Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej jestem za starym rozwiązaniem. Te jest do dupy i nawet nie chciało mi się w nim uczestniczyć.

Ale na czym konkretnie polegaly Twoje zastrzezenia? Uwazasz, ze jakies trejdy nie powinny przejsc? Ze przeszlo ich az duzo?

Z "jest do d..." nie mozna wyciagnac zadnych wnioskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje mi, po prostu. Poprzednie rozwiązanie było lepsze. Co tutaj więcej pisać?

"Dlaczego?" tzn z czego sie bierze ta opinia.

 

 

Liczyłeś ile było dealow i ile wet w stosunku do zeszłego roku?

Tego jestem ciekawy i planowalem wrzucic jakies podsumowanie, ale dzisiaj za duzo spedzilem na wynikach, wiec moze w weekend to ogarne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli osobom, ktore juz byly "za" sie podobala zmiana, a tym ktore byly przeciw nie? Bardzo ciekawa dyskusja ;-)

 

Taka opcja veta jest po prostu nieczytelna, słabo dostępna, gdzieś na dole strony ligi na yahoo i nie wszyscy z pewnością o tym wiedzieli.

Jesli to uznac za glowny problem to przeciez jest on latwy do naprawienia...

wiecej informacji w wiecej miejscach plus chodzenie po domach z ulotkami ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przewidywaniami liczba wymian wetowanych spadła. O co zapewne chodziło przeciwnikom weta jako takiego.

Natomiast jeśli chodzi o blokowanie strategiczne wymian (co nigdy nie zostało udowodnione, ale za to taplaliśmy się w ciepłym błotku wygodnych insynuacji) - doszło do sytuacji przeciwnej i przechodziły wymiany skandalicznie nierówne.

 

Dlaczego? Może przez słabą czujność managerów, może przez brak chęci do jawnego wyrażania opinii a może z innych względów, które mają równie mało wspólnego z równością wymiany.

 

W III South na początku grudnia poszła wymiana Marc Gasol (Top30 wówczas. Top40 na koniec sezonu) za W.Cauley-Steina i Jalena Browna (obaj ~Top120 wówczas i za sezon).

Jawne weto poszło od Washko i mnie. Czemu tylko od nas dwóch? Oczywiście mam swoje zdanie na ten temat, ale chwilowo się powstrzymam.

 

Powiem jeszcze celem ciekawostki, że liga w ogóle nie była zbyt gadatliwa. Po drafcie i jego analizach napisaliśmy może z 75 postów - z czego pewnie 1/3 jakoś dotyczyła rzeczonej wymiany.

 

Aaa i jeszcze jeden zabawny smaczek całej zmiany - przypominam, że za takim modelem głosowało całe 24% respondentów.

Ale nie ma co się czepiać przecież ludzie mieli możliwość wypowiedzenia się i się wypowiedzieli. Powiem Wam jedno - w podobny sposób (tylko działając z premedytacją, a nie bezmyślnie tak jak tutaj) steruje się wynikami wyborów i utrzymuje iluzję demokracji  :grin:

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Male wyznanie z mojej strony...

6 sezon bede organizowal drzewko, ale bedzie to pierwszy gdy robie to glownie z psiego [wilczego?] obowiazku.

 

Niestety moj entuzjazm wobec drzewka mocno opadl bo:

1) wielkosc rozgrywek sie juz jakby ustabilizowala, wiec sny o rosnacej potedze fantasy odpadaja,

2) dyskusji w ostatnim roku bylo tyle co kot naplakal, a to traktowalem jako duza zalete zebrania tylu maniakow w jedno miejsce,

3) coraz wiecej sie przebija negatywnosci [zwlaszcza temat weta jest oslabiajacy] gdy jednoczesnie

4) jest coraz mniej podziekowan. Serio, policzcie sobie posty ze slowem "dziekuje" [albo nawet te glupie lajki!] za caly zeszly rok i wg mnie to jest zenujace jak malo osob podziekowalo za organizacje. Gdybym tu zerznal popularnego mema z internetu bylby wiekszy efekt niz dziesiatki godzin spedzone na ogarnianiu lig w ktorych nawet nie gram...

