduje, ze calkowite olewanie tej grupy graczy tez nie jest do konca optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to to value i jak się to liczy :tongue:?

Wyliczenia wartosci zawodnikow w poszczegolnych kategoriach [i ogolem] na podstawie Monstera...

https://basketballmonster.com/PlayerRankings.aspx

 

A wyjasnienie przekleje z ich FAQ

 

"How are player values calculated?

 

Player values are based on the standard score statistic, where a value of 0.0 is the average for your league. Anything positive is better than the league average, negative worse. As a general guideline, a value of 2.0 and above for an individual category is very good, -2.0 and below, really bad. For a more detailed description of standard scores, please click http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_score "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Za zgoda zainteresowanych przerzucam pytania z priva bo w ten sposob wiecej osob moze skorzystac i cos poradzic ;-)

 

[...]to będzie mój pierwszy sezon.Jako że nie lubię być zaskakiwany i mieć wszystko zaplanowane już teraz myślę nad składem jak mogę się najlepiej przygotować,mam już potrzebne strony ze statami.Na co zwracać największą uwagę,

powiedz mi od czego wgl jest sensownei zacząć? kto przydzieli mi drużynę? możesz pomoc mi to ogarnać ?

Odpisze Wam obu jednoczesnie i sprobuje zeby pasowalo to do kazdego debiutanta, ktory bedzie mial te same pytania ;-)

 

Moim zdaniem najlepiej to wszystko ogarnac w nastepujacy sposob [i w takiej kolejnosci! Choc niekoniecznie wszystko dzisiaj bo to moze troche potrwac takze mozna np punkt dzisiaj, inny punkt jutro, a jeszcze inny pojutrze itp itd]:

 

1) przeczytac pierwszy post tego watku - http://www.e-nba.pl/topic/3012-faq-dla-debiutantów-w-fb/?p=229979#entry229979

Tak, wiem, ze to sie wydaje dlugi tekst, ale post zostal napisany specjalnie z mysla o osobach zaczynajacych i sa tam wlasciwie wszystkie podstawowe sprawy dotyczace samej gry.

 

2) Po zapoznaniu sie z pkt1 wejdzcie sobie na mocka - http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/mock_lobby?lobby=auction

To aplikacja, ktora dziala i wyglada tak samo jak prawdziwy draft, ale wyniki sa kasowane po zakonczeniu, wiec mozna sobie probowac wiele razy bez zadnych kosztow.

 

Co wazne to jak wejdziecie tam np dzisiaj pewnie bedziecie draftowac sami z kilkunastoma botami Yahoo. To duzo gorsza zabawa niz z innymi ludzmi [bo boty podbijaja automatycznie i zgodnie z przypisanym algorytmem], ale zeby zobaczyc jak to dziala oraz wyglada powinno wystarczyc i chociaz raz warto wejsc.

 

Co prawda mamy tu watek do umawiania sie na mocki - http://www.e-nba.pl/topic/3585-mock-drafty-201415/ , ale na razie malo sie tam dzieje bo jest daleko do naszych draftow, dopiero za pare tygodni powinno byc duzo wiecej chetnych i zwykle codziennie byly jakies proby i wtedy sprobujcie ponownie.

 

3) W przygotowaniach wazny jest jakis punkt zaczepienia by nie wymyslac kola od nowa w zwiazku z tym polecam postudiowanie historii [chociaz tylko sezonu 2013/14 w kilku roznych ligach] - http://www.e-nba.pl/topic/3035-wszelakie-dyskusje-miedzyligowe/?p=231482&do=findComment&comment=231482

Dzieki linkowi do ligi na Yahoo mozecie sprawdzic jak wygladaly drafty [zakladka "Draft Results"], kto ile kosztowal dolarow, jakie druzyny zostaly zbudowane i jakie mniej wiecej wyniki to przynioslo [zakladka "Full Standings"] ;-)

 

4) Po punkcie 3 zorientujecie sie, ze ceny zawodnikow sa rozne miedzy ligami, ze powstaja bardzo rozne druzyny i zaden zawodnik czy strategia nie gwarantuja sukcesu... i wlasnie taka roznorodnosc powoduje, ze fantasy jest swietna rozrywka ;-) Bo kazdy ma swoja opinie i poniewaz sie one roznia miedzy soba to prowadza do roznego przebiego draftu i sezonu.

 

5) W ramach przygotowan do nowego sezonu musicie sie zastanowic ile byscie zaplacili wirtualnych dolarow z budzetu 200 za kazdego istotnego zawodnika, ktory bedzie gral spore minuty w 2014/15... a najprostszym wariantem by to zrobic jest spojrzec ile zawodnik byl warty w zeszlym sezonie i sie zastanowic czy w Waszej opinii bedzie mial lepszy czy gorszy sezon czy mniej wiecej taki sam i adekwatnie dostosowac mu pensje. Dla ulatwienia moge Wam przeslac arkusz Excel, ktory automatycznie wylicza pensje za zeszly sezon wg modelu Monstera - dajcie znac w prywatnej wiadomosci na forum.

 

Jak cos tu pominalem to ktos wytknie i wtedy dopisze ;-)

 

 

ukierunkować się głównie na 2-3 kategorie np.PTS,FG%,REB czy w inny sposób i jak dołączyć do próbnego mocka?

Gramy w 9 kategoriach, wiec jak ukierunkujesz sie glownie na 2-3 to bedzie za malo na czolowke tabeli. Jesli juz chcialbys wybierac cos odnosnie kategorii to raczej zeby odpuscic walke w 1 czy 2 kategoriach [tzn kupowac zawodnikow slabych w 1 kategorii], ale wtedy w pozostalych powinienes celowac przynajmniej w srodek stawki. Jednak najczesciej przyjeta metoda jest proba walki w kazdej kategorii i stworzenie takiej mocnej wszechstronnej druzyny to fajne, ale i ambitne zadanie ;-)

 

Jak po tym wszystkim macie wiecej pytan, walcie smialo w tym watku!

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, wczoraj zapisałem sie do gry adzisiaj zapisze sie  kolega. pytanie co dalej mam robić? :smile: 

dostanę drużynę? Dopiero zaczynam przygodę :smile:

Powiedz koledze zeby zapisal sie tutaj - http://www.e-nba.pl/topic/3601-ligi-roto-201415-nowe-zgloszenia/

I na razie obaj czekacie na zakonczenie zapisow [do konca wrzesnia], a 1 pazdziernika wieczorem zajrzyjcie na forum i bedzie wszystko jasne gdzie i z kim gracie ;-) Planuje tez wyslac wszystkim wiadomosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.