Skocz do zawartości

Fb#1 2013-14


Mar

Rekomendowane odpowiedzi

Co do terminu to czekamy na Buu i Juliusa. przypomnę, że mówimy o poniedziałku 28.10, godz. 21.30

 

Co do formy draftu:

aukcja - bulek, chytruz, szogo, ms9

snake - niedwor, popeye, rafał_super,

dostosują się (obojętnie) - obi

 

Dla osób, które nie miały okazji spróbować aukcji to kilka słów "z czym to się je".

 

Aukcja jest przeprowadzana na aplecie Yahoo. Nie ma znaczenia na którym miejscu wylosuje się/ustawi się dana osoba, więc czy ktoś będzie miał jedynkę czy dziesiątkę to bez różnicy. Wszyscy mamy do wykorzystania 200$. Tak jak w snake'u widzimy wszystkich graczy i po kolei nominujemy. Pierwsza osoba nominuje LeBrona i obowiązuje zasada kto da więcej. Później kolejna osoba nominuje następnego gracza i znów licytujemy. Aplet odmierza czas, najpierw jest 30 sekund na nominowanie gracza i 30 sekund na licytowanie z zastrzeżeniem, że jak jest mniej niż 10 sekund do końca to każde przebicie powoduje restart czasu do 10 sekund i tak do końca wyczerpania czasu.

Aplet kontroluje wydatki czyli nie możemy dać 200$ za Lebrona tylko musi nam wystarczyć pieniędzy, żeby zapełnić cały roster. Jeśli ktoś da 188$ za jednego gracza to reszta składu będzie musiała zostać kupiona za dolara.

Teoretycznie możemy mieć w składzie LeBrona i Duranta, co jest wykluczone w snake'u.

 

Możemy się spotkać na jakimś mocku, żeby każdy mógł sobie wypróbować w praktyce aukcje. Od razu dodam, że osoby, które testowały aukcje przewagi mieć nie będą ponieważ ja do tej pory draftowałem w aukcji na 15 zespołów, a to zupełnie inny rodzaj draftu ze względu na ceny zawodników. W roto i 15 osobowych ligach Lebron i Durant idą po 80kilka$, ciekawe po ile pójdą w lidze opartej na punktach.

 

Czas trwania draftu? aukcja trwa dłużej, biorąc pod uwagę, że wybierzemy 130 graczy (10 zespołów po 13 zawodników) i licząc minutę na wybór to wychodzi trochę ponad 2 godziny. Drafty w 15 osobowych ligach trwa około 3 godzin więc w 2,5 godziny powinniśmy się spokojnie wyrobić.

 

Gdzie znaleźć mocki?

strona fantasy -> draft central -> mock drafts i koniecznie wybrać auction mock drafts

Edytowane przez ms9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przede wszystkim chodzi o to, żeby nie wyskoczyć od razu z przesadzoną ceną za tych najlepszych, albo w drugą stronę, że będzie mi się wydawać, że lepiej tyle nie dać, a ci którzy już to przeżyli będą mieć większą kontrole nad wydatkami.

 

No nic, zostały mocki i analiza :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za snakiem jednak jestem. Od następnego roku w fb1 aukcja. Jak większość będzie za aukcją to się dostosuje.

 

- - - Updated - - -

 

Ja zmieniam zdanie. Jestem za snakiem. Za rok w FB1 aukcja. Jak większość bedzie za aukcją to się dostosuje oczywiście. Obi wyrównaj rywalizację na 4:4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym osobiście bez nawołań wzywających innych do oddania konkretnego głosu, bo taki lobbing jest nieco śmieszny. Każdy ma swoje refleksje, Obi pisał wielokrotnie, że się do aukcji dostosuje, a osoby twardo stające za snakiem i nie biorące pod wzgląd aukcji same stawiają siebie w nie najlepszym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulek, uważam, że przesadzasz. Skąd przekonanie (u Ciebie graniczy prawie z nieomylnością), że aukcja jest dużo lepsza niż snake?

