Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

rzeczywiście te nowe gówna co wychodzą to nic innego jak komercyjne śmieci a nie prawdziwy rap. Durnie wypuszczają ostatnio tylko kawałki które mają wpadać w ucho.

Szczególnie właśnie Mezo, 18L, Tede, które bardziej pasują do wszędobylskiego i dobrze sprzedającego się softu,a nie do prawdziwego HH.

Dlatego ostatnio słucham tylko starych kawałków i rozmyślam co się stało z polskim hip-hopem.

Zdrugiej strony to było do przewidzenia, że jak nasza muza się rozwinie i bedzie na topie to bedzie coraz więcej badziew. A jak słyszę że w co drugiej reklamie ktoś pseudorapuje o tym że jego proszek do prania jest the best to....

 

Ok. zmiana tematu. Najlepszy skład lub MC który ostatnio pojawił się na polskiej scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że kłucicie się o to kto był prekursorem polskiego HH. Oczywiście medialnym Liroy i WYP3

I to jest jak dla mnie najmądrzejsza wypowiedź odnośnie tego o czym rozmawailiścmy tak więc lećmy dalej. Ja zaplanowałem swoje Arboos swoje więc wybierzcie o czym będziemy postować. Jeżeli chodzi o Emce który ostatnio na mnie zrobił na mnie wrażenie to nie przypominam sobie nikogo. A i o zespół trudno. Jedyne co z ostatnich produkcji mogę wymienić tylko O.S.T.R "Jazz w wolnych chwilach" i Vienio i Pele "Autentyk 2" no i troche starszy Fenomen "Sam na sam" oraz "4 pory rapu" 3 wymiaru. A odbiegając to tylko forma pytania: "czy niewydaje wam się, że duże undergroundowców jest lepszych od ludzi którzy wydają coś na legalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czy niewydaje wam się, że duże undergroundowców jest lepszych od ludzi którzy wydają coś na legalu.

Oczywiście że tak jest, chociaż większosc ludzi tworzących w podziemiach także do niczego się nie nadaje. Cos tam sobie nagrywają i spoko.

Osobiście znam tylko jednego kolesia który miałby szanse zaistnieć na polskiej scenie,cała Nowa Huta słuchała jego kawałków, zwłaszcza kawałek "Nowa Huta" jednak wątpie żeby kiedykolwiek mu się udało. Po prostu trzeba mieć farta, znajomości i kase a on nie ma nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czy niewydaje wam się, że duże undergroundowców jest lepszych od ludzi którzy wydają coś na legalu.

Oczywiście że tak jest, chociaż większosc ludzi tworzących w podziemiach także do niczego się nie nadaje. Cos tam sobie nagrywają i spoko.

Osobiście znam tylko jednego kolesia który miałby szanse zaistnieć na polskiej scenie,cała Nowa Huta słuchała jego kawałków, zwłaszcza kawałek "Nowa Huta" jednak wątpie żeby kiedykolwiek mu się udało. Po prostu trzeba mieć farta, znajomości i kase a on nie ma nic

powiedz o kim mówisz? i o jakim kawałku - bo jeśli "nowa huta to dżungla" ponka to słyszałem.. jeśli "to tutaj" grema to też słyszałem, ale pewnie chodzi Ci o kogoś bardziej z centrum - tak to mało znam. :)

skąd jesteś dokładnie airboos?

a i co do tego kawałka "clubbing Ziom" czy jakoś tak to kto to śpiewa? raz słyszałem, ale denne strasznie.. nie czasem vienio i pele ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak jest, chociaż większosc ludzi tworzących w podziemiach także do niczego się nie nadaje. Cos tam sobie nagrywają i spoko.

Osobiście znam tylko jednego kolesia który miałby szanse zaistnieć na polskiej scenie,cała Nowa Huta słuchała jego kawałków, zwłaszcza kawałek "Nowa Huta" jednak wątpie żeby kiedykolwiek mu się udało. Po prostu trzeba mieć farta, znajomości i kase a on nie ma nic

http://www.massey.prv.pl sprawdź może znajdziesz jesze kogoś ciekawego na nielegalu bo jak dla mnie to gosc ma potencjal, NO I jescz jego stary (najstarszy raper w polsce :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sciągniesz daj dobrą recenzje :). 3 prośby Jak sami tworzycie to dawajcie tu teksty własne jakieś linki do własnych bitów produkcji. Jak macie jakieś fajne kawałki z podziemiia albo ktoś wam wpadł w ucho to dawać linki. I ostatnia prośba. Wie może ktoś jak się nazywa taki zespół z podziemia co ma takie kawałki jak "Historie" "List do pana Prezydenta" "Plaża" byli kiedyś u Owala w Rapgrze ale nie spamiętałem ich tytułu jak ktoś wie to niech mi powie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loqsh1 Mówie o Archim z Krakowiaków. A to co ty słyszałeś Nowa Huta to dżungla to Sentencja.

heh to na pewno Archiego nie słyszałem, ale zasięgnąłem języka i słyszałem, że Archi i NotaBene (czy jak to się nazywa :) ) ogólnie są kiepscy, ale to pewnie kwestia gustu. jak będę miał jakąś mp3 to ocenię.

