Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Oficjalna gała- Spalding NBA Game Ball

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#31 Borys

Borys

Administrator

• Admin
  • 1514 postów

Napisano 14 luty 2015 - 21:05

Ciekaw jestem ich odpowiedzi, generalnie moim zdaniem to nie przejdzie, no bo jaki jest powod pilka za twarda?

Chyba, ze cos z nia nie tak i wiedza, ze jej zrodlo jest lewe albo mieli spaprana partie a mimo to sprzedawali i ci wymienia.

Swoja droga dziwie sie, ze mupowales zagranica pilke, ktora normalnie jest dostepna w kraju i to nawet za 500zl mozna bylo ja znalezc chocby u mnie. Teraz cena poszla lekko w gore i jest po 599zl.

Pozdrawiam
Borys
Wspieraj forum i rób zakupy w naszym sklepie > SKLEPKOSZYKARSKI.PL

Najlepszy sklep koszykarski

#32 kp11

kp11

Role Player

• Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 25 luty 2015 - 21:40

Mam ten sam problem co Texab

Piłka strasznie twarda i śliska. narazie była używana na kilku rozgrzewkach bo meczu nikt nią nie chce grać oprócz mnie

Zacząłem się zastanawiać czy to jest oryginał. Kupiłem ją na allegro, z głupoty zalicytowałem nieco ponad 300zł żeby śledzić aukcję i okazało się że nikt mnie nie przebił.

Piłka rzekomo z roczników jakoś 2006 chyba - ma autograf raymonda feltona jak grał jeszcze w bobcats, do piłki dostałem certyfikat z hologramem potwierdzającym autentyczność autografu.

pi%C5%82a2.jpg

pi%C5%82ka1.jpg

pi%C5%82a3.jpg

pi%C5%82ka4.jpg

Użytkownik kp11 edytował ten post 28 luty 2015 - 13:02

#33 venglas

venglas

Role Player

• Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 13:48

Ta skóra trochę taka "mała" chodzi mi o to że mój mniedawno kupiony spadling tf 250 ma większe rowki od tego rzekomo oficjalnego spaldinga.

Chociaż nie mam pojęcia jakie były piłki w 2006 roku bo koszykówką interesuję się od 4 lat a to jest stosunkowo mało

1387983832_by_Lillard%200_24657.gif

#34 Texab

Texab
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 17:50

Witam, taką otrzymałem odpowiedź(Borys miałeś rację):

Niestety nasza reklamacja piłki nie zostało uznana, a to co otrzymałem jako uzasadnienie:

Po oględzinach towaru
Piłka do koszykówki SPALDING. NBA GAMEBALL OFFICIAL 4045642723319
Doszliśmy do wniosku:
-Piłka nie posiada wad ukrytych.
-Trzyma doskonale ciśnienie.
-Jest idealnego kształtu.
-Łaty, wierzchnie skórzane przylegają bez zarzutu.

Jakość wykonania można reklamować w momencie stwierdzenia wady, po okresie półrocznym użytkowaniu, piłka naturalnie się ściera.
Stopień zużycia zależy od nawierzchni i sposobu użytkowania.
Nie jest to wada fabryczna tylko usterka spowodowana niewłaściwym użytkowaniem.

Niestety nie jest możliwe do udowodnienia przez Klienta, że piłka była używana wyłącznie na hali (na parkiecie lub atestowanej nawierzchni sportowej, wewnątrz)
Skóra ma nietypową czarną naleciałość, nie była odpowiednio pielęgnowana, czyszczona z wilgoci i brudu czy kurzu
(który jest naturalnym zjawiskiem na każdym parkiecie)

Piłka nosi ślady jak powstają przy kontakcie z nawierzchnią szorstką –typu oudoor
Np. asfalt lub boiska bitumiczne.
Oraz była podana wilgoci. - Niewłaściwe użytkowanie.

Wszystko fajnie, najgorzej tylko że tą piłką graliśmy wyłacznie na hali, nikt jej nie kopał i staraliśmy się naprawdę o nią dbać...

