Skocz do zawartości

Fb#2 2013/14


Mar

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po co taka reakcja na parę słów szczerości? Mam swoje zdanie i mogę mówić je wprost, na tym polega trash-talk. Rozumiem Ciebie, że wolisz grać snakiem, ale staraj się też zrozumieć innych. Ja nie krytykuję tego, że nie znasz aukcji, ale mam prawo krytykować to, że tego poznać nie chcesz i dlatego jej unikasz.

 

Wiadomo, że jeden jest w tym bardziej ogarnięty, inny mniej. Ja to rozumiem, więc tym bardziej szanuję ludzi, którzy aukcji nie znają, ale są gotowi, by spróbować.

 

Czemu się nie umawiasz na mockdrafty? Czemu nie próbujesz sił w roto? Czemu nie pytasz się ludzi "doświadczonych" o taktykę? A teraz się dziwisz mojej szczerości, no sorry.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co taka reakcja na parę słów szczerości? Mam swoje zdanie i mogę mówić je wprost, na tym polega trash-talk. Rozumiem Ciebie, że wolisz grać snakiem, ale staraj się też zrozumieć innych. Ja nie krytykuję tego, że nie znasz aukcji, ale mam prawo krytykować to, że tego poznać nie chcesz i dlatego jej unikasz.

 

Ty czegoś nie rozumiesz. Nigdzie nie napisałem że się boję albo nie chcę poznać aukcji to są Twoje dedukcje albo pseudopsychoanalizy na poziomie przedszkolnym mające ustwaić Cię w tej dyskusji w roli światłego otwartego na zmiany a mnie zakompleksionego oldskula stojącego na drodze postępu, a to narracja nieprawdziwa. Rozumiem innych - chcecie grać w aukcję, nie rozumiem tylko dlaczego wasza chęć ma oznaczać że moja i inych chęć grania wedle starych zasad ma ustąpić przed waszą chęcią nowości. Wydaje mi się że skoro jesteście w mniejszości, to powinniście przyjąć inną drogę - załóżcie oddzielne rogrywki. Bardzo chętnie pogram w aukcję i poznam ligę z aukcją, ale takiej ligi nie ma przynajmniej nie na forum na zasadach fb. Nie rozumiem dlaczego chęć poznania czegoś nowego miałaby skutkować rezygnacją z gry według starych zasad. Ja chcę grać według starych zasad tak jak gram od ładnych kilku lat. To tak jakbyś powiedział wiesz co choć pogramy w tenisa ale jest jeden warunek jak gramy w tenisa to już zawieszamy granie w squasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja starałem się tylko zaargumentować aukcję, w dyskusje o mentalności i nastawieniu na otaczającą rzeczywistość dzieci w wieku przedszkolnym nie chce mi się włazić.

 

Z tenisem i squashem to nie wypaliłeś, bo to zupełnie inne dyscypliny. Snake'owy FP i aukcyjny FP to wciąż te same rozgrywki, z tą tylko różnicą, iż druga jest sprawiedliwsza i wymaga lepszej strategii niż branie potencjalnie najlepszego z dostępnych zawodników. W każdej z dyscyplin sportu zmieniają się przepisy i nie oznacza to, że automatycznie tworzy się inna dyscyplina...

 

Ja po prostu uważam, iż podobnie jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, żużel ewoluowały, tak również fantasy points powinno ewoluować. I to bez konieczności tworzenia osobnych rozgrywek.

 

Czy jak wcześniej grano w siatkówkę do 15, a punkt się zdobywało tylko po serwisie, a teraz jest inaczej, też tworzono siatkówkę rozgrywaną do 15 i siatkówkę do 25?

 

Choć tutaj to ok, po przemyśleniu, się jeszcze nie dziwię. Przedstawiciele lig od 2 do 6 niech głosują, w sumie nie wymagam, zeby w FB#5 grano koniecznie aukcję. Ale FB#1 powinna być elitarna, a ludzie, którzy tego się wypierają, nie wiem, czy są w odpowiednim miejscu.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolalbym na wszelki wypadek jednak 22:30 jak to nikomu nie robi specjalnie wiekszej roznicy. Choc moze byc i tak, ze spokojnie bedzie mi pasowala 22, jednak teraz jeszcze nie jestem w stanie w 100% stwierdzic.

