Skocz do zawartości

Książki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

O matko. Twardoch popełnił był wywiad dla Wyborczej. Jego postrzeganie obecnej polityki jest dowodem na to, że umizgi do Salonu, i pozbawiona racjonalności i przede wszystkim wiedzy historycznej, próba pisania pod gusta tegoż Salonu prowadzi do nikąd. Spotyka się potem to samo towarzystwo i dyskutuje we własny tylko gronie, wzajemnie sobie przytakując. Kiszą się we własnym kwaśnym już sosie i dochodzą wspólnie do wniosku, że Holocaust może się powtorzyć.

 

Zadziwia mnie jak po lekturze Króla niektórzy wyciągają takie oto wnioski, że taki przrdwojenny ONR przygotował grunt pod Holocaust.

 

O zgrozo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już czytał Otchłań Bretta z Demonicznego cyklu?

Zacząłem, taki przesyt SJW, że się naprawdę nie da. Generalnie godne uwagi były tylko 2 pierwsze książki, im dalej tym gorzej, ale ostatnia część już nie do zdzierżenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

King ma sporo słabych książek, ale akurat 'Bastion' był spoko, nie żałuję poświęconych kilku dni.

ma też sporo naprawdę dobrych, z tego co @PM napisał to można by pomyśleć że to jakiś męski odpowiednik jk rowling kultury masowej, a on na tą swoją sławę i pozycję naprawdę zasłużył, choć fakt faktem że grafomanem jest i w zasadzie sam się do tego poniekąd przyznaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdziwie się mocno jeśli ktoś odpowie twierdząco ale kojarzycie serie "Latające Miasta" Jamesa Blisha? Jeśli tak, mógł by ktoś coś polecić w podobnym stylu i gatunku?

Czytałem to dawno temu. Najbliżej temu będzie autostopem przez galaktykę. 

 

Kupiłem sobie jakiś czas temu tablet z zamiarem powrotu do nałogowego czytania. Kiepsko mi idzie - zaliczyłem jakieś 10 książek i żadnej nie mogę polecić z czystym sumieniem. A starałem się sięgać po książki cenione i polecane z s-f i fantasy, należące do klasyki. Jedyne co wywarło na mnie wrażenie, to Kara Większa Huberatha, jak wmuszę w siebie to co czytam teraz, to sięgnę po jego dalsze pozycje, bo jakoś nigdy się za niego nie zabrałem. I Pamiętnik znaleziony w wannie, jakoś do tej książki Lema też się długo zabierałem. 

Chyba spróbuję zmienić fantasy na klasykę, bo to co w nim naprawdę dobre, to już chyba przeczytałem. Teraz czytam Piskorskiego, ale jak na laureata Zajdla mnie strasznie rozczarował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowieści z meekhańskiego pogranicza mam już niestety za sobą ale poczytał bym sobie dalej coś z polskiego fantasy, Księgę Całości Kresa warta rozpoczęcia?

No dla mnie to najlepsza polski cykl fantasy w tej dekadzie a tak po prawdzie to od czasów Wiedźmina

niedługo wychodzi kolejny tom

łap fragment -> https://powergraph.pl/uploads/catalog/excerpt/file/106/Kazde_martwe_marzenie_fragment_1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to dawno temu. Najbliżej temu będzie autostopem przez galaktykę. 

 

Kupiłem sobie jakiś czas temu tablet z zamiarem powrotu do nałogowego czytania. Kiepsko mi idzie - zaliczyłem jakieś 10 książek i żadnej nie mogę polecić z czystym sumieniem. A starałem się sięgać po książki cenione i polecane z s-f i fantasy, należące do klasyki. Jedyne co wywarło na mnie wrażenie, to Kara Większa Huberatha, jak wmuszę w siebie to co czytam teraz, to sięgnę po jego dalsze pozycje, bo jakoś nigdy się za niego nie zabrałem. I Pamiętnik znaleziony w wannie, jakoś do tej książki Lema też się długo zabierałem. 

Chyba spróbuję zmienić fantasy na klasykę, bo to co w nim naprawdę dobre, to już chyba przeczytałem. Teraz czytam Piskorskiego, ale jak na laureata Zajdla mnie strasznie rozczarował. 