Użytkownik Texab edytował ten post 23 marzec 2015 - 17:54

#35 Borys

Borys

Administrator

• Admin
  • 1514 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 13:13

Nie wiem, ciezko mi samemu to wytlumaczyc ta pilka jest dziwna, choc spotkalem sie z paroma klientami, ktorzy brali ja juz kolejny raz i bardzo zachwalali. Ponoc po pol roku grania sie wyrabia i jest super, ale to tylko nieliczne opinie, wiekszosc bardzo narzeka. Natomiast od jakiegos czasu mam w ofercie Moltena rowniez ze skory naturalnej i jako nowa pilka jestjeszcze gorsza!!! w sensje molten w porownaniu z oficjalna pilka NBA Spalding jest jeszcze bardziej twardy i jeszcze bardziej sliski. W Spaldingu widac przynajmniej i przede wszystkim czuc, ze to skora naturalna w Moltenie wyglada jak plastik.

Nie mam pojecia, jak to jest jako nowe pilki te skorzane robia fatalne wrazenie.

Ale widzialem jakis dokument na YouTube o pilkach i nawet do NBA kazda pilka jest wczesniej ogrywanaprzez dluzszy czas i dopiero trafia na mecz, chyba to byl dokument o pilkach na All-Star Game.

Pozdrawiam
Borys

#36 kp11

kp11

Role Player

• Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 22 luty 2019 - 13:04

Mam pytanie dla tych co mieli styczność z tą piłeczką w ostatnich latach.

Cena poszła mocno w górę, obecnie trzeba wyłozyć 1k pln za taką przyjemność.

Pytanie czy warto?

Tylko nie chodzi mi o to czy to jest dużo czy nie, nie jest to dla mnie jakiś wydatek żebym musiał 3 miesiące lecieć na paprykarzu.

Nie chcę komentarzy typu "ja bym nie dał bo to pół mojej wypłaty"

Bardziej chodzi o to czy ta piłka jest warta swojej ceny czy płacimy w dużym stopniu za prestiż i kieszenie władz NBA.

Pozdro.

#37 R_air_G

R_air_G

Role Player

• Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 04 marzec 2019 - 09:35

mam ją od 3 lat - zresztą kupiona u Borysa. Od jakiś dwóch leży nieruszana - rok próbowaliśmy ją rozbijać i nic nie dało. Skóra już nawet się lekko powycierała, a piłka nadal taka plastikowa jak była. Jedyne co to gdy ręka jest spocona to faktycznie trzyma się fajnie. Nigdy w życiu nie polecę nikomu tej piłki. Lepiej kupić dwa TF 1000 i mieć przyjemność z gry. Nie wiem jak to możliwe, że w NBA tak dobrze się nią gra - jakby to były całkiem inne piłki.

#38 Dunk8

Dunk8

Rookie

• Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 04 marzec 2019 - 10:29

Gdzieś kiedyś czytałem, że kluby NBA swoje treningowe piłki dają do rozbijania drużynom uniwersyteckim i licealnym i później jak już mają optymalną twardość to strzegą ich jak oka w głowie więc coś może być na rzeczy. Podobnie jak z wyczynowymi oponami, dopiero jak będą miały optymalną temperaturę i miękkość to będą trzymać przyczepność, w normalnym samochodzie byś się na takich zabił

#39 Borys

Borys

Administrator

• Admin
  • 1514 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 15:39

Też pamiętam coś takiego, ale nie że kluby licealne, ale że po prostu są zawodnicy, których praca polega na graniu nowymi piłkami, żeby je wyrobić pod ligę NBA. Druga rzecz, którą mówili w tym dokumencie, to że piłki do NBA są produkowane w Chicago, natomiast te do sprzedaży (przynajmniej w Europejskiej dystrybucji) sa made in China. 

Fajnie jakby ktoś mieszkający w USA, mógł wybrać się do NBA Store, czy czegos podobnego i podejrzeć, czy ta piła w sklepach jest również produkowana w Chinach.

Pozdrawiam
Borys

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych