Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Po pierwsze gratulacje za to, ze udalo sie nie tylko zebrac lige kipera e-NBA, przeprowadzic draft, ale i jeszcze wzglednie dobrze rozegrac sezon.

Wydaje mi sie, ze nie mamy w tej lidze nikogo kto by podpadał pod definicję olewusa. To dobrze.

Ale zanim sie rozejdziemy chcialbym wrzucic szybkie podsumowanie wynikow tegorocznych oraz tego jak sie przelożą na posiadane budzety draftowe w przyszlym roku.

Jak wiecie nasz budzet draftowy bedzie wypadkową trzech wartosci: budzetu startowego (200$), handicapu zwiazanego z zajetym miejscem (2$ za II miejsce, 4$ za III .... 38$ za 20) oraz grzywny wynikajacej z nierozegrania wszystkich meczow.

Zgodnie z punktem 13 regulaminu - jesli w sezonie rozegrales mniej niz 648 meczow (658-10 dozwolonych) to za kazdy mecz ponizej tej wartosci odejmujemy 1$ z przyszlorocznego budzetu.

Wedlug moich wyliczen jest 6 drzuyn ktore beda mialy takie kary:

 

1. Mavericks: -6$

2. Hornets: -26$

3. Spurs: -13$

4. Pacers: -1$

5. Hawks: -9$

6. Lakers: -4$

 

A tak wyglada (wedlug mnie) kwestia przyszlorocznych budzetow dla kazdej druzyny. 

Rank	Team	              GP	Handicap	Penalty GMs Played	Budget
1	New Orleans Pelicans	650	0	         0	                200
2	Dallas Mavericks	642	2	        -6	                196
3	GoldenStateWarriors	658	4	         0	                204
4	OklahomaCity Thunder	657	6	         0              	206
5	Brooklyn Nets	        648	8	         0	                208
6	Boston Celtics	        655	10	         0	                210
7	Houston Rockets	        655	12	         0	                212
8	Detroit Pistons	        639	15	         0	                215
8	Utah Jazz	        653	15	         0	                215
10	Charlotte Hornets	622	19	        -26	                193
10	Toronto Raptors	        654	19	         0	                219
12	San Antonio Spurs	635	22	        -13	                209
13	Phoenix Suns	        655	24	         0	                224
14	Chicago Bulls	        653	26	         0	                226
15	Washington Wizards	651	30	         0	                230
15	Philadelphia 76ers	656	30	         0	                230
15	Indiana Pacers	        647	30	        -1	                229
18	Timberwolves	        658	34	         0	                234
19	Atlanta Hawks	        639	36	        -9	                227
20	Los Angeles Lakers	644	38	        -4	                234
Mysle, ze juz teraz mozemy zaczac sie zastanawiac nad sposobem przeprowadzenia draftu poniewaz klasyczna licytacja na Yahoo nie wchodzi raczej w gre. Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Po pierwsze gratulacje za to, ze udalo sie nie tylko zebrac lige kipera e-NBA, przeprowadzic draft, ale i jeszcze wzglednie dobrze rozegrac sezon.

Wydaje mi sie, ze nie mamy w tej lidze nikogo kto by podpadał pod definicję olewusa. To dobrze.

 

Był jeden olewus, ten przed którym ostrzegali inni. CubeBrick od miesiąca nie robił zmian, w sezonie kilkukrotnie miał dłuższe okresy nieobecności i oprócz tej ligi olał też rozgrywki na sznurowadło. Tylko fuksowi zawdzięcza to, że udało mu się zmieścić w limicie podanym w 14 punkcie regulaminu.

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla evitacre za zwycięstwo.

Pozostałym, którzy się angażowali również za grę do końca.

 

Co do końcowej klasyfikacji to słuszna uwaga barcalovera bo zrozumiałe że jak w innych ligach decydować powinien tiebreaker związany z miejscami w kategoriach.

W miejscach remisowych:

8. Detroit

9. Utah

10. Toronto

11. Charlotte

...

15. Indiana

16. 76ers

17. Wizards

 

Leszczur - zrób edit tej tabeli żeby było wszystko jasne.