 

Dzięki. Jesteś drugą osobą która też coś o tym wspomina. Spróbuję złapać tą książkę.

 

A jak Ci się sama seria Blisha podobała? Dla mnie pierwsze dwie książki były takie sobie, ale 3 i 4 jest mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jesteś drugą osobą która też coś o tym wspomina. Spróbuję złapać tą książkę.

 

A jak Ci się sama seria Blisha podobała? Dla mnie pierwsze dwie książki były takie sobie, ale 3 i 4 jest mega.

Ja to czytałem z 10 lat temu. Pamiętam kilka rzeczy z fabuły i ogólny wydźwięk/ton książek. Raczej jedna z serii, które wtedy czytałem hurtem i niczym się nie wyróżniła, bym miał ją czym wspominać i do niej wrócić. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem Algorytmy Wojny. Pierwsza część średnia, praktycznie pozbawiona fabuły, ale fajnie podeszła do tematu poświęceń na wojnie. Druga książka już takową fabułę miała, jednak tak miałką i z tak oczywistymi zwrotami akcji, że chyba była nawet gorsza od pierwszej. Za to trzecia, ta która zwróciła moją uwagę bo Zajdel, też zdaje być w pierwszych momentach, ale kiedy kończy się pierwszy wątek, w końcu pokazuje pazur i to, że warto było czekać. Pojawia się myth arc, pojawiają się świetnie przemyślane plany i fortele, zaskakujące i mające sens jednocześnie. Kolejna część kontynuuje poziom Forty i rysuje szerszy obraz.

Postacie są słabe, schematyczne wręcz do bólu, uproszczeń sporo, ale wiadomo, że inaczej się nie da, bo nie mielibyśmy żadnych szans z SI, a co dopiero symulować jej myślenie co pokazuje głupie GO i szachy, ale ogółem świetny kawał Sci-fi.

No dla mnie to najlepsza polski cykl fantasy w tej dekadzie a tak po prawdzie to od czasów Wiedźmina

niedługo wychodzi kolejny tom

łap fragment -> https://powergraph.pl/uploads/catalog/excerpt/file/106/Kazde_martwe_marzenie_fragment_1.pdf

Liczyłem ze piszesz o kontynuacji Kresa. Chciałem go zacząć, ale odrzuca mnie to, że zostało zostawione w polowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Algorytmy Wojny. Pierwsza część średnia, praktycznie pozbawiona fabuły, ale fajnie podeszła do tematu poświęceń na wojnie. Druga książka już takową fabułę miała, jednak tak miałką i z tak oczywistymi zwrotami akcji, że chyba była nawet gorsza od pierwszej. Za to trzecia, ta która zwróciła moją uwagę bo Zajdel, też zdaje być w pierwszych momentach, ale kiedy kończy się pierwszy wątek, w końcu pokazuje pazur i to, że warto było czekać. Pojawia się myth arc, pojawiają się świetnie przemyślane plany i fortele, zaskakujące i mające sens jednocześnie. Kolejna część kontynuuje poziom Forty i rysuje szerszy obraz.

Postacie są słabe, schematyczne wręcz do bólu, uproszczeń sporo, ale wiadomo, że inaczej się nie da, bo nie mielibyśmy żadnych szans z SI, a co dopiero symulować jej myślenie co pokazuje głupie GO i szachy, ale ogółem świetny kawał Sci-fi.

Liczyłem ze piszesz o kontynuacji Kresa. Chciałem go zacząć, ale odrzuca mnie to, że zostało zostawione w polowie.

Pisałem o Wagnerze i Opowiesciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio przeczytałem książkę Sebastiana Imielskiego Szkoła na wzgórzu i naprawdę bardzo mi się spodobała.

 

Książka w pewnych aspektach bardzo przypomina serial Belfer też jest małomiasteczkowa rzeczywistość z całą siecią różnorakich powiązań polityczno biznesowych. Jest nieufność wobec obcych tajemnice lokalnej władzy i uczniowie.

 

Podejrzanych było sporo, a finał okazał się bardzo zaskakujący przynajmniej dla mnie.

Ogólnie czytało się bardzo szybko i przyjemnie, no może poza niezbyt potrzebnym wątkiem rodzinnym. który na szczęście nie był zbyt długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.