Skocz do zawartości

FIBA Mistrzostwa Świata w koszykówce mężczyzn (World Cup 2014)


danny

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia po obejrzeniu meczu USA z Brazylią.

Jak na mecz, który odbył się na dwa tygodnie przed mistrzostwami atak Amerykanów nie wygląda dobrze. Mam wrażenie jakby większość zagrywek na campie w Las Vegas była ćwiczona na Duranta, którego pojechał do domu. Atak to głównie indywidualne akcje, czasami dwójkowe. Dupy nie urywa. 

Curry i Rose w pierwszej piątce razem to pomyłka. Obaj muszą mieć piłkę w rękach, a ta jest tylko jedna. Wystawiałbym Stefka z Klayem, który o wiele lepiej do niego pasuje. Do tego Curry lepiej asystuje co przy takim zawodniku jak Davis ma duże znaczenie.

Patrząc na Rose'a mam mieszane uczucie. Niby skacze wysoko, walczy, ale jest jakiś taki zardzewiały. Ja wiem, ile zagrał meczy przez ostatnie trzy lata, ale mam wrażenie że nie jest w pełnej dyspozycji. 

Pod koszem przez większość czasu grał duet AD z Farriedem. To akurat działało nieźle. Zmieniali ich Plumlee i grający na czwórce Gay. Za to Cousins i Drummond wogóle nie powąchali parkietu.

Na trójce przez większość czasu grał Harden. Jak ktoś popatrzy w statystyki to lepiej niż poprawnie. Wymuszał faule, trafiał osobiste. Tyle że jak już dostał piłkę na połowie przeciwnika to poza jedną sytuacją kończył sam, nawet jeśli była to kontra 3 na 1. W obronie oczywiście go nie było.

Na początku drugiej kwarty kiedy Brazylia wystawiła drugą piątkę Klay z Kyrie masakrowali brazylijskich rozgrywających. Chyba w pięciu kolejnych akcjach nie byli w stanie przejść połowy. Intensywność przez całe 40 minut to będzie moim zdaniem groźna broń Amerykanów. Przeciwnicy nie mają równych zmienników.

I na koniec chyba najważniejsze. Amerykanie nie mają lidera. Brazylia kilka razy dochodziła na kilka punktów a na parkiecie nie było gościa, który złapał by gałę i wziął na siebie odpowiedzialność. Do tego Amerykanie mogą rozegrać jeden lub dwa mecze gdzie nie wygrają 20 punktami jak dzisiaj.  Nie wiem czy będzie czas żeby się taki wykreował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po obejrzeniu meczu USA z Brazylią.

Jak na mecz, który odbył się na dwa tygodnie przed mistrzostwami atak Amerykanów nie wygląda dobrze. Mam wrażenie jakby większość zagrywek na campie w Las Vegas była ćwiczona na Duranta, którego pojechał do domu. Atak to głównie indywidualne akcje, czasami dwójkowe. Dupy nie urywa.

Krzyzewski sam przyznal ze wszystko budowal dookola Duranta ostatnio

 

USA jak na razie wyglada na likely upset

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyzewski sam przyznal ze wszystko budowal dookola Duranta ostatnio

 

USA jak na razie wyglada na likely upset

 

Krzyżewski jeszcze nigdy nie stworzył jakiejś pomyślanej ofensywy lub defensywy. Jak widać znalazł sobie łatwą wymówkę (no chyba, że jego taktyką były izolacje dla Duranta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczyła liczba wysokich, która jedzie do Hiszpanii.

Mnie to nie dziwi. Strefa podkoszowa to było to miejsce, które najbardziej szwankowało w Londynie. Tam był spory problem z centrem, bo Chandler szybko łapał faule i z ławki musiał w jego miejsce grać Love.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie dziwi wyciecie Lillarda[przeciez Rose juz teraz nie jest 100%, a co dopiero jak sie zacznie granie co 2 dzien] czy Korvera - w sumie to, obok Currego i Klaya, najlepsi strzelcy za 3 tej druzyny

 

co do wysokich to do tej pory z USA i z Puerto Rico i z Dominikano chyba tez USA wychodzilo Davisem i Farriedem pod koszem, wiec pewnie tak zostanie

 

Wogole Krzyzewski zawsze wybiera te sklady jakby najwazniejsze bylo to kto najwiecej wsadow wbija jakims kelnerom z Dominikany, zamiast pomyslec o powaznych meczach z powaznymi przeciwnikami. Jak sie mialo w skladzie Durantow/LeBronow/Kobasow to gracze drugiego garnituru nie mieli takiego znaczenia, ale tym razem może być trochę inaczej

 

p.s. wow, ogladam wlasnie highlighty USA vs Puerto Rico i zdalem sobie sprawe ze gdyby nie prayer Klaya trafiony rowno z buzzerem na koniec 2nd Q to do polowy USA prowadziloby az dwoma punktami.

Dream Team 8 normalnie

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie dziwi wyciecie Lillarda[przeciez Rose juz teraz nie jest 100%, a co dopiero jak sie zacznie granie co 2 dzien] czy Korvera - w sumie to, obok Currego i Klaya, najlepsi strzelcy za 3 tej druzyny

 

Ale Rose'a teraz nie mogli puścić, jak już ustawił sobie przygotowania do sezonu pod występy z kadrą. 

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie wisi kadra usa, ake wolalbym zeby derrick odpadl a w jego miejse wzieli illarda czy korvera. Zastanawiam sie po co mu to? Chce pograc na nizszym poziomie zeby lepiej czuc gre w sezonie? Czy chodzi o kwestie psychiki?

W pojedynkach z eurobasketem pewni strzelcy zza luku sa potrzebni jak powietrze, brak korvera jeszcze sie usa odbije czkawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.