Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Edytować będę mój post podsumowujący zgłoszenia, ale może dla porządku jakbyś SiXers (skoro też tu będziesz) skopiował teamy do  pierwszego posta to będzie łatwiej to znaleźć.

 

Jasne pierwszy post będę edytować na bieżąco w obu ligach, jak tylko będą klepnięte jakieś decyzje.

 

W kwestii wielkości rostera to z propozycji marcosa głosuję za 1. Pasuje mi też opcja z rosterem na 12 graczy, tak jak chłopaki pisali na początku tematu. Można by wtedy trochę pokombinować ze slotami w stylu PG, SG, G, SF, PF, F, C, C, Utl + 3 benche albo PG, SG, G, SF, PF, F, C, 2xUtl + ławka. Ale pasuje mi i 11 i 12, natomiast 13 wydaje mi się troszkę za dużo przy tylu drużynach, ale oczywiście dostosuję się, jeśli przejdzie ta ostatnia opcja.

 

Zgadzam się, że nie ma co przesadzać z ilością keeperów, bo expansion draft trochę straci rację bytu. 5 lub 6 to optymalna opcja. Gram jeszcze w innych keeperach, w jednym zatrzymujemy po 5 graczy, w drugim po 8 i przyznam, że zdecydowanie ciekawiej jest w tym pierwszym przypadku. Jeśli chcielibyśmy jeszcze dodać małe utrudnienie, a przy okazji zadbać o to, by re-draft był bogatszy to proponuję pomysł zapożyczony właśnie z tamtej ligi, gdzie jeden keeper w każdym zespole musi być poniżej 22 lat. Dzięki temu ludzie zrzucają więcej weteranów w stylu Duncan, Parker, Nowitzki i jest więcej szans na przebudowę dla tych, którym sezon nie wyszedł. Bylibyście czymś takim zainteresowani, czy raczej nie powinniśmy się mieszać graczom do strategii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keeper poniżej 22 lat to średni pomysł, bo ilu jest wartościowych gości poniżej tego wieku?

 

Byłbym za 12 graczy w składzie, z czego połowę można zatrzymać. 6 w sam raz. 

 

Moja propozycja rozkładu pozycji to PG SG G SF PF F C UTL i 4 Bench. Przy 11 zawodnikach w składzie 3 na ławce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie to przykładowo: Irving, Valanciunas, Kawhi Leonard, Harris, Anthony Davis, Kidd-Gilchrist, Drummond, Beal, Jones, Oladipo, Noel, Burke, Antetokounmpo, Carter-Williams. Teraz w drafcie będzie wysyp nastolatków. Zresztą to mogłoby być równie dobrze u-23, ale tak tylko rzuciłem luźny pomysł na bogatszy expansion draft. Oczywiście jest zagrożenie, że ktoś nie ogarnie dobrego młodzieżowca do końca sezonu, także rozumiem Wasze obawy i spokojnie możemy to odpuścić. To przechodząc dalej, kogo widzielibyście w roli komisza i co-komisza? Ja chciałbym wysunąć kandydatury: washko, marcosa, Leszczura i matka.

 

 

Moja propozycja rozkładu pozycji to PG SG G SF PF F C UTL i 4 Bench. Przy 11 zawodnikach w składzie 3 na ławce. 

 

ten układ też mi pasuje, także chyba większość jest za rosterem nie większym niż 12 zawodników z tego co widzę.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym drafcie jest wysyp nastolatków...

 

Ale miną dwa sezony i musisz kolesia w którego inwestujesz wywalić. A najgorsze, gdy taki młody gra tak sobie przez 1,5 roku i w lutym zmienia team, po czym napierdala jak dziki... a ty musisz się go pozbyć, po czekaniu na taki wybuch. 

 

Jestem przeciwko jakimkolwiek ograniczeniom wiekowym w przypadku zostawianych zawodników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym drafcie jest wysyp nastolatków...

 

Ale miną dwa sezony i musisz kolesia w którego inwestujesz wywalić. A najgorsze, gdy taki młody gra tak sobie przez 1,5 roku i w lutym zmienia team, po czym napierdala jak dziki... a ty musisz się go pozbyć, po czekaniu na taki wybuch. 

 

Jestem przeciwko jakimkolwiek ograniczeniom wiekowym w przypadku zostawianych zawodników. 

 

Z tego co zauważyłem, to ludzie raczej trzymają się tych młodych, a zwalniają głównie weteranów, ale oczywiście jak pisałem, zupełnie nie chcę forsować tego pomysłu, także zapomnijmy o ograniczeniu wiekowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komplikujmy sobie gry bardziej niż to jest potrzebne. Młodość jest przereklamowana, rookasy rzadko łapią się na TOP100 więc nie ma sensu się bawić z jakieś wymagania wiekowe.

 

Prosto ma być, dlatego też będę się upierał przy klasycznych układach przy punktujących 8 lub 10 slotach, a kwestią do dyskusji pozostawać będzie 2 lub 3 benche. Przy świadomości ze po sezonie i tak będzie trzeba słabszych zrzucić ruchy na FA będą naturalnie większe niż w w keeperach fbx czyli dynasty.

Ponadto 2 czy 3 benchów to tak naprawdę kwestia 20 grajków czyli w grupie od 240 do 260 co daje nam w realnych drużynach NBA 9-tych grajków w rotacji. Czyli dalej jest to druga piątka więc jak dla mnie żaden szrot.

Nawet powyżej 260 jest OK. Jasne że to nie są gracze pokroju Batumów czy Bealów ale po ostatnim sezonie widać że to są takie Augustiny, Foye, Marshalle itp. Trzeba będzie być czujnym ;)

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto ma być, dlatego też będę się upierał przy klasycznych układach przy punktujących 8 lub 10 slotach, a kwestią do dyskusji pozostawać będzie 2 lub 3 benche.

 

W takim razie ja głosuję na 8 aktywnych + 3 benche. Od 240 do 260 różnica 20 graczy, ale między 220 a 260 już dość znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Biorę Wilki! 8 slotów, 3-4 bench i max. 5 keeperow.

Swoja droga nie uwazacie ze można by z keeperow wyłączyć top 40? Wtedy draft aukcyjny byłby super o ile dalej musielibysmy mieścić się w całkowitym budżecie z aukcji. Snake jest zawsze koszmarem, a tak ktoś kto kupił Duranta za 100 mógłby próbować przemeblowac zespół oddając go do ponownego wyboru. Inaczej obawiam się ze tacy kolesie jak Durant, Davies czy Curry pójdą za masakryczne pieniądze a grający nimi będą mogli specjalnie zająć ost. miejsce dla pierwszego picku i dobierać kolejnych młodych gwiazdorów. Inna sytuacja to kontuzje out of season i trzymanie gwiazd bez sensu do konca, tankujac jednocześnie ost. miejsce. Tym samym będziemy mieć takiego mini bota który w kolejnym sezonie będzie walczył mistrza.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwko wszystkim udziwnieniom, typu jakieś zostawianie tylko do danego wieku lub wyłączanie najlepszych. Ja pierdolę... zamiast coś ustalić konkretnie raz a dobrze, to pojawiają się ciągle "ulepszenia", które tylko komplikują. 

 

Nikt nie będzie bronił zrzucić ze składu nawet top 3 grajka. 

 

Drafty w kolejnych latach byłyby też aukcja, czy już snake? Jeśli to drugie, to zamiast zajmować się pierdołami, to lepiej pomyśleć co zrobić, żeby przeciwdziałać akcjom w stylu "nie walczę o top, to nie wystawiam graczy i jadę w dół tabeli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.