a "nowa huta to dżungla" to nie Sentencja tylko sam Ponk na bicie Pecego - wiem to z wiarygodnego źródła. nie wiem co się dzieje teraz z Ponkiem, był taki czas, że zniknął :)

chcecie nielegala jakiegoś to proponuję gradgromów. tylko ostrożnie, bo to nie żaden uliczny hiphop - nie podchodźcie tak do tego bo się zawiedziecie. (acha, i kawałki stare lekko :) )

o Boże! co tam robi moja ksywa na dole? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy przy krakowskich nielegalach, to ma ktos moze linka do plytki intoksynatora, albo chociaz do kawalka "w gore rece" bo wyjatkowo mi przypadl do gustu... a niestety krakowski underground nie stoi na wysokim poziomie, to nie to co katowice, czy nawet poznan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy przy krakowskich nielegalach, to ma ktos moze linka do plytki intoksynatora, albo chociaz do kawalka "w gore rece" bo wyjatkowo mi przypadl do gustu... a niestety krakowski underground nie stoi na wysokim poziomie, to nie to co katowice, czy nawet poznan

hmm no ja wiem? skołuj sobie płytkę mamuta - wszyscy chwalą :)

ale mówisz tak o krakowskim undergroundzie, że nie stoi na wysokim poziomie, a co powiesz o tych, którzy na legalu nagrywają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Eminemie, kiedys juz dyskutowalismy na starym forum przy okazji "8 mile", ale ze moze z tego wyjsc ciekawa dyskusja to w skrocie sie wypowiem :)

 

 

Zaczne od plusow Eminema:

 

1. Blyskotliwy pomyslowy flow, nie slyszalem zeby jakikolwiek raper potrafil tak genialnie nie wychodzac z rytmu, przyspieszac i zwalniac tempo rymowania, poprostu gosc nie do pobicia w tym wzgledzie dla mnie.

 

2. Najlepsze podklady na swiecie, slyszalem wielokrotnie taka opinie i calkowicie sie pod nia podpisuje.

 

 

Teraz minusy:

 

1. Teksty - niestety pomimo tego ze juz Eminem sie nieco pohamowal w swych "rozmyslaniach" to jednak nadal jest szokujacym artysta, pisanie dla sensacji i szumu wokol wlasnej osoby, ja odbieram jako chwyt marketingowy, bo ile mozna nadawac ze ten gosc[nazwisko] jest geyem, a tak kobieta[nazwisko] jest szmata. Czesto czytajac tlumaczenia jego tekstow dochodzilem do wniosku ze to totalny prymitywizm, jezeli chodzi o zawartosc merytoryczna.

 

2. Hity - pomimo ze hh w ameryce jest wyjatkowo skomercjalizowany to wydaje mi sie jednak ze kawalki takie jak "My name is", "The Real Slim Shady" czy szczegolnie "Without me" to troche przekret, ten ostatni slyszalem wielokrotnie w klubach :? Mysle ze przez to takze Em jest traktowany przez srodowisko hip-hopowe z przymrozeniem oka.

 

 

Podsumowujac, dwa duze plusy i dwa duze minusy. No ale jednak ten styl, pomyslowosc i podkaldy sprawiaja ze Eminema slucham bardzo czesto, dla mnie takie kawalki jak: "The way I am", "Till I collapse", "Say what you say", "Square dance", "Kim"(kto slyszal ten wie :)), "Kill you", "Amityville", "Criminal" sa poprostu nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy przy krakowskich nielegalach, to ma ktos moze linka do plytki intoksynatora, albo chociaz do kawalka "w gore rece" bo wyjatkowo mi przypadl do gustu... a niestety krakowski underground nie stoi na wysokim poziomie, to nie to co katowice, czy nawet poznan

hmm no ja wiem? skołuj sobie płytkę mamuta - wszyscy chwalą :)

ale mówisz tak o krakowskim undergroundzie, że nie stoi na wysokim poziomie, a co powiesz o tych, którzy na legalu nagrywają?

no wiem, wiem, chodzilo mi o ogolny poziom calego krakowskiego hh, a co do legali, to kto nagral chyba tylko krk rap attack, czy jak to tam bylo i nikt poza tym..... no jeszcze byl karamba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o Eminema to z muszę przyznać, że jestem poniekąd jakoś jego "fanem" mam wszystkie jego płyty originalne no orpócz Infite czy jak to tam się pisze. I muszę przyznać, że z każdej płyty jest coraz lepszy. Flow i Podkłady jak już mówił CrossOver ma zajebiste. Z każdą płytą jest coraz dojrzalszy. No ale na każdej płycie musi się mu jednak przytrafić taki dziwny nie dziwny kawłek jak Without Me czy The Real Slim Shady. Taki bardziej przemawaiający na śmieszność niż na co innego. Chcąc nie chcąc musze przyznać, że płyta Eminema "The Slim Shady LP" to pierwszy hh album jaki miałem w życiu w ręku i wcale nie żałuje. Jednym plusem ja Ema będe zawsze uważał za artystę, prawdziwego artyste i jednego z najlepszego emce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.