Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * - - 4 głosy

Rap, hip-hop

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3364 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Płyty masz: (110 użytkowników oddało głos)

Płyty masz:

1. Oryginalne (70 głosów [53.85%] - Zobacz)

Procent z głosów: 53.85%

2. Głosowano Pirackie (25 głosów [19.23%] - Zobacz)

Procent z głosów: 19.23%

3. Przegrane z oryginalnych (2 głosów [1.54%] - Zobacz)

Procent z głosów: 1.54%

4. Przegrane na Mp3 (33 głosów [25.38%] - Zobacz)

Procent z głosów: 25.38%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31 ::Szafa::

::Szafa::
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 18 luty 2004 - 21:31

Junior staram sie cały czas ale to cos on tu miesza ja kocham HH i wogóle ale on jakos pierszy zaczoł obadamy odpowiedz :!:

Najlepszy sklep koszykarski

#32 travcka

travcka

6th Man

• Użytkownik
  • 372 postów

Napisano 18 luty 2004 - 21:34

Ohhhhh te chłopcze o którym trabią juz wyspy owcze loqsh1.Wiesz ja szanuje HH bardzo kazdy ich typ ale niektóre rzczy mnie denerwuja tak jak np Ty pierdolisz gorzej niz Poseł kim ty wogóle jestes buraku abys mi wymawiał jak ja pisze co Facet wez zejdz na dół Ty chyba masz z 12 lat chłopaczku.HH jest muzyka która jest orginalna mówiaca o ludziach moze nawet o Tobie lub o kims innym

mozesz sie nieobawiac, logsh1 napewno nie ma 12 lat :) pozatym on ma troche racji, nie mozna szanowac czegos, co jest klamstwemi obluda. mowie w tym przypadku o niektorych antykomercyjnych artystach, ktorzy tak naprawde sami nie wiedza ile zawdzieczaja pieniadzom, albo po prostu to ukrywaja, zeby nie popsuc wizerunku. czegos takiego nie mozna szanowac...

#33 Gość_loqsh1_*

Gość_loqsh1_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2004 - 23:41

pierdolisz gorzej niz Poseł kim ty wogóle jestes buraku abys mi wymawiał jak ja pisze co.

rozumiem, że to odnośnie mojej uwagi na temat Twoich błędów - zwróciłem Ci uwagę, zresztą nie bezczelnie ani chamsko, a Ty się wkurzasz. i chyba skończyły Ci się argumenty, bo zaczynasz mnie obrażać - popatrz na to z boku i powiedz kto tu wygląda jakby miał 12 lat?

Facet wez zejdz na dół Ty chyba masz z 12 lat chłopaczku.

trochę więcej - strzelaj dalej i przy okazji swój wiek ujawinij (z ciekawości).

HH jest muzyka która jest orginalna mówiaca o ludziach moze nawet o Tobie lub o kims innym .A pozatym komeche juz mozna poczuc w Polskim HH jak np Tede,Peja,ale są tez ludzie którzy nie interesują sie kasą sa to np WWO w dupie maja to kase Molesta,Cały Zip sqad ,a np Tede robi na pokaz wszysto tak jak z Kukulską itd.

no i ok.
chyba w pewnym momencie się rozminęliśmy z tematem - chodziło mi o to, że na początku w dziwny sposób starałeś się pokazać, że polski hiphop jest lepszy od tego z usa. może tylko tak to zrozumiałem - jeśli tak to sorka. tak czy owak - hiphop jako kultura nie narodził się w polsce i chcąc tą kulturę tworzyć, a nie tylko słuchać rapu sięgnij także do źródeł. i nie mówię tu o nellym czy ja rulu.
jeszcze temat komercji: popatrz na tych wszystkich ludzi którzy teraz nagrywają (w polsce): masa z nich już nie ukrywa, że chciała by utrzymywać się z robienia muzyki - czy to już nazywamy komercją? czy WWO nie myśli o pieniądzach? to czym w takim razie sokół płaci w sklepie? to jest to czym mówił travcka i wcześniej .. też travcka :) pieniądze w hiphopie są i będą, dopóki hiphop będzie na topie. nie bierz tego aż tak śmiertelnie poważnie.

