Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla zapaleńców takich jak ja odnoszący się do Polskiego Hip-hopu. Możemy tu gadać o kulturze, o nowościach o najlepszych płytkach i nowinkach. Wiem, że większość słucha hip-hopu tego za oceanu, ale myśle że znajdą się ludzie którzy interesują się naszą rodzimą sceną. Na początku może takie pytanie. Najlepsza płyta oraz polski emce. Dla mnie "Kinematografia" i Piotrek "Magik" Łuszcz, czemu uzasadnie potem jak będe miał więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Postanowiłem spostowac twój topic bo nie zgadzam się z tobą... No wszyscy wiemy z MAGIK był wielki i 2giego takiego już nie będzie.. :cry: był jedyny w swoim rodzaju... lecz czy kinematografia była najlepszą pl płytą ? Chyba nie [przynajmniej do mnie] bardziej kręciły mnie płyty Kalibra.. może i Kinematografia jest podobna do płyt kalibra to jednak już mnie to tak nie kręciło... Nie nie powiem ze byla zła, była dobra ... lecz do mnie tylko dobra a nie bardzo dobra...

 

Więc Tak:

 

Najlepszy Mc : MAGIK bezapelacyjnie , z obecnych Eldo lub Fokus...

Najlepszy sQuad: Kaliber 44

Najlepsza płyta : Wszystkie Kalibra..

 

A co do Libera - nie słucham i nie będe słuchał.. do nie moje klimaty pier*** o ... szkoda gadac Liber dla mnie jest cieńki jak nitka, no jest jeszcze jeden gorszy c..k TEDE na tego to już nie umie nawet patrzeć ... feeeeeeeee

 

A pozatym po stracie Magika przerzuciłem sie na USA Rap i to chyba jest to...

 

pS.Fajny pomysł może każdy tak wypisze sowich ulubionych mc sQuadów itd..?? - oczywiście jak temat wam się też spodoba..

 

 

PiSska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się odrywam od Rap'u z za oceanu i słucham pl HH jest dobry, rozwija się to widać..co do Kinematografi nie mam zbytnio przekonania..wole HH o klimacie np. kolesia imieniem CHADA czy Pono..

Jednak chyba najlepszy dla mnie niestety mało kto go zna ale mysle ze niedługo sie to zmieni jest Massey jego nielegale są mistrzowskie...a Mix Tape które nakręcił bije o głowę Mix Tap'y AND1... wszystkich chetnych poznania tego swietnego wschodzącego MC zapraszam na jego oficjalną stronę... http://www.massey.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No każdy ma swój gust każdy ma inną ulubioną płyte mi K44 podobałsię tylko na "Księdze Tajemniczej: Prolog". Potem odpadli odszedł od nich Magik człowiek który to ciągnął i się zawiesili co widać na 3 jak narazie ostatniej płycie. Co do "Kniematografii" to dla mnie jest najlepsza i tyle nikt tego nie zmieni. Od tej płyty wiele ludzi zaczęło się interesować tą kulturą. Mieli nie powtarzalny styl, teksty szczególnie Magik który już jednak jak wszsyscy wiemy nie zarymuje. Chłopaki z PFK jak dla mnie na tej płycie pokazali coś czego do tamtej pory nikt nie robił nic nie wymyślił. Krążek pełen hitów co nie zawsze się zgadza. Jak dla mnie płyta i MAGIK to ideały i fenomeny nie tylko na skale Polski, Europy a nawet Świata. Co do nielegali to zgodze się Massey ma zajebisty nie legal tworzy zajebiście i z chęcią widziałbym jego legalną płytkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO właśnie komentarz jak wyżej myśle że to może jakiś żart :). Molesta też była niezła z Voltem prekursorem, który teraz coś popadł w tłum płaskości. Molesta zawsze jest i będzie przez tych którzy się rapem zajmują i interesują odbierana z szacunkiem, ale mimo to MAGIK to jest to dzięki czemu np. ja zacząłem się tym interesować i nawet tworzyć. Ja rozumiem każdy ma inny gust inne wartości. Obydwa teamy to klasyka tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionerzy hh w Polsce to Molesta,600v,3H....a Magik jest dla mnie osoba ktora cos tam robila ale nic wielkiego nie zrobila

ej no pionierem rapu w polsce to jest tak wogóle liroy i to nim sie powinni wszyscy jarać, nie? nie pamiętam już kolejności wydawania płyt w polsce i co było pierwsze: kalbier 44 pierwsza płyta czy może smak beat records, ale obie to dosyć stare płyty, ale nie o to tu chodzi. nie chodzi przecież o to kto był pierwszy...

