Skocz do zawartości

/polska free/ eurobasket 2013 / polska free/


BiałaCzekolada

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj nie ma tematu Polski, gadamy o tym co zostało w grze.

 

Ogólnie to jedna nieprzyjemna rzecz rzuca się w oczy - pustki na trybunach. Dzisiaj Serbia-Ukraina smutno się oglądało jak na one-man show Pooh Jetera całe 7 osób odpowiadało głośnymi krzykami, a Ukraińcom przy osobistych przeszkadzał...Włoch. Jeden.

 

Nemanja Bjelica trochę podrósł, co? Ogólnie pamiętam, że jeszcze 2-3 lata temu ustawiał się bardziej na obwodzie, a teraz gra typowo jak point forward - ogólnie full package po obu stronach, niesamowity atletyzm przy tym wzroście i albo trafi do NBA za parę chwil, albo będzie zgarniał All-EL w hurcie.

 

Drabinka w grupie F jest dosyć fajna, o ile Grecja zamierza wygrać dwa pozostałe spotkania i zakładając że jej się to uda przy jednoczesnym ograniu Finlandii przez kolejno: Hiszpanię i Słowenię - to praktycznie sprawę tego kto wylatuje rozstrzygają Włosi, szczególnie w jutrzejszym pojedynku z Chorwacją.

 

Grecja jest chyba (paradoksalnie) najmocniejsza z całej tej stawki, ale wydaje mi się że ta porażka z Finlandią w pierwszej rundzie się na nich odbije i odpadną po +/-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goran Dragic hoho

 

Spanoulis trochę nerwowo rozgrywał akcje Greków, kiedy jeszcze była szansa na przywrócenie do żywych, no i trochę z pomocą homecourt advantage u sędziów, Słoweńcy praktycznie elminują Greków z turnieju. Szkoda.

 

Dzisiaj Ukraina musi wygrać z Litwą i podejrzewam, że będą małe szachy na szczycie grupy E, żeby wylądować celowo na 3.miejscu w grupie, unikając w ćwierćfinale Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego mnie nauczył ten turniej:

 

- biegając zbyt szybko można zrobić sobie krzywdę

 

- jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy

 

- 5% z gry przy akcjach kończonych z kontaktem to sukces

 

- rzut po 20 sekundowej akcji jest lepszy niż rzut po 10 sekundowej akcji

 

- każdy kontratak należy przerwać faulem. Jest ich tak mało, że i tak nie grozi nam zbyt szybkie przekroczenie limitu fauli

 

- Zoran Dragic mógłby mieć na imię Czesiek i być bohaterem "Czekając na sobotę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to fajne jest to, że praktycznie nie ma podkoszowych, którym strach byłoby rzucić kulkę do ręki. Ilość dobrze podających big menów jest porażająca, a przecież paru wybitnych nawet nie przyjechało.

Plus generalnie atak zespołowy jest bardziej oparty na ruchu całej drużyny i dzieleniu się piłką niż pojedynczych akcjach dwójkowych - a że wychodzi to czasami tak pokracznie jak gra dobrych kumpli na WF-ie to inna bajka. Rzadko też spotyka się całkowitych zadaniowców - większość "niskich" ma all-around game.

 

Taka Serbia przyjechała na 60% mocy, ale jest czystą ekranizacją wielkiej powieści jaką jest podręcznik do gry w koszykówkę, przez co grają nieźle i ogląda się ich świetnie.

 

- - - Updated - - -

 

I w ogóle rama z tych zawodników - 'chłop jak dąb', tak przywykło się mówić o koszykarzach - a co drugi wygląda jak kasjer z Lidla obok mnie, gdyby tylko wsadzić go na jakiś obcas. Valanciunas ponoć przypakował, dobre sobie.

 

Nenad Krstic jest zdecydowanie największy na tym turnieju, co też jest dość zabawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goran Dragic hoho

Dzisiaj Ukraina musi wygrać z Litwą i podejrzewam, że będą małe szachy na szczycie grupy E, żeby wylądować celowo na 3.miejscu w grupie, unikając w ćwierćfinale Hiszpanii.

1) nie musi i nie wygrała

2) a skad wiesz na którym miejscu będzie Hiszpania jak moga przegrać z Włochami.....

nie jest tak, ze wygrana Grecji i Słowenii razem z Hiszpania daje nam mecz Hiszpania Francja i to z tego miejsca o którym piszesz?

 

yurniej IMO robi się coraz lepszy a od ćwierćfinału to juz będą emocje choć nie wiem czy wtedy "potęgi" nie włączą szóstego biegu bo w sumioe rozstawienie jak nie ma US teamu nie ma żadnego znaczenia..... seed#1 nic nie daje poza potencjalnym ciut lżejszym rozstawieniem, które i tak jest niepewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nedovic ma papiery na bycie niezłym gościem z ławki w NBA. Lubię typa nawet.

 

Szkoda, że nie ma Milosa bo Serbia ma w pipkę fajny zespół teraz. Z nim to ich typowałbym na zwycięstwo, a bez niego to nikt nie wydaje się faworytem. Teraz właściwie kazdy może wygrać z kazdym, ale Litwa ze swoimi podkoszowymi wydaje się najbardziej stabilna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nedovic ma papiery na bycie niezłym gościem z ławki w NBA. Lubię typa nawet.

 

Szkoda, że nie ma Milosa bo Serbia ma w pipkę fajny zespół teraz. Z nim to ich typowałbym na zwycięstwo, a bez niego to nikt nie wydaje się faworytem. Teraz właściwie kazdy może wygrać z kazdym, ale Litwa ze swoimi podkoszowymi wydaje się najbardziej stabilna...

Nedovic? to teraz w GSW jest, tak?

jak się Curry połamie to przez brak kokurencji coś tam pogra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sceptycznie jestem nastawiony dla białych obwodowych z europy. może nie dać sobie rady w obronie (wiem wiem PG w NBA może być kołkiem).

no ale on gral wlasnie przeciwko prawie wylacznie graczom nba.

 

btw - Serbom brakuje nie tyle moze Teo (pomimo ze jestem fanem to mniej pilki w rekach jednego gracza ma tez plusy) co skrzydlowych - Keselja, Velickovica, Savanovica, Macvana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.