Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

Ja jakimś specjalista w tej dziedzinie nie jestem bo słucham różnej muzyki, w tym rapu, ale nie w jakis niewiadomo jak wielkich ilosciach. Lubie polsi rap, ale trudno o debre piosenki bo rzeczywiscie wiele jest takich samych, w kółko tylko każdy rapuje, że to on jest najlepszy, nie gra dla kasy inni go mogą jechać a on jest prawdziwy i udowodni to wszystkim. Co druga piosenka to wzajemnoe oskarżenia miedzy sobą.

 

Raczej nie mam ulubionego wykonawcy, ale na okragło mogę słuchać Fenomenu który dla mnie jest numerem 1 w Polsce. Niezłe piosenki mają też WWO i Owal Emcedwa, Kalibru mało słyszałem i musze powiedzieć że mają też dobre kawałki, ale kilka też mi sie nie podobało. Nie lubie za to Lirya, nie moge patrzec na Peję (przeczytajcie sobie jakis wywiad z nim - co to jest za kretyn to brakuje słów). Kiedys lubiłem Mezo ale też już nie mogę go słuchać.

 

Z nowości to ostatnio podobają mi się bardziej lightowi Jeden Osiem L czy Flexxip, ale nie wiem jak wygladają ich całe płyty, bo co innego jakis singiel czy dwa, a co innego płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te loqsh1 to jest zwrotka do Ciebie .Wiec tak ja lubiem schłuchac HH za oceanu ale tam taki chłopaczyna ma ustawione zycie poprzez rymowanie a tu w Polsce co ma gówno ze da sie przezyc z dnia na dzien ubrac sie zabawic ytylko tyle a tam komercha jak huj ziom taki Jay-z lub Ja Rule maja tyle kasy ze niechce im sie wydawac płyt i dobrze bo przez to maja je coraz gorsze!!!A W Polsce sa zajebiste sqady nowe rodzace sie juz nie mówmy o czołówce Polski ale np o podziemu.

A i PS.Ziom jesli masz osobiscie jakis problem to chodz wyskoczymy na freeslal lub cos jak taki kozak jestes.Ty chyba niewiesz co jest hh.

A co do gwiazd za oceanu to duzo teraz przyjezdza do Polski Np GanstStar zawalisty koncert byłem na nim ale tez takie gówno jak Coolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te loqsh1 to jest zwrotka do Ciebie .Wiec tak ja lubiem schłuchac HH za oceanu ale tam taki chłopaczyna ma ustawione zycie poprzez rymowanie a tu w Polsce co ma gówno ze da sie przezyc z dnia na dzien ubrac sie zabawic ytylko tyle a tam komercha jak huj ziom taki Jay-z lub Ja Rule maja tyle kasy ze niechce im sie wydawac płyt i dobrze bo przez to maja je coraz gorsze!!!A W Polsce sa zajebiste sqady nowe rodzace sie juz nie mówmy o czołówce Polski ale np o podziemu.

A i PS.Ziom jesli masz osobiscie jakis problem to chodz wyskoczymy na freeslal lub cos jak taki kozak jestes.Ty chyba niewiesz co jest hh.

A co do gwiazd za oceanu to duzo teraz przyjezdza do Polski Np GanstStar zawalisty koncert byłem na nim ale tez takie gówno jak Coolio.

rozbawiłeś mnie. naprawdę. nie wiem czy to było celowe czy nie - ale Ci się udało. czy to, że gość poprzez rymowanie ma ustawione życie znaczy, że hiphop w USA jest gorszy? zastanów się co piszesz. wymieniasz ja rule i jay-z - dodaj jeszcze nellego, p. diddyego i nie wiem kogo tam chcesz - czołówka rapu? a wiesz dlaczego tam jest tak jak jest? bo tam ludzie kupują płyty a nie tylko ściągają z netu. popatrz ilu ludzi żyje w stanach - tam płyta sprzeda się w 500 tysiącach i to każda na lajcie - a tu jak sprzedasz 20 tysięcy to się cieszysz. trochę pomyśl.

a w polsce jest mało kasy - to znaczy, że polski hh jest super ekstra cool?

nie mówię, że w polsce jest źle z hiphopem, bo jest coraz lepiej, ale niestety popatrz na siebie i powiedz czy to dobrze dla hiphopu, że ludzie Twojego pokroju tworzą w polsce tą kulturę (tak mi się wydaje).