tak ogólnie to na polskim hiphopie się nie znam za bardzo to się nie będę wypowiadał, ale mnie rozbawiłeś blazeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liroy (...) Był chyba pionierem rapu a'la disco polo (...) taki pionier komerchy w rapie to napewno.

no to już wiem na kim się mezo z lajnerem wzorują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liroy (...) Był chyba pionierem rapu a'la disco polo (...) taki pionier komerchy w rapie to napewno.

no to już wiem na kim się mezo z lajnerem wzorują.

sory ale nie zrozumiałem. A ja przypominam wszystkim wspaniałomyślnym fanom Pei do których się nie zaliczam kto ch wylansował. Liroy. No ale trudno. Chodzi o komerche??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze zdecydowanie wole sluchac tego Hip Hopu zza oceanu, polski HH jakos mi nie pasuje, za duzo przynudzania, prawie wszystkie kawalki o tym samym, denne podklady itp.

Ale.....

.... ostatnio na obozie moj przyjaciel puscil mi nowa plytke Ostrego (Jazz w wolnych chwilach) i musze przyznac ze dla mnie ta plytka jest po prostu zajebista :) Nie wiem czym to jest spowodowane, ale moge sluchac tej plytki na okraglo, fajne podklady, dobre rymy, sens jakis tam jest a przede wszystkim milo mi sie tego slucha :) To tyle jesli chodzi o moja stycznosc z Polskim HH, a na pierwszym miejscu dla mnie oczywiscie Clifford Smith i Wutang Clan (no i ogolnie te klimaty). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak do Ciebie Karczuś z duzym szacunkiem bo ja tez schłucham Hip hopa za granicy szczególnie za oceanu ale tak samo z rodzimej Polski ,nawet k**** z głupich niemiec.Ale nie ciskaj tu mi kituów iz rap z Posli jest denny to Ty niewiesz czego słuchasz ,ale z Wu tang sie zgadzam zawaliste płytki robią solówki tak samo bardzo mi sie podoba najnowszy RZA jest normalnie wypasiony,Ale HH z Madein Polaand jest lepszy mówi mi o sprawach bliskich dla mnie i napewno dla wielu osób takze,kazdy kawełek wspomina im sie z czyms innym.Posłuchaj sobie WWO,Zipere noe normanie cały Zip sqad a zobaczysz czym jest hh POLSKI.Moleste prekursor polski doskonałe bity itd ,Fenomen młody sqad ale zawalisty ,Morwa,Grammatik,Tede,Borixona no i oczywiscie OSTREGO najlepszego freestalowca w Polsce byłes wogóle na jakims polskim koncercie HIP HOPOWYM to jest dopiero zabawa ,ja byłem na wielu i napewno bedem jescze na nastepnych bo to ma swój klimat bo to nigdy nie zginie.Byłem ziom na koncercie PFK pozegnalym stary impreza przodowa i wogóle full wypas 12 godz imprezy to jest to!!! a ty pojedziesz na koncert np Nasa kiedys do USA chyba nie .A pozatym jakbym chciał kupowac orginalne płyty za oceanu chyba bym zbankrutował człowieku komercha jak niewiem chodz nie kazdy MC z USA jest taki własnie :!:

 

A pozatym dobrze ze nie schłuchałes Meza lub Jeden osiem L bo to dopiero fest hała gorzej niz Liroy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafa, hmmm.... moze zle sie wyrazilem. Rzeczywiscie slowo "denne" moze nie jest odpowiednie. Polskiego HH sporo sluchalem, generalnie wiem "co i jak" jesli moge to tak powiedziec ;) Ale po prostu jakos mi Polski HH nie "styka". Inna sprawa z Ostrym, ktorego po prostu milo mi sie slucha i tyle, zreszta o gustach sie nie dyskutuje :) A to co mi sie w Polskim HH nie podoba, to to ze jest mnostwo wykonawcow ktorzy swoja tworczosc opieraja na bluzgach, HWDP i te sprawy :) Nie mowie ze wszyscy bo jest paru wykonawcow ktorych tez czasem sobie poslucham (ot, chocby Molesta czy Kaliber).

