Skocz do zawartości

Książki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej tak, po prostu mi się diabelsko podobają. Z innymi książkami tak nie mam.

Ogólnie śmiesznie, bo Erickson jest strasznie mocno inspirowany Czarną Kompanią. Rozwinęli to dość mocno, jednak sam szkielet wyraźnie Cookowy.

Czy ja wiem czy polscy pisarze tacy wyrafinowani? Akurat przy większości wręcz mam wrażenie, że mogliby być mniej prymitywni. Pilipiuk czy Ziemiański są wręcz wulgarni, a taka fabryka snów mogłaby się nazywać fabryką prostoty. Chyba, że mówisz raczej nie o fantasy, a o sci-fi. Ale to akurat tyczy całego gatunku, nie tylko pisarzy polskich. To znaczy całego gatunku z tej półki, po którą warto sięgać.

Ambercrombie zaraz zacznę, akurat dawno nic fajnego z fantasy nie miałem i na głodzie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

one są jakoś powiązane? warto zaczynać od pierwszego czy można od tego co się trafi?

 

Są powiązane

najpierw trylogia: samo ostrze, nim zawisną na szubienicy i ostateczny argument królów, która stanowi jedną całość, pozostałe trzy są odrębnymi zamkniętymi całościami/historiami i można je czytać wo oderwaniu od całości ... ale większą przyjemność sprawi czytanie chronologicznie, bo pojawiający się w kolejnych książkach bohaterowie "zazębiają" kolejne książki, czyli po trylogii kolejno: zemsta najlepiej smakuje na zimno, bohaterowie i czerwona kraina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ja z kolei polecam Sprawe Honoru - książka o 5 polskich pilotach myśliwców, którzy przyczynili się do uratowania Anglii podczas bitwy powietrznej w 1940r. W książce jest też o tym jak zostaliśmy wyruchani przez USA i Wielką Brytanię pod koniec 2 wś. Podczas czytania ciary na plecach gwarantowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.