a i ps ziom: co ten "freeslal" (patrz co piszesz bo błędy robisz, że aż czytać przykro) ma udowodnić? kto jest lepszym hiphopowcem, człowiekiem, kto się bardziej zna na hiphopie? czy może tylko kto umie złożyć parę słów do kupy?

ja wiem co to hiphop, ale wydaje mi się, że Ty się gdzieś po drodze rozminąłeś z tym wszystkim. osobiście nic do Ciebie nie mam, poza tym, że piszesz głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafa nie obraz sie, ale widac ze jestes zaimponowany antykomercyjna strona hh. jak dla mnie muzyka, ktora tworza ci wszyscy antykomercyjni autorzy, to jest praca jak kazda inna. i niewydaje mi sie, ze jezeli beda i kase podkladac pod nos, to oni odmowia, bo powiedza ze to komercja. komercja jest wszedzie, czy to peja, pfk, pezet, moelsta czy underdground, kazdy robi to z mysla zeby jakos zarobic, czyli robi cos komercyjnie. a to ciagle nadawanie, ze nie dam sie komercji, pi****le komerecje itp to tylko sciema, bezsensowne gadanie- syndrom podobny do chwdp.

 

wiec nie pierdol ze w stanach jest komercja, bo w przeciwienstwie do polakow, czarni nie sa frajerami, ktorzy daja sobie odebrac wlasna kase, a gangsta z polski sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie uprzedziles mnie Key z tym Liroyem, co by nie mowic to on i WYP3 sa pionierami polskiego hip-hopu. To ze Liroy zjebal sie po dwoch plytach to juz inna sprawa, ale tego co osiagnal w 1995/96, nikt mu nie odbierze. Wydaje mi sie Quicky ze albo nie sluchales jeszcze wtedy hip-hopu, albo bazujesz na wypowiedziach starszych kolegow ktorzy chyba nie sa do konca zorientowani. Prawda jest taka ze w lecie 1995, kazdy jaral sie Liroyem i nie ma sie co tego wypierac. Dzieki niemu wszystkie nastepne ekipy mogly wystartowac, bo wytwornie przekonaly sie ze na ten rodzaj muzyki jest w Polsce popyt.

W 95 mnie to jeszcze nie jarało w końcu miałem pięć lat zacząłem się hip-hopem interesować od 1998 a polskim od 2000. Ale przejrzałem wszystko we wszystkim to Liroya swego zdanaia nie zmienie, a i też WYP3 nie byłi nie jest dla mnie rewelacja. Wolę już jako prekursorów i ludzi którze naprawdę coś robili to K44 ze swoim psychorapem. Chociaż i tak nie uwarzałem ich za super ekipie. Do boju Zakon Marri, Mój Miecz i +i- to coś co od nich zapamiętam napewno. No ale potem już na 2 płycie padli z komerchą przez co odszedł MAG. Najlepsi w latach 95-97 dla mnie byli undergrandowcy a nawet już wcześniej. Jak chodzi o 1 prawdziwy skład który zrobił na mnie wrażenie, a raczej ich płyta to był Skandal Molesty. To była płyta zajebiste kawałki, huj że troche prymitywne bity patrząc na dzisiiejsze czasy no ale to dla mnie klasyka. Liroy może być w przkananiu wielu 1 na legalu razem z WYP3 no ale ze zdaniami typu (których tu nikt oczywiscie nie wypowiada) 1 Raper RP to już parodia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy wielcy fani polskiego rapu majacy po 15 lat wiedza, ze gdyby nie Liroy to teraz nie bylo by czegos takiego jak TEDE czy Peja(goscia szczerze nie trawie). Moze rap w Polsce zapoczatkowalby kto inny ale tak naprawde to on go rozpowszechnil na szersza skale. I pare osob smiejac sie z tekstow Liroya nawet nie wie, ze byl on popierany przez ICE-T. Ci wszyscy wysmiewcy Liroya czesto nie wiedza o czym mowia. Juz nie mowie o tym, ze wystarczy popatrzec na videoclipy pl rapu iwidac jak jest wszystko scagniete z USA.