 

Co do draftu to ręcznie da się ustawiać $$$ do woli tak samo jak ustawić keeperów.

Tak przynajmniej to wygląda, ale ja jeszcze nigdy tego nie testowałem więc w razie czego Washko pomoże ;)

 

Proponuję teraz ustalić wstępne terminy:

- do 10 września potwierdzenie udziału, no chyba ze ktoś już wie że nie chce się dalej bawić to niech zgłosi żeby był czas znaleźć zastępcę.

- do końca września zgłoszenie do komisza jakich zostawia się keeperów (przypominam max 4, ale oczywiście można mniej), no chyba ze będziemy zgłaszać na forum żeby było przejrzyściej choć może to być element strategii żeby inni nie wiedzieli do końca kto wyleci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla evitacre za zwycięstwo.

Pozostałym, którzy się angażowali również za grę do końca.

 

Co do końcowej klasyfikacji to słuszna uwaga barcalovera bo zrozumiałe że jak w innych ligach decydować powinien tiebreaker związany z miejscami w kategoriach.

W miejscach remisowych:

8. Detroit

9. Utah

10. Toronto

11. Charlotte

...

15. Indiana

16. 76ers

17. Wizards

 

Leszczur - zrób edit tej tabeli żeby było wszystko jasne.

 

 

Hmmm. Z jednej strony rozumiem intencje, a z drugiej nasze zasady pomijają kwestię tiebreakerów i nie do konca widze podstawy do ustalania tego w tej chwili z efektem wstecznym. Zwlaszcza, ze dla kilku druzyn wiaze sie to z wyraznymi zmianami w handicapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcos-wg mnie KAZDY powinien wybrac 4 keeeperow-bo 1 gracz zostawi 4 a inny 1-wtedy co burzy to intencje gry-co za gra gdzie jest 1 keeper ?

 

po drugie wg mnie lista keeperow powinna byc dostepna-wtedy ma sie te 2-3 tyg na zobaczenie kto bedzie do ponownej licytacji i kto najlepiej bedzie pasowal nam do skladu

 

jak Wy widzicie te opcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Z jednej strony rozumiem intencje, a z drugiej nasze zasady pomijają kwestię tiebreakerów i nie do konca widze podstawy do ustalania tego w tej chwili z efektem wstecznym. Zwlaszcza, ze dla kilku druzyn wiaze sie to z wyraznymi zmianami w handicapie.

A może tej kwestii nikt nie poruszył bo każdy uznał to za oczywistą oczywistość?

Ale nawet przyjmując że nie ma tiebreakera to dlaczego Toronto dopisałeś więcej $ jak za gorsze miejsce niż Charlotte skoro zajęły tą samą pozycję? No chyba nie za alfabet ;) Jak już to powinno być po 18$ albo po 19$ (dzieląc tą pulę dla tych dwóch miejsc).

Tak samo z wtedy problem z miejscem 15 bo są 3 teamy i wtedy każdy team albo po 28$ albo po 30$.

 

Ja uznałbym to za cytowaną oczywistą oczywistość i liczył wg tiebreakera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcos-wg mnie KAZDY powinien wybrac 4 keeeperow-bo 1 gracz zostawi 4 a inny 1-wtedy co burzy to intencje gry-co za gra gdzie jest 1 keeper ?

IMHO nie można kogoś zmuszać do zatrzymania zawsze 4 skoro wolałby nie blokować sobie kasy bo może nie mieć akurat dobrych kandydatów. Jego ryzyko czy ze zwolnionych ulepi dobry skład. Ja przynajmniej tak widziałem ideę max 4 keeperów co miało oznaczać że mogę wybrać tylko 3 czy 2.

 

po drugie wg mnie lista keeperow powinna byc dostepna-wtedy ma sie te 2-3 tyg na zobaczenie kto bedzie do ponownej licytacji i kto najlepiej bedzie pasowal nam do skladu

Oczywiście że lista keeperów byłaby dostępna, ale na zasadzie "wywieszenia końcowej listy" po upłynięciu terminu zgłoszenia keeperów.

Założyłem taką sytuację że np. info o tym że Leszczur nie zatrzymuje Ibaki (co na marginesie już jest faktem), wpływa na to że ktoś może innych keeperów zatrzymać bo zapoluje na drafcie na Ibakę.