Oczywiscie nie chcialem nikogo swoim wczesniejszym postem obrazic, rowniez dla Ciebie szacunek a dla Was chlopaki (mowa o moich przedmowcach) - nie kloccie sie bo to nie ma sensu, zamiast rzucac na siebie miechem lepiej normalnie kogos przekonywac. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posłuchaj sobie WWO,Zipere a zobaczysz czym jest hh POLSKI.Moleste prekursor polski doskonałe bity itd ,Fenomen młody sqad ale zawalisty ,Morwa,Grammatik,Tede,Borixona no i oczywiscie OSTREGO

Hmm no może nie zaliczyłbym tam TEDE-go [bo go nie lubie i nigdy nie polubie - 2gi Mez dla mnie...] no ale reszta spx :) Pozatym nowy gramatik yest wyebany, Eldo ... no i stare płyty OSTR ... <lol> wypas... a no i DKA miał bardzo ciekawą płytke.. bardzo mi się spodobała...

 

Byłem ziom na koncercie PFK pozegnalym stary impreza przodowa i wogóle full wypas 12 godz imprezy to jest to!!!

NOoo ej ja też tam byłem :) Może Cie widziałem chociaż cieżko bylo kogoś tam ujrzeeć :P

 

 

Pozatym JohnyBlazeee ja szanuje twoje poglady lecz z nimi się nie zgadzam [ tak jak inni...] lecz to nie znaczy ze musisz nas obrazać :? bo jak do mnie to sam się możesz pi*****ić :D:D:D

 

Ps. i te pozerskie "JOŁ" :? :?

 

PISska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozatym dobrze ze nie schłuchałes Meza lub Jeden osiem L bo to dopiero fest hała gorzej niz Liroy

Czy ja wiem nie odbierajmy Liroyowi tego co liroyowe :).

 

A jak tak tu każdy wymieniał O.S.T.R to co sądzicie o jego nowej płycie (coś więcej oprócz słowa zajebista) i jego autorskim programie Yo! Mtv raps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem wszystkich postow, ale wtrace swoje 5 gr co do Liroya. Nie wiem czy wszyscy wielcy fani polskiego rapu majacy po 15 lat wiedza, ze gdyby nie Liroy to teraz nie bylo by czegos takiego jak TEDE czy Peja(goscia szczerze nie trawie). Moze rap w Polsce zapoczatkowalby kto inny ale tak naprawde to on go rozpowszechnil na szersza skale. I pare osob smiejac sie z tekstow Liroya nawet nie wie, ze byl on popierany przez ICE-T. Ci wszyscy wysmiewcy Liroya czesto nie wiedza o czym mowia. Juz nie mowie o tym, ze wystarczy popatrzec na videoclipy pl rapu iwidac jak jest wszystko scagniete z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie uprzedziles mnie Key z tym Liroyem, co by nie mowic to on i WYP3 sa pionierami polskiego hip-hopu. To ze Liroy zjebal sie po dwoch plytach to juz inna sprawa, ale tego co osiagnal w 1995/96, nikt mu nie odbierze. Wydaje mi sie Quicky ze albo nie sluchales jeszcze wtedy hip-hopu, albo bazujesz na wypowiedziach starszych kolegow ktorzy chyba nie sa do konca zorientowani. Prawda jest taka ze w lecie 1995, kazdy jaral sie Liroyem i nie ma sie co tego wypierac. Dzieki niemu wszystkie nastepne ekipy mogly wystartowac, bo wytwornie przekonaly sie ze na ten rodzaj muzyki jest w Polsce popyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o sytuacje polskiego hh to moje zdanie jest proste. oprocz pfk nikt nie ma wlasnego stylu, a to w hh jest najwazniejsze. nie chce mi sie tu duzo o tym gadac, bo moznaby laborat napisac, ale tak jak mowil karczus prawie wszystkie kawalki sa o tym samym, jak to w polsce jest zle i w ogole- wiecie takiej muzyki sluchaja teraz dzieciaki po 12-13 lat i one juz troche zrozumieja, wiec jak slysza ze polska to gowno itp, to nigdy nie beda chcialy zmienic tej oczjyzny i bedzie coraz gorzej. ludzie hh ma byc zabawa, jak kazda muzyka, pfk ucieka sie do raczej neutralnych tematow, moze to wlasnie dzieki niej nastapi taka rewulacja w muzyce, jaka byla z malarstwem dzieki monet`owi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie Liroy to teraz nie bylo by czegos takiego jak TEDE czy Peja(goscia szczerze nie trawie). Moze rap w Polsce zapoczatkowalby kto inny ale tak naprawde to on go rozpowszechnil na szersza skale.

sam sobie zaprzeczasz: piszesz, że by nie było, a w następnym zdaniu, że rap zapoczątkowałby ktoś inny.. pewnie nawet w lepszym stylu niż on. myślę, że to była tylko kwestia czasu, żeby ktoś w polsce zaczął nagrywać i pewnie już ktoś wtedy nagrywał ale litroy to wykorzystał i został tym pierwszym. czy mamy się z tego cieszyć i mu dziękować czy mieszać go z błotem - każdy robi jak chce. i tak liroy jest już skończony. ja mu wieńca laurowego na głowę zakładał nie będę, bo to nie on wymyślił rap - on go tu tylko przeniósł.

