Skocz do zawartości

Nowy sezon w NCAA. Kentucky vs Kansas?


ignazz

KTO MISTRZEM NCAA  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. KTO MISTRZEM NCAA

    • Kansas z Wigginsem
      20
    • Kentucky z Randle'em
      9
    • Inna ekipa
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Sezon ogórkowy w NBA więc powoli przymierzam się do przygotowań do nowego sezonu i w lidze zawodowej ale i w NCAA. Dlaczego? powód jest prosty... Mocny draft!
W następne lato będziemy świadkami szaleństwa draftowego, część ekip NBA ostrzy sobie zęby i już w lato zaczęły tanking mode operation ale zanim do tego dojdzie czeka nas pełen sezon w NCAA z bohaterami draftu jako aktorami na parkiecie.

Ze wstępnej analizy NCAA ma dwóch faworytów: Kansas Jayhawks i Kentucky Wildcats.
Oba zespoły zostały oczywiście ograbione z graczy przechodzących do NBA:

Kentucky: Noels, Goodwin,
Kansas: Mclemore, Withey

ale potencjał został wzmocniony przez nowe nabytki - Andrew Wigginsa & Juliusa Randle'a.

Jak to wygląda?


Faworytem jest Kentucky które obok Randle'a ( szykowany top#5 pick dla mnie osobiście #2) posiada kolejne mocne prospektasy w osobach: C Willie Cauleya, PG Andrew Harrisona (obaj top#10), SG Younga (top#20) oraz SF Poythressa (top#40) co sprawia, ze mają kompletną S5 z Polsonem i Hoodem na rezerwach.
No i pamiętajmy o Caliparim bo to też atut!
Watpliwości są co do harrisona i jego gry na PG ale pamietajmy, ze jeżeli u trenera da radę z tym zadaniem to jego akcje ( Cali wychodował Walla i Rose'a) jeszcze wzrosną..... warunki do gry ma 6'5 i zasięg łap 6'8. To główna zagadka zespołu.

Drugim mocnym faworytem jest Kansas gdzie do szykowanej jedynki Wigginsa dochodzą SG Selden (top#10) C Embiid (top#15), PF Ellis (top#20) i z jedną dziurą w składzie na PG! Elliah Johnson nie dostał się do NBA i jest graczem Anwilu!!! Zostaje malutki Naadir Tharpe. Lederem z marszu stanie się Wiggins ale właśnie jego braki w ballhandling skills przy słabszej grze PG moze być problemem dla zespołu. Chyba jedynym większym dla tego zespołu.

Nie zapominajmy oczywiście o Duke czy Oklahoma State ale ten sezon to chyba taka potrzebna wszystkim mega polaryzacja na 2 mocne teamy oparte niestety na bardzo młodych graczach, którzy muszą się sprawdzić w ogniu walki i za rok pewnie natychmiast ruszą na podbój NBA.....

Co fani NCAA na to pytanie?

Kansas? Kentucky? czy ktos inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kentucky all the way.

Kansas nie maja odpowiedzi na Andrew H i Randle'a, a Aaron H/Young chociaż troche zwolnia duo Selden/Wiggins. Będzie Kansas brakować kreatora, ale do finału dojdą na star power + defense, no chyba że Duke coś pokaże. Parker jest skillor niesamowity, a spacing w Duke jak zawsze wymiata, ale bez przyzwoitego centra będzie bardzo ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wspomniałeś o Arizonie. Dwie mocne klasy pod rząd i na prawdę robi się tam bardzo ciekawie. Michigan State również maja bardzo ciekawy sklad (praktycznie zero osłabień) z mózgiem druzyny Applingiem na czele, który powinien dzielić i rządzić w Big Ten i Harrisem, którego gra bardzo podobała mi się w poprzednim sezonie. Do tego dochodzi Dawson u którego nie widać już śladów ACL i Payne, także dla Michigan St. każdy inny wynik niż Final Four będzie porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie dziwi wysoka pozycja Smarta w mockach na przyszły rok?

