Skocz do zawartości

KOMPUTER-problemy


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś był taki temat. Chodzi o wszystkie problemy z kompem.Latam jak głupi to stronach, zapycham komputer jakimiś głupimi programami co nic nie dają, ogólnie już mam dość.

 

Pierwszy problem to z kartą graficzną , mam:

Radeon HD 7600 M

Intel HD ® Graphics 4000

 

Jak kupiłem laptota gdzieś z trzy miesiące temu to było wszystko cacy. teraz mam problem z kartą graficzną ponieważ wszystkie gry wykrywają mi intel i nie wiem jak przerzucić to na radeona ,ściągałem sterowniki ,podwyższałem wydajność w CCC i nic, wszystko odpala mi w tym kiepskim intel. proszę o pomoc bo już wysiadam

 

Drugi problem to przeglądarka start8qone coś tam której nie mogę usunąć i nie wiem co z tym robić, ściągałem jakieś programy typu spyhunter i co tam jest ,avast mi tego nie wykrywa i nie wiem jak to wypierdzielić. 

 

Proszę ,błagam o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był taki temat. Chodzi o wszystkie problemy z kompem.Latam jak głupi to stronach, zapycham komputer jakimiś głupimi programami co nic nie dają, ogólnie już mam dość.

 

Pierwszy problem to z kartą graficzną , mam:

Radeon HD 7600 M

Intel HD ® Graphics 4000

 

Jak kupiłem laptota gdzieś z trzy miesiące temu to było wszystko cacy. teraz mam problem z kartą graficzną ponieważ wszystkie gry wykrywają mi intel i nie wiem jak przerzucić to na radeona ,ściągałem sterowniki ,podwyższałem wydajność w CCC i nic, wszystko odpala mi w tym kiepskim intel. proszę o pomoc bo już wysiadam

 

Drugi problem to przeglądarka start8qone coś tam której nie mogę usunąć i nie wiem co z tym robić, ściągałem jakieś programy typu spyhunter i co tam jest ,avast mi tego nie wykrywa i nie wiem jak to wypierdzielić. 

 

Proszę ,błagam o pomoc.

 

Prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierasz Konfiguruj przełączanie grafiki i tam np. jak chcesz aby fifa odpalana była na karcie Radeona, to wybierasz plik fifa.exe i zaznaczasz wysoka wydajność.

Itd.

Jak tego nie masz to podaj dokładny model laptopa, to dam Ci link do sterów

 

Edytowane przez Air
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob backup najwazniejszych rzeczy potem format. A potem zainstaluj jakis porzadny atywirus, easy cleanera. Sprawdz czy masz dobre stery, powinno byc do wyboru ,ktorej karty chcesz uzywac

świetna porada, format zawsze na propsie.

 

 

 

@Air

Przy kartach AMD pod prawym przyciskiem myszy na pulpicie jest CCC, a tam nie widzę takich opcji, żeby zmieniać ustawienia pod daną aplikację, mozna tylko ogólne zmienić, no chyba, że ślepy jestem.

W Nvidii o wiele fajniej jest to zrobione, gdzie można do każdej gry ustawić jakie się chce konfiguracje.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna porada, format zawsze na propsie.

 

 

 

 

 

@Air

Przy kartach Radeona pod prawym przyciskiem myszy na pulpicie jest CCC, a tam nie widzę takich opcji, żeby zmieniać ustawienia pod daną aplikację, mozna tylko ogólne zmienić.

W Nvidii o wiele fajniej jest to zrobione.

 

To masz chyba złe sterowniki bo karty Intel+AMD mają opcje zmieniania karty graficznej w zależności od potrzeb. Najczęściej trzeba jednak instalować sterowniki producenta, a nie te ze strony AMD.

 

W Nvidii to lepiej jest zrobione, to fakt i działa bardziej stabilnie ale co poradzić...

 

Ja mam HP DV7 i żeby switchable graphics działało, to muszę instalować albo te od HP, które są specjalnie przystosowane albo stąd: http://leshcatlabs.net/ 

Problem tylko taki, że nie wszystkie stery są stabilne stąd ale np. 13v4 mogę polecić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Win, model laptopa. Po 1 wgraj nowszy bios.

nie wiem co to start8qone ale podejrzewam ze cos podobnego do deltabar i tych innych syfow ja to zawsze wypieprzam tak:

usun wszystkie addony,plugin,dodatki ect, skasuj w dodaj/usun programy (panel sterowania), nastepnie nacisnij prawym klawiszem na przegladarke, wejdz w wlasciwosci i sprawdz czy w elemencie docelowym nie ma jakiejs domyslnej strony, no i musisz pozmieniac strony domowe i te ktore sie wlaczaja po otwarciu nowej karty/okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kucio, ten ACS jest genialny! przedtem używałem już zabawek z IObit, ale nie wiedziałem, że mają to wszystko zintegrowane do kupy. świetnie się tego używa, kompa w pracy już przeorałem, teraz w domu majstruję.

 

a jeśli chodzi o usuwanie syfów rozmaitych, to ja jestem za pan brat z Hitman'em i Malwarebytes. Solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie tsak ogladam sobie pacers miami i patrze w menadzer zadan i mam uzycie dysku 100 procent, i zastanawiam sie z jakiego powodu, nic nie mma odpalone tylko skype i league pass, laptop nowy hp wyjebalem na niego kupe kasy co moze byc powodem i czy sie niepokoic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.