Skocz do zawartości

Gdzie oni są?


Wyparlo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się ostatnio łapię, że w NBA jest 30 drużyn i dużo zawodników się gdzieś gubi, a ja nawet nie zwracam na to zbytnio uwagi. Ja napiszę o kilku, na których zwracałem uwagę, kiedy grali i mocno mnie zdziwiło, że ich już nie ma w lidze.

 

Daniel "Booby" Gibson - chyba zostanie już tylko zapamiętany jako rookie świetnie grający w finałach NBA 2006/2007 u boku LeBrona Jamesa. Obecnie po zakończeniu sezonu 2012/13 odszedł z Cavs i mając tylko 28 lat nie gra od roku w kosza, a ma jedynie problemy osobiste - rozwód z żoną oraz pobicie jakiegoś łba na baletach i problemy z policją/sądami potem związane.

 

DeShawn Stevenson - jeszcze w 2011 było o nim bardzo głośno, kiedy był jednym z ważniejszych role-playerów Mavs w drodze po mistrzostwo i napinał się mocno do LeBrona oraz rzucał na świetniej skuteczności za trzy. Potem świętowanie mistrza śpiąc po pijaku na jednym z trawników i chyba najważniejsza decyzja, czyli brak podpisania przez Mavs dalszego kontraktu z nim. W sezonie 2012/13 grał w Hawks, a po rozgrywkach chciał przejść do Miami, co było dla mnie bez sensem, kiedy wcześniej był prawie największym wrogiem LeBrona w lidze. Wcześniej napinał się jeszcze do niego w dawnych latach w serii Cavs - Wizards. Obecnie nie ma nawet informacji, co się z nim dzieje.

 

Michael Redd - jeden z lepszych strzelców NBA ostatnich lat, a strzelcy w lidze utrzymują sie długo co pokazali Reggie Miller oraz Ray Allen. Po sezonie 2011/12 zniknął z radarów NBA i listopadzie 2013 ogłosił zakończenie kariery. Zapłacił graniem przez prawie całe życie w Bucks, bo grając sześć sezonów z +20 PPG został wybrany tylko raz do All-Star, a po zakończeniu kariery od razu każdy o nim prawie zapomniał. Tutaj pewnie głównym czynnikiem szybkiego zakończenia kariery były kontuzje. Jego głównym sukcesem będzie pewnie udział na IO 2008 z USA, kiedy roster był mega napakowany. Dla mnie niebawem jego deja vu zaliczy Danny Granger, który po odejściu z Pacers już stał sie popychadłem i niebawem może wylecieć z ligi, bo przy okazji jest nieźle zniszczony kontuzjami.

 

Sam Young - o nim przypomniałem sobie dzięki innemu userowi, który o nim wspomniał. Myślałem, że Young gdzieś tam zagrzewał ławkę w jakimś klubie NBA i coś grał, bo to dosyć dobry obrońca, w sumie jeden z lepszych na obwodzie, ale on obecnie zamiata już w Portoryko, a wcześniej w Sydney Kings.

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricky Davis jest jednym z najlepszych strzelców D-League, gdzie od dłuższego czasu grając próbuje wrócić do NBA, ale od czterch lat nie ma go już w lidze, a przy okazji oprócz grania w D-League czasami odchodzi stamtąd i zwiedza świat grając w Chinach, Francji, Turcji i Portoryko. Raczej nie ma szans, żeby wrócił do NBA, a szkoda, bo zawodnik ten dawał zawsze dużo radości/śmiechu.

 

Corey Maggette to już w zasadzie pet, bo prawie nic nie pograł w sezonie 2012/13 - zaliczył jedynie 18 spotkań, a w następnym sezonie jeszcze przed rozgrywkami Spurs go zwonili bez żadnego spotkania. Przez dwa sezony 18 spotkań, a więc pewnie już zakończy karierę.

 

Z Arenasem nie wiem, co się dzieje, ale podejrzewam, że dostając jeszcze kontrakt z Magic nie ma motywacji do dalszej gry, bo wie, że na dawny poziom nie wróci, a bycie petem i podawaczem ręczników go nie interesuje.

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeShawn Stevenson - jeszcze w 2011 było o nim bardzo głośno, kiedy był jednym z ważniejszych role-playerów Mavs w drodze po mistrzostwo i napinał się mocno do LeBrona oraz rzucał na świetniej skuteczności za trzy. Potem świętowanie mistrza śpiąc po pijaku na jednym z trawników i chyba najważniejsza decyzja, czyli brak podpisania przez Mavs dalszego kontraktu z nim. W sezonie 2012/13 grał w Hawks, a po rozgrywkach chciał przejść do Miami, co było dla mnie bez sensem, kiedy wcześniej był prawie największym wrogiem LeBrona w lidze. Wcześniej napinał się jeszcze do niego w dawnych latach w serii Cavs - Wizards. Obecnie nie ma nawet informacji, co się z nim dzieje.