 

W tegorocznym drafcie nie był nawet pewną jedynką... Ale w przyszłorocznym który ma rozkurwiać co chwile widze go w top 5...

Musicie w końcu zrozumieć, że ten draft nie będzie tak mocny jak się niektórym wydaje.

Smart w porównaniu do innych, w większości świeżaków prosto z HS będzie bardzo NBA ready i to po obu stronach parkietu.

Popatrzyłem teraz na mocki i tylu potencjalnych bustów w loterii to nie widziałem dawno.

Są Wiggins i Randle, ok. Ale reszta to gracze wcale nie lepsi od tych tegorocznych. W dodatku draft 2013 był o niebo głębszy, przynajmniej na ten moment się tak wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie w końcu zrozumieć, że ten draft nie będzie tak mocny jak się niektórym wydaje.

Smart w porównaniu do innych, w większości świeżaków prosto z HS będzie bardzo NBA ready i to po obu stronach parkietu.

Popatrzyłem teraz na mocki i tylu potencjalnych bustów w loterii to nie widziałem dawno.

Są Wiggins i Randle, ok. Ale reszta to gracze wcale nie lepsi od tych tegorocznych. W dodatku draft 2013 był o niebo głębszy, przynajmniej na ten moment się tak wydaje.

Trzeba rozgraniczyć głębie od jakości topu, to że będzie kilku studów nie przekłada się odrazu na jakośc draftu, znaczy co kto lubi dla tych top 4 ekip to rewelka ale reszta zamiast dostać dobrych grajków na lata, jak w tegorocznym drafcie, dostanie typów których może nie byc w nba po 3 latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga draft 09 wydaje sie byc po latach niesamowicie mocny, chyba najglebszy draft w historii. Galinari, Hibbert, lMayo, Love, Rose, Gordon, Lopez, Westbrook, Anderson. Po prostu miazga.

A kim jest Mayo ? Kim jest Gallinari ? Kim jest, póki co, Gordon ? Draft mocny ale nie szalej.

 

- - - Updated - - -

 

Popatrzyłem teraz na mocki i tylu potencjalnych bustów w loterii to nie widziałem dawno.

Są Wiggins i Randle, ok. Ale reszta to gracze wcale nie lepsi od tych tegorocznych. W dodatku draft 2013 był o niebo głębszy, przynajmniej na ten moment się tak wydaje.

Aha. Czyli wiesz lepiej niż w zasadzie każdy publiscysta zajmujący sie NBA w stanach ? Jeszcze nie czytałem ani nie słyszałem żadnej analizy w tym roku, która by potwierdziła to co piszesz. Nie oglądam HS więc zdaje się na ich opinie, a dominujące są takie, że jak możesz mieć pick w okolicach 25 to trzymaj i nie oddawaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga draft 09 wydaje sie byc po latach niesamowicie mocny, chyba najglebszy draft w historii. Galinari, Hibbert, lMayo, Love, Rose, Gordon, Lopez, Westbrook, Anderson. Po prostu miazga.

 

 

2008 Panie.....

 

głębia jest bo dalej szli....

Batum, Ryan Anderson, Ibaka, George Hill, Pekovic, DeJordan, Chalmers, Asik, Moute, Goran, Hick, Mcgee, Bayless, Speight - bardzo przydani lub ponad to gracze....

 

jeżeli chodzi o ilość przydatnych to owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kim jest Mayo ? Kim jest Gallinari ? Kim jest, póki co, Gordon ? Draft mocny ale nie szalej.

 

- - - Updated - - -

 

Aha. Czyli wiesz lepiej niż w zasadzie każdy publiscysta zajmujący sie NBA w stanach ? Jeszcze nie czytałem ani nie słyszałem żadnej analizy w tym roku, która by potwierdziła to co piszesz. Nie oglądam HS więc zdaje się na ich opinie, a dominujące są takie, że jak możesz mieć pick w okolicach 25 to trzymaj i nie oddawaj.