Ale może to zbyt daleko posunięty wniosek, nie upieram się.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcos-wg mnie KAZDY powinien wybrac 4 keeeperow-bo 1 gracz zostawi 4 a inny 1-wtedy co burzy to intencje gry-co za gra gdzie jest 1 keeper ?

 

po drugie wg mnie lista keeperow powinna byc dostepna-wtedy ma sie te 2-3 tyg na zobaczenie kto bedzie do ponownej licytacji i kto najlepiej bedzie pasowal nam do skladu

 

jak Wy widzicie te opcje ?

 

Nie ma takiej opcji, zeby ktos mnie zmusil do zatrzymania 4 zawodnikow. Ba - jesli nie chce to nie zatrzymam zadnego. Ograniczenie jest tylko od gory - nie wiecej niz 4 zawodnikow.

I nie mam pojecia jakim cudem dysproporcje w ilosci zatrzymywanych zawodnikow burzą intencje gry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie można kogoś zmuszać do zatrzymania zawsze 4 skoro wolałby nie blokować sobie kasy bo może nie mieć akurat dobrych kandydatów. Jego ryzyko czy ze zwolnionych ulepi dobry skład. Ja przynajmniej tak widziałem ideę max 4 keeperów co miało oznaczać że mogę wybrać tylko 3 czy 2.

 

 

Oczywiście że lista keeperów byłaby dostępna, ale na zasadzie "wywieszenia końcowej listy" po upłynięciu terminu zgłoszenia keeperów.

Założyłem taką sytuację że np. info o tym że Leszczur nie zatrzymuje Ibaki (co na marginesie już jest faktem), wpływa na to że ktoś może innych keeperów zatrzymać bo zapoluje na drafcie na Ibakę.

Ale może to zbyt daleko posunięty wniosek, nie upieram się.

Dokladnie tak - zatrzymujemy tylko zawodnikow na ktorych mamy chęć budowac sklad. Termin zgłaszania kiperów jest do ustalenia. 

 

Jakby co chętnie wbiję się do Keepera. Piszcie na PW co i jak jak przyjdzie co do czego :>

Jak przyjdzie co do czego to sam pilnuj terminów. To nie przedszkole, zeby latac za ludźmi z chusteczką do nosa ;-)

Ale spokojna głowa - na pewno bedzie stosowne ogłoszenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak - zatrzymujemy tylko zawodnikow na ktorych mamy chęć budowac sklad. Termin zgłaszania kiperów jest do ustalenia. 

 

Jak przyjdzie co do czego to sam pilnuj terminów. To nie przedszkole, zeby latac za ludźmi z chusteczką do nosa ;-)

Ale spokojna głowa - na pewno bedzie stosowne ogłoszenie. 

a kiedy moze przyjsc cos do tego? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tej kwestii nikt nie poruszył bo każdy uznał to za oczywistą oczywistość?

To czemu w kazdej innej lidze było to przedmiotem dyskusji i stosownych zapisów?

 

Ale nawet przyjmując że nie ma tiebreakera to dlaczego Toronto dopisałeś więcej $ jak za gorsze miejsce niż Charlotte skoro zajęły tą samą pozycję? No chyba nie za alfabet ;) Jak już to powinno być po 18$ albo po 19$ (dzieląc tą pulę dla tych dwóch miejsc).

Tak samo z wtedy problem z miejscem 15 bo są 3 teamy i wtedy każdy team albo po 28$ albo po 30$.

Racja. Mysle, ze faktycznie uśredniona pula jest dobrym rozwiązaniem.

 

Ja uznałbym to za cytowaną oczywistą oczywistość i liczył wg tiebreakera.

Wprowadźmy zatem taki zapis i w przyszłym roku go zastosujemy. Lepiej nie wprowadzac zwyczaju dogadywania zasad z wsteczną datą wejścia w życie. To byłoby bardzo niebezpieczne.

A jest jeszcze kilka szczegółów do dopracowania, ale o tym pogadamy za kilka dni :-)

a kiedy moze przyjsc cos do tego? ;]

Mysle, ze w sierpniu/wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.