 

To wszystko razem powoduje, ze kwestionuje po co to robie. By sobie zagrac w jednej lidze? Bez sensu...

W zwiazku z tym dla zwiekszenia motywacji sprobuje eksperyment pt "postaw piwa organizatorowi".

Tzn nie interesuje mnie faktycznie piwo [bo go bym nawet nie wypil] ani tym bardziej nie chcialbym sie na nie umowiac z ludzmi w roznych czesciach kraju [bo jestem dziwny i wole maila], ale to ladniejsze okreslenie zebrania o dotacje. Jakie i w jakiej formie to cos wymyslimy PMami na privie, ot kwestia wykazania woli.

 

Przy czym z gory podkreslam, ze to jest na zasadzie dobrowolnosci i NIE wiaze sie z zadnymi efektami na same rozgrywki, wiec postawienie tego przyslowiowego piwa nie oznacza, ze bedzie inny wynik losowania czy przymkne oko na spoznienie. Za postawienie 10 "piw" bede oczywiscie bardziej wdzieczny, ale 10 razy zerowy efekt na ksztalt rozgrywek to wciaz bedzie zero.

Z mojej strony to jest tylko koncepcja "jesli nie moge liczyc na 100+ podziekowan to moze chociaz znajdzie sie 10+ glebszych"...

 

Ewentualnie jakby ktos chcial calkiem przejac organizacje niech da znac.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male wyznanie z mojej strony...

6 sezon bede organizowal drzewko, ale bedzie to pierwszy gdy robie to glownie z psiego [wilczego?] obowiazku.

 

Niestety moj entuzjazm wobec drzewka mocno opadl bo:

1) wielkosc rozgrywek sie juz jakby ustabilizowala, wiec sny o rosnacej potedze fantasy odpadaja,

2) dyskusji w ostatnim roku bylo tyle co kot naplakal, a to traktowalem jako duza zalete zebrania tylu maniakow w jedno miejsce,

3) coraz wiecej sie przebija negatywnosci [zwlaszcza temat weta jest oslabiajacy] gdy jednoczesnie

4) jest coraz mniej podziekowan. Serio, policzcie sobie posty ze slowem "dziekuje" [albo nawet te glupie lajki!] za caly zeszly rok i wg mnie to jest zenujace jak malo osob podziekowalo za organizacje. Gdybym tu zerznal popularnego mema z internetu bylby wiekszy efekt niz dziesiatki godzin spedzone na ogarnianiu lig w ktorych nawet nie gram...

 

 

1) No niestety, tu raczej niewiele możemy zrobić:)

2) Były dyskusje, na przykład o wecie:)

3) W dyskusjach z reguły jest bardzo wiele negatywności. Jeśli liczysz na dużo dyskusji pełnych pozytywnych fluidów, to myślę, że możesz się nie doliczyć:)

4) Wszyscy jesteśmy Ci wdzięczni, tak mi się wydaje, przynajmniej ja jestem bardzo wdzięczny, a przecież nalezę do osób, które dużo marudziły w przypadku weta, więc nie wiąż jednego z drugim, to ile osób wraca tutaj co roku i traktuje tę ligę priorytetową jest lepszą informacją na temat tego, jak bardzo nam się tu podoba niż liczba podziękowań i lajków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQu, organizacja tych rozgrywek wymaga mnostwo samozaparcia i zawsze bylem pod wrazeniem jak swietnie dajesz sobie rade, mniej podziekowan moze wynikac z faktu, ze ludzie po prostu przywykli juz do tego standardu :D ale jestem pewny, ze wszyscy tu tak jak ja sa Ci wdzieczni i trzymaja kciuki zeby tej motywacji nie zabraklo :) dzieki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq pamiętaj że noc jest najciemniejsza przed switem:) może ten sezon i Twoje wyznanie zmotywujesz kilka osób do większej aktywności i dyskusji z pozytywnym wydzwiekiem. Ja niezmiennie jestem wdzięczny bo wprawdzie od niedawna ale wyciągnąłem się w zabawę m. In. Właśnie dzięki sprawnej organizacji i możliwości dyskusji. Tak czy inaczej u mnie piwo masz na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.