By ich nie wylansował każdy byłoby pięknie, a nie chodzą dzieciaki po 7 lat i już rymują teksty Pei porażka. A co to jest ICE-T jakaś nasza wyrocznia, nasz rap jest nasz nie muszą go popierać amerykanie. A videoclipy nie są ściagane moim zdaniem, popratrz nie stany teledyski z suczkami limuzynami itd. To jest w Polsce chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By ich nie wylansował każdy byłoby pięknie, a nie chodzą dzieciaki po 7 lat i już rymują teksty Pei porażka.

Tu sie z toba zgadzam.

A co to jest ICE-T jakaś nasza wyrocznia, nasz rap jest nasz nie muszą go popierać amerykanie.

Jest jednym z ojcow O.G. Rapu, gdy on rapowal to Polska nie wiedzial jak wyglada murzyn. Wyrocznia nie wyrocznia, dla mnie gosc, ktory ma doswiadczenie takie jaki jest wiek dzisiejszych pl raperow wie cos wiecej na ten temat bez dwoch zdan.

A videoclipy nie są ściagane moim zdaniem, popratrz nie stany teledyski z suczkami limuzynami itd. To jest w Polsce chyba nie.

Nie widziales w PL TV polskich klipow z suczkami i brykami?? To co ty ogladasz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziales w PL TV polskich klipow z suczkami i brykami?? To co ty ogladasz??

Widziałem, ale nie ma ich tak dużo jak za oceanem. No i nie są takie ładne jak np. P.I.M.P po 22.00. Mnie interesuje muzyka a klipy to już inna bajka.

 

Może odejdźmy już od Liroya i lat 95-97 i przejdźmiy dalej. Lata 98-99. Molesta i Zipy dwa zespoły które pokazały rap z ulicy, "Skandal" i "Chleb powszedni" klasyki jakich niewiele w polskim rapie. Teraz proponuje żebyśmy skupili się nie koniecznie na nich ale na 98-99 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohhhhh te chłopcze o którym trabią juz wyspy owcze loqsh1.Wiesz ja szanuje HH bardzo kazdy ich typ ale niektóre rzczy mnie denerwuja tak jak np Ty pierdolisz gorzej niz Poseł kim ty wogóle jestes buraku abys mi wymawiał jak ja pisze co Facet wez zejdz na dół Ty chyba masz z 12 lat chłopaczku.HH jest muzyka która jest orginalna mówiaca o ludziach moze nawet o Tobie lub o kims innym .A pozatym komeche juz mozna poczuc w Polskim HH jak np Tede,Peja,ale są tez ludzie którzy nie interesują sie kasą sa to np WWO w dupie maja to kase Molesta,Cały Zip sqad ,a np Tede robi na pokaz wszysto tak jak z Kukulską itd.A co do kupowania płyt to nie kupuje bo bym facet zbankrutował ale np niekóre Polski Albumy bym kupił z miła checia ale nie za oceanu bo sa stanowczo za drogie :!: .A wiec facet juz nie gadaj tak o mnie i wogóle albo masz jakies wąty do mnie to powiedz i obadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohhhhh te chłopcze o którym trabią juz wyspy owcze loqsh1.Wiesz ja szanuje HH bardzo kazdy ich typ ale niektóre rzczy mnie denerwuja tak jak np Ty pierdolisz gorzej niz Poseł kim ty wogóle jestes buraku abys mi wymawiał jak ja pisze co Facet wez zejdz na dół Ty chyba masz z 12 lat chłopaczku..

moze sie czepiam ale czy ta dyskusja nie idzie troche w zlym kierunku? moze nie bylam zbyt dlugo na xcomie ale nie przypominam sobie wyzywania od burakow, przeciez kazdy moze miec swoje zdanie, ale Szafa wykaz sie ze umiesz dyskutowac nie obrazajac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohhhhh te chłopcze o którym trabią juz wyspy owcze loqsh1.Wiesz ja szanuje HH bardzo kazdy ich typ ale niektóre rzczy mnie denerwuja tak jak np Ty pierdolisz gorzej niz Poseł kim ty wogóle jestes buraku abys mi wymawiał jak ja pisze co Facet wez zejdz na dół Ty chyba masz z 12 lat chłopaczku.HH jest muzyka która jest orginalna mówiaca o ludziach moze nawet o Tobie lub o kims innym