A wiec facet juz nie gadaj tak o mnie i wogóle albo masz jakies wąty do mnie to powiedz i obadamy.

wszystko co mam napisałem - nie po to, żeby Cię obrazić, bo jeszcze tego nie zrobiłem - po prostu uważam, że mam swoje racje, a Ty gdzieś napisałeś coś co mnie uraziło i tyle. ja mam tyle do powiedzenia na ten temat.
pozdro na koniec.

#34 arboos

arboos

Rookie

• Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 19 luty 2004 - 02:50

ja polskiego HH słucham jakieś 7 czy 8 lat. Ale to co się ostatnio dzieje było do przewidzenia. Coraz wiecej wychodzi rap gówien, nie mających nic wspólnego z prawdziwym polskim HH. Ja nie mówię że komercja jest tak do konca zła, to jest normalna kolej rzeczy,że jak coś zaczyna być popularne to prędzej czy później pojawia się w mediach, ale to co wyprawiają ostatnio TEDE czy Mezo&Liber( Aniele srere, mezokracja ) to przechodzi wszystkie granice polskiego rapu. Robią beznadziejne kawałki w hurtowych ilościach byle zarobić troche szmalu. Gdzie nie przełączysz to widzisz tylko te same ryje. Pamiętacie tekst Tedego " Nigdy nie wchłonie mnie wielka wytwórnia, nie będę gwiazda jak Edyta Górniak" Koleś jeszcze kilka lat temu był jednym z najlepiej zapowiadających się polskich mc a jego rymy w porównaniu z dzisiejszymi to niebo a ziemia. Nie wiem ale dzisiejsze płytkie teksty Tedego wkurwiają mnie na maxa.Nie da sie tego słuchać. Nie dziwie się że ostatnio Vienio i Pele "troche" go wyśmiali u Wojewódzkiego. Bo nagrać kawałek z denną Kukulską to już pszesada. Koleś robi wszysko żeby być jak najbardziej popularny. Ok nie mówie żeby nie zarabiali na tym pieniędzy, bo jeżeli któs chce tego słuchać i płyty się sprzedają to dlaczego nie, ale nie za wszelką cene. Wiadomo będe popularny, nagram byle chłam a oni i tak to kupią, bo jestem na topie.
Następny MC który mnie wkurwia to Peja. Nic tylko napierdziela jak to w polsce jest źle, jakie to on miał ciężkie życie, że nie ma kasy( no na pewno nie ma, he he ). Kiedys jak widziałem z nim wywiad w tvp to myślałem że chłop się rozpłacze jak opowiadał jak to w polsce jest beznadziejnie itd.Teraz ma hajsu więcej niż lodu i udaje że go obchodzi los biedych ludzi. Jak tak jest to niech odda czesc swoich zarobków na biednych.

Dla mnie zawsze najlepszą formacją HH jest, był i mam nadzieje bedzie ZiP skład. Ci kolesie zawsze pierdolili TV, zwłaszcza Sokół ( kto miał go znać i cenić w cale nie musiał go oglądać w co drugim teledysku). Oni chyba jako jedyni nie wystąpili w Opolu, gdyż powiedzieli że od tvp nigdy nie bedą nic chcieli, żadnej reklamy czy coś. Big Respect.

Widze że kłucicie się o to kto był prekursorem polskiego HH. Oczywiście medialnym Liroy i WYP3 a kawałek scyzoryk opanował całą Polske i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, a kto uważa inaczej po prostu sie nie zna albo ne pamięta tamtych czasów.To już 9 lat.
Później była Molesta i tak naprawde od niej zaczął się prawdziwy uliczny rap, który obecnie jest najbardziej szanowany przez nas, czyli fanów HH. Po tej płycie wszytko zaczęło przyśpieszac w niesamowitym tempie. Ale teraz co się dzieje to paranoja!!! Polski HH schodzi na psy!!!

