Skocz do zawartości

Offseason 2014


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie króciutką symulację potencjalnej kasy do wydania ( dorzuciłem potencjalne wybory w drafcie, oferty kwalifikowane i takie tam zapchajdziury) i wyszło że:

 

Mavs do wydania 30 baniek

Suns jakieś 25 ( ale że mają dwóch RFA do podpisania i nie wierzę że Frye zrezygnują ze swoich 7 mln)

Hornets jakieś 12-14 mln

Pistons jakieś 18 albo 21 jeśli zrezygnują  praw do Monroe

Wizards 11 mln

Raptors jakieś 10

Hawks 10

Lakers ok 20 mln

 

I mnóstwo klubów co próbują odbić się od dna

Magic, Jazz , Bucks , Cavs, 76ers - każdy z nich będzie miał ok 15-20 mln do wydania

 

Lista poważnych wolnych agentów jest dość krótka

 

Dirk podpisze z Mavs, BIG 3 z Miami zostanie BIG 3 z Miami, Tim Duncan albo pójdzie na emeryturę albo zostanie w Spurs

 

W realiach TOP 10 to:

 

Melo

Monroe (RFA)

Lowry

Stephenson

Bledsoe(RFA)

P.Gasol

Deng

Hayward(RFA)

Gortat

i nawet ciężko wybrać tego 10 bo albo dziadek Pierce albo Bradley albo I.Thomas albo Ariza

 

W realiach to lato praktycznie nie ma gwiazd a jeśli już to głównie Mavs je zabierze oznacza to że Hornets przepłacą kogoś w typie Stephensona i nagle dużo takich średniaków typu Bradley

 

Więc kluby w przebudowie mogą dużo zyskać średniaków w dobrych cenach albo będzie dużo umów jednorocznych

 

Moje przewidywania są takie że

 

Gortat + Deng trafią do Mavs

Melo nie podpisze nigdzie poza Knickami albo ....... Detroit ( Detroit mogłoby się postarać o maxa dla niego)

P.Gasol pewnie dostanie umowę na rok z Lakers

Bledsoe i Hayward zostaną gdzie są bo żaden ze słabych klubów nie będzie zainteresowany ich podkupieniem a dla mocnych nie są aż na tyle atrakcyjni

 

Monroe może mieć problem no chyba że Lakers się skuszą na niego

 

Stephenson będzie najgorętszym nazwiskiem tego lata i Hornets lub Detroit koszmarnie go przepłaci. Ariza też pewnie przez któryś z tych klubów zostanie przepłacony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale spokojnie, ile się naczytamy po drodze gdzie to kto nie odchodzi to nasze :D

 

Też mi się wydaje, ze najgorętszy będzie Stephenson. Zobaczylbym go chętnie jako alphadoga Jazz, gdyby wzieli w drafcie Vonleha.

 

Byłby też ciekawą opcją dla Pistons - na pewno lepiej zaplacic jemu, niż Monroe. Hornets musieliby trejdnąć kogos z dwójki Tyreke/Gordon - a to moze nie byc latwe. 

 

 

Może Bulls ? Rose z backupem Ennisa/Stephenson/Butler/Taj/Noah wyglądałoby dość ciekawie myśle. Niemniej jednak skoczy pewnie w Pacers z rozsądną umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby też ciekawą opcją dla Pistons - na pewno lepiej zaplacic jemu, niż Monroe. Hornets musieliby trejdnąć kogos z dwójki Tyreke/Gordon - a to moze nie byc latwe. 

 

 

Hornets już są w Charlotte, nie.

 

Deng uważam, że podpisze w Dallas choć Hornets, Hawks czy ktoś mogą go jeszcze kusić.

Gasol odejdzie raczej z Lakers, chce grać o miśka. Stephensom mimo swoich wad to pewnie Bird z nim podpisze nowy kontrakt.

Edytowane przez Raf85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd info, że Gasol chce grać o mistrzostwo, a nie np. wyciągnąć jak najlepszą umowę? 

Kasa też pewnie dla niego ważna. Wczoraj się to pojawiło:

 

"I want to be in a team that is going to be built to win a championship," Gasol said. "That's my top priority. Money won't be the main priority. Length and money are factors, but we'll see. Until I know all the options, I won't be able to measure them. But we're getting close to the end of my career. I want to be in a good situation. It's an important decision to make." SI.com
Edytowane przez Raf85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd info, że Gasol chce grać o mistrzostwo, a nie np. wyciągnąć jak najlepszą umowę? 