 

Co do aukcji badz starego systemu... Draft jest szybszy i bardziej przewidywalny... Do tego juz w tamtym sezonie ktos chyba robil jakies podsumowania, gdzie wyszlo, ze najczesciej wygrywa jednak osobnik, ktory dostanie nr 1. Zreszta chyba golym okiem widac spogladajac na sc graczy jak to sie ksztaltuje. Aczkolwiek wiadomo, ze mozna to nadrobic dobrze wybierajac czy dobierajac z FA lub przeprowadzajac korzystne wymiany.

 

W kazdym razie ja wole, kiedy wszyscy maja dokladnie takie same szanse na poczatku i jak jest mozliwosc aukcji, to jestem za nia. Jesli bedzie draft - plakal tez nie bede, szybciej pojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu się nie umawiasz na mockdrafty? Czemu nie próbujesz sił w roto? Czemu nie pytasz się ludzi "doświadczonych" o taktykę? A teraz się dziwisz mojej szczerości, no sorry.

Teraz będziesz wystawiał mi cenzurki z tego co robię a czego nie? Nie znasz mnie, nie wiesz co robię, w jakich mockdraftach biorę a w jakich brałem udział, nie masz pojęcia czy gram poza forum w fb i gdzie i na jakich zasadach, ani z kim rozmawiam. Takimi pytaniami sugerującymi linię odpowiedzi się kompromitujesz.

 

Co do Twojej analogii i mojej metafory - jeśli chodzi o zmianę przepisów w siatce to dotyczyła zawodowców na co zawodowe instytucje się poprzez swych przedstawicieli ZGODZILI. Tutaj zgody nie ma, zwolennicy aukcji są w mniejszości. Jeśli gdzieś w jakiejś amatorskiej lidze zapaleńców nie było zgody na zmianę przepisów to nie widzę problemu aby do dziś grali sety do 15 punktów, ich wola ich sprawa, ja nie widzę problemu. Ba w przypadku plażowej zbieraniny nawet lepiej grać na starych zasadach, bo nowe są zmienione pod zawodowców a nie pod tych mających problem z niezepsuciem serwu!

 

Snake'owy FP i aukcyjny FP to wciąż te same rozgrywki, z tą tylko różnicą, iż druga jest sprawiedliwsza i wymaga lepszej strategii niż branie potencjalnie najlepszego z dostępnych zawodników

To Twoje zdanie. Ja cenię sobie wyżej losowość rozgrywki i podoba mi się snake, przykład ubiegłoroczny pokazuje że można wygrać nawet w fb2 nawet nie tylko mając 5 numer a więc najgorszy teoretycznie ale też w ogóle lecąc na autopicku. Moim zdaniem niesprawiedliwe jest wprowadzanie rewolucyjnej zmiany na zasadzie terroryzowania współgraczy. Zaproponowałeś coś, Twoje argumenty nie przekonały niemal nikogo, większość jest za dotychczasowym systemem, zamiast uszanować decyzje innych zaczynasz wdawać się w swoje mierne rozważania nad niskimi pobudkami jakimi kierują się forumowe leśne dziadki przy odrzucaniu Twej światłej, "elytarnej" propozycji do której wszyscyśmy niedorośli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post z fb1:

 

Nie bójcie się tak tej aukcji

Spadnięcie z ligi to nic strasznego.

 

Ale serio, piszecie o jakimś doświadczeniu. Nikt tutaj nie jest doświadczony w aukcji, więc nikt nie będzie miał przewagi.

Jeśli chodzi o działanie samego systemu, to w tym momencie otwarte są mock drafty, więc można spróbować kilka i być ekspertem od apletu aukcji.

 

A dobrych strategii nikt nie zna. Rok temu pierwszy raz spróbowaliśmy aukcji ale w systemie roto, więc to co innego

Wszyscy startują z tego samego pułapu, każdy ma równe szanse aby wymyślić dobrą strategię i wyruchać konkurencje (czego nie można powiedzieć o snake, gdzie nie ma równych szans). Poza tym draft aukcyjny jest ciekawy cały czas. Moim zdaniem warto spróbować, bo nie ma nic do stracenia a może być ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.