#35 ::Szafa::

::Szafa::
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 19 luty 2004 - 08:37

Dobra loqsh1 sorrka a pozatym to mam 18 lat i porozmawiajmy dlaej o HH

#36 Quickly

Quickly

Rookie

• Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 19 luty 2004 - 08:58

No nareszcie weźmy się już nie obżucajmy, jak ktoś ma pomysły o czym dalej tu rozmawiać to niech pisze. Ja jużzaproponowałem swoje lata 98-99. Lata które będe pamiętał dzięki Molescie i Zip.
Wybrany użytkownik nie udziela się już na forum. Peace za lata na xcomie i e-nba. One Love
"...rap robie bym nie musiał w życiu dbać o inną furtke..."
...1920r.-2005r....Karol Wojtyła...
..1978r.- 2000r. ...Mag[']...

#37 CrossOver

CrossOver
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 19 luty 2004 - 09:19

Zgadzam sie w pelni z Arboosem. Ja slucham hip-hopu od 9 lat, czyli wlasnie od pamietnego debiutu Liroya i WYP3. Moda na hip-hop z ostatniego okresu niestety wykreowala mase syfu ktorego nie chce sie sluchac, dochodzi do tego ze kiedys mowiac komus ze sluchasz HH, ludzie traktowali Cie normalnie, teraz patrza z przymrozeniem oka bo hip-hop zaczyna sie zlewac z popem, tutaj pasuje przypomnienie kawalka Tede i Kukulskiej ale nie tylko, wszystkie Meza itd, jak dla mnie to Ci ludzie siedza w popie. Dochodzi do tego ze jezeli ktos pyta mnie czego slucham, mowie: "Slucham hh ale bez tego calego gowna typu, "Suczki", Mezo, "Clubbing Ziom"(czy co to bylo :lol: )" Nie napawa to wszystko optymizmem jezeli chodzi o polski hh, ale pocichu licze ze ta moda wkrotce sie skonczy, niestety bardziej prawdopodobne jest to ze jeszcze troche potrwa :?
Hold My Own

#38 Quickly

Quickly

Rookie

• Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 19 luty 2004 - 09:32

Kiedyś było tak, że jak ktoś słuchał Hip-hopu to był traktowany jak gorszy. A teraz jak jest np. klasa w SP i tam ktoś nie słucha hip-hopu albo nie chodzi w szerokich spodniach nie ma bluzy z CHWDP albo HWDP - CHodźmy Wszyscy DO Pabu (bo taka jest prawda że 10 latek to nosi bo taka moda i tak się zmienia hasło) to jest katowany odrzucany wyśmiewany.
Wybrany użytkownik nie udziela się już na forum. Peace za lata na xcomie i e-nba. One Love

#39 Mich@lik

Mich@lik

All-Star

• Użytkownik
  • 1757 postów

Napisano 19 luty 2004 - 09:43

Quickly i tu się z tobą zgodze... jest tak jest dużo za dużo pseudo hiphopowców... ja mam nawet w klasie takich trzech, jak na nich patrze to mi sie smiac chce, myślą że są modni, nie znają zadnej innej piosenki tylko to co leci w TV i radiu, zachwycają się tym i myślą ze są na topie.. jak do mnie to łatwo poznać takich ludzi.. ja od takich sie osobiście odcinam.. nie chca być taki jak oni.. ja słucham hh juz 6 lat[a może nawet 7..] ... oni zaczeli jak stało się to modne, jak zaczeli puszczac to w TV.. Jak nzaczne z nimi mówić np. o 2pac-u, jakiś nielegalach polskich, bitach , podkładach, sampelkach to RYBKA... nie wiedzą co powiedzieć... a podobno w domu piszą swoje teksty :wink:
Pozdrawiam ich z tej strony gorąco... :twisted: i mam nadzieje ze ta moda na HH przejdzie szybciej niż się zaczeła i przy HipHop-ie zostaną tylko Ci ludzie którzy go naprawde kochają...

