Skocz do zawartości

FIBA EuroBasket 2015 - kwalifikacje


Jinks

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w sobotę w Bydgoszczy. Żałuję, że na Liban-Islandia spóźniłem się tylko 30 minut chociaż miło było patrzeć jak biali rozrzucali arabów jak przedszkolaków i rzucali trójki po extra-passach.

Mecz z Belgią miło mnie zaskoczył, bo nasza reprezentacja nigdy tak nie wyglądała za mojej kadencji. Belgia może i nie najmocniejszy przeciwnik ale grają we wcale gorszej od polskiej lidze, a Lojeski, Hervelle czy Van Rossom to żadne kiepy. Mimo to w 2 kwarcie już było 20 do przodu spokojnie dowiezione do końca, młode chłopaki rzucali na pewności, Gortat dzieli się piłką jak nigdy, jest spacing, jest ruch.Niech tylko Gortat gra jak najmniej 1on1 przeciwko Mozgovom, Kaunom i Gobertom i będzie wspaniale.

 

Koszarek i Slaughter 0 punktów ustukali we dwóch także wynik imponujący. Na plus wszyscy młodzi. Pewność rzutu jest, a to już połowa sukcesu. Może potrzebny był amerykański trener, żeby chłopaki poczuli moc i utrzymali pewność siebie.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucie jest takie, że w tym zespole jest po prostu chemia. Goście byli zgrani w dużej części już po eliminacjach zeszłorocznych  a doszli tylko(i aż) gracze którzy mają dużo doświadczenia międzynarodowego. A i muszę się odnieść do tego co prezentuje sobą Zamojski. Kolo może na boisku nie gra tak dobrze jak byśmy tego chcieli ale podczas timeoutów często to on jest pierwszy przy gościach którzy są wkurzeni po decyzjach sędziów bądź swoją słabą grą. I tak jak Skiba wrócił do kadry głównie dlatego bo był po prostu lubiany bardziej przez kolegów od Berishy a formą znacząco nie odbiegał (Skiba to największy ponoć jajcarz w ekipie), tak Zamoj ma podobno w sobie coś z psychologa i potrafi dobrze kolegów uspokoić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jest gdzieś temat na nowe kwalifikacje? bo nei mogę znaleźć

 

wczoraj fajnie grali, były emocje nawet kurcze spoko

 

tylko tego Lampe sięboję, kozaczy na słabiakach pod koszem ale jak wpadniemy na kogoś kto ma nie drewno pod dziurą to w ataku sobie nie pogra a w obronie go zjedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy bilans 3-0 po pierwszej rundzie z tego na pewno należy się cieszyć, teraz powtórzyć to samo w rewanżach i zamknąć eliminacje z kompletem punktów. Patrząc na to że Niemcy wczoraj przegrali z Holandią na własnym terenie to wygrywanie takich spotkań wcale nie jest łatwe a co by nie powiedzieć my każdy wygraliśmy 10+ punktami. Po jutrze mecz wyjazdowy z Portugalią i trzeba się przyłożyć, żeby nie powtórzyć historycznej porażki z 2010r...

 

Co do personaliów, wydaje mi się że Lampe gra odpowiednio do przeciwnika. W mojej opinii to typ zawodnika, który na słabszych rywali się rozluźnia i daje na luz a gdy jest trudniejsze wyzwanie to sam też gra lepiej. Wczoraj trójki Slaughtera na pewno sporo pomogły, chyba lepiej pasuje do tej kadry jako energiczny zmiennik z ławki Koszarka niż pierwsza opcja na rozgrywającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.