I pare osob smiejac sie z tekstow Liroya nawet nie wie, ze byl on popierany przez ICE-T.

hmm z tym to do końca nie wiadomo, być może to O.G. to była tylko nadinterpretacja? :)

Ale HH z Madein Polaand jest lepszy mówi mi o sprawach bliskich dla mnie i napewno dla wielu osób takze,kazdy kawełek wspomina im sie z czyms innym.

wystarczy za przykład podać "Aniele", albo O&O "Od lat" - to jest faktycznie lepsze niż USA. nom - byłem ślepy.

Posłuchaj sobie WWO,Zipere noe normanie cały Zip sqad a zobaczysz czym jest hh POLSKI

heh, nie udzielaj takich rad, bo jak ktoś zobaczy czym jest ten polski hh to.. :(

a ty pojedziesz na koncert np Nasa kiedys do USA chyba nie .A pozatym jakbym chciał kupowac orginalne płyty za oceanu chyba bym zbankrutował człowieku komercha jak niewiem chodz nie kazdy MC z USA jest taki własnie

i to jest argument? że nigdu nie pójdę na koncert nasa? po pierwsze: "nigdy nie mów nigdy", a po drugie - coraz więcej gdup z USA gra w polsce, sam byłem kiedyś na DasEFX (wiesz co to? :P ). i nawet jeśli nigdy nie będę na koncercie nasa to wobec tego mam słuchać onara, ośki albo tedego? nie trzyma się to kupy - dla mnie bliższy jest nas, AZ i queensbridge niż tede, fenomen i jelonki. to chyba kwestia gustu. co do tych płyt - no to mam nadzieję, że polskie kupujesz same oryginały. przyznam się szczerze, że większość mam na mp3 ale powiedziałem sobie, że kupię całą dyskografię nasa na oryginałach (noo pominę Nastradamusa ;) ). a że komercha? popatrz na NBA i te pieniądze, jakie tam dostają.

i jeszcze jedno szafa: Twój post wygląda, jakbyś go pisał strasznie zdenerwowany, jest dosyć chaotyczny. taka rada: następnym razem przemyśl co chciałeś napisać, a potem przeczytaj co napisałeś. acha, i używaj ortografii i znaków przestankowych - ułatwia czytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie zaprzeczasz: piszesz, że by nie było, a w następnym zdaniu, że rap zapoczątkowałby ktoś inny.. pewnie nawet w lepszym stylu niż on. myślę, że to była tylko kwestia czasu, żeby ktoś w polsce zaczął nagrywać i pewnie już ktoś wtedy nagrywał ale litroy to wykorzystał i został tym pierwszym.

Widze, ze nie rozumiesz tego co napisalem i tego sie obawialem, ze pare osob zrozumie to inaczej. Chodzilo o to, ze ten gosciu poprostu zrobil to jako pierwszy. To, ze bylo to kwestia czasu to oczywiste bowiem ten gatunek muzyczny z poczatkiem lat 90-tych stawal sie coraz bardziej popularny na calym globie. A faktem niedowracalnym jest to, ze to wlasnie Liroy zapoczatkowal rap w Polsce a nie kto inny.

czy mamy się z tego cieszyć i mu dziękować czy mieszać go z błotem - każdy robi jak chce. i tak liroy jest już skończony. ja mu wieńca laurowego na głowę zakładał nie będę, bo to nie on wymyślił rap - on go tu tylko przeniósł.

Rob jak chcesz, ja pomimo ze nie jestem jego fanem za to co zrobil mam szacuneczek. A to ze nie wymyslil rapu-nie rozumiem czemu to stwierdzenie ma sluzyc? Czy na szacunek nie zasluguja ci, ktorzy sa prekursorami jakiegos stylu tylko dlatego, ze to nie oni go wymyslili???

hmm z tym to do końca nie wiadomo, być może to O.G. to była tylko nadinterpretacja?

Nie wiem czy wiesz co to za zespol Body Count. Tak sie sklada, ze ICE-T byl jego liderem i wokalista. Tak, tez sie sklada, ze jestem fanem BC i tak tez sie sklada, ze bylem w 1996 r na koncercie BC w Krakowie (chyba hala ludowa), gdzie przed koncertem ICE-T wyprowadzil Liroya na scene i podziekowal mu za rozpowszechnianie rapu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.