 

mozesz sie nieobawiac, logsh1 napewno nie ma 12 lat :) pozatym on ma troche racji, nie mozna szanowac czegos, co jest klamstwemi obluda. mowie w tym przypadku o niektorych antykomercyjnych artystach, ktorzy tak naprawde sami nie wiedza ile zawdzieczaja pieniadzom, albo po prostu to ukrywaja, zeby nie popsuc wizerunku. czegos takiego nie mozna szanowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdolisz gorzej niz Poseł kim ty wogóle jestes buraku abys mi wymawiał jak ja pisze co.

rozumiem, że to odnośnie mojej uwagi na temat Twoich błędów - zwróciłem Ci uwagę, zresztą nie bezczelnie ani chamsko, a Ty się wkurzasz. i chyba skończyły Ci się argumenty, bo zaczynasz mnie obrażać - popatrz na to z boku i powiedz kto tu wygląda jakby miał 12 lat?

Facet wez zejdz na dół Ty chyba masz z 12 lat chłopaczku.

trochę więcej - strzelaj dalej i przy okazji swój wiek ujawinij (z ciekawości).

HH jest muzyka która jest orginalna mówiaca o ludziach moze nawet o Tobie lub o kims innym .A pozatym komeche juz mozna poczuc w Polskim HH jak np Tede,Peja,ale są tez ludzie którzy nie interesują sie kasą sa to np WWO w dupie maja to kase Molesta,Cały Zip sqad ,a np Tede robi na pokaz wszysto tak jak z Kukulską itd.

no i ok.

chyba w pewnym momencie się rozminęliśmy z tematem - chodziło mi o to, że na początku w dziwny sposób starałeś się pokazać, że polski hiphop jest lepszy od tego z usa. może tylko tak to zrozumiałem - jeśli tak to sorka. tak czy owak - hiphop jako kultura nie narodził się w polsce i chcąc tą kulturę tworzyć, a nie tylko słuchać rapu sięgnij także do źródeł. i nie mówię tu o nellym czy ja rulu.

jeszcze temat komercji: popatrz na tych wszystkich ludzi którzy teraz nagrywają (w polsce): masa z nich już nie ukrywa, że chciała by utrzymywać się z robienia muzyki - czy to już nazywamy komercją? czy WWO nie myśli o pieniądzach? to czym w takim razie sokół płaci w sklepie? to jest to czym mówił travcka i wcześniej .. też travcka :) pieniądze w hiphopie są i będą, dopóki hiphop będzie na topie. nie bierz tego aż tak śmiertelnie poważnie.

A wiec facet juz nie gadaj tak o mnie i wogóle albo masz jakies wąty do mnie to powiedz i obadamy.

wszystko co mam napisałem - nie po to, żeby Cię obrazić, bo jeszcze tego nie zrobiłem - po prostu uważam, że mam swoje racje, a Ty gdzieś napisałeś coś co mnie uraziło i tyle. ja mam tyle do powiedzenia na ten temat.

pozdro na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polskiego HH słucham jakieś 7 czy 8 lat. Ale to co się ostatnio dzieje było do przewidzenia. Coraz wiecej wychodzi rap gówien, nie mających nic wspólnego z prawdziwym polskim HH. Ja nie mówię że komercja jest tak do konca zła, to jest normalna kolej rzeczy,że jak coś zaczyna być popularne to prędzej czy później pojawia się w mediach, ale to co wyprawiają ostatnio TEDE czy Mezo&Liber( Aniele srere, mezokracja ) to przechodzi wszystkie granice polskiego rapu. Robią beznadziejne kawałki w hurtowych ilościach byle zarobić troche szmalu. Gdzie nie przełączysz to widzisz tylko te same ryje. Pamiętacie tekst Tedego " Nigdy nie wchłonie mnie wielka wytwórnia, nie będę gwiazda jak Edyta Górniak" Koleś jeszcze kilka lat temu był jednym z najlepiej zapowiadających się polskich mc a jego rymy w porównaniu z dzisiejszymi to niebo a ziemia. Nie wiem ale dzisiejsze płytkie teksty Tedego wkurwiają mnie na maxa.Nie da sie tego słuchać. Nie dziwie się że ostatnio Vienio i Pele "troche" go wyśmiali u Wojewódzkiego. Bo nagrać kawałek z denną Kukulską to już pszesada. Koleś robi wszysko żeby być jak najbardziej popularny. Ok nie mówie żeby nie zarabiali na tym pieniędzy, bo jeżeli któs chce tego słuchać i płyty się sprzedają to dlaczego nie, ale nie za wszelką cene. Wiadomo będe popularny, nagram byle chłam a oni i tak to kupią, bo jestem na topie.