Dokładnie,sądząc po jego zaangażowaniu i ogólnych wiecznych fochach w ostatnich latach raczej zależy mu na hajsie,niż kolejnym mistrzostwie ;).Przede wszystkim chce mieć spokój,chce mieć 20 piłek co mecz,zero zjebek i najlepiej jakby nie musiał grać w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co gasolowi grac o miszczostwo, chyba ma juz jakies jesli dobrze kojarze

po co koles w jego wieku i zdrowiu mialby podpisywac 1 roczny kontrakt z lakersami tez nie wiem - ani tu miszczostwa, ani duzej kasy [chyba ze dadza mu 15 na rok, w co watpie]

 

chcialbym w sumie lance'a zobaczyc gdzies indziej, gdzie bedzie mogl odpalac duzo glupich rzutow - bylby spory fun i codziennie spora dawka shakin 'n' bakin, flopow i trashtalku, czyli tego wszystkiego co lubimy najbardziej

 

ale jak zostanie w indy to tez nie bedzie zle, choc tam chyba krucho sie zaczyna z salary robic, majac Hibberta na sporym kontrakcie i George'a jako designated jesli sie nie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem Pacers nie są umowy PG i Hibberta, ale kontrakt Hilla. Lubię go bardzo (chyba pierwszy ze Spurs, jakiego polubiłem jak jeszcze tam był), ale nie gra tego, na ile podpisał umowę. Jako 6th man na 1-2 byłby zajebisty, ale nie w roli pierwszej jedynki. Chyba, że grałby z LeBronem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem Pacers nie są umowy PG i Hibberta, ale kontrakt Hilla. Lubię go bardzo (chyba pierwszy ze Spurs, jakiego polubiłem jak jeszcze tam był), ale nie gra tego, na ile podpisał umowę. Jako 6th man na 1-2 byłby zajebisty, ale nie w roli pierwszej jedynki. Chyba, że grałby z LeBronem. 

 

W sumie z Lebronem w roli pierwszej jedynki spoko byłby Rodney Stuckey, albo Jimmer Freddete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na tej liście brakuje Borysa Diaw. Zawodnik ten właśnie zamiata na poziomie pół finałów, a nawet nie został wspomniany w tym temacie. Po tym sezonie kończy mu się kontrakt i może dostać coś w stylu 30/3. Borys daje znakomity passing, elitarną obronę - zatrzymał m.in. LeBrona rok temu w finałach. Teraz leci z tematem przeciwko OKC. Do tego mistrz Europy 2013, zawodnik kompletny. Jedynie musi dostać zakaz wejścia do hamburgerowni/kebabowni, bo lubi robić masę.

 

Szkoda, że OKC nie ma kasy na SG, bo na tej pozycji mają dziurę, a duet Westbrook - Stephenson dałby chyba najwięcej radochy do oglądania spośród wszystkich duetów jakie da się stworzyć w lidze. Dwóch świrniętych zwierzaków, którzy niczego się nie boją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wyparlo

 

Diaw to wytwór systemu Spurs który zanim tam trafił wyglądał na emeryta który nie potrafi bronić nie potrafi rzucać i tylko podawać jeszcze umiał

 

Ja wiem że w tej lidze część GMów podejmuje dziwne decyzje ale wystarczy sobie przypomnieć jego lata w Charlotte czy ostatni rok w Suns i jakoś wątpie aby ktoś mu dał 10 mln na sezon czyli tyle ile ma teraz Sap

 

EDIT: Chyba oglądaliśmy inne finały jeśli dla Ciebie to Diaw zatrzymał LeBrona. Większość akcji obronnych mieli Green i Leonard. Diaw raczej rzadko bronił LeBrona.

 

Poza tym elitarnym obrońcą to on nie jest nawet w systemie Spurs a tu i tak broni najlepiej w swojej karierze

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wg was dość poważnym graczem w tym sezonie może być Detroit na FA? Głównie ze względu na SVG. Mają trochę tej kasy do wydania. Mogą zrezygnować z Monroe lub coś wykombinować w wymianie i spróbować podpisać Lance'a i kogoś z dwójki Deng/Ariza. S5 wyglądałoby dość spoko, gorzej już z ławką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słów SVG można wyczytać, że nie za bardzo chce puszczać Monroe, szczególnie za darmo. Może to być rzecz jasna element podbijania jego wartości (choć na to Pistons mieli dużo czasu wcześniej, teraz jest po herbacie), ale Stan ma chyba jakiś pomysł na parę Drum - Moose i chciał grać nimi razem. Tylko ten nieszczęsny Josh. O jednego za dużo.

 

Co do Denga/Arizy to już wiele razy poruszaliśmy ten temat. Ariza za 7 baniek byłby spoko, Denga trzeba potężnie przepłacić i nie wiem czy to najlepszy pomysł. Lance;a lubię, ale nie mam do niego zaufania. Lekki headcase, oglądanie go razem z Jenningsem byłby zabawne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanca alpha dogiem?! przeciez to półgłówek on w niezorganizowanym otoczeniu bez narzuconej hierarchii nie bedzie funkcjonował, troche jego CY niektórym chyba przesłonił jego prawdziwe ego, to może być nizly gosc ale taki jak w Pacers właśnie i powinien nawet sam chcieć tam zostać.

 

ciekaw jestem jakby wyglądała taka Indy z takim Monroe na środku dla przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stevenson gorącym towarem? Uważam dokładnie odwrotnie. Większość klubów będzie się bała tknąć. dla mnie to hgh risk/low reward.

 

Pistons potrzebują shooterów, więc jaki sens miałoby sprowadzanie tam Denga czy Arizy?

 

Shooterów i obrońców na obwód. Jeśli nie wyrwą żadnego 3nD w S&T Monroe, a nadarzy się okazja by podpisać Arizę, to zrobią to. Jasne, że idealnie byłoby podpisać kogoś z wyczesaną trójką i ogrywać KCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.