 

Snake to większe możliwości wykazania się umiejętnościami bo jest trudniejszy. W aukcji uważam, że łatwiej jest sklecić dobry skład i na dobrą sprawę możesz go wybrać przed draftem (ewentualnie z jakimiś zmianami jeśli cena jakiegoś gracza zbyt nadto podskoczy). Snake jest dużo bardziej nieprzewidywalny. Wadą snake'a jest przewaga związana z wylosowaniem top2 picków. Gdyby nie przewaga jaką robią Lebron i Durant to również byłbym za snakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ms9, może reaguję trochę dosadnie, ale taki już jestem, że mówię i pisze raczej wprost ;)

 

Skąd przekonanie? Widzisz, ja akurat myślę, że snake jest jednak po prostu prostszy niż aukcja, bo bierze się najlepszego potencjalnie zawodnika. W aukcji trzeba bardziej kombinować, jednych odpuszczać, innych licytować, ale jak już licytować, to wiedzieć, do jakiego momentu itd. Aukcja to większe pole do popisu jeśli chodzi o strategię, można mieć zawodnika, którego się koniecznie chce, ale przeszarżowanie w następnych fazach draftu może się nie opłacić. I z drugiej strony, nadmierne oszczędzanie też nie popłaca, bo co z tego, że zostanie kasa, skoro wszyscy ciekawi już będą wyoutowani a po pozostalych nie będzie się z klim bić. I właśnie fakt, iż trzeba po prostu znaleźć ten złoty środek, powoduje, że wielu się w aukcję wciągnęło.

 

Ja myślę, iż zasadniczym problemem niektórych jest to, że odwlekają moment, żeby spróbować aukcji. Jakoś nie wierzę, żeby było wielu takich, którzy zadraftowali aukcją, dobrze im poszło, ale wrócili do snake'a. Jeśli się spróbuje aukcją i się draftu nie skopie, to się już raczej człowiek nie zniechęci.

 

Naprawdę panowie, aukcji się nie ma co bać, a ci, którzy już podchodzili do aukcji wcale nie muszą być w lepszym położeniu. Każdy draft jest inny i wszelka próba taktyki na draft może pójść w miarę rozwoju sytuacji w łeb.

Ja draftowałem aukcją może z 3-4 razy i szło raz lepiej, raz gorzej. To nie jest tak, że bulek chce aukcji, bo jest pewien, że wtedy wszystkich rozwali. Bynajmniej, bo aukcyjnego draftu na 10 osób jeszcze nie robiłem i tak de facto sam nie wiem jaką taktykę zastosować. Ale węża uważam po prostu już za przeżytek, ponadto osoba, która wygrywa wężem wcale niekoniecznie jest lepsza od tej, która zajęła 7-8 miejsce, czasem trzeba mieć to szczęście, trafić na dobry numerek, czy na grajka, który nieoczekiwanie wypłynie. Natomiast trudno już powiedzieć, że żeby wygrać aukcję, trzeba mieć fuksa. Tu już potrzeba czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulek, uważam, że przesadzasz. Skąd przekonanie (u Ciebie graniczy prawie z nieomylnością), że aukcja jest dużo lepsza niż snake?

Wprawdzie nie jestem bulek, ale snake może być lepszy tylko w świecie osób, które się do niego przyzwyczaiły i z jakichś powodów nie chcą robić aukcji.

 

Przy snake w 10 osobowej lidze, gdy masz 1 pick walczysz w sezonie o to, żeby nie spaść na 2 miejsce, gdy masz 2 pick walczysz by nie wypaść poza top 4, z 3 do w porywach 6 pickiem możesz wyszarpać podium jak ci zajebiście pójdzie, a z 7-10 możesz zamykać sezon w październiku, bo nie masz żadnych szans na czołówkę w lidze z kumatymi zawodnikami. To z grubsza losowanie i epoka kamienia łupanego. W aukcji 100% zależy od ciebie, jak jesteś zajebistym wymiataczem i Jordanem fb to możesz wygrać 10 sezonów z rzędu, kiedy przy snake 8 na 10 razy wygra posiadacz LeBrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-nba.pl/forumdisplay.php?84-Roto-League

 

Tu jest temat mock drafty, goście się umawiaja na próby. Wprawdzie format roto i więcej osób w ligach, ale można obczaić jak to z grubsza działa. Nie jest to żadna filozofia, wyskakuje np Al Jefferson, klikamy ile chcemy za niego zapłacić, jak nas przelicytują to podbijamy cenę albo odpuszczamy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, aplet Ci tego zabroni. Przeczytaj mój post z opisem aukcji.

Na Lebrona czy Duranta możesz wydać maks. 188$, na pozostałych po 1$. Aplikacja nie pozwoli Ci wydać 189$.

 

Musisz wybrać 13 zawodników, później możesz ich wywalać na FA.

