Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2014/15


Straight Edge Warrior

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany twórczością użytkownika Kucio zakładam temat o drużynie, która bądź co bądź jest pewnym contenderem, ale jak to wygląda każdy widział w ostatnich, przedostatnich, i przed przedostatnich playoffs.

 

Krótka historia:

 

Tutaj akurat wiele napisać nie można. Klub zabrany z Seattle i przeniesiony do Oklahomy w 2008.  Szkoda, bo lubiłem Supersonics i fajnie się tę żółto-zieloną halę oglądało, ale temat nie tym. Nazwa Thunder wybrana dość szybko chociaż mi osobiście bardziej podobała się Bison.

Przemyślane wybory w drafcie (Westbrook, Harden, Adams, Jackson, wpadka tylko z Aldrichem), sprawiły, że powstała całkiem przyjemna organizacja, która w kilka lat stała się contenderem pełną gębą. Od 2010 zespół regularnie awansuje do playoffs, a w 2012 doszedł nawet do finału, jednak jak się skończył każdy wie. I w sumie to tyle jak na 6 lat istnienia.

 

Roster i salary: 

Kevin Durant $19,997,513

Russell Westbrook $15,719,062

Serge Ibaka $12,250,000

Kendrick Perkins $9,154,342

Reggie Jackson $2,325,680

Nick Collison $2,242,003

Jeremy Lamb $2,202,000

Steven Adams $2,184,960

Hasheem Thabeet $1,250,000 (team option)

Perry Jones $1,129,200

Andre Roberson $773,920

 

Razem: $67,978 680

 

Do tego jeszcze do podpisania dwóch rookie's:

Mitch Mcgary$1,166,700

Josh Huestis $918,000

 

Oklahoma raczej nie skorzysta z team option na Thabeeta (i dobrze). 

 

"Swoi" FA: 

Thabo Sefolosha: plastrem jest niezłym, ale ja mimo wszystko bym go nie przedłużał. Gość stał się strasznym drewnem w ataku, i w pewnych momentach to była gra 3 vs 5 w ataku.Gdyby wziął około 1-2 mln, to może być, ale jako zadaniowiec z ławki.

Caron Butler: Krótko pod żadnym pozorem nie przedłużać.

 

Draft:

 

Tu raczej ekspertem nie jestem, ale szkoda że Presti nie wziął Hood'a. Taki gość mimo przeciętnej obrony 1 on 1 to byłby skarb z takim numerem (brawo Utah), ale wybory nie wydają się złe. Mcgary ma potencjał w  i będzie jakąś opcją w ofensywie (jeśli dostanie minuty). O Huestisie wiem niewiele, ale wydaje się dobrym obrońcą, a jeśli OKC czegoś potrzebowała to dobrej defensywy na 3.

 

Wymiany i podpisanie FA:

Oklahoma ma MLE do wydania i łączonych z nią jest kilka nazwisk. Mówi się o Gasolu, ale on raczej za takie pieniądze nie przyjdzie. Vince Carter byłby spoko all-around rolsem, a wydaje mi się, że za takie pieniądze byłby gotów przyjść. Podobno  dogadany jest Telfair, zobaczymy z jakie pieniądze, ale jako backup PG na te kilka minut nie byłby zły.

Jeśli chodzi o wymiany to Oklahoma ma kilka assetów, ale Prestl działa na razie zachowawczo. Priorytetem w każdej potencjalnej wymianie musi być wepchnięcie komuś Perkinsa, ale do tego trzeba dodać pewnie Lamba, albo Jonesa i jakieś future picki, ale pozbycie się mr. Zasłona jest tego warte. Szkoda, że przegapili Chandlera na promocji, ponieważ byłby gigantycznym wzmocnieniem. Z innych środkowych nie wiem kto mógłby przyjść, może udałoby się wyrwać jakoś Sandersa z Bucks?

Wzmocnienia wymaga również pozycja SG, bo na razie pod kontraktem jest tylko Lamb. Może wspomniany wcześniej Carter?

 

Trener:

Plan krótki: zwolnić zatrudnić innego, byle kogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener:

Plan krótki: zwolnić zatrudnić innego, byle kogo.

 

Cheeks jest wolny:]

 

A tak na serio, to OKC jest o jeden dobry ruch od misia, tylko nie wiedzą jak go wykonać. Dziury mają na C i SG, obu się nie da załatać za MLE, można faktycznie pójść w tego Cartera, N. Younga (hehehe) i nie wiem Kamana, JO, Birdmana?

 

Zegar tyka Durantula...

Edytowane przez Zaphod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Chandlera, gdzie myślę, że jakoś dadzą radę z Adamsem i Collisonem na C, powinni byli podbijać po Afflalo, który moim zdaniem, przy dużo niższym obciążeniu salary, dałby dużo więcej tej drużynie. Ale znając życie i tak zostaną z tym co mają i znów kibice OKC zobaczą, jak wyglądają najlepsze zasłony na świecie, a napewno najdroższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ja zwykle z dużej chmury będzie mały deszcz. Jeżeli wiedzą, że Jackson będzie żądał za dużo, to niech go pakują z Perkinsem i wysyłają do Bucks za cokolwiek. Najlepiej za Sandersa jak się ogarnie. Win win dla obu organizacji. Bucks niech dobiorą Okafora do Parkera, Jackson niech startuje na PG, a wszystko nad Perkiem to nadwyżka dla OKC. W zmianę trenera nie wierzę, tym bardziej po akcji wsparcia ze strony Duranta i Westbrooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pozycja centra nie wymaga ogromnego wzmocnienia - Thunder ma poteżną broń w postaci przesuwania Ibaki na centra i grania Durantem na czwórce.

 

Problemem było to że oni często wtedy wypuszczali trójkę RW-Jackson-Fisher i choć ofensywnie to hulało to już z obroną było gorzej.

 

Thunder powinno szukać kogoś na pozycję SF bo liga ma obecnie trend na granie dwoma comboguardami naraz. Z drugiej strony jak dobry rzucający obrońca jest rzadszy od dobrego centra to się chyba nie ma co obrażać.

 

Czy za MLE są w stanie kogoś poszukać , hmm jakby dali radę podkupić Cartera to nie tak źle ale generalnie to powinien być ich cel nadrzędny - nie żaden center ale właśnie gracz który mógłby grozić rzutem z dystansu albo minąc zawodnika i wjechać pod kosz

 

Ewentualnie Boris Diaw byłby dla nich idealny ale Boris pewnie albo weźmie więcej niż MLE albo podpiszę ze Spurs

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli jednak nie będzie Gasola co było do przewidzenia. Kontrakt niezły, strzelba za trzy zawsze się przyda. Szkoda, że nie udało się podpisać Cartera, który dostał prawie identyczny kontrakt od Grizzlies, ale nie ma co kręcić nosem i cieszyć się, że w końcu jest ktoś na SG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevin Martin też dobrze rzucał za 3 ale jakoś się w OKC nie odnalazł, chyba do póki trener się tam nie zmieni to nic ciekawego się tam nie wydarzy.

 

Tylko wygrali zachód i odpadli ostatecznie z Grizz, bo w pierwszej rundzie wypadł Westbrook. Słabo. To jest tylko gdybanie, ale nie wiadomo jak odbierano by sezon Martina, gdyby Russ nie odniósł kontuzji, a OKC dalej zaszli w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kevin Martin też dobrze rzucał za 3 ale jakoś się w OKC nie odnalazł,

Akurat tutaj to nieprawda, ponieważ Martin w sezonie, w którym grał w OKC rzucał na TS 61% mając przy tym 45% skuteczności za trzy, więc jako typowy spot up shotter spisywał się bardzo dobrze. Twoja negtywna ocena jest pewnie spowodowana poziomem jego gry w PO, ale tam z zawodnika nastawionego tylko na rzucanie musiał przekwalifikować się na praktycznie drugą opcje, która musi kreować sama siebie i jeszcze innych.

 

do póki trener się tam nie zmieni to nic ciekawego się tam nie wydarzy.

Tu niestety muszę się zgodzić.

Edytowane przez Straight Edge Warrior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem Martin miał najgorszy sezon jeżeli chodzi o liczbę punktów i asyst na grę w karierze w OKC a nie grał tak mało minut wcale. 

Morrow to jest jakieś wzmocnienie ale ja nie nastawiałbym się na miejscu OKC na jakieś wielkie sukcesy w PO, tzn mam na myśli mistrzostwo. 

 

 A co do Martina i serii z Grizz. Takie gdybanie to można sobie uskuteczniać, nie Martina wina że KD nagle zaczął grać piach zmieszany z żwirem w serii z Misiami, gość w końcówkach nawet FT nie potrafił w kierunku kosza skierować, akurat serię to położył KD a nie kontuzja Westbrooka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ja wiem Martin miał najgorszy sezon jeżeli chodzi o liczbę punktów i asyst na grę w karierze w OKC a nie grał tak mało minut wcale. 

Z asystami i punktami zgoda, aczkolwiek Martin w OKC pełnił rolę trzeciej opcji i miał USG na poziomie 21%, czyli prawie najniższe w karierze (poza pierwszymi dwoma sezonami). Poza tym liczba minut była dość niska, ponieważ 27,7 to dość mało jak na taką strzelbę. Ogólnie ujmując Martin jako taka strzelba zza łuku był świetnym fitem pod Westbrook'a i Duranta i mam nadzieje, że Morrow przynajmniej tak samo dobrze się wkomponuje w tę drużynę (może nawet lepiej, ponieważ ma lepsze warunki by grać skutecznie w defensywie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A co do Martina i serii z Grizz. Takie gdybanie to można sobie uskuteczniać, nie Martina wina że KD nagle zaczął grać piach zmieszany z żwirem w serii z Misiami, gość w końcówkach nawet FT nie potrafił w kierunku kosza skierować, akurat serię to położył KD a nie kontuzja Westbrooka. 

 

Trzeba było od tego w ogóle zacząć udzielanie się w tym temacie, to bym wiedział, żeby Twoich wypocin wcale nie tykać.

 

A co do Morrowa i jego przydatności - przekonamy się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak nie było ? To co nie można prawdy pisać że to KD zawalił serię z Grizz, akurat oglądałem te serie i KD po całości dawał ciała w końcówkach meczów w tej serii. Pierwszy przykład z brzegu Game 5 -  5-21 z gry, 0-4 za 3, 7 TO nie wspominając jak grał w końcówce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.