PiSska

La Victoria Siempre_

#40 CrossOver

CrossOver
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 19 luty 2004 - 09:54

O tych ktorzy siedza w hh, dlatego ze jest taka moda to nawet nie wspominam, na szczescie mozna nie patrzec w ich strone i po problemie. Gorzej jak puszczam sobie radiostacje i slysze piec razy dziennie Mezo "Aniele", "Suczki" itd.. Japi****le ale lipa :?
Hold My Own

#41 arboos

arboos

Rookie

• Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 19 luty 2004 - 12:51

rzeczywiście te nowe gówna co wychodzą to nic innego jak komercyjne śmieci a nie prawdziwy rap. Durnie wypuszczają ostatnio tylko kawałki które mają wpadać w ucho.
Szczególnie właśnie Mezo, 18L, Tede, które bardziej pasują do wszędobylskiego i dobrze sprzedającego się softu,a nie do prawdziwego HH.
Dlatego ostatnio słucham tylko starych kawałków i rozmyślam co się stało z polskim hip-hopem.
Zdrugiej strony to było do przewidzenia, że jak nasza muza się rozwinie i bedzie na topie to bedzie coraz więcej badziew. A jak słyszę że w co drugiej reklamie ktoś pseudorapuje o tym że jego proszek do prania jest the best to....

Ok. zmiana tematu. Najlepszy skład lub MC który ostatnio pojawił się na polskiej scenie.

#42 Quickly

Quickly

Rookie

• Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 19 luty 2004 - 14:58

Widze że kłucicie się o to kto był prekursorem polskiego HH. Oczywiście medialnym Liroy i WYP3

I to jest jak dla mnie najmądrzejsza wypowiedź odnośnie tego o czym rozmawailiścmy tak więc lećmy dalej. Ja zaplanowałem swoje Arboos swoje więc wybierzcie o czym będziemy postować. Jeżeli chodzi o Emce który ostatnio na mnie zrobił na mnie wrażenie to nie przypominam sobie nikogo. A i o zespół trudno. Jedyne co z ostatnich produkcji mogę wymienić tylko O.S.T.R "Jazz w wolnych chwilach" i Vienio i Pele "Autentyk 2" no i troche starszy Fenomen "Sam na sam" oraz "4 pory rapu" 3 wymiaru. A odbiegając to tylko forma pytania: "czy niewydaje wam się, że duże undergroundowców jest lepszych od ludzi którzy wydają coś na legalu.

#43 arboos

arboos

Rookie

• Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 19 luty 2004 - 15:41

"czy niewydaje wam się, że duże undergroundowców jest lepszych od ludzi którzy wydają coś na legalu.

Oczywiście że tak jest, chociaż większosc ludzi tworzących w podziemiach także do niczego się nie nadaje. Cos tam sobie nagrywają i spoko.
Osobiście znam tylko jednego kolesia który miałby szanse zaistnieć na polskiej scenie,cała Nowa Huta słuchała jego kawałków, zwłaszcza kawałek "Nowa Huta" jednak wątpie żeby kiedykolwiek mu się udało. Po prostu trzeba mieć farta, znajomości i kase a on nie ma nic

#44 Gość_loqsh1_*

Gość_loqsh1_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2004 - 15:56

"czy niewydaje wam się, że duże undergroundowców jest lepszych od ludzi którzy wydają coś na legalu.

Oczywiście że tak jest, chociaż większosc ludzi tworzących w podziemiach także do niczego się nie nadaje. Cos tam sobie nagrywają i spoko.
Osobiście znam tylko jednego kolesia który miałby szanse zaistnieć na polskiej scenie,cała Nowa Huta słuchała jego kawałków, zwłaszcza kawałek "Nowa Huta" jednak wątpie żeby kiedykolwiek mu się udało. Po prostu trzeba mieć farta, znajomości i kase a on nie ma nic

powiedz o kim mówisz? i o jakim kawałku - bo jeśli "nowa huta to dżungla" ponka to słyszałem.. jeśli "to tutaj" grema to też słyszałem, ale pewnie chodzi Ci o kogoś bardziej z centrum - tak to mało znam. :)
skąd jesteś dokładnie airboos?
a i co do tego kawałka "clubbing Ziom" czy jakoś tak to kto to śpiewa? raz słyszałem, ale denne strasznie.. nie czasem vienio i pele ? :P

#45 CrossOver

CrossOver
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 19 luty 2004 - 16:10

a i co do tego kawałka "clubbing Ziom" czy jakoś tak to kto to śpiewa? raz słyszałem, ale denne strasznie.. nie czasem vienio i pele ? :P

Nie, nie -> Onar i Ośka..... :?
Hold My Own

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych