Skocz do zawartości

Liga Roto Dynasty


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

ale to nie będzie wymierne do nawet późniejszej wartosci danego zawodnika, kazdy licytuje wedlug wlasnego widzi mi sie bardziej.

dla kogo nie będzie to wymierne? i o jaką późniejszą wartość chodzi? w sezonie, w którym zaczniemy? czy może w następnym - 2015/2016? przecież różnice zawsze są (mniejsze lub większe) pomiędzy życzeniem managera a tym co dany zawodnik reprezentuje.

 

Jeśli chodzi o same ceny, to jeśli jakiś manager zdołał zakupić Duranta za 30$ to oznacza, że cała liga mu na to pozwoliła, jeśli kupił go za 150$ to znaczy, że na tyle go ocenia i odpowiednia kwota z jego budżetu zjedzie i znacznie zmniejszy jego możliwości.

 

Jestem bardzo mocno za tym pomysłem (aukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie będzie wymierne do nawet późniejszej wartosci danego zawodnika, kazdy licytuje wedlug wlasnego widzi mi sie bardziej.

i co z tego? tak samo jak GMs w NBA przepłacają według własnego widzimisię. po prostu trzeba się przyłożyć do draftu i tyle ;] poza tym nawet ustalając płace na podstawie przeszłego sezonu, jak robimy to w FBX, to przecież często ta płaca nie odzwierciedla wartości zawodnika w sezonie, w którym obowiązuje. to jest nieodzowna część tej gry (której IMO w żaden sposób nie można wyeliminować, chyba że salary by aktualizowano każdego dnia) i nie wiem dlaczego ktoś widzi w tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla kogo nie będzie to wymierne? 

 

ale to nie będzie wymierne do nawet późniejszej wartosci danego zawodnika

 

 

 

 

Jeśli chodzi o same ceny, to jeśli jakiś manager zdołał zakupić Duranta za 30$ to oznacza, że cała liga mu na to pozwoliła, jeśli kupił go za 150$ to znaczy, że na tyle go ocenia i odpowiednia kwota z jego budżetu zjedzie i znacznie zmniejszy jego możliwości.

 

 

no i własnie dlatego jestem na nie, przeciez on nie jest tyle wart ale tez nie jest wart az tyle.

 

 

ale wlasciwie nie torpeduje, 

 

glowne zalozenia tej ligi to salary i draft offline, to mnie interesuje najbardziej ;]

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym nawet ustalając płace na podstawie przeszłego sezonu, jak robimy to w FBX, to przecież często ta płaca nie odzwierciedla wartości zawodnika w sezonie, w którym obowiązuje.

 

Panowie, to jest celna uwaga. W sumie przy systemie, który przyjęliśmy salary ma być wyliczane na podstawie poprzedniego sezonu, a nie obecnego. Wiadomo, że taki Durant co rok niszczy tak samo, ale większość graczy ma większe wahania formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i własnie dlatego jestem na nie, przeciez on nie jest tyle wart ale tez nie jest wart az tyle.

Oj znamy już jednego takiego commisha tutaj na forum, który swoje blokady trejdów w ten sposób argumentuje :)

 

Mam nadzieję, że komisarz tej ligi będzie pozwalał na troche więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile: 

 

fbx 2, niestety :smile:

Na co akurat nie masz żadnego dowodu, gdyż moje "rejecty" zdarzały się bardzo rzadko. Widzę, że bajka QAS-a znalazła swoich naśladowców, co ciekawe, główny jej autor ten scenariusz, jak na bajkę przystało, sobie zmyślił, gdyż nigdy po prostu w FBX świadkiem tego być po prostu nie mógł.

Za tezy, które powstały w jakimś wyimaginowanym świecie, odpowiadać niestety nie mogę.

 

Ale zgoda, blokuję wszystko co tylko chcę, w końcu stalinizm to mój ulubiony ustrój ;) No... w sumie zawsze można powiedzieć, że salary również wszystkim narzucam :)

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spinać. Jeszcze nawet składów nie mamy, a tu już problem z transferami... Poza tym mam nadzieję, że nikt nie bierze pod uwagę opcji, by jedna osoba decydowała o vetowaniu wymian w tej lidze. League votes i to też proponuję w skrajnych przypadkach tylko. Skoro ludzie się na coś dogadują, widzą w tym plusy dla siebie i nie są jedną osobą grającą na dwóch kontach, to nie ma się co wpieprzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co akurat nie masz żadnego dowodu, gdyż moje "rejecty" zdarzały się bardzo rzadko. Widzę, że bajka QAS-a znalazła swoich naśladowców, co ciekawe, główny jej autor ten scenariusz, jak na bajkę przystało, sobie zmyślił, gdyż nigdy po prostu w FBX świadkiem tego być po prostu nie mógł.

Za tezy, które powstały w jakimś wyimaginowanym świecie, odpowiadać niestety nie mogę.

 

Ale zgoda, blokuję wszystko co tylko chcę, w końcu stalinizm to mój ulubiony ustrój ;)

Oj tutaj się mylisz.

 

Akurat mam dowód i ten bardzo rzadki reject odbił się mocno na mojej drużynie - w listopadzie 2012 zablokowałeś trejd między mną a udzielającym się w tym temacie Tizzem.

Howard + J.Johnson za Asik + Ilyasova + Scola + pick Bulls (coś koło 15. miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo jeżeli już draftować online, to i tak powinniśmy używać wyliczonego salary, a każda drużyna z przekroczonym SC do startu ligi powinna zejść poniżej tego poziomu. W innym przypadku stosować kary typu zakaz działania na FA przez jakiś okres czasu 

SiXers nie torpeduj pomysłu, daj innym się wypowiedzieć :P

 

W sprawie wymian: zdecydowane nie dla głosowań, za zatwierdzanie wymian powinien być odpowiedzialny komisarz, z zaznaczeniem, że każdy trade, w którym zgadza się salary powinien być akceptowany. Będziemy grali kilka sezonów, czasami niektórzy będą bardziej zainteresowani zbieraniem picków niż zajęciem wysokiego miejsca i imo powinno być miejsce też na takie wymiany jak słynny Gasol trade, które pomogą jednemu GM'owi walczyć o mistrzostwo, a drugiemu w walce o wysoki pick i lepszą perspektywę na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo to oparta jest wtedy na wciaz aktualnej wartosci a nie na kosmosie ;]

skąd ci się ten kosmos wziął? uważasz, że inni GMs tak źle wycenią graczy? jeśli tak, to powinieneś się cieszyć, bo możesz w drafcie te ich złe wyceny wykorzystać i zbudować drużynę nie do pobicia na lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tutaj się mylisz.

 

Akurat mam dowód i ten bardzo rzadki reject odbił się mocno na mojej drużynie - w listopadzie 2012 zablokowałeś trejd między mną a udzielającym się w tym temacie Tizzem.

Howard + J.Johnson za Asik + Ilyasova + Scola + pick Bulls (coś koło 15. miejsca)

Po pierwsze, jest to jeden z rzadkich przypadków, oczywiście nie wspominasz już, że dwa wcześniejsze Twoje trejdy przeszły normalnie, w tym jeden dziwny z Wrightem.

Po drugie, bez dwóch zdań podjąłem słuszną decyzję.

Po trzecie, spójrz na komentarze userów i na moją argumentację. O tym też nie wspominasz, bo po co.

 

Jak już coś wygrzebujesz, napisz o wszystkim, a nie wyrywasz z kontekstu dla potwierdzenia swojej tezy. Mógłbym wszystko tu przytoczyć, ale to nie ma sensu, bo jakie to ma znaczenie w kwestii tego tematu? A chętnych zawsze mogę odesłać do tematu FBX#2 sezon 2012/13.

Widzę, że wymyśliłeś sobie jakąś swoją tezę i się jej bezwzględnie trzymasz, choćby była ona nie wiem jak karkołomna.

 

I na tym end of temat. To nie jest miejsce na wygrzebywanie starych rzeczy z archiwum, w dodatku z ligi, która zapewne niewielu interesuje i w dodatku nie wiem, w jakim celu.

 

 

W sprawie wymian: zdecydowane nie dla głosowań, za zatwierdzanie wymian powinien być odpowiedzialny komisarz, z zaznaczeniem, że każdy trade, w którym zgadza się salary powinien być akceptowany. Będziemy grali kilka sezonów, czasami niektórzy będą bardziej zainteresowani zbieraniem picków niż zajęciem wysokiego miejsca i imo powinno być miejsce też na takie wymiany jak słynny Gasol trade, które pomogą jednemu GM'owi walczyć o mistrzostwo, a drugiemu w walce o wysoki pick i lepszą perspektywę na przyszłość :smile:

Jak najbardziej komisarz powinien decydować, bo to on zajmuje się salary.

Jestem też zdania, że w skrajnych przypadkach trzeba podjąć trudną decyzję, zwłaszcza, jeśli interes którejś ze stron jest mega wątpliwy, a trejd spotyka się z krytycznymi komentarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd ci się ten kosmos wziął? uważasz, że inni GMs tak źle wycenią graczy? jeśli tak, to powinieneś się cieszyć, bo możesz w drafcie te ich złe wyceny wykorzystać i zbudować drużynę nie do pobicia na lata...

a stąd, że można w jedną bądź w druga stronę żąglować w taki sposób wartością.

 

dąze do najbardziej sprawiedliwego rozwiązania, zbilansowania skrajności i tyle.

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.