Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] - REGULAMIN


karl

Rekomendowane odpowiedzi

nie pośpieszajcie tak z tym draftem, z drugiej strony odpowiedni czas winien być na zejscie z sc do startu sezonu,

 

budzet rowny salary to imao najlepsza opcja przynajmniej w tym jedynym sezonie startowym.

 

 

wymiany pickami na jeden sezon w przód najlepiej zeby potem sie cos komus nie zapętliło.

 

reszta ujdzie.

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obniżenie pensji kontuzjowanym zawodnikom, to przyznaję, że argumentacja bulka mnie przekonuje – tj. 11 spotkań to jest zdecydowanie za mało, by móc już zacząć obniżać pensję. Nie podoba mi się za to wprowadzenie momentu, w którym dany zawodnik doznaje kontuzji. Po pierwsze jak wprowadzić taką zależność, a po drugie jest to tak losowe i niezależne od niczego, że …wracam do punktu pierwszego.

 

Po przeczytaniu kilku propozycji, stworzyłem coś takiego, co o tym sądzicie (zwróccie uwagę nie tylko na konkretne liczby, ale także sposób liczenia):

 

Ilość rozegranych meczów – współczynnik mnożenia pensji (dla zawodników > 15$):

82 – 41 – współczynnik: 1

40 – 20 – współczynnik: 0.9

20 – 10 – współczynnik: 0.8

10 – 0 – współczynnik: 0,7

Ilość rozegranych meczów/obniżka salary (dla zawodników < 15$):

82 – 41 – bez obniżki

41 – 20 – obniżka o 1$ (lub pensja minimalna)

20 – 10 – obniżka o 2$ (lub pensja minimalna)

10 – 0 – obniżka o 3$ (lub pensja minimalna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość rozegranych meczów – współczynnik mnożenia pensji (dla zawodników > 15$):

82 – 41 – współczynnik: 1

40 – 20 – współczynnik: 0.9

2010 – współczynnik: 0.8

10 – 0 – współczynnik: 0,7

Ilość rozegranych meczów/obniżka salary (dla zawodników < 15$):

82 – 41 – bez obniżki

41 – 20 – obniżka o 1$ (lub pensja minimalna)

2010 – obniżka o 2$ (lub pensja minimalna)

10 – 0 – obniżka o 3$ (lub pensja minimalna)

Przedzialy nie moga sie pokrywac [i pominales zawodnika rownego 15$], ale ogolnie koncepcja mi sie podoba. Choc zmodyfikowalbym ja do 30 gier i prog od 10$ bo w tej wersji jest za duzy skok miedzy 16$, a 14$, a przeciez te obnizki dla zawodnikow <15$ pasuja wlasnie do 10$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy jak w podstawówce ;]

 

Poczekam jeszcze jak parę osób się wypowie, ale jestem ze zmianą ok.

 

Stworzyłem właśnie ligę. URLa mam, wysyłam wszystkim pw z prośbą o zapisy. 

 

 

PS.mac, prawdopodobnie masz pełną skrzynkę i nie mogłem Ci wysłać pw.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedzialy nie moga sie pokrywac [i pominales zawodnika rownego 15$], ale ogolnie koncepcja mi sie podoba. Choc zmodyfikowalbym ja do 30 gier i prog od 10$ bo w tej wersji jest za duzy skok miedzy 16$, a 14$, a przeciez te obnizki dla zawodnikow <15$ pasuja wlasnie do 10$.

