Skocz do zawartości

Piłki do kosza Wilson


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nigdy nie grałem piłkami Wilson, ba nawet nie jestem pewien, czy miałem ja w ręku. Natomiast zawsze przewijała się ta firma jako dobry producent piłek o kosza. Jeśli dobrze pamiętam, to te piłki były/są oficjalnymi piłkami NCAA.

 

Jestem ciekaw czy ktoś grał tymi piłkami i czy może się podzielić jakąś szerszą opinią na ich temat? Czy rzeczywiście są dobre? Jak się mają w porównaniu z innymi markami jak Spalding czy Nike? Czy są jakieś modele, które szczególnie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przekonany czy o taką rekomendacje Ci chodzi, ale odkąd pamiętam piłki Wilsona to bardzo solidna rzecz, zawsze kojarzyły mi się z tańszym odpowiednikiem Spaldingów, solidna jakość wykonania no i przede wszystkim dobra alternatywa jeśli ktoś nie ma 200+zeta na meczówkę od "S".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gram wilsonem, o takim jak na poniższym obrazku

61H-QRKAqoL.jpg

 

Mam porównanie z gumiakiem reeboka, jakimś podstawowym, grałem też spaldingiem in/out (chyba gold) ale trochę spatasiana była, nike taki za 50 zł.

 

W porównaniu z każdą z powyższych wypadała lepiej. Świetnie się łapy trzyma, dobry kozioł. 

Kupiłem ją okazyjnie, zupełnie przez przypadek i jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi moja dziewczyna kupiła 2 lata temu Nike outdoor dominate i jestem zadowolony. W porównaniu z wytartą Nike 500, to miodzio.

 

Jeśli chodzi o Wilsony to miałem tylko styczność z piłkami do siatkówki i generalnie nikt za nimi nie przepadał, cholernie twarde i strasznie długo trzeba by je chyba było "rozgrzewać", dlatego każdy wolał molteny lub mikasy z naciskiem na tą drugą.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

na dniach bede mial oferte Wilsona, takze zorietuje sie i dam znac czy jest ta pilka.

 

p.s. dzieki twojemu postowi zmotywowalem sie, zeby do nich wreszcie napisac i wprowadzic Wilsona do oferty ;)

 

Nie ma za co. :) Myślę, że te piłki są ciekawą alternatywą dla Spaldinga i mogą mieć wzięcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. :smile: Myślę, że te piłki są ciekawą alternatywą dla Spaldinga i mogą mieć wzięcie. :smile:

 

Niestety nie maja w ofercie gameballa ncaa, tylko gumowa replike tej pilki. Nie mam pojecia czemu, generalnie ubogo to wyglada dla Spaldinga na pewno nie bedzie to alternatywa, takze na chwile obecna raczej nie bede Wilsona wprowadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie maja w ofercie gameballa ncaa, tylko gumowa replike tej pilki. Nie mam pojecia czemu, generalnie ubogo to wyglada dla Spaldinga na pewno nie bedzie to alternatywa, takze na chwile obecna raczej nie bede Wilsona wprowadzac.

 

Ok trudno. Gumiaka bym nawet nie chciał.

W każdym razie dzięki za fatygę.

Edytowane przez SkoczekS1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odnośnie piłek Wilsona to mogę kilka słów powiedzieć pomimo tego że konto mam świeże bo posiadałem kilka piłeczek tego producenta jak były jeszcze w miarę dostępne w Polsce.

 

Opisze te piłki które miałem, używałem

post-5295-0-91149100-1505043369_thumb.jpg

post-5295-0-17003000-1505043414_thumb.jpg

 

WILSON SOLUTION najwyższy model  przeznaczona na rynek europejski oraz WILSON NCAA SOLUTION (oficialna piłka ncaa) przeznaczona na rynek amerykański. Wilsona SOLUTION kupiłem w sklepie w Polsce basketo.pl, Wilsona NCAA SOLUTION kupiłem na eastbay.com. Miedzy tymi piłkami nie było żadnej różnicy oprócz wyglądu. Jeśli chodzi o te 2 piłki to dla mnie były idealne jedyny problem bardzo mocno łapały brud z sali [:(] . Proponuje poczytać komentarze na eastbay.com gdzie wiele osób stawia je wyżej niż Spalding TF-1000 Legacy.

 

post-5295-0-02304800-1505043452_thumb.jpg

 

WILSON WAVE SOLUTION Taką sama piłka jak 2 poprzednie, jedyna różnica 24 rowki mega chwytna. Była dostępna w sklepie Magero.pl i to za śmieszne 124zł

 

post-5295-0-83234300-1505043490_thumb.jpg

 

WILSON EVOLUTION którego nabyłem w goalinn.com to zupełnie inna piłka niż wszystkie inne miękka wytrzymała i dość chwytna przez wielu na zagranicznych forach uważana za najlepsza piłkę na sale.

 

post-5295-0-40782200-1505043522_thumb.jpg

 

WILSON NCAA replica to ostatnia z Wilsonów które miałem bardzo dobra piłka tania była kiedyś za poniżej 100zł miękka wykonana z skóry kompozytowej, jednak nie tak wytrzymała jak poprzednie.

 

Z Wilsonem jest o tyle problem że praktycznie w każdym sklepie jak były dostępne to w opisie piłki było że wykonana z gumy i chyba przez to wielu ludzi bało się kupować.

Mam nadzieje że trochę pomogłem


Niestety nie maja w ofercie gameballa ncaa, tylko gumowa replike tej pilki. Nie mam pojecia czemu, generalnie ubogo to wyglada dla Spaldinga na pewno nie bedzie to alternatywa, takze na chwile obecna raczej nie bede Wilsona wprowadzac.

Replika tej piłki nie jest gumowa to jest kompozyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.