Galinari? Top5-7 sf ligi. Gordon zdrowy wygladal na top4-5 sg ligi. Mayo bardzo dobry 6th man, w obecnej biedzie na sg calkiem dobra dwojka. Poza tym nie wymienilem chociazby Ibaki, Batuma, Asika i Hilla. Podaj mi te lepsze drafty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli wiesz lepiej niż w zasadzie każdy publiscysta zajmujący sie NBA w stanach ? Jeszcze nie czytałem ani nie słyszałem żadnej analizy w tym roku, która by potwierdziła to co piszesz. Nie oglądam HS więc zdaje się na ich opinie, a dominujące są takie, że jak możesz mieć pick w okolicach 25 to trzymaj i nie oddawaj.

Co ty pierdolisz, Givoni mówił już z kilka miechów temu to co napisał @Maciek, to nie jest żadna tajemnica że poza kilkoma studami draft może być cienki, opinię o jego płytkości akurat większość ekspertów powtarza, Hype jest co najwyżej w związku z takimi nazwiskami jak Wig; Parker czy Randal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej czytam u analityków, że draft będzie i głęboki i bogaty w graczy na których możesz budować przyszłość... po prostu do NCAA wkroczyła nowa fala graczy, choć oczywiście mam też wątpliwości o których pisałem, ze brakuje mi takich gwiazd które spędza pełne 4 lata na uczelni......

 

z resztą jak masz powiedzmy top#5 graczy z mega talentem i ciekawą przyszłością to automatycznie talenty "przeciętne" które w poprzednich latach byłyby na topie przesuwają się niżej co przecież sprawia, że draft jest głębszy już o te 5 pozycji....

 

z innej strony to same kluby NBA rozpoczęły napinkę polując na picki właśnie tego draftu stąd chyba jakieś rozeznanie maja a oczekiwania tankujących ekip ( dawno nie było takiej historii chyba 1997 i 2003) sprawiają że coś jest na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1378542_10153267969090442_310230711_n.jpg

 

dla wszystkich ktorzy mowili ze wigginsowi blizej budową do kd niż do lebrona. lebron w szkole sredniej tez nie byl jeszce taką bestią. a wiggins po roku w collegu bedzie jeszce większy a w nba jeszce sie rozrośnie więc dla mnie fizycznie i atletycznie to drugi lebron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.enbiej.pl/2013/02/16/pilka-do-kosza-uczelniane-kariery-zawodnikow-meczu-gwiazd-konferencja-wschodnia/

 

wystarczy spojrzeć na foty w tym artykule

 

do czasu wszyscy bardzo podobnie wyglądają a najbardziej rozbawiło mnie zdjęcie młodego Chandla....

 

LBj miał nawet słabszą bazę:

 

http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=TN2tBVmzr1wWNM&tbnid=dTntWwg_aWf4OM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fespn.go.com%2Fhigh-school%2Fboys-basketball%2Fstory%2F_%2Fid%2F4686554%2Fall-decade-boys-basketball-team%2F&ei=Sx1uUtL5LYSn0QXh-IDwCQ&bvm=bv.55123115,d.ZGU&psig=AFQjCNHgOtX_aentDVmuBqKZ-GyfVPue-w&ust=1383034408165414

 

 

edit: zobaczcie na opis Wagnera najbardziej cichy zmarnowany talent wszechczasów bo każdy płacze Oden, Beas, Brown czy olowkandi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.enbiej.pl/2013/02/16/pilka-do-kosza-uczelniane-kariery-zawodnikow-meczu-gwiazd-konferencja-wschodnia/

 

wystarczy spojrzeć na foty w tym artykule

 

do czasu wszyscy bardzo podobnie wyglądają a najbardziej rozbawiło mnie zdjęcie młodego Chandla....

 

Ciekawe też, że na zdjęciu z Wade'm widać Hinricha, a z Chandlą - Edka Currego. Te same postacie i rywalizacje przewijają się już od collegu, a często nawet high school (vide LeBron vs. Melo w HS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.