 

Czyli jednym słowem żeby zachować konsekwencje powinno być 82-41, 40-21, 20-11 itp

Natomiast nie zgadzam się żeby zmodyfikować to do 30 gier. Rozegranie 50 meczów jest wynikiem przyzwoitym, pamiętajmy zresztą, że zawodnicy opuszczają spotkania nie tylko ze względu na kontuzje, ale także z czysto taktycznych przy b2b itp. Należy to także wkalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No, skoro większość spraw mamy ustalonych podniósłbym kilka kwestii:

 

1. Regulamin nie jest uzupełniony o salary rookich. Trzeba zaznaczyć wyraźnie, że zgodziliśmy się na $1 jako minimum co jest wyjątkiem od pensji minimalnej $3. Karl w wolnym czasie prosiłbym o uzupełnienie ; )

 

2. Mam pytania o budżet :

 

- Jeżeli przekroczę te 250$ na drafcie i nie zrobię nic w kierunku zejścia pod kreskę, jakie spadną na mnie konsekwencje? Czy będzie to tylko brak możliwości podnoszenia FA-sów, czy mamy jakieś dodatkowe obostrzenia przewidziane? 

 

- Jeżeli ktoś zechciałby chamsko tankować, czy jest ustalony jakiś minimalny budżet który trzeba przekroczyć?

 

3. Zaadoptowałbym punkt V.7 oraz cały punkt V.8 z FBX o olewusach i zastępstwach. Ponadto zastanowiłbym się co zrobić jeżeli zdarzy się sytuacja, że ktoś nie pojawi się na drafcie i nie będzie od niego znaku życia przez tydzień-dwa po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jeżeli przekroczę te 250$ na drafcie i nie zrobię nic w kierunku zejścia pod kreskę, jakie spadną na mnie konsekwencje? Czy będzie to tylko brak możliwości podnoszenia FA-sów, czy mamy jakieś dodatkowe obostrzenia przewidziane?

W FBXie zostalby wywalony zawodnik z najmniejsza pensja, ktora pozwala zejsc ponizej limitu i ta wersje bym przyjal u nas.

 

- Jeżeli ktoś zechciałby chamsko tankować, czy jest ustalony jakiś minimalny budżet który trzeba przekroczyć?

Nie. Zas tankowanie jest dozwolona strategia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy właściciel ma możliwość wyboru kto spada, czy automatycznie zawodnik z najniższą pensją?

To drugie. Bo wlasciciel mial duzo czasu by dokonac swojego wyboru kogo wywalic. Tzn zakladamy, ze nigdy do takiej sytuacji nie dojdzie bo w aktywnej lidze nie powinno, ale eMeS slusznie zauwazyl, ze jakis przepis musi byc.

 

Co jeśli już po drafcie się zdarzy, że ktoś w wyniku tradów przekroczy budżet. Wtedy robimy tak samo?

Nie ma znaczenia czy i jak przekroczysz limit w offseason, ot musisz ponizej niego zejsc do okreslonej daty.

Z racji poznego draftu u nas to pewnie bedzie poczatek sezonu NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowaliśmy pewnie już o tym, ale nie pamiętam jak się to skończyło.

Jeżeli gracz przekracza limit w drafcie to automatycznie musi wywalić najmniej zarabiającego zawodnika, który mu pozwala zejść z limitu, tak? Żeby nie było np tak, że ktoś draftuje bez patrzenia na limity, mogąc potem handlować zawodnikami z uprzywilejowanej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gracz przekracza limit w drafcie to automatycznie musi wywalić najmniej zarabiającego zawodnika, który mu pozwala zejść z limitu, tak?

Nie, na zejscie ponizej limitu ma czas do poczatku sezonu, dopiero po tym terminie by nastapilo automatyczne wywalenie bo...

 

Żeby nie było np tak, że ktoś draftuje bez patrzenia na limity, mogąc potem handlować zawodnikami z uprzywilejowanej pozycji.

Wtedy bedzie handlowal z *gorszej* pozycji bo jest zmuszony sprzedac zawodnikow za tanszych ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na zejscie ponizej limitu ma czas do poczatku sezonu, dopiero po tym terminie by nastapilo automatyczne wywalenie bo...

 

Wtedy bedzie handlowal z *gorszej* pozycji bo jest zmuszony sprzedac zawodnikow za tanszych ;-)

 

A moim zdaniem to jest niesprawiedliwe. Według mnie po drafcie a przed możliwością handlowania każdy powinien zejść poniżej limitu pensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.