Skocz do zawartości

[East 1st Rd] Raptors - Nets


SkoczekS1

  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wynik?

    • Raptors 4-0
      4
    • Raptors 4-1
      0
    • Raptors 4-2
      6
    • Raptors 4-3
      5
    • Nets 4-3
      8
    • Nets 4-2
      42
    • Nets 4-1
      12
    • Nets 4-0
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, że Raptors budzą aż tak skrajne emocje, ale to może wina Drake'a. Nie wiem.

 

W każdym razie cieszy mnie to, że tak dużo osób widzi DeRozana w roli Roberta Mateji czyli "świetne kwalifikacje, a potem skok na bulę", bo DeRozan to tegoroczny klasyczny kandydat na JR Smitha. Użyłem w jednym zdaniu Mateję i JRa - to już dużo znaczy. W każdym razie kiepski defensor i wątpliwej jakości (decyzji) scorer z nastawieniem na wymuszanie FT, których liczba w postseason z pewnością zmaleje. Mecze 5-16 jak najbardziej w zasięgu. To też do Pana, Panie Marcusie Thornton.

 

Nets są wystarczająco dłudzy i doświadczeni, żeby ustać w obronie wszystkim penetracjom i przewadze atletycznej backcourtu Raps. Mają nawet idealny roster do zatrzymania największych atutów ławki Toronto, czyli big guarda (Vasq) i stretch-5 (Patterson). Poza tym powinni ich zniszczyć głębią składu, bo Nets są w stanie (w przeciwieństwie do Raps) wychodzić solidnym składem przez całe 48 minut. Myślę, że nawet Alan Anderson - jak przystało na tough competitora - będzie miał serie marzeń przeciwko byłemu klubowi.

 

Za to, żeby pokonać Brooklyn to trzeba się naprawdę namęczyć z ich uniwersalnym atakiem. Nets są koszmarem dla niedoświadczonych zespołów, ponieważ generalnie są post-up heavy teamem na każdej pozycji, mają świetny ball movement i jeszcze bombardują zza łuku. Jak na złośc - Raptors akurat są niedoświadczeni... :smile:

 

 

x factor: Terrence Ross. To jeszcze nie czas, kiedy dużo będzie zależeć od formy KG, więc póki co ta rola przypada Rossowi. Gość z całkiem sporym upsidem i przychylam się do zdania ekspertów z USA, że Ross może mieć breakout w swojej karierze własnie w serii z Nets - przy uwadze obrony skupionej na Lowry/DeRozanie

 

player2watch: Amir. Ogólnie to najlepszym zawodnikiem w Toronto jest jak dla mnie Amir Johnson,a paradoksalnie jest chyba ostatnim o którym się mówi. Glue-guy ich defensywy przede wszystkim i solidne uzupełnienie w ataku. Jego mobilność może być szczególnie przydatna w starciu z "big small-ballem" Nets.

 

player-not2-watch: John Salmons. Kurs na over/under w liczbie meczów przegranych przez Johna Salmonsa to 1,5. Już dawno powinien być poza ligą i najlepiej jakby zrobił to jeszcze w Kings, zabierając Travisa Outlawa.

 

 

Raptors mogli być potencjalnymi Warriors ad 2014, czyli ekipa z gorącą halą, kibicami głodnymi sukcesów i efektowną koszykówką - gdyby nie własnie bardzo niekorzystny matchup z Brooklynem. Chyba tylko rzekoma niekompetencja Jasona Kidda może ich uratować.

 

 

Nets w 6.

 

 

 

 

 

 

Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston Shaun Livingston

 

maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, whut?

Rok temu, tuż po PO ten cały Coach Nick jarał się jak pochodnia na myśl o nowym sezonie Harrisona Barnesa i zapowiadał, że to najlepszy zawodnik Warriors "w ciągu roku od teraz". Był nawet taki filmik na jego kanale YT (rw30 kiedyś wrzucał na 100%), ale teraz cudownie nie mogę znaleźć. Znalazłem tylko coś takiego - bez filmiku, ale jakiś wrzut z twittera.

 

https://twitter.com/bballSource/status/406592668240576512

Z czymś się nie zgadzasz co powiedział czy tylko tak z nudów piszesz?

Ogólnie te jego analizy są bardzo subiektywne i trochę wyrwane z kontekstu często - poza tym że mam wrażenie że goni za sensacją i chce być alternatywny do ogólnej opinii - to chyba tyle.

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w świecie NBA funkcjonuje od niedawna więc mam pytanie czy w poprzednich latach gdy nadszedł czas PO ta presja była bardzo widoczna ? Chodzi mi tutaj o sytuację gdzie drużyna dominuje w RS ,a jak przyszedł czas PO na boisko wyszła całkiem inna druzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam typ, który zapowiadał że Harrison Barnes > Curry w tym sezonie?

 

Meh.

Mówił, że Barnes może mieć największy impact w grę zespołu w przyszłości. Było to po 2013 PO i miało niemało sensu, gdyż Barnes na prawdę ma papiery, a jeszcze po serii ze Spurs wyglądał jak future legit all star. Jednakże nikt nie wiedział, że przyjdzie AI i że HB zostanie ukiszony na ławie chyba w najgorszym możliwym momencie. Podejrzewam, że w takich Suns na przykład gość mógłby być MVP zespołu. 
 

ta. z Barei kiedyś robił Nasha

 

nie żebyśmy sami nie mieli w dorobku podobnych wpadek

No ale Barea z Heat to grał prawie jak Nash. ;p

Edytowane przez microlab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie sobie zobaczę choć jeden mecz tej serii. O Raptorsach nic nie wiem, ale głównie ze względu na Nets. Bo z ostatniej lektury forum widzę, że urastają do rangi czarnego konia tych playoffów. Muszę zobaczyć, co jest na rzeczy, bo jak na razie to mam wrażenie, że na wyrost. Straszą nazwiskami i domniemanym odkładaniem sił na postseason, ale tam jest i czynnik wieku (KG-PP), ale i czynnik nierówności (JJ i Deron). Możliwe, że jest to zespół zakonserwowany na "szczytowanie" w playoffach, ale równie dobrze mogą to być czcze pogróżki.

Edytowane przez Szak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.