Następny MC który mnie wkurwia to Peja. Nic tylko napierdziela jak to w polsce jest źle, jakie to on miał ciężkie życie, że nie ma kasy( no na pewno nie ma, he he ). Kiedys jak widziałem z nim wywiad w tvp to myślałem że chłop się rozpłacze jak opowiadał jak to w polsce jest beznadziejnie itd.Teraz ma hajsu więcej niż lodu i udaje że go obchodzi los biedych ludzi. Jak tak jest to niech odda czesc swoich zarobków na biednych.

 

Dla mnie zawsze najlepszą formacją HH jest, był i mam nadzieje bedzie ZiP skład. Ci kolesie zawsze pierdolili TV, zwłaszcza Sokół ( kto miał go znać i cenić w cale nie musiał go oglądać w co drugim teledysku). Oni chyba jako jedyni nie wystąpili w Opolu, gdyż powiedzieli że od tvp nigdy nie bedą nic chcieli, żadnej reklamy czy coś. Big Respect.

 

Widze że kłucicie się o to kto był prekursorem polskiego HH. Oczywiście medialnym Liroy i WYP3 a kawałek scyzoryk opanował całą Polske i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, a kto uważa inaczej po prostu sie nie zna albo ne pamięta tamtych czasów.To już 9 lat.

Później była Molesta i tak naprawde od niej zaczął się prawdziwy uliczny rap, który obecnie jest najbardziej szanowany przez nas, czyli fanów HH. Po tej płycie wszytko zaczęło przyśpieszac w niesamowitym tempie. Ale teraz co się dzieje to paranoja!!! Polski HH schodzi na psy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w pelni z Arboosem. Ja slucham hip-hopu od 9 lat, czyli wlasnie od pamietnego debiutu Liroya i WYP3. Moda na hip-hop z ostatniego okresu niestety wykreowala mase syfu ktorego nie chce sie sluchac, dochodzi do tego ze kiedys mowiac komus ze sluchasz HH, ludzie traktowali Cie normalnie, teraz patrza z przymrozeniem oka bo hip-hop zaczyna sie zlewac z popem, tutaj pasuje przypomnienie kawalka Tede i Kukulskiej ale nie tylko, wszystkie Meza itd, jak dla mnie to Ci ludzie siedza w popie. Dochodzi do tego ze jezeli ktos pyta mnie czego slucham, mowie: "Slucham hh ale bez tego calego gowna typu, "Suczki", Mezo, "Clubbing Ziom"(czy co to bylo :lol: )" Nie napawa to wszystko optymizmem jezeli chodzi o polski hh, ale pocichu licze ze ta moda wkrotce sie skonczy, niestety bardziej prawdopodobne jest to ze jeszcze troche potrwa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było tak, że jak ktoś słuchał Hip-hopu to był traktowany jak gorszy. A teraz jak jest np. klasa w SP i tam ktoś nie słucha hip-hopu albo nie chodzi w szerokich spodniach nie ma bluzy z CHWDP albo HWDP - CHodźmy Wszyscy DO Pabu (bo taka jest prawda że 10 latek to nosi bo taka moda i tak się zmienia hasło) to jest katowany odrzucany wyśmiewany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quickly i tu się z tobą zgodze... jest tak jest dużo za dużo pseudo hiphopowców... ja mam nawet w klasie takich trzech, jak na nich patrze to mi sie smiac chce, myślą że są modni, nie znają zadnej innej piosenki tylko to co leci w TV i radiu, zachwycają się tym i myślą ze są na topie.. jak do mnie to łatwo poznać takich ludzi.. ja od takich sie osobiście odcinam.. nie chca być taki jak oni.. ja słucham hh juz 6 lat[a może nawet 7..] ... oni zaczeli jak stało się to modne, jak zaczeli puszczac to w TV.. Jak nzaczne z nimi mówić np. o 2pac-u, jakiś nielegalach polskich, bitach , podkładach, sampelkach to RYBKA... nie wiedzą co powiedzieć... a podobno w domu piszą swoje teksty :wink:

Pozdrawiam ich z tej strony gorąco... :twisted: i mam nadzieje ze ta moda na HH przejdzie szybciej niż się zaczeła i przy HipHop-ie zostaną tylko Ci ludzie którzy go naprawde kochają...

 

PiSska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.