Skocz do zawartości

PLK 2013/2014


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów.

 

W Polsce mamy ligę biedną ale śliczną i bardzo wyrównaną o czym świadczy fakt, że po 4 kolejkach mamy jedną ekipę niepokonaną zwaną Energa Czarni Słupsk pod przewodnictwem charyzmatycznego i zapewne wszystkim znanego Andreja Urlepa.

Faworytem w tym sezonie jest drużyna Euroligowa i zarazem mistrz Polski Stelmet Zielona Góra. Stelmet zaliczył wpadkę właśnie z Czarnymi (bardzo dobry mecz dla każdego wybrednego konesera) i był w dołku po dwóch blamażach w Eurolidze z Bayernem i Malagą. Ale ostatnio wygrali u siebie ze Sienę i chyba wygląda na to, że się odbudują.

Turów, Trefl, Anwil, Energa, Rosa oraz Stelmet to czołówka, żadna z ekip nie powinna spaść poza szóstkę ale Rosa to nie jest pewna ekipa a Anwil ma szpital więc Śląsk Wrocław może tam wskoczyć. 

 

Wszystkich miłośników PLK (są tacy ?:D) oraz kibiców NBA namawiam do oglądania i komentowania tego działu aby trochę rozruszać temat. Większość z pewnością mieszka w Polsce i przebywa obok jakieś grającej drużyny więc nie powinien być problem aby prowadzić miłą analizę ,konwersację oraz wymieniać się spostrzeżeniami. 

Dla fanów NBA jest smaczek, w Polpharmie gra nasz pierwszak Cezary Trybański, w AZS Koszalin Zbigniew Białek a w Stelmecie Eyenga Christian, który grał 3 sezony w NBA. 

 

Z najnowszych informacji Gaspar Okorn został trenerem AZS Koszalin za Zorana Stretenovicia, który w tamtym roku zdobył 3 miejsce wygrywając z Anwilem Włocławek i zarazem dokonał największego sukcesu koszykówki w Koszalinie. Ale w tym sezonie zaczął od 0-4 i został wywalony. 

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Mecze są do oglądania w Polsat Sport News, najbliższy mecz w niedzielę o 19 45 AZS podejmuje Anwil.

 

Kibicuje Anwilowi Włocławek.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam w okolicy żadnej drużyny z PLK więc nie jestem jakimś wielkiim fanem jednej z druzyn, ale moją ulubioną ekipą od jakiś 4 lat jest Stelmet głównie za sprawą Waltera Hodge, którego już niestety w PLK nie ma.

 

Ogółem to Trybański jest bestią na razie w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze nie wiedzialem ze Trybanski wrócił do Polski. Az z ciekawosci zaczalem przegladac YouTube w poszukiwaniu filmikow, jak sie tam sprawuje i rzeczywiscie dobrze to wyglada. Moze nawet pokusze sie o obejrzenie jakiego meczu.

 
Calkiem ciekawy skrot z jego wystepu:
 

http://www.youtube.com/watch?v=NzVzl15sujk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze nie wiedzialem ze Trybanski wrócił do Polski. Az z ciekawosci zaczalem przegladac YouTube w poszukiwaniu filmikow, jak sie tam sprawuje i rzeczywiscie dobrze to wyglada. Moze nawet pokusze sie o obejrzenie jakiego meczu.

 

Calkiem ciekawy skrot z jego wystepu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=NzVzl15sujk

 

Generalnie jeżeli chodzi o centrów nie jest źle. Dla lubiących białych żarłaczy jest Stutz, który fenomenlanie pogrywa w Czarnych. Z kolei Yemi Gadri - Nicholson z Trefla, będący jak na europejskie warunki naprawdę kompletnym ofensywnie centrem, prezentuje zestaw przyzwoitych manewrów.

 

Dołączam się do apelu Koelnera. Warto oglądać, bo po raz pierwszy od lat poziom zdaje się poszedł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIGA nie jest zła...ja oczywiście kibicuję swoim jednakże na razie to tylko pierwsza Liga .... Starych Pierników błędnie zwanych polskim Cukrem Siden Toruń.

 

Są zapowiedzi walki o awans ale także ewentualnego wykupienia dzikiej karty co w połączeniu z nowiutka na 6000 luda halą w mieście ( dużo większa niż lubiana przeze mnie hala we Włocławku) sprawia, ze nabieram dopiero apetytu.

 

czasy Robinsona, Jeklina, Simielnikowa (czy jak mu tam było temu wąsaczowi - zaczynali w Toruniu) wspominam z rozrzewnieniem.

 

Na mecze planujemy pojechać do Włocławka, Sopotu (Gdańsk/Gdynia?) a w tygodniu rok temu w Wawie chodziłem na Ponitkę....

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się w ogóle działo z Białkiem przez te ostatnie 10 lat?

 

Nic ciekawego,pograł w kilku klubach prowadząc przy tym średnio zdrowy tryb życia.W dodatku był wiecznie kontuzjowany i niezbyt ciężko pracował na treningach ;).

 

Anwil wygrał wszystko,podpisali Grahama na miesiąc,po tym miesiącu przedłużyli go i w pierwszym meczu po extension rozwalił więzadła i czeka go 3-4 miesiące przerwy.W dodatku na tej samej pozycji kontuzjowany jest Pamuła.Żeby było ciekawiej zawodzi Katnic i Dulkys.Ma ktoś w tej chwili gorszy obwód od Anwilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Anwil wygrał wszystko,podpisali Grahama na miesiąc,po tym miesiącu przedłużyli go i w pierwszym meczu po extension rozwalił więzadła i czeka go 3-4 miesiące przerwy.W dodatku na tej samej pozycji kontuzjowany jest Pamuła.Żeby było ciekawiej zawodzi Katnic i Dulkys.Ma ktoś w tej chwili gorszy obwód od Anwilu?

 

pech. od dwóch sezonów anwil ma problemy z kontuzjami. w tym roku padł pamuła nasz sg, za niego przyszedł Graham SG też padł a teraz Katnić na szczęście ma tylko zbite kolano a zapowiadało się na dłużej. na obwodzie mamy straszną biedę ponieważ jedyni są Katnić oraz Dulkys. Sokołowski na  gra z przymusu ale na szczęście jakoś sobie radzi ale jak mamy na 2 sokoła a na 3 kostrzewskiego to nasza obrona staje się topowa ale atak dramatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.