 

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba

draft central

mock draft

auction mock drafts

wybierasz ligę z 10 osobami i draftujesz. Nigdzie się nie musisz zapisywać, licytujesz, kończysz draft i tyle Cię widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulek, nie zabraniaj innym lobbowac, jezeli twoje posty w 110% robia to same :)

 

Ja uwazam, ze za duzo wage ma w naszej lidze draft, poniewaz przestalismy wogole trejdowac. Nie uwazam, ze wybranie Lebrona czy Duranta automatycznie daje wygrana, z pickami 20,21 oraz 40, 41 dalej trzeba wybrac graczy, ktorzy zagraja wszyscy na poziomie 45 do 55, a to wcale nie jest takie latwe.

 

Prawda jest taka, ze jezeli ktos sie naprawde rzetelnie przygotuje do draftu, a mam na mysli rzeczywiscie rzetelnie, analizujac ostatnie tygodnie i miesiace ostatniego sezonu, wszystkie trejdy, informacje na temat formy graczy na poczatku sezonu, to obojetnie czy bedzie wybieral snakiem czy aukcja i tak wybierze te perelki, ktory powoduja ze ladujasz w top3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popeye, w snake'u możesz się przygotowywać, wyczaić perełkę, ale co Ci po wyczajeniu, jeśli wcześniej ktoś Tobie ją podbierze... W aukcji jak obczaisz perełkę, wiesz do jakiej kwoty licytować, żeby się okazała Twoim stealem.

 

Rafał, nie wiem, czy gdzieś są zasady aukcji, ale pokrótce ms9 wyjaśnił. Jak chcesz licytować gracza, wciskasz "bid". Masz 30 sekund na licytację, tylko, że jak się pojawi na zegarze mniej niż 10 sekund, każde przebicie powoduje restart zegara do tych wspomnianych 10 sekund.

 

Nie ma graczy za 0 dolarów. Każdy po kolei nominuje gracza do licytacji. Jeśli nikt się nie zdecyduje zalicytować, ten gracz jest Twój za 1 dolar, bowiem cena nominalna każdego typka to 1 dolar. Jak wciskasz "bid" to przebijasz o 1 dolar, jesli chcesz od razu większa kwotę, wklepujesz ją z klawiatury, np. 30 i wtedy bidujesz. Myślę, że na pierwszym lepszym mocku wszystko skumasz od razu, bo jest to dość czytelne.

 

Maksymalna kwota, za jaką mozesz wylicytowac gracza to taka, żeby Tobie starczyło wziąsc pozostałych za 1 dolar. Yahoo to wszystko kontroluje, nie ma możliwości wybrania mniejszą ilość zawodników. Oczywiście nie ma też możliwości wybrania większej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale Roto jest temat "mock drafty". Wbij tam i spytaj się ludzi, czy ktoś nie reflektuje na mock draft, najwyzej Ty będziesz draftował pod kątem FB. To są typowo próbne drafty, bierzesz ludzi, ale nigdzie nimi potem nie grasz, także jak jeden nie wyjdzie, będziesz wiedział po prostu tyle, gdzie błąd popełniłeś. Jak co, ja moge dzis podraftować na mocku, żaden problem. Oczywiście im więcej ludzi tym lepiej, bo mock draft z botami nie jest emocjonujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnąłem reszte postów.

 

Według mnie jest taki napał na aukcje w tym momencie, że snake jest przedstawiany jak Osama Bin Laden, Szatan i tran w płynie w jednym! Wszystko źle, na nie, byleby dostać aukcje.

 

Wszystko zostało już napisane, ci którzy atakują węża mają racje, ci którzy nie chcą zostać wydymani na aukcji też mają.

 

 

Ja bym pomyślał nad jedną (być może przełomową) rzeczą. Trochę to zajmie przygotowań, ale przynajmniej wyrówna stawke i rozwiąże problem tej niesławnej przewagi managerów z topowymi pickami.

 

Otóż rozwiązaniem mogłoby być stworzenie średniego salary dla pierwszych 3-4 rund. Dany manager musi utrzymać się w wyznaczonej średniej (+ 5fppg). Po 4 rundzie wszyscy mamy po 4 równych zawodników (oczywiście wybieramy po kolei systemem wężowym). A potem już jedziemy z normalnym snakem i doprowadzamy draft do końca, wtedy tylko ci, którzy wynajdą perełki będą odnosić sukcesy i to zdecydowanie uatrakcyjni całe rozgrywki. Think about it!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki bywają trudne, ale błedem jest się zniechęcać :)

 

Raz się zrobi błąd, na kogoś sie przeszarżuje, na drugi raz się tego nie popełni. Weź to pod wzgląd. To jest tylko mock draft, nie chodzi o to, żeby od razu walnąć jakąś rewelkę, raczej po to, zeby wiedzieć, jak się to ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.