E tam. Artest i Barnes też prowadzili wojny z Kobe, żeby w następnych sezonach z nim grać. A momentami wydawało się, że Ron był wręcz zakochany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael Redd - jeden z lepszych strzelców NBA ostatnich lat, a strzelcy w lidze utrzymują sie długo co pokazali Reggie Miller oraz Ray Allen. Po sezonie 2011/12 zniknął z radarów NBA i listopadzie 2013 ogłosił zakończenie kariery. Zapłacił graniem przez prawie całe życie w Bucks, bo grając sześć sezonów z +20 PPG został wybrany tylko raz do All-Star, a po zakończeniu kariery od razu każdy o nim prawie zapomniał. Tutaj pewnie głównym czynnikiem szybkiego zakończenia kariery były kontuzje. Jego głównym sukcesem będzie pewnie udział na IO 2008 z USA, kiedy roster był mega napakowany. Dla mnie niebawem jego deja vu zaliczy Danny Granger, który po odejściu z Pacers już stał sie popychadłem i niebawem może wylecieć z ligi, bo przy okazji jest nieźle zniszczony kontuzjami.

 

Pewnie kupuje kościoły członkom rodziny ;]

 

Ricky Davis starał się wrócić do NBA, ale chyba nic z tego.

 

Rip Hamilton czasem udzielał się na TT, nic nie wspominał o powrocie do ligi

 

Corey Maggette powiedział, że jak go SAS zwolnią (grał dla nich w preseason) to kończy karierę, ale oficjalnie jeszcze tego nie ogłosił.

Edytowane przez Raf85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihm, wieści z 2012 "he returned to Austin, TX and helps out with the University of Texas men's basketball team.  He recently finished his college education at the UT with a Psychology-Liberal Arts major and a minor in Communications"

Generalnie fajna stronka jeśli chodzi o losy byłych Celtów: http://www.celticslife.com/2009/12/what-hell-happened-tocomplete-index.html

Dowiedziałem się z niej m.in., że Vin Baker wyszedł na prostą, odnalazł się w religii i zamierza zostać pastorem: http://www.nydailynews.com/sports/basketball/harlem-church-helps-nba-all-star-baker-rebound-life-booze-excess-article-1.1259642#ixzz2Ujo1xAuF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się chętnie dowiedział co słychać u Jeziorowców ze złotej ery 2005-2008 Chris Mihm, Brian Cook, Smush Parker (coś nowego niż zdjęcie na pozycji centra), Sasha Vujacic, Devean George, Maurice Evans.

 

Tak na szybko: Mihm chyba robi coś na University of Texas, Cook w lutym zaczął trenować i planował comeback, Smush jeszcze w tym roku grał w Wenezueli, Vujacic, po mini-epizodzie w Clipps, dograł sezon we Włoszech, George chce budować tanie mieszkania w Minneapolis, Evans miał zamiar pograć jeszcze w Europie, ale chyba coś mu nie wyszło. 

 

Michael Redd wypoczywa, a potem chciałby robić coś w Bucks. Massenburg miał bar w Maryland, ale go zamknęli (bar, nie Tony;ego :) ). Jako ciekawostkę można dodać, że wraz z Waltem Williamsem i kimś jeszcze, pisze książkę o Lenie Biasie.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz mi powiedziec ze ktos poswieca swoj wolny czas na zdobywanie i umieszczanie w internecie informacji o tym co na codzien robi dzis  Ruben Wokowysky albo Jumaine Jones? Ten swiat nigdy nie przestanie mnie zadziwiac

So true... ale chętnie poczytałem co się stało z Ron'em Mercer'em. Niezły grajek, który w wieku 28 lat wypadł z ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego kontuzje rozwaliły dosc szybko.

 

 

co od Arenasia gdzies czytalem jeszcze na poczatku roku,ze bedzie sie staral ostatni raz wrócic.

 

 

a Quentin Richardson zakonczył juz granie?

co z D-Milesem, Stro Swiftem, cokolwiek czy juz zbijają bąki?

 

Roy Tarpley (starsze czasy) ćpie dalej?

 

co u Kalvina Cato?

 

co robi niegdyś mój człowiek w Heat Mark Strickland?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.