Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm cios ten temat na tym forum zanika rozpocznijmy jakąs rozmowe dlasza zwiazana z tym tematem :D

No racja. Tak więc jeżeli ktoś ma jakieś propozycje odnośnie dalszych rozmów niech je daje. Poprostu żebyśmy porozmawiali o tej muzyce. Mogą one być nawet typu:

Co sądzicie o np. Ziperze itd.

Jeżeli chodzi o to na co zwracam uwagę na początku to chyba na wszystko razem. Dopiero jak czegoś słucham 2,3,4 raz to zwracam wielką uwagę na tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszla, nawet na forum jest gdzies do niej link. co do flow, to tak naprawde to zaden polski raper go nie ma. wszyscy nawijaja w takim samym tempie, taka sama intonacja, ten sam sposob. prawdziwy flow ma busta rhymes, nelly, mystikal, jadakiss...- o nich mozna powiedziec ze nawijajac maja flow. polacy niestety sie niekwalifikuja. a jesli chcecie posluchac jak powinien wygladac dobrze zarapowany kawalek to sciagnijscie sobie Lalibela Riddim, Milinaire, La Masse - wszystko francuskie, ale zajebiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również na wstępie zwracam uwagę najpierw na muzykę i to jak gość nawija. jak ktoś rymuje jak fisz to jest u mnie przegrany bo to wogóle nie ma rytmu ("jestem vipem, wiesz"), a jak ktoś jak AZ (nawet w takim głupim intrze do albumu :) ) albo jada(ass) to zupełnie inaczej się słucha. no a potem się leci po tekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie lubisz Fu mi sie podoba jego 2 solówka ale ta piosenka Nie Mów Mi to taka Disco Polowa Ciekawe jak wy uwazacie :idea:

FU jest fuuuuuuuu

dotyczy tej nowej piosenki właśnie. inne chociasz nie jakieś swietne są zdecydowanie lepsze. a w tej to ten refren spiewany jest na poziomie "jedziemy po zioło" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaa a fu jest podobno uwazany za jednego z najlepszych mc, zreszta nie wiem jak ktorego kolwiek polaka mozna nazwac mc- czarnuchy potrafia byc naprawde master of ceremony, potrafia rozruszac tlum na koncercie, potrafia sie bawic i robic to naprawde klimatowo. a polacy, rpzyklada taka zipera, pono na koncercie stoi na podescie, browar w rece i nawija, nawet mu sie dupy nie chce ruszyc. juz nawet nie bede mowil jak wyglada sprawa polskich teledyskow, po prostu zenada- dziesieciu typow stoi przed blokiem i wymac***e lapami- to byl chyba kawalek don gural esko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak apropo Fu to może ktoś wie skąd ściągnąć nową jego płytkę :?: Bardzo mi zależy i będę baaaardzo wdzięczny za każdą informację. Może Ty Szafa wiesz, bo mówiłeś kiedyś, że jak coś chcemy to do Ciebie, a Ty pewno cóś znajdziesz. Liczę na Ciebie Ziom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary niektóre teledyski sa zawaliste Polskie a pozatym zobacz sonie ile mają kasy by zrobic teledysk w USA a ile W POLSCE a koncerty zalezy kogo sa zawaliste.

 

bylem w 100% pewny ze powiesz ze w polsce nie ma kasy. skoro jej nie ma, to po c*** wydawac takie teledyski? ludzie troche samokrytyki, nie ma srodkow, to nie robie czegos nasile- ale c***owo. chyba proste. ale nie bo polscy hiphopowcy musza pokazac jak to im zle i jak to maja malo kasy, i wypuszczaja takiego kasztana na rynek. i ktos mni powie ze to nie jest pozowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary niektóre teledyski sa zawaliste Polskie a pozatym zobacz sonie ile mają kasy by zrobic teledysk w USA a ile W POLSCE a koncerty zalezy kogo sa zawaliste.

 

bylem w 100% pewny ze powiesz ze w polsce nie ma kasy. skoro jej nie ma, to po c*** wydawac takie teledyski? ludzie troche samokrytyki, nie ma srodkow, to nie robie czegos nasile- ale c***owo. chyba proste. ale nie bo polscy hiphopowcy musza pokazac jak to im zle i jak to maja malo kasy, i wypuszczaja takiego kasztana na rynek. i ktos mni powie ze to nie jest pozowane...

 

Ale powiedziałes heee no to jak maja robic teledyski jak nie stac ich aby zrobic takie jak w usa?? cona wszystko trzeba miec hajc chesz sie ubrac nie masz kasy ale musisz sie ubrac kupujesz tansze,chesz kupic auto niem asz na takie krórimi bys mógł wyrywac dupy kupujesz tanszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się zapuściłem w odpowiadaniu ale swoje zdanie mam to po kolei.

zreszta nie wiem jak ktorego kolwiek polaka mozna nazwac mc- czarnuchy potrafia byc naprawde master of ceremony, potrafia rozruszac tlum na koncercie, potrafia sie bawic i robic to naprawde klimatowo.

myślę, że mc nie funkcjonuje w polsce jako master of ceremony - to ktoś kto po prostu składa rymy. tak się przyjęło i trudno - nic nie poradzisz. dlatego jeśli ktoś mówi mc myślę o nim raczej o kimś, kto składa rymy (choć w przypadku fu i z tym ciężko :P ). a co do poruszania tłumu - na pewno jest ktoś taki w polsce, może (na pewno) travcka po prostu wybrałeś zły przykład - ja nie wiem, bo na koncerty polskich grup ze względu na obawę o moje zdrowie psychiczne nie chodzę. wiadomo, że niektórzy wykonawcy traktują koncerty jako sposób kontaktu z publiką, a niektórzy po prostu grają, żeby zarobić. takie realia.

 

potem było o klipach.

co do tych klipów o biednym życiu - wiadomo, że klipy każdy chce mieć i śmieszne jest jak ktoś wykłada kupę hajsu, żeby pokazać jak ktoś jest biedny. albo jak robią klipy, żeby były. najlepsze są jednak te, w których goście pokazują jacy są bogaci. ostatnio - wiem z pewnego źródła - goście z pewnej krakowskiej grupy (bez nazw, bo kiedyś jak wymieniłem ich nazwę na blogu to myślałem, że będę musiał do domu kanałami wracać :) ) nagrywali jakiś klip w jakimś klubie, że niby z dziwkami itp. - wcale nikt nie odgapia z usa, ciekawe jakie to c***owe będzie. ale jeszcze na tym klipie będzie taki kolo, który cięzko pracuje za 1000 złotych miesięcznie. to nie jest pozerstwo - to jest polski hiphop. tak więc zgadzam się z travcką :) (no w końcu kraków :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w 100% pewny ze powiesz ze w polsce nie ma kasy. skoro jej nie ma, to po c*** wydawac takie teledyski? ludzie troche samokrytyki, nie ma srodkow, to nie robie czegos nasile- ale c***owo. chyba proste. ale nie bo polscy hiphopowcy musza pokazac jak to im zle i jak to maja malo kasy, i wypuszczaja takiego kasztana na rynek.

No człowieku! Mówisz jakby polskie teledyski (wszystkie poza HH) były dobre, tak na Europejską czy Amerykańską skalę. Rządasz żeby teledyski HH były lepsze niż wszystkie inne polskie razem wzięte ??

 

PS. Spoko Szafa. Jakbyco to czekam na wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo! ja sobie nieprzypominam zebym mowil cos o teledyskach wykonawcow innych niz hh. na ten temat sie nie wypowiadam, bo po prostu ich nie ogladam.

 

po drugie, to tak, rzadam zeby teledyski byly na poziomie i nic na to nieporadze. ma mozg napakowany wizja z zagranicy i wymagam czegos takiego od polskich wykonawcow. nie jestem chyba jedyny, ale to mniej wazne, jako widz mam prawo wymagac, wiec jak narazie polskie teledyski sa